Ako spárovať mobilnú aplikáciu mBank s účtom?

Kým začnete, budete potrebovať:

 • mobilné zariadenie s pripojením na internet,
 • aplikáciu mBank
 • papier a ceruzku – môžu sa hodiť, keď vám náš automat bude diktovať kód počas párovania.

 

 1. Stiahnite si a následne spustite mobilnú aplikáciu
  Teraz na Google Pay Stiahnuť na App Store Stiahnuť na Huawei App Gallery

 2. Na úvodnej obrazovke kliknite na „aktivujte si apku”.


 3. Vyplňte svoje rodné číslo vrátane lomky (alebo číslo a sériu pasu) a rodné priezvisko matky vrátane diakritiky. Ak prepájate aplikáciu s mKontom pre deti, treba uviesť údaje dieťaťa. Kliknite na „ďalej“.


 4. Na vaše telefónne číslo zavolá automat a prevedie vás ďalším postupom. Ak párujete aplikáciu v telefóne vášho dieťaťa s jeho mKontom pre deti, automat zavolá na telefónne číslo rodiča.
  - Ak vám aplikácia ponúkne možnosť poslať SMS, preskočte v tomto návode na krok 7.
  - Ak vám aplikácia ponúkne možnosť párovania priložením platobnej karty k telefónu, preskočte v tomto návode na krok 11.


 5. Automat vám najprv nadiktuje trojmiestny číselný kód, ktorý pre overenie zadáte na klávesnici svojho telefónu počas hovoru. 6. Potom vám nadiktuje štvormiestny číselný kód, ktorý zadáte už do mobilnej aplikácie mBank.
  Následne preskočte v tomto návode na krok 14.


 7. Kliknite na „poslať správu“. SMS bude spoplatnená podľa cenníka vášho operátora.


 8. Po odoslaní SMS sa vráťte späť do aplikácie mBank.


 9. Počkajte, kým overíme vašu SMS.


 10. Po overení vašej SMS vám zavolá automat, ktorý vám nadiktuje 4 číslice. Vy ich už len zadáte do aplikácie mBank a kliknete na „ďalej“. Pokračujte na krok 14. 11. Pripravte si svoju aktívnu kartu mBank a kliknite na „ďalej“. 12. Priložte svoju aktívnu kartu mBank k zadnej strane telefónu a chvíľku počkajte na prečítanie údajov. 13. V ďalšom kroku je potrebné zadať kód, ktorý vám doručíme pomocou SMS správy. Vo väčšine prípadov sa kód z SMS správy automaticky vyplní do aplikácie. Pokiaľ nie, prepíšte kód z SMS a kliknite na „ďalej“. 14. Po zadaní kódu od automatu vás aplikácia požiada o dodatočné overenie jedným z nasledujúcich spôsobov:
  - pomocou mobilnej autorizácie na inom spárovanom zariadení,
  - prostredníctvom PIN kódu do nedávno aktivovanej aplikácie,
  - zadaním hesla do internet bankingu,
  - pomocou kódu z e-mailu, ktorý vám zašleme,
  - zadaním časti čísla karty.
  Pozor: ak pri tomto spôsobe párovania nezadáte žiadne dodatočné overenie, aplikáciu nebude možné s účtom prepojiť.


 15. Zvoľte si PIN pre prihlásenie a potvrdzovanie transakcií. V nasledujúcom kroku PIN opakujte a potvrďte.
   

 16. Hotovo. Práve ste úspešne prepojili mobilnú aplikáciu mBank so svojím účtom. Odteraz máte celú banku vo vrecku – pozrite sa, ako vám nová apka uľahčí život.  

Kým začnete, budete potrebovať:

 • mobilné zariadenie s pripojením na internet,
 • aplikáciu mBank
 • papier a ceruzku – môžu sa hodiť, keď vám náš automat bude diktovať kód počas párovania.

 

 1. Stiahnite si a následne spustite mobilnú aplikáciu
  Teraz na Google Pay Stiahnuť na App Store Stiahnuť na Huawei App Gallery


 2. Spusťte mobilnú aplikáciu a kliknite na „aktivujte si apku“.


 3. Na ďalšej obrazovke kliknite na "Pomocou internet bankingu" a "Ďalej".


 4. Dostanete sa k obrazovke na zadanie údajov.
  Nasledujúce kroky prebehnú v prostredí internet bankingu. Aplikáciu však nezatvárajte.


 5. Teraz sa prihláste do internet bankingu mBank. Ak prepájate aplikáciu s mKontom pre deti, do internet bankingu sa prihláste s použitím klientskeho ID a hesla vášho dieťaťa. Kliknite na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu.
   

 6. V časti "Bezpečnosť" vyberte "Prístup do banky".


 7. Vyberte "Mobilné zariadenie" a kliknite na "Pridať"


 8. Napíšte názov, ktorý charakterizuje vaše zariadenie a kliknite na "Ďalej".


 9. Na telefón vám zavolá automat, ktorý vás prevedie ďalším postupom. Ak prepájate aplikáciu v telefóne vášho dieťaťa s jeho mKontom pre deti, automat zavolá na telefónne číslo rodiča. 10. Najprv vám automat nadiktuje trojmiestny číselný kód, ktorý pre overenie zadáte na klávesnici pre zadávanie čísiel počas hovoru.


 11. Potom vám nadiktuje šesťmiestny číselný kód, ktorý zadáte do aplikácie mBank. Zadajte aj svoje telefónne číslo a kliknite na „Ďalej“.


 12. Po zadaní kódu od automatu vás aplikácia požiada o dodatočné overenie – môže ísť o overenie prostredníctvom mobilnej autorizácie na inom spárovanom zariadení, PIN kódu do nedávno aktivovanej aplikácie na inom zariadení, či časti čísla karty.


 13. Zvoľte si PIN, ktorým sa budete do aplikácie prihlasovať a ktorým tiež budete potvrdzovať transakcie. V nasledujúcom kroku PIN zopakujte.


  DÔLEŽITÉ: Nezatvárajte internet banking, pokým nedokončíte proces párovania. Po dokončení procesu na mobilnom zariadení obnovte stránku v internet bankingu a objaví sa pridané zariadenie. 14. Hotovo. Práve ste úspešne prepojili mobilnú aplikáciu mBank so svojim účtom.

 


 

TIP: Ak zariadenie pridáte k dôveryhodným, pri ďalšom párovaní na tom istom zariadení sa po zadaní údajov vyhnete kroku s automatom a prejdete rovno k dodatočnému overeniu. Pre zariadenia s Androidom je potrebné povoliť prístup k hovorom a multimédiám, k čomu vás aplikácia vyzve na začiatku párovania. Po úspešnom spárovaní vás potom aplikácia vyzve k pridaniu zariadenia k dôveryhodným.