späť

Nový sadzobník

Vážení klienti,


Dňa 1.1.2011 vstúpi do platnosti nový sadzobník poplatkov.
O zmenách, ktoré nastanú sa môžete dočítať v prehľadnom súhrne v blogu.

 

Zriadenie a vedenie účtu mKONTO ostáva naďalej bez poplatku. Klienti mBank budú mať možnosť zadarmo vykonávať neobmedzený počet prevodov prostredníctvom Internet Bankingu, využívať trvalé príkazy, či inkaso a platiť platobnou kartou na Slovensku a v zahraničí.

Pre držiteľov hlavnej debetnej karty VISA Classic k účtu mKONTO a VISA Business Electron k účtu mKONTO Biznis vstúpia do platnosti nové podmienky bezplatných výberov z bankomatu.

• 1 výber z bankomatu v SR a 1 výber z bankomatu v zahraničí v mesiaci ostáva zadarmo.


• 2 výbery  z bankomatu v SR a 2 výbery z bankomatu v zahraničí v mesiaci ostanú zadarmo,
ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou klienta dosiahne čiastku 200 €.


• 3 výbery z bankomatu v SR a 3 výbery z bankomatu v zahraničí v mesiaci ostanú zadarmo,
ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou klienta dosiahne čiastku 400 €.

Objem platieb = súhrnná výška bezhotovostných operácií platobnou kartou (platby cez POS terminály, platby cez Internet, MO/TO platby)

Počet bezplatných výberov z bankomatu budete môcť sledovať v Internet Bankingu prostredníctvom aktuálnej správy každú stredu.

Výber z bankomatu nad rámec bezplatných výberov sa spoplatní čiastkou 1,20 €.


Na karty k účtom eMAX, dodatkové karty všeobecného a špeciálneho disponenta k účtu mKONTO a dodatkové karty špeciálneho disponenta k účtu mKONTO Biznis sa nebudú vzťahovať bezplatné výbery.
Vydanie a obnovenie dodatkovej karty k účtu mKONTO Biznis bude zadarmo.
Ročný poplatok za každý daľší rok používania dodatkovej karty VISA Classic k účtu mKONTO bude spoplatnený sumou 3,70 €.

Výber z bankomatu v SR a v zahraničí prostredníctvom debetnej karty k úverovému účtu mPÔŽIČKA bude spoplatnený sumou 1,20 €.

mKREDITKA
Vydanie karty, ročný poplatok a obnovenie karty ostávajú nezmenené podľa vášho výberu tarify.
Do platnosti vstúpi mesačný poplatok vo výške 1,50 € za používanie karty pri Tarife 1, ak celkový mesačný objem platieb uskutočnených kartou nepresiahne 50 € pri kreditnej karte VISA Classic, alebo 100 € pri kreditnej karte VISA Gold.


Taríf 2 a 3 sa mesačný poplatok za používanie karty nedotýka.

Výber hotovosti z bankomatov v SR a v zahraničí prostredníctvom kreditnej karty VISA Classic a VISA Gold bude spoplatnený sumou vo výške 1% čerpaných prostriedkov, minimálne však 3 €.

Od januára uvádzame novú službu- upomienku prostredníctvom SMS, ktorá sa vzťahuje na produkty mKONTO, mKONTO Biznis, eMAX, eMAX Biznis, eMAX Plus, mPÔŽIČKA, mPÔŽIČKA Plus, mHYPOTÉKA a kreditné karty VISA Classic a VISA Gold. SMS upomienka bude spoplatnená sumou 1 €.

Sadzobník poplatkov platný od 1.1.2011 nájdete na našej stránke.
Pripravili sme pre vás odpovede na otázky súvisiace s novým sadzobníkom.

 

 

Bezhotovostná platba kartou vs. hotovosť

Platobná karta je dnes neoddeliteľnou súčasťou každej peňaženky bankového klienta. Pri platení v obchode máme vždy dve možnosti: Vytiahnuť z peňaženky hotovosť, alebo plastovú kartu.
Platobný terminál je dnes už takmer v každom obchode a objem bezhotovostných platieb za tovary a služby sa neustále zvyšuje.

Bezhotovostné platby majú svoje výhody pre klienta, obchodníka, ale aj samotnú banku. Manipulácia s hotovosťou je náročná na čas a bezpečnosť. mBank preto výrazne zvýhodňuje bezhotovostné platby na úkor hotovosti.
Klient má prostredníctvom karty dostupné všetky svoje peniaze a záleží iba na ňom ako si nastaví jednotlivé limity. Za použitie platobnej karty od mBank klient neplatí žiaden poplatok. Nezaplatí tak ani o cent viac, ako je skutočná cena kupovaného tovaru. 

Plastová karta má svoje výhody aj pri cestovaní do zahraničia. Klientom odpadajú starosti s výmenou meny. Platobné karty od spoločnosti VISA, ktoré vydáva mBank akceptujú obchodníci po celom svete.

Dnešný svet však ešte stále nefunguje úplne bezhotovostne. Podmienky výberu peňazí z bankomatu  sú v mBank nastavené tak, aby mal každý klient možnosť dostať sa k hotovosti bezplatne doma, aj v zahraničí. Objem bezhotovostných platieb zvyšuje počet bezplatných výberov z bankomatu v každom mesiaci.
Okrem toho klienti, ktorých bezhotovostné platby prevyšujú objem výberov z bankomatu, majú možnosť vyhrať skutočne atraktívne ceny v súťaži Kartománia.

 

Kategórie:

Aktuality

Komentár (745)

Pridať komentár

...TAK UZ JE TO POMALY TU ..... ZMENIME BANKU A HOTOVO. PRECO NEMA MBANK VLASTNE BANKOMATY ? UZ TREBA IBA RYZOVAT ? JEDNODUCHO RUSIM UCET A MENIM BANKU . PA PA PA

Ludská nenažranosť nemá dno prečo by sa páni z m bank voziť v mercedesoch keď môžu vo ferrari veď sa poskladáme! stále meniť obchodné podmiemky ako sa im zachce nemajú kamenné banky takže žiadne náklady čo bude o rok ?ešte mám v pamäti ako ludia prišli o peniaze vo fondoch uvidíme čo bude keď naberú väčší objem penazí je to od nich veľmi nekorektné ale to im je akurát jedno veď ide len o zákazníkov ktorých sa vždy nájde len ma mrzí že som doporučil m bank aj dosť známym a teraz si budú myslieť že som podvodník

V banke mi povedali, že zrušili 3 výbery v bankomate zdarma po rokoch, ale ja som si u nich otvorila účet len v polovici minulého roka a už si môžem vyberať len 1x mesačne zdarma. Nie je pekné keď sa menia podmienky za pochodu, bez toho , aby obidve strany s tým súhlasili. Mali toto zaviesť až pre nových klientov, ktorí uzavria zmluvu od 1.1.2011 a tým, ktorí uzavreli zmluvu predtým mali ponechať pôvodné podmienky, to by bolo fér.

Žiaľ, spoplatnenie výberov, ako to zaviedli je jednoznačné sklamanie. V našich podmienkach jednoznačne potrebujeme hotovosť. Iba kartami to jednoducho nejde. A prečo mám nosiť viac hotovosti? Chvíľu počkám a uvidím, či sa nenájde niečo lepšie.

Pripájam sa k ostaným nespokojným názorom. Príde mi to, že banke šlo len o nalákanie čo najviac klientov a spoliehajú sa, že im klienti ostanú, aj napriek zlým zmenám ktoré teraz postupne zavádzajú. Asi si neuvedomujú, že tak ako sme prešli od inej banky do mBank, pre výhody ktoré ponúkali, tak isto môžeme odísť aj z mBank. Je to ale smutné, že si z nás slovákov stále niekto takto uťahuje. Mám skúsenosť s bankou v UK a je to na neporovnanie. Len dúfam, že si tieto naše komentáre prečíta aj niekto kompetentný a zamyslí sa.

