späť

mBank vstúpi do slovenského systému ochrany vkladov!

mBank dnes zaslala slovenskému Fondu ochrany vkladov žiadosť o zapojenie sa do slovenského systému ochrany vkladov.


Vďaka tomu budú mať aj slovenskí klienti mBank garantovanú ochranu vkladov v neobmedzenej výške tak, ako klienti ostatných bánk pôsobiacich na Slovensku.
Podmienkou začlenenia je však legislatívna úprava nedávno prijatej novelizácie zákony o ochrane vkladov, ktorý je účinný od 1.11.2008.
Návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa spomínaný zákon o ochrane vkladov, je prerokovávaný v NR SR.
Navrhované úpravy a spresnenia sa týkajú najmä podmienok účasti banky alebo pobočky zahraničnej banky (akou je aj mBank) v systéme ochrany vkladov v SR.
O dátume, kedy už budeme aj po technickej stránke súčasťou slovenského systému ochrany vkladov, vás budeme včas informovať.

Kategórie:

Aktuality

Komentár (60)

Pridať komentár

Prešla ozaj dlhá doba, vyymenili sa vlády - a ako to vyzerá s ochranou našich vkladov? Ešte stále je tam kdesi podaná žiadosť?

Je to veľmi dobrý počin banky voči svojim klientom.

mBank nemoze vstupit do slovenskeho systemu ochrany vkladov! Pretoze zrejme mBank je stratova v milionoch Eur a je na pokraji bankrotu!

Počul som, že Fond ochrany vkladov zamietol žiadosť mBanky. Znamená to, že Fond ochrany vkladov považuje mBanku za príliš rizikovú?

Asi sa zabudlo na toto fórum :-) Ja by som tiež rád vedel, ako sa pokročilo s tou žiadosťou.

Uz ste vstupili alebo kedy najblizsie predpokladate vstupit do slov.fondu ochrany vkladov,od 281108 tu nie
nic nove.Akosi sa Vam nedari vstupit do slov.systemu ochrany vkladov

váš komentár

Co je noveho? Kedy uz bude platit slovenska ochrana?

váš komentár

váš komentár

V Maxe v Ziline, skutocne tvrdili uz davno, ze mBank je v slovenskom systeme na ochranu vkladov.

Je to dobrý krok, ak sa mBank usiluje o vstup do slovenského systému ochrany vkladov.
Pretože mám obavy vkladať peniaze do banky, ktorá nie je v slovenskom systéme ochrany vkladov. Jednak preto, lebo o fungovaní ekonomiky a jednotlivých bánk na Slovensku mám z médií oveľa viac informácii ako v Poľsku a tým pádom vidím včas, ktorá banka má aké problémy, aby som z nej rýchlo mohol odísť. Okrem toho po poľsky neviem, takže nemôžem sledovať poľské médiá.
Ale hlavný problém vidím v tom, že v prípade hlbokej hospodárskej krízy v cudzom štáte, t.j. v Poľsku, môže dôjsť ku krachu viacerých bánk a štát Poľsko by nemusel mať dostatok prostriedkov na vyplatenie všetkých klientov skrachovaných bánk. V tomto prípade sa obávam, že by boli uprednostnení občania Poľska pred občanmi iných štátov z jednoduchého dôvodu: Poľskú vládu predsa volia poľskí občania a nie občania iných krajín. Predpokladám, že podľa zákonov Poľskej republiky sú si všetci vkladatelia pri vyplácaní nedostupných vkladov v bankách rovní, ale ak by štát nemal dostatok peňazí pre všetkých, obávam sa, že by uprednostnil svojich vlastných občanov.

Vaše vklady v mBank sú chránené!Na základe schválenej a účinnej novely Zákona o ochrane vkladov uverejnenej v Zbierke zákonov dňa 1.11.2008 sú vklady klientov bánk na Slovensku chránené v neobmedzenej výške.
Výnimkou sú vklady v pobočkách zahraničných bánk, ktoré používajú výhody jedného bankového povolenia podľa práva Európskej únie, ktoré pôsobia na Slovensku (akou je aj mBank) a v ktorých sú vklady klientov chránené podľa pravidiel krajiny, v ktorej sídli ich materská banka. V prípade klientov mBank na Slovensku sa teda aktuálne riadime poľským systémom ochrany vkladov. Obe komory poľského parlamentu schválili novelizáciu zákona o ochrane vkladov, ktorým sa zvyšuje úroveň ochrany vkladov až na 50.000 eur (v 100%-nej výške). Uvedený zákon podpísal 24.11.2008 aj poľský prezident. Tento zákon by sa podľa aktuálneho systému ochrany vkladov klientov mBank týkal aj všetkých klientov mBank na Slovensku.Aj napriek zvýšenej ochrane vkladov podľa poľského zákona je cieľom mBank zabezpečiť pre svojich klientov ochranu vkladov v rovnakej (t.j. neobmedzenej) miere, akú majú klienti ostatných bánk pôsobiacich na Slovensku. Z tohto dôvodu už mBank podala žiadosť o zapojenie sa do systému ochrany vkladov na Slovensku.