Nepaci sa mi to! Hlavne tie vyberi z bankomatu!!!

Jedine co ma k vam pritiahlo bolo ze sa u vas nepraktizuju nezmyselne poplatky za vybery z bankomatov. Kde ine banky nahanaju klientov len k ich vlastnym ATM. Cenovo ste to teraz hodili do pozicie ze ma to vyjde tak ako ked napr ako klient Dexie idem do ATM inej banky ak v meste je ATM Dexie. Ma to zatial len jednu vyhodu a to ze nemusim hladat jeden konkretny Dexia ATM ako tomu bolo doteraz ale idem k najblizsiemu. Ked ale beriem do uvahy ze vsetky ostatne problemy musim riesit len po telefone a a este za to tvrdo platim tak ste to totalne pohnojil.

Mením banku, mBank ma sklamala!!!

Ak to takto pojde dalej tak budem musiet zmenit banku.. 3 vybery za mesiac bolo fajn, takto to pre mna prestava byt atraktivne,, hlavne ked mi to stiahlo za posledne 2 mesiace 3* 1,2E. A jeden vyber v zahranici bez poplatku je tiez dost bieda. :(

Tak sme dopadli.Takze, aby sme si sledovali, či sme uz tento mesiac bezhotovostne zaplatili 200€, lebo inak pri vybere z bankomatu pekne zacvakame. Myslim, ze aspon 2vybery mali byť uplne zadarmo.

zmenu podmienok pri vybere v hotovosti povazujem za podvod a som rozhodnuty odist z mBank, hoci som ucet len nedavno zalozil. Ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju...

ruším účet a Vy?

Čo tu všetci toľko nariekate. Poďte do ZUNO banky, tá je super a hotovo

No pozeral som to ZUNO.SK a asi tu ešte nejaký čas ostanem. Možno že chce táto banka zarobiť viac ako predtým ale máme tu trhovú ekonomiku. Doteraz som bol vo VUB takže nie som až taký rozmaznaný. A banka, ktorá si dá takto nakladať na vlastnom blogu, ktorý je administrovaný a odkaz som na túto diskusiu našiel na hlavnej stránke nemôže byť až taká zlá.

aspon 3 vybery v SR + v zahranici mohli nechat. Tak sa mi vidi, ze uz zasa budem vyuzivat len klasicky ucet v kammenej banke... :-/

Vyberiem všetko naraz aspoň nebudú točiť moje penieze :)

Takže účet v ČSOB založený ešte minulý rok, presunieme peniažky ešte dnes. Výbery v bankomate ČSOB zadarmo, príjem mám taký, že účet je zadarmo, v zahraničí síce poplatok 0.2 € z KBC bankomatov, ale dá sa, v Euro krajinách si Eurá donesiem, v ostatných si vyberiem, niet problem.

Snáď je to to, čo ste chceli.

Aby ste nepovedali, že som svina nechám na účte 1€, alebo eľte lepšie 1 cent.

príjemný deň želám mBanka.

len si plašte klientov, konkurencie je dosť. Cele zle, pekne ste sa vyfarbili

Ja tiez uvazujem o skonceni uctu v Mbank. Byvam v malom meste, kde naozaj nie kazdy obchod ma terminal a aby som bola obmedzena 1 vyberom sa mi zda prilis nefer za to, ze davam niekde svoje peniaze s ktorymi moze banka narabat ako chce.

robíte systém komplexnejší, asi v záujme toho, aby sa Vašim zákazníkom parili hlavy, a akoby ste striehli na to, kto kedy kde urobí akú chybu, aby ste mu mohli zaúčtovať "penále". Už aj tak pri smiešnom úroku 1,08 % eMax+ (zámerne hovorím o očistenom úroku od dane) Vaša banka neposkytuje zákazníkovi nič navyše, čím by zákazníka neuspokojila konkurencia. Veľmi ste ma sklamali, a správne sa hovorí, že jeden nespokojný zákazník, rozširuje svoju nespokojnosť na ďaľších 9 ľudí, u mňa to platí dvojnásobne. Proste v momente neexistuje jediné pozitívum, ktoré by som na Mbank mohol nájsť, ktoré by neponúkala konkurencia. ... a Váš účet odteraz držím už len v diétnom provizóriu. Je to skutočne zarážajúce, že virtuálna banka sa výkonostne tlačí na pozíciu kamennej, no už len ostáva doplniť, že asi aj tak dopadne

Som nemilo prekvapený . Asi s MB skončím .

Viete o niečom lepšom? To je otázočka, ktorú si sem-tam položím a ...Zatiaľ je to zadarmo a iba 1 výber? Čo už. (Viete si predstaviť, že pred 15-timi rokmi by ste dostali peniaze na ruku a ďalšie peniaze až o mesiac. A ľudia žili. Inak neobhajujem mBank, ale viete o niečom lepšom?)

uvazujem nad inou bankou

Jednoznačne treba odísť do inej banky. A to čo najskôr, aby bolo neskoro.

zuno vás prevalcuje

ani mne sa tieto podmienky NEPACIA!!! Vyhody Vasej banky su PREC!!!! Chodte do kelu

Asi najvyšší čas utiecť z tejto banky a skúsiť konkurenciu.

Dalo sa to čakať, však? Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú...ako všetky banky a potom zrazu taký poplatok a taký....a zrazu Vám banka kradne Vaše peniaze ani vlastne neviete za čo.. Veď už to, že môže disponovať našími peniazmi jej musí prinášať obrovské zisky. Však buď odídeme, alebo sa zase len prispôsobíme...ak Vlastne bude aj kam odísť... pretože všetky banky hrajú rovnakú hru. Chytiť ošklbať a zarezať....
ďakujeme za klamstvá Mbank.

...tak pôjdeme ďalej, do banky ZUNO.

Zuno je odpad. mBanka ho nasleduje.

Uvidíme ako zamieša karty Axa a Akcenta

www.axa.sk
www.finance.akcenta.eu/asud-sk.html

Kameniete, este 1 krok a idem od Vas, s panom Zunom, npokradol som . . . :)

Tá zmena nie je bohvie čo, ale tiež to nie je najhoršie. Som majiteľom mKonta cca 1 týždeň a už som rozmýšľal či zrušiť, alebo nie keď prichádza Zuno, ale pozeral si niekto ten ich cenník? Zahraničná platba cez 18€, trocha choré... výber z iného bankomatu 1,8€, výber v hotovosti 2,8€...

Nezostáva mi nič iné len sa s touto parádnou bankou rozlúčiť.

Vážení manažéri mBank !
Fandil som Vašej banke, pretože pretrhla pevnú reťaz úžerníckych poplatkov nenažraných bankárov a aj keď s obmedzeniami, predsa si len vážila klientov a vychádzala im v ústrety. Zrejme však žralok zisku začína pohlcovať aj vás a buď neodolávate tlaku konkurencie zvonku (čo by bolo ešte ako tak pochopiteľné), alebo Váš zrak zahmlieva mamona a aj u vás sa z klientov začínajú stávať nosnice, ktoré treba čo najviac podojiť, aby ste mali ešte väčšiu smotanu na fúzoch. Len pozor, hrniec môže pretiecť a smotánka sa vyliať. Ľudia, a hlavne mladí ľudia, už nie sú teliatka a pritom "harašení" Vašej banky a neustálom odbúravaní výhod, ktoré u Vás mali, Vám asi mnohí dajú dovidenia a zo smotánky môže zostať len nechutná srvátka. Ja zrejme budem patriť medzi nich, ale ešte Vám nejaký čas dám šancu a uvidím, čo urobíte s tou vlnou odporu, ktorá sa proti Vašim nefér rozhodnutiam postavila. Dúfam, že zvíťazí u Vás zdravý rozum a klienti zostanú u Vás aj naďalej klientami a Vy bankou na ktorú sa môžu spoľahnúť. Prajem Vám k tomu mnoho zdaru.

No ta prva veta ma dojala. Ze vedenie uctu stale zostava zadarmo. Ja potrebujem vybrat cash minimalne 4 krat za mesiac. Nebyvam v meste, kde je POS vsade ale na vidieku! Takze vedenie uctu ma bude stat minimalne 4.80 mesacne. Za taky poplatok si uz zriadim ucet v ktorejkolvek banke a s neobmedzenym poctom vyberov z bankomatu. A nebudem musiet pocitat kolko krat som uz vyberal svoje peniaze jak trulo v trapnej mBanke!

skuste www.zuno.sk

ahojte aj ja som nalakal kamaratov do mbank,hovoril som im o 3 vyberoch a tak.Az mi jeden z nich poslal novy cennnik a vyviedol ma z omylu,3 vybery som zvladol ,ale jeden je malo.Rozmyslam to zrusit,az to stihnem bez poplatku,pretoze verim tomu ze aj poplatok za zrusenie coskoro zavedu,dam si tu novu online banku co sa tu chysta.

super...fakt super...asi 3 ludi som nalakala na mbank...sa mi "pekne" podakuju za toto...mBank sklamalo

Dobry den, chcem sa spytat ci v pripade 2 majitelov 1 uctu mKonto je uplatneny poplatok za dodatkovu kartu, kedze k uctu su vydane 2 karty pre kazdeho majitela. Ak je poplatok tak na ktoru kartu sa vztahuje? Vztahuje sa obmedzenie na hotovostne vybery na niektoru z kariet? Dakujem.

VSETKO ZRUSIM, VSETKO ZRUSIM!!! PRISAHAM!!!

... ano Karol, pripajam sa k Tvojmu nazoru ... ked nevedia ako dalej a znizuju sa zisky, vymyslaju taketo skryte poplatky.... asi sa treba opat pokukat po konkurencii

.....myslím že mBank vykročila zlou nohou asi ju idem opustiť

No vyzera to na prechod z mBank do ZUNA :)

NO JA SOM ZRUSILA UCET V TATRABANKE LEBO SOM SI MYSLELA, ZE BUDE SPOKOJNA S MBANKOV A NAKONIEC TO DOKAZILI, UZ SOM SI ZVYKLA NA 3 VYBERY LEBO V TATRABANKE SOM TO MALA BEZPLATNE A TERAZ TO MAM IBA 1 VYBER, NO LEN DUFAM, ZE USETRIM KED TO TAK ZAVIEDLI.

mal som term.vklady vyse 20000E, prichadza mi mesacne asi 1500E a mBank si ma nevazi...

a je to tu. ...

mbank zacina klesat v ociach svojich klientov !!!

no je to fakt smutne..........dufam ze banka zmeni svoj postoj a prida aspon 1 vyber navyse "doprdele"

fakt sa to tu neda citat, vybrali ste si produkt pre "chudobu" /mkonto/, ktora nedokaze zaplatit poplatok za vedenie uctu -teda ho mate nulovy a ziadate sluzby ako by ste za neho platili 5,-€ a viac ako v Tatrabanke resp. VUB. Ja som mal T-banku a zena ma VUB-to su zdieraci... V t-banke som mal vsetko aj to co som nepotreboval a moje rocne poplatky boli 1800,-Sk. Teraz mam rocne poplatky o,-Sk, lebo sa viem prisposobit tomu co mi Mbank ponuka. Kto ma lepsiu banku nech nefrfle a nech prejde. Kazdy nech ma to co chce. Aj mne sa nepaci 1 vyber mesacne, ale mam moznost vyberu. Pre mna tu nie je ziadna lepsia banka. Caute frflosi :)

asi CSOB:(

Mbank sklamala uz ma asi dost klientov :( normalne uvazujem o zruseni uctov ZNECHUTILI STE MA!!! 3roky som bol spokojny a 3 vybery mesacne bolo tak na hrane, dalo sa toto je podraz!!! Som ucitel ako mam obratit 1000 eciek :))) sme v SR vy bankovy pajaci!!

velmi zla politika mBank... doteraz som bol spokojny zakaznik, ale iba jeden vyber v bankomate mesacne zdarma je na tunajsie podmienky velmi slaba sluzba. Zacinam sa rozhliadat po inej banke.

je mi luto, ze si mnozstvo ludi neuvedomuje, preco k tomu doslo. Nie preto, aby mbank zvysila trzby, ale preto aby sa dostali z cervenych cisel. Prosto zistili, ze naklady, ktore maju s tromi vybermi z bankomatov cudzich bank su neunostne.
Zbytocne budete cakat na banku, ktora vam da vybery zadarmo a ucet zadarmo bez podmienok (napr. prisla Zuno a napriek zmenam v sadzobniku mbank, je mbank vyhodnejsia).
Preco nariekate, ze vam slubovali ze budete mat ucet zadarmo? 3 roky bol ucet zadarmo. Teda 3 roky banka nehybala s cennikom. To je chvalihodne. Ine banky menia ceny pravidelne, a o zmene ani neviete.

absolutne suhlasim s vacsinou komentarov... tie tri vybery zdarma na Slovensku a neobmedzene vybery v zahranici bolo to, preco som sa rozhodol zalozit si ucet v mBank. prvy koment k tomu co napisal Karol je uplne vystizny. Klienti budu z mBank odchadzat. Sam nad tym uvazujem. bolo by pekne ak by sa to vratilo do starych kolaji..

Podla mna banka to neporiesila dobre,,teraz kazdy pri prvom vybere vyberie vsetky peniaze z uctu aby nemusel platit za dalsie vybery a tym padom banka pride o peniaze s ktorymi mohla obchodovat.

To by som bol zvedavy kto ma na trvaly prikaz sumu 400e, ked cely jeho zarobok je 500e, neviem v akej dobe zijete niektory ale toto je slovensko nie anglicko alebo nemecko.

No vidim zew mBank si najskor vyhodnymi podmienkami prilakala klientov a teraz pekne meni vsetko... Takze uz som asi rozhodnuty, ze rusim ucet...

Jedina vec ktoru tymto mbank dosiahne je strata vyhod ktore mali oproti konkurencii... Zakaznici sa velmi rychlo prisposobia a bud obmedzia svoje transakcie alebo v dosledku anvysenych nakladov prejdu ku konkurencii, ktora im ponukne ovela vyssiu flexibilitu za mozno trochu vyssi poplatok. A to uz ani nehovorim o tom ako sa clovek citi ked mu naslubuju hory doly aby si nabrali klientelu a potom po roku zmenia pravidla hry... Agresivny marketing mozno platil na ludi na pociatku 20 storocia ale dnesny zakaznik je sikovny, prisposobivy a ma na svojej strane dostatok informacii o trhu na to aby si so sebou nenechal robit cokolvek.

Vy ste mi pekní vtáci...Nalákali ste si dobrými podmienkami klientelu a keďže je nás už dosť, tak ste sa rozhodli Pritvrdiť...Čo bude ďalej??Spoplatnené platenie kartou?:( Asi si začnem zháňať zase inú banku..

Nuz, uz aby tu bola dalsia e-banka :) Lebo tymto padom u mna mbank vcelku konci :P GG!

Plne suhlasim s Karolom, a hlavne preto, ze momentalne som v zahranici a aj by som rada platila kartou, ale neda sa... ziadny s terminalov nechce prijat ziadnu z mojich kariet... Spoplatnite co nevidiet aj ostatne polozky, ktore boli doposial zadarmo? Lebo potom nemalo velky vyznam menit banku....

A to som si myslela, že ste jediná pokroková banka na Slovensku, ktorá vie byť perspektívna aj keď je slušná k svojim klientom.
No čo, ako sa hovorí netreba zaspať na vavrínoch a sledovať ponuky v iných bankách.