Podla toho co sa pise na strankach mBank tak momentalne banka garantuje vklady podla polskych zakonov do vysky 50000€ (v100%vyske).

Doteraz mBank garantovala vklady len do vysky myslim, ze 25000 eur a odteraz budu garantovat cele vklady!!!

som velmi spokojny klient mBanky, je presne šitá na moje potreby, všetkým odporúčam

podla informacie z TASR v sucasnosti Polsko garantuje vklady do vysky 22 500€, z toho prvych 1 000€ na 100% a zvysok na 90% _zdroj: http://ekonomika.sme.sk/c...

váš komentár

Ak sa dostanete pod SK ochranu vkladov prejdem k vam aj so zivnostou. Vstup na slovensky bankovy trh je podmieneny akurat tak ochranou vkladov domacej krajiny banky - ak tato kajina je clenom EU. To je info pre tych ktori su presvedceni ze clenstvo v EU znamena len same vyhody. A pokial viem - netyka sa to len Mbank. Ak mate ucty v ING skuste sa opytat do akej vysky vam ich chrani holandsky system ochrany vkladov.

Staci vediet citat, na http://www.mbank.sk/sprie... je to uvedene od zaciatku existencie mBank, ze...

No podľa mňa, ak ste sa vyhlasovali za banku, a boli ste registrovaný v NBS ako je možné, že ste neboli v systéme ochrana vkladov v SR? Myslím, že veľa ľudí o tom nevedelo. Viedeli by ste mi dať nejaké rozumné vysvetlenie, prečo to nebolo niekde transparentne zverejnené? Ďakujem.

Je to fakt katastrofa, ze nas pravny system dovoli vstup banke, ktora sa nemusi riadit nasimi pravnymi predpismi. Ked som sa to dopocul tak som si myslel, ze je to len nejaka zaskodnicka cinnost z nejakej inej banky. Stale tomu nemozem uverit.

No zda sa, ze slovensky FOV je lepsi ako polsky, ze? Hoci si myslim, ze aj povodnych 20.000€ bolo dostatocnych, neobmedzena vyska ochrany je dobra len pre prachatych, ktori si aj tak mozu svoje peniaze diverzifikovat a tak sa vzdy zmestia do 20.000€v jednej banke. Ved v SR ich je viac ako dost, resp. rozhodi sa to po clenoch rodiny....

Kedy mozme ocakavat vysledok? Ochranu vkladov povazujem teraz za hlavny problem.

váš komentár

váš komentár

Myslim, ze ta tema ochrany vkladov v Mbanke je momentalne velmi aktualna a mnoho ludi takisto ako ja by velmi radi privitali jasne stanovisko. Iste media si tento fakt vzali pod lupu, co uskodilo predovsetkym Mbanke. Napr. v mojej rodine to sposobilo okamzite uvahy o zruseni vsetkych bank. kont v Mbanke...

Tesim sa na oficialne vyhlasenie

mam podobnu skusenost z kiosku v Ziline,MAXe, ako pise autor v predchadzajucom prispevku

Ked som si zakladal ucet v Kiosku na Mlynskych Nivach, tak vasa pracovnicka na moju otazku, ci vklady su chranene slovenskym systemom ochrany vkladov, odpovedala, ze ano. Takze bud to bolo vedome zavadzanie klienta alebo neznalost pracovnicky.

váš komentár

prosim napiste, ci v sucasnosti spadate pod polsky fond ochrany vkladov, a ake su tam moznosti ochrany vkladov - celkova vyska vkladu a % z vkladu...
dakujem

váš komentár

A doteraz mame jaku zarukuru resp. ochranu vkladov?

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

váš komentár

Chcel by som vedieť, či stále mám si vyčistiť účty a presunúť peniaze do inej banky kde garanciu preberá štát, aby som nedopadol ešte horšie, ako pri „modernom“ investovaní do podielových fondov?
Investor 1

A ked som sa pri zakladani uctu pytal, ze ake su nevyhody v tejto banke, tak na toto ma nikto neupozornil...

A asi v akom horizonte sa očakáva schválenie žiadosti???

znamena to ze doteraz som mohla o svoje peniaze prist?

Jaaaj ze polsko len do 50 percent vsak? No pomohlo by to aspon ako tak ukazat ze ste banka na Slovensku a nie pobocka zahranicnej banky s polskou legislat. upravou na Slovensku.,.. Drzime palce..

neda sa povedat nic ine, len SUPER

váš komentár

A doteraz platili ake podmienky ochrany vkladov? Polske alebo slovenske?

ak sa vam to podari tak vsetky ostatne banky sa mozu strcit do ...