Tak to totalne posrali, chodim casto do zahranicia a jedine, cim si ma ziskali, boli vybery zdarma v zahranici, ok, ak uz museli zaviest za to poplatok, tak aspon nie urobit taku debilinu, ze jeden zdarma a ostatne plat...aspon tie tri zdarma v zahranici ste uz len mohli ponechat...tesim sa s cim na nas vyrukujete za nejakeho pol roka. Vdaka! Usiel som z nasich bank, aby som bol konecne spokojny, aby ma niekto len tak nezdieral a hla mame to tu zachvilu tiez, uz len zaviest nehorazne poplatky za vedenie uctu a cau mbank...

Suhlasim, Vobec sa mi tieto nove podmienky nepacia!

Vsade sa da len na slovensku sa neda. Mam okrem mBank debetky aj anglicku debetku a hoci som ju takmer 2 roky nepouzival a jej stav bol takmer nula, nikto ma nikdy neobral ani o penny. O vyberoch nehovoriac, bez ohladu na hlavicku bankomatu, Nikdy ma vyber z bankomatu nic nestal. Ked ma na akomkolvek poplatku okradne tato instituciu co i len o 1 cent, menim banku!

Ak chces rychle auto, nekupis si trabanta, vsak? Pre svoje potreby mi mbank vyhovuje a za 3 roky co mam ucet v mbank som nedal jediny cent za ziadnu sluzbu, kym v inej banke som nechal za rok par desiatok eur len za vedenie uctu. Mam par zlych skusenosti uz s dvoma kamennymi bankami a ich sluzby ktore mi velmi radi za mierny poplatok stale ponukali, proste nevyuzijem, alebo na ne doplatim, preto som si vybral jednoduchost a s mbank som zatial spokojny. Az mi nebude postacovat, poobzeram sa po banke ktora mi bude vyhovovat, preto sa aj vam cudujem preco nariekate ked mate na vyber? Nikto vas nenuti mat ucet v ktorejkolvek konkretnej banke, mat auto poistene v konkretnej poistovni, alebo nakupovat v konkretnom hypermarkete, mate moznost a netvrdim ze vzdy je z coho vyberat, ale ak si premyslite co od uctu ocakavate, urcite najdete viac produktov a bank, z ktorych si mozete vybrat.

Pohodicka, vyberem naraz 200-300 eur a dam doma do sporkasky, treba sa vediet prisposobit..

Nie som nadšený touto úpravou cenníka. Budem zvažovať prechod k inej banke.

Pre mna je mBank nadalej najlepsia banka, nadalej mam vsetko zdarma.

no jo, s mbankou som skoncil...

dalšia nenásytná banka ktorá získala dostatočný počet klientov na to aby si mohla diktovať podmienky

ze to su ake spiny

Je na čase porozmýšľať o zmene banky !

Je to neserioznost bank. Staneme sa klientom banky za urcitych podmienok, no banka tieto podmienky meni ako je to s vybermi z bankomatu. Problem je aj ten, ze mBank svoje bankomaty nema. Mnohe banky umoznuju svojim klientom vo svojich bankomaatom neobmedzeny pocet bezplatnych vyberov.

Mam mKonto. Je zasielanie sms pri pohybe na ucte spoplatnene ? Ako sa da aktivovat ?

treba vymenit banku

v CR zaviedli tento system v auguste 2010 - asi sme testovaci kralici, a odchod klientov nebol tak velky, ako sa obavali, tak preto pokracuju na Slovensku.
Len system je nastaveny inak. Ak sa nesplni pozadovany objem pre 2, prip. 3 vybery, tak 2. a 3. vyber stoji 9 korun, kazdy dalsi 35., v zahranici zadarmo vyber stoji 35 korun, ale ak vyberiem v prepocte viac ako 2500 korun, je zadarmo. Kazdopadne si myslim, ze tento cely system znevyhodnuje ludi s malymi prijmami :-( Nam ale pribudlo dalsie spoplatnenie, a to bezhotovostne prevody do inych bank. Uz nie su vsetky zadarmo. Len prvych 10. Toto asi ale znevyhodnuje skor ludi s vacsimi prijmami.

Bohuzial mBank potvrdila, ze tu nie je pre klientov, ale klienti su pre nu, a preto meni svoju povodnu politiku na viac vychodnu. Miesto toho by sa mali priblizit tej zapadnej, kde si banky na seba vedia zarobit "pooctivejsie", nie trhat peniaze od svojich klientov

Jedna vec je na správaní mbank amatérska a to, že si nevedeli vykalkulovať rast nákladov spojených pri raste počtu klientov (poplatky za výbery z bankomatu). Potom, keď z toho vyšlo veľké číslo a stále sú v červených číslach, tak sa rozhodli pre radikálnu zmenu. Mali však na to myslieť už skôr, lebo teraz to vyzerá veľmi trápne z ich strany.

paráda správny krok pre udržanie si klientov.Už predtým som rozmýšlal nad odchodom z tejto banky a teraz ma tu už nič nedrží nie žeby som nedosahoval tie obraty keby chcem ale ked si chcú dávať také podmienky bude mi stačiť len účet v Holandsku.Adios M-bank.


Uz mam novy ucet v novej banke // 2,19 e/mes a menej //.
Penazny tok presmeruvavam na neho a hibernujem mkonto.
Smutne je, ze ste ma k tomu donutili vy svojou nekompetentnou politikou.
Nebyt vasich vylomenin, nadalej som u vas.
Boli ste fakt dobri. Lenze sa to zmenilo.

Dobry den,
musim konstatovat, ze sa mi tieto zmeny nepacia. Pridu mi nepremyslene a pre klientov len odradzujuce. Velke vyhody, ktorymi sa MBank pysila su zrazu prec. Myslim si, ze spoplatnit ine sluzby je realne a logickejsie, ako spoplatnovat vybery z ATM. Stavate sa tak netransperantnymi pre Vasich klientov, co samozrejme odradza. Preco by neslo aktivovat ludom v zahranici, resp. tym, co o to poziadaju, balicek 15ctich vyberov z ATM v zahranici zadarmo a ostatok spoplatnit?

už som začal hľadať iného poskytovateľa.

Co frflete, ved aj ZUNO ma vybery podmienene obratom. Okrem toho ma pri UctePlus poplatok za vedenie 2,80 €. Je sice pravda, ze za tuto sumu ma SMS zdarma a ihned.

V tuzemsku staci aj jeden bezplatny vyber mesacne, clovek si proste jednorazovo vytiahne viac. Horsie je to ze je obmedzeny vyber v zahranici. Lokalnu menu treba na kaviarnicky a podobne drobnosti. Toto som vyuzival a vzdy si radsej vyberal po mensich ciastkach, kedze som nechcel aby mi tieto peniaze ostavali. Po novom je to dost obmedzujuce. Teraz ak si nedam pozor bude ma to stat 1,20€ cim sa v podstate straca dovod byt klientom M BANK. A kedze som si za bankove sluzby na zaklade skusenosti zo zahranicia uz principialne odvykol platit je dost mozne ze "pudem vo dum dal".

lúzeri

Nepaci sa mi takyto pristup a nove podmienky. To co bolo vyhodou a dovodom prechodu mnozstva ludi k mBank sa teraz stratilo. Nie ze by boli podmienky pre mna nedosiahnutelne, ale nie som tu len ja a je mnozstvo ludi pre ktorych to bude predstavovat problem... mnozstvo ludi, ktori sa pri takomto postupe musia citit podvedeni - na druhej strane stale je tu moznost bezplatneho zrusenia vsetkych sluzieb, cize slovo podvedeny je mozno silne uznavam. Na slovensku viac ako polovica zamestnanych mesacne nezarobi ani tych 400€ v cistom ktore by nasledne mali bezhotovostne "preinvestovat" pre dosiahnutie moznosti mat nasledne 3 vybery z bankomatu zadarmo... Nechcem podporovat spolocnost, ktora toto neberie v uvahu. S pozdravom Juraj Migal.

aj tak ste všivaci..... koncim u vas.... a asi nebudem jedina :)

nepáči sa mi to, na začiatku ma dostali navýšku úrokov, tie su teraz horšie ako inde,
teraz poplatky za bankomaty, internet banking je nepraktický
asi odídem

že spoplatnili druhý a ďalší výber z bakomatu by som prežil,ale poplatok 1.50€ za kartu za to,že neprekročím 50€ platieb kartou je svinské.Asi šponujú ľudí,koľko znesú.Však konkurecia internetových bánk rastie,tak nech
šponujú.

MYslim,ze je to naozaj vrchol,ved kazda seriozna banka ma vybery zadarmo,ja mam stale problemy s kartou,pri zmene PIN platim poplatok za zmenu.Myslite si,ze je to normalne?

Nemali ste v sebe ani tolko guraze, aby ste tych 654 prispevkov aspon nejako reagovali ! V CZ pri ovela mensom mnozstve nielen ze sa uracili odpisat, ale este aj upravili aspon kozmeticky obdobny nepodarok ! Najlepsiu reklamu Vam robili ludia, to si neuvedomujete. Ja osobne som Vam priniesol 4 klientov, zarobkovo cinnych. Stahujeme sa do lepsieho. PA.

Prosim Vas laskavo si opravte informacie, ktore mate na stranke ked uzivatel klikne na MKONTO - v zakladnych informaciach su uvedene 3 vybery na SR a neomedzeny pocet vyberov z zahranici ZADARMO. Je mi jasne, ze napisete, ze ste "si to nevsimli" alebo ze ste to "zabudli" aktualizovat, ale je mi jasne, ze je to tam zamerne, vsakze vazeni.....??!

Pripajam sa k nazoru, ze nova politika v MBank odradi mnozstvo klientov, ktori verili, ze konecne je na slovensku banka s kvalitnym produktom. Podla mna ide o krok spat a tohtorocna kampan tak sluzila iba ako lep na ludi. Dovera v MBank sa i u mna vazne nastrbila.

váš komentár

Ja osobne som s mBank spokojný a účet si určite ponechám. Držím palce v ďalšom roku.

Chápem rozhorčenie ľudí z nového sadzobníka, ale mám učet v Slovenskej sporiteľni za ktorý platím 4.90 € mesačne. Pri transakciách ktoré bežne robím ma účet v mBank nebude stáť nič. Takže aj napriek novým podmienkam som sa rozhodol zriadiť si mkonto. Asi tak.

zle zle zle som sklamana, vsetci sme.... preco v zahranici moze mat clovek ucet zdarma, platby a vyber z automatu zdarma a tu na chudobnom Slevensku clovek plati za uplne vsetko... mBank... sklamali ste ma, tak ako som vsetkym odporucala, viac nebudem

Veľa ľudí som nasmeroval k Vám ale toto som fakt nečakal. Bye Bye MBanka...

PS: toto je fakt trapas :D http://aukro.sk/item13681...

nestresujte,s debetnymi kartami sa nic noveho nedeje,akurat sa nebude kazdu chvilu vyberat z bankomatov,vsak tu banku to stoji poplatky,uz nemozte chciet vsetko zadara,to je jedine v pralese.P.S.nie som z banky.

Je to o ničom, čo ste urobili s poplatkami, jediné výhody, ktoré ste mali aj tie ste zrušili. Ale vy si škodíte, uvidíte koľko tým stratíte klientov..., mňa prvého

Zeitgeist: Addendum (video film)
Dokumentární
2008, 123 min
Volné pokračování prvního Zeitgeistu, ve kterém se tvůrci již nesnaží nikoho o ničem přesvědčovat, ale pouze chtějí tímto filmem informovat co nejširší veřejnost. Zeitgeist: Addendum předvádí, že náš současný životní styl založený na penězích je jen velký podvod na celé lidstvo, v další části rozebírá vykořisťování a ovládání zemí mezinárodními korporacemi a celý film vyusťuje předložením návrhů na zlepšení života, společnosti a světa obecně.

Ste trapni v tej mbank, skoncite tu za chvilu. Vasi "manazeri" asi asi toho vela nevedia.

váš komentár

Postupne znizovanie urokovych sadzieb a pridavanie roznych druhov poplatkov (a to takych, ktore klienti casto krat nemaju moznost sledovat kazdy den)
SMUTNE
A to ste prichadzali na slovensky trh vo velkom style ze ste elektronicka bezplatna banka :-(
Tak ako vazeni pani a damy tam hore vo vedeni banky? Stali ste sa obycajnou radovou komercnou bankou?
ALE POZOR!!! MAM DOBRU SPRAVU pre ostatnych nespokojnych klientov:
Je banka, ktora vam fakt nezauctuje ani cent a robite transakcii kolko chcete, ale ma to obmedzenia:
tranakcne ucty mozu byt len tri a k uctu nie je ziadna platobna karta.
Takze:
otvorite ucet - bezplatne
vsetky transakcie- bezplatne
urocenie cca 1-2% p.a.podla situacie na trhu (ale bolo aj viac)
pripisovanie urokov kazde 3 mesiace
kde: ING konto na www.ing.sk

Tak toto je fakt dobrý ťah. Nalákali ste zákazníkov na super podmienky a nakoniec to bude rovnaké ako v ostatných bankách akurát, že pri tej Vašej je ešte problémom vklad v hotovosti na účet. Smutné :-(

Asi záleží na dôvode, pre ktorý kto prestúpil z inej banky do Mbank...U mňa to bola bezplatné vedenie účtu a neobmedzený počet výberov z bankomatov zdarma v zahraničí...toto mi zrušili...ak dôjde aj k zmene poplatkov za vedenie účtu...obávam sa, že strácajú vo mne klienta...ale musím súhlasiť z mnohými...aj mne bolo pri podpise sľúbené, že k takýmto zmenám nedôjde....

Cital som otazky a odpovede. Akosi nerozumiem nasledujucej odpovedi. Prosim vysvetlit blizsie:
"Čo ak sme dvaja rovnocenní spolumajitelia jedného účtu a každý z nás má kartu?Na ktorú kartu sa budú vzťahovať bezplatné výbery?

Pri dvoch rovnocenných majiteľoch s hlavnými kartami sa pomer delí rovnako, 50:50."

Mne ide o to, ze ked napr. platbu robim stale jednou katrou(viac ako 200€), ci tou druhou viem urobit 2 vybery bez polatku.

Pridavam sa na stranu k tym nespokojnym. Dajte mi svoje peniaze, ale nerobte si s nimi, co chcete, zarabat musime najprv my. Nesuhlasim s vyvijanym tlakom platit bezhotovostne a s obmedzenim troch bezplatnych vyberov.

Ani mne sa to nepaci, teraz som nahovorila maminu, aby si prehodila ucet sem, ale vobec sa mi to nepaci - a asi sa bude musiet vratit do starej banky, lebo vsetko toto sledovat a stale mysliet, ci uz mozem vybrat - je totalny nezmysel ....

A ako pise kolega ...... naozaj asi budu zachvilku zaujimavejsie kamenne banky

toto obmedzovanie sa ani mne nepaci, ved prave tym si ma ziskali, ze som nemusela rozmyslat, co a ako a za akych podmienok...ved preto napr.z Orangu a T-Mobilu odchadzaju ludia k O2, lebo cim menej podmienok ,tym jasnejsie a zrozumitelnejsie...skoda, ze aj tu sa zacinaju zavadzat podmienky...:-((((( a to som hovorila, ze tato banka nema konkurenciu....skoooooooooooooodaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Vsetko zle. Keby nechali 3 domace a 3 zahranicne vybery zadarmo a dalsie nech si spoplatnia.
Zrejme zacnem zvazovat kam presuniem svoje financie z mbank.
Teraz spoplatnili druhy a treti vyber z bankomatu - my slovaci sme taki ze si na to zvykneme, takze behom roka si zvykneme a co nastane dalej ? Co nam spoplatnia na dalsi rok ???
Ak to pojde takto , tak osobne od mBank odidem. mBanku som si vybral kvoli tomu ze neboli poplatky !!!
banka by si mala uvedomit ze peniaze klientov ktore maju na uctoch je to z coho zije !
co sa stane s bankou ak sa jej klienti nastvu a dajme tomu iba 50% odide inam ?
mBank ZOBUD sa, zaspavas.....
iba tolko.

váš komentár

fakt zacinam lutovat ze som mBank vychvaloval a doporucoval znamym a pribuznym. Ale zasa som si uvedomil ze povodny zamer zrusit klasicku banku a ostat len pri mBank by bola hlupost radsej este pockam

aj ja sa začinam hambiť za to že som mojim znamim odporučal prave tutu banku ked vtačka lapaju pekne mu spievaju ano vraveli mi to mnohy hned na začiatku ale ja som im neveril veril som že to tak nebude!! Alleeee sklamali ste nás.Postupom času zistite že vám polovica ludi odide len tolko mila mBank

No nic, pocital som zopar blogov a nazorov. Takze moje definitivne rozhodnutie (kompetentni pracovnici banky si to mozu overit): pri najblizsej prilezitosti vyberam peniaze z uctu jednym vyberom a pockam, ako sa to bude vyvijat (ci zrusim alebo nezrusim ucet). Peniaze budem mat doma v trezore. Ak mam robit jeden vyber mesacne, tak to uz nemusim robit ziadny vyber a mozem mat vsetky peniaze kedykolvek k dispozicii v hotovosti na ruke (aj tak je platba kartou castokrat zdlhavejsia ako hotovost).
Fakt ma nastval nazor, ze toto urobila mBank kvoli klientom, ktori si robili male vybery - ale ved ste tu pre klientov nie? Ak im vyhovuju male vybery, tak je to vec klientov a nie vec banky. Banka si mala spocitat, ci sa jej to oplati alebo nie, a ak nie, nemala sluzbu ponukat. Zo vsetkych stran vnimam len nadavky na banky...asi nieco nebude v poriadku.... a nie len u nas. Vzdy sa spoplatni to, co najviac klientom vyhovuje - to nie je biznis, ale spekulacia a okradanie.

váš komentár

Je to fakt zle, a zhorsuje sa to. Prestavam mat dovod tu zostat. A to som sem kazdeho stvrtroka poslal cca 3000 Eciek z Tatrabanky.
Biznis bol, ze ste nemali uroky, ale sme ani neplatili. Jednoducho ste mali moznost pouzivat nase peniaze na akciovych trhoch a inych vasich aktivitach. Zalozte siet bankomatov ked neviete zaplatit cudzie bankomaty.
A podmienovat vybery obratom je svinstvo...chcete, aby to zaplatili za nas obchodnici na transakciach.
SU TO NASE PENIAZE co su vo vasej banke. Ked sa fakt nastvem, urobim to ako mnoho mojich kamosov - zoberiem peniaze k sebe a nebudem riskovat krach bank na financnom trhu...asi by sme my mali diktovat podmienky, a nie vy - bankari! Ja sa momentalne bez karty v pohode zaobidem - ak budem mat moje peniaze u seba.

ja som bol tiež veľmi spokojný, ale nemám rád ked sa robia zmeny k horšiemu, takže bohužial iná banka to istý.

je to smutne,ja som prisiel do tejto banky koli vyhodam..menim ju po dvoch mesiacoch....bude mi na nu chodit uz asi iba vyplata....

tak uz nemám prečo tu držať peniaze. je koniec...s mBank, je to pre mna už nevýhodné.

Nastáva čas na zmenu banky. No čo, nič nie je večné.

Odisiel som ku vam z kamennej banky pre vasu vyhodnost. A bol som spokojny az do okamihu
kym ste neuverejnili novy cennik. Vyzera to tak, ze to s nim myslite vazne a od 1.jan bude platny.

Chcel som vam dat este sancu do konca januara ale uz ju nedam. Mam dost a odchadzam
do kamennej banky v ktorej budem mat zivy ucet.
Vas ucet hibernujem a davam na NULU.

Zelam vam v novom roku vela stastia. Budete ho potrebovat.

no ani mne sa nepači tie nove podmienky!!! a tak som im veril ale je to len o tom ako na začiatku nazbierať vela klientov a potom ako všade biznis... Dalej uz bez komentara stači si pozrieť Zeitgeist Addendum aby sme pochopili ako to beži na tomto svete...

rad by som vedel ako to bude s platbami kartou na Slovensku a v zahraničí...... nikde som sa o tom v novom sadzobniku nedocital......

Úbohý krok späť zúfalca.... :-(

Škoda že sa mbank takýmito nie úspešnými krokmi presúva pomaly ku dnu na úroveň ostatných bánk na Slovensku.Budem sledovať naďalej aké kroky voči klientom nasadí a pri ďalšom položení polena pod naše nohy budem musieť presedlať spať na niektorú s kamenných bank.Čo pre mbank znamená krok naspať.

Tri výbery zdarma v SR, preto som si vybral Vašu banku. To nebolo až tak veľa, ale postačovalo. Jeden výber zdarma to je strašne málo, lebo je ešte veľmi veľa obchodov a inštitúcií, kde sa nedá platiť kartou.

... žeby sme na budúci rok mohli čakať zavedenie poplatkov aj za vedenie účtu?! Je síce pravda, že terminálov je pomerne dosť, ale Slovensko je zatiaľ na takej úrovni, že človek sa tu bez hotovosti nezaobíde, čo napríklad nakupovanie v malých obchodoch na sídliskách a na dedinách? Ani napríklad niektoré stavebniny (aj veľké) nemajú terminály, treba hotovosť a to aj vyše 1000 EUR. Tie tri bezplatné výbery si mylím boli akurát.

uplny suhlas s Karolom....ale uplny!

Od nového roku odchadzam z MBank a aj všetci moji známi Čo sú tu. PEKNE STE TO POHNOJILI!!!!!

Tak po tychto zmenách a mozno po par mesiacoch takymto smerom od mBank to bude velmi smutne... Ja osobne som odporucil mBank asi 100 ludom a viem, ze oni si zalozili ucty aj pre svojich rodinnych prislusnikov a myslim ze takych je nas tu dost. Ale zacinam sa hanbit, ze som im taku banku odporucil... S tymi podmienkami uz to zacina byt chore a vyhody, ktore boli take revolucne sa postupne vytracaju, alebo scvrkavaju na minimum... Skoda len, ze si to neprecitaju manazeri banky z vedenia. Viem, maju asi plno prace, ako zarobit este viac, ale nazor ludi by sa mal brat prednostne do uvahy. Aj ked vyhovorky sa vzdy najdu a najznamejsou je, ze je to len nazor hrstky ludi s pomedzi vsetkych zakaznikov. Ale musim povedat ze je to presne naopak, len ta drviva vacsina uz to vzdala s takymito spravami... Takze pani a dami, s najvacsou pravdepodobnostou odchadzam a otvaram ucet v klasickej banke. Naozaj za takychto podmienok, respektive obmedzeni, mi po zratani poplatkov a sluzieb, ktore mi ponuknu je ovela vyhodnejsie. A musim suhlasit aj s jednou pani, ktora pracuje v banke SLSP a ktora mi povedala, ze mi dava maximalne 2-3 roky v mBank, a že potom sa vratim spat do klasickej banky... Bohuzial mala pravdu. Po troch rokoch sa vraciam spat... Tak nech sa Vam dari teda mBank a pekne vianoce.

mkreditka tarifa 1 ak clovek neminie aspon 50€ tak 1,50€ co je teoreticky 18€ za rok, co je o 5€ viac ako tarifa2. Pekna hlupost, hlavne, ze na nu nalakali ludi.
Este ze poplatok za zrusenie karty jei 0€

Co sa tyka iba toho jedneho free vyberu z bankomatu tak to ste mohli nechat aspon 2 (idealne tie 3 ako to je teraz)

všivaci......

Ja osobne som student a ani ten jeden vzber mi nevadi, a ani nerobim obrat nad 200 eur. Vestko platim kartou. Necudujem sa tym co vyberaju po 20 eur z bankomatu. Niekedy som to robieval, ale naco. A podotykam, ze mam aj ucet v SLSP vsetko zadara, ale nevyuzivam ho. Uz len preto , ze mi tam drzia depozit 5 eur, co je chore. Otec ma SLSP a za kazdu hovadinu. co si urobi sam cez IB plati. Mam aj kreditku v mBANK. A vobec sa nebojim, ze budem platit. Proste ja platim aj kreditkou a tych posranych 50 eciek urobim jednym nakupom ked nie viacerymi a vyhnem sa poplatku. tym padom to splatim a mam zadara. Vela ludi sa zhrozilo nad tym, no chapem bolo to lepsie, ale neje to az take zle, zebz som musel menit banku. Kopec ludi vyhodi prachy do cigariet a aalkoholu a pritom pri tych produktoch sa snazi setrit. toto je chore.

klasika, najprv nalákajú ľudí na super podmienky a keď už majú klientov "chytených", tak začínajú pritvrdzovať...
musím priznať, že som sklamaný...keď už chcú dávať poplatky za výber, tak nech sú to výbery v zahraničí...tam mi jeden výber mesačne bezplatne stačí...ale doma ... ja by som radšej ľudí motivoval na niečo navyše, ak urobí obrat platieb kartou v nejakom objeme...

Novy cennik je velkym krokom spat tejto banky a je na najlepsej ceste stratit svojich klientov ak s podobnymi nezmyslami bude prichadzat aj nadalej. Cely zakladny balik mal radsej ostat nezmeneny a klientov banky mali motivovat inym sposobom aby uprednostnovali platbu kartou. V kazdom pripade ti co vyuzivali sluzby mBank v zahranici radsej zvazia otvorenie noveho uctu v krajine pobytu ako vyuzivanie predrazenych sluzieb banky, na ktoru sa az doposial mohli bezvyhradne spolahnut.

No nic. mBANK, dovidenia

rusim ucet. Dakujem.

no pekne svinstvo,,, takze vela cestujem a mbank ma potesila vybermi v zahranici zadarmo, len kvoli tomuto som si tu zriadil ucet,,, takze si ho mozem aj zrusit,,, jednoducho nalakali ludi uz ich maju zjavne dost a tak treba zarabat ako ostatne banky,,, a trapne podmienky typu otoc 200e -400e je ubohost,,, rovno zaviest poplatky bez zbytocnych komplikacii je jednoduchsie ako takto zavadzat ludi,,, hanba mbank!!!

Dúfam, že Axa a Akcenta sa nezúčastnia tohto nechutného bankového kartelu.

Nechcem tu pisat svoje inicialy, ale k 1.12. som presunul aj posledne uspory co som tu drzal, v pondelok som zriadil ucet u internetovej konkurencie. Nakolko splnam podmienky bezplatneho uctu a neobmedzenych vyberov tam. Dovidenia, dakujem, dva roky som bol spokojny. Bohuzial ste ma za posledny pol rok vela krat znechutili.

Som klientom mBank asi 2 roky a vždy som oceňoval výhody, ktoré mi z toho vyplývali (hlavne nulové poplatky). Nikdy som ale nepochopil, prečo ma mBank núti viesť 2 účty (eMax a mKonto). Každý poskytuje nejaké výhody (napr. eMax slušné úročenie, mKonto výbery z bankomatu zadarmo), len nechápem, prečo tieto výhody nemôžu byť kumulované v rámci jedného účtu. Bolo by to výhodné aj pre mBank, keďže by mi zadarmo vydala iba jednu kartu.
Ale dobre, zvykol som si. Všetky prostriedky držím na eMax kvôli úročeniu, kartou k tomuto účtu platím v obchodoch a keď potrebujem hotovosť, urobím prevod z eMax na mKonto a z bankomatu kartou k mKontu urobím výber.
A teraz k zmene sadzobníka. Ak si chcem uchovať možnosť 3 výberov z bankomatu zadarmo, musím urobiť X platieb kartou v celkovej sume aspoň 400€, ale pozor! Nie kartou k eMax (ako som to robil doteraz), ale kartou k mKontu. To však znamená, že musím mať na mKonte nejakú sumu prostriedkov, ktorá sa mi ale neúročí ...
Chlapci a dievčatá z mBank, toto ste nezvládli.

treba založiť účet na každého člena rodiny a výbery sú zadarmo, len aby bo dosť tých, čo tam vložia peniaze a NECHAJú ICH TAM NAVžDY

Som sklamaný s jedným výberom z bankomatu doma :(
mBank si našla dobrý spôsob ako prinútiť ľudí používať "karty", lenže nie všade majú platobný terminál a opäť sú to len naše zlaté peniaze, ktoré prichádzajú do hry...

..to bol ci napad, ziskali ste si ma predch.podmienkami, teraz je to neprehladne a ako vsade vyhodne iba pre bohatych..

Ochvilku to bude ako v kamennych bankach skoda

som sklamaný,ruším účet nakoľko už nespĺňa moje potreby...

Ja som zase musel zrušiť dodatkovú kartu k mKontu, ktorú využívala manželka (lebo ju spoplatnili), moju kartu som dal jej a ja všetko platím bezhotovstne z Kreditky. Ale, čo ak budem potrebovať výber hotovosti z bankomatu? Zapltím ten nehorázny poplatok?

axa je hudba buducnosti , BTW pozri si cennik platny v CR :)
a ta 'kampelicka' - to fakt asi neee

ešte zostáva Axa a Akcenta

www.axa.sk
www.finance.akcenta.eu/asud-sk.html

no?
a?
pozeral som podmienky a veru nikto Vam nic zadarmo neda

som sklamany...zda sa ze prehodnotim zotrvanie v mBank. Dovody, ktore ma motivovali ist do mBank uz nie su relevantne :( Dobra rada do buducna: Poznajte lepsie svojho zakaznika.

No vidim,ze takto si Nas klientov neudrzite!!!Banky skutocne zarabaju na Nas,este oni by mali platit Nam klientom za to,ze si k nim vkladame nase peniaze a oni na tom skutocne nezarabaju male peniaze.A sluzby,ktore klient potrebuje na manipulaciu so Svojimi peniazmi,by mali byt vsetky zdarma a este je to malo za to,co banky z toho ziskaju,ze mame Svoje peniaze ulozene prave u nich a takto im prejavujeme svoj zaujem a doveru.

tento pristup ma otravuje ..., cele zle!

Zachvilu sa skutocne priblizite k ostatnym bankam...Ziskali ste si ma Vasim skvelym pristupom k ludom a k ich peniazom...Je smutne,ze clovek si musi platit za vyber vlastnych penazi,ktore mozno tazko zarobil a za ine sluzby bank...Nestaci,ze Vy zarabate na Nasich peniazoch,este my mame platit bankam,ked sme donuteny mat svoje peniaze na uctoch,lebo dnesna doba Nas k tomu viacmenej nuti...Je mi luto,ze takto to je...Nie Vy pre ludi,ale ludia pre Vas...

Takze vyzera to tak ze slovakov opat okaslali, presiel som si polsku stranku, a ty maju moznost vyberat z urcenych bankomatov zadarmo a kolko chcu, a nam nedopriali ani tie 3 vybery, opat, hanba.
"Need to withdraw cash quick? Visit a Euronet, Cash4You, wCard or BZ WBK cash dispenser near you and withdraw funds from your mBank account free of charge."

Toto je nešťastný krok. Ak už teda znížili počet výberov tak mali znížiť aj cenu výberu nad rámec na primeranú sumu cca 50 centov. Náhodou vyberiem 3 krát a zaplatím toľko čo inde za vedenie účtu.

Skoda :(. Preco nie cestou O2? Ukazte, ze ste ini, lepsi. Prave to ma presvedcilo, aby som sa stal vasim klientom. Cakal som len na to, akym sposobom budete deklarovat svoje principy v dlhsom horizonte, aby som vo vas prospech uplne zrusil ucet v "tradicnej" banke. Myslim, ze hazardujete s priaznou klientov.

vid poplatok za spravu fondov. Velke prekvapenie zazijete ...

Mila miroma. Ak si myslite, ze mfondy su bez poplatku, ste na velkom omyle.

Treba si len dokladnejsie prestudovat veci + zistit podrobnosti mailom.
Budete velmi prekvapena.............

Skoda dobrej banky. Budem uvazovat o zmene - nakoniec bude predsa len najlepsia pancucha.

Prečo keď je niečo dobré sa to musi zmeniť na horšie?? Výhody ktorými si ma mBANK získal sa pomaly strácaju. Čo bude dalej ?? Asi si začnem hladať novu banku.

No uz len aby spoplatnili m fondy a idem hned prec aj ja, uz tu ostavam len koli tomu.
Aj tak im trva cez tyzden kym pripisu alebo odkupia akcie a dovtedy je kurz uplne niekde inde.
No pekne to snimi ide doleu vodou, fakt zacaz uvazovat o zmene banky.

velmi skoro sa meni politika mbank, len tak dalej a urcite si najdete zaujimave miesto na trhu a skoncite ako eliot.

tiez sa pojdem do csob alebo zuno , ale tymto sa Mbanka zaradila za ostatne banky typu TB VUB , a navyse kedze nemaju ani poriadny personal, na ktorych mali poziadavky typu usmievat sa a kazdemu povedat cislo mlinky ktora stoji 70centov za minutu , a ked som jej priniesol vsetky doklady a nech mi zada inkaso , tak ze ona to nevie musim zavolat na m linku zas.


a suhlasim stymito vyjadreniami >
je len otazka casu, kedy pocet klientov mbank klesne natolko, aby zrusili nove poplatky, v zufalej snahe nestratit klientov. Zial ale tych klientov, ktori im raz odidu, uz neziskaju alebo len velmi tazko, pretoze im nebudu verit...

Ak bezny clovek zarobi 600 az 700 €, zaplati inkaso, najom , telefon a ostatne veci, ktoré väcsinou idu prevodom ci inkasom, tak mi vysvetlite ako ma dosiahnut suhrn platieb kartou v sume 400 €? Tieto limity sú absolutne nesplnitelne! V tej banke ste sa uz museli uplne zblaznit

keby apon mali vlastne bankomaty aspon pri pobocke , ktorych aj tak maju zalostne malo

Škoda, práve som si chcel založiť aj business účet. Nový sadzobník ma odradil. V mBank končím

otras!!!!!!už som prešiel do čsob je to super banka a nulové účty v m bank ruším v priebehu tohto týždna....lebo pomali aj za to sa bude platit!!!!!fuj fuj....je mi zle

skoda,budem musiet hladat nieco lepsie

O chvíľu je tu na trhu konkurencia. Potom sa možno mbank, zbadá. www.zuno.sk

... zotročovanie klientov úchylnými prepočtami, oblbovanie kadejakými zbytočnými súťažami a oslavami si môže dovoliť iba infantilný manažment.

Je to krok spať. Asi Vám nedochádza kvôli čomu ste získavali klientov. Škoda.

Čo už. Ako som sa stal klientom mBank ja aj moja rodina, tak sa jednoducho zasa staneme klientmi inej banky. Teraz už naozaj nevidím žiadny dôvod prečo byť práve v tejto banke. Získali viac klientov ako očakávali a tak už začínajú. Už nepotrebujú byť tá najzaujímavejšia banka...
Ale veď to je staré porekadlo že "z jedlom rastie chuť"

to Kikino.

Taku hlupost, ze mBank nema ziaden zisk ak platite v obchode ich kartou som
uz davno nepocul. Ale ked chcete, verte si tomu nadalej.

To ze mBank zastavila uvery a zit z nich nemoze je bankin problem , nie moj.

Trosku iny priklad: mBank rocny mvklad , 1,7 % p.a.

Urok na kreditnej karte 22 % p.a.

Takze asi takto nejako banka "nezaraba" na uveroch , lebo kreditka nieje uver, ze.

to Novy,

prezradimim Ti absolutne tajomstvo. Mbank neprevadzkuje terminaly. To znamena že z nich nemá zisky. Mimochodom obchodník má poplatky VISA, MC 1,5%. Mbank zastavila úvery takže z uverov žiť nemôže.
Bol tu pekný príspevok o tom,že čím viac má Mbank klientov tým je vo vyśšej strate. To je nepopierateĺný fakt. Ja keby som bol majiteĺom banky tak tiež by som nechcel klientov, ktorí ma stoja peniaze.
Jediné rieśenie je zaviesť takýmto stratovým klientom poplatky. A nechať si iba ziskových.To sa aj stalo. Konečne....
A to že sa búria? Mbank sa s tým bude musieť vyrovnať. Aj BMW sa muselo vyrovnať s tým, že ich auta si nekupujú predavačky s Tesca. ........

to kikino => ty asi netusis, kolko beru banky od obchodnikov za pouzivanie ich terminalov, ze? ;-) tak cca 3% ( ale asi to bude individualne), cize ked zoberies aky obrat maju obchodne retazce a zoberies si z toho 3% (dnes uz skoro kazdy plati kartou) tak to bude asi dost slusny balik. takze nerozumiem, preco by este mali pytat aj od ludi, co tam davaju peniaze, poplatky za vsetko mozne... banka by mala zit z toho, ze investuje, poziciava, ... a nie z poplatkov

ach jaj... su aj ine banky.... skoda... takyto vianocny darcek som necakala...

Keďže v mbank sa nedajú vybrať peniaze iným spôsobom ako v bankomate iných bánk jeden výber mesačne bezplatne považujem za veľmi zlý ťah banky. Neverím, že poplatok 1.2€ za výber je reálny náklad banky! Zarobia na zábudlivcoch, ktorí nevedia koľko výberov v daný mesiac vybrali alebo súrne potrebujú hotovosť. V mbank mam dost vela penazi na to aby som mal tieto sluzby bezplatne! Takze zmena banky a premiestenie nemalej sumy do inej banky! Bohuzial.

dajte polatok 20, al. 30 centov nie 1,2€ .. ved to je prehnane strasne

Kazdy tu len mudruje! Ale ktora banka Vam da nieco zadarmo? Plat kartou a mas vsetko zadarmo, tak kde je problem?! Ja som presiel pred rokom z TB a nelutujem. Skuste TB a do 2 mesiacov ste nazad a lahsi o 10 eciek!!!

Tohto roku som zrušila účet v inej banke a prešla do mBanku, ale to čo sa chystá sa mi vôbec nepáči, týka sa to samozrejme výberu z bankomatu, 1x mesačne je dosť málo, to aby som chodila s plnou peňaženkou. To že si človek nemôže vybrať vlastné peniaze, resp. s poplatkom 1,20 , ktorý tiež nie je zanedbateľný. Doteraz mi všetko vyhovovalo, ale asi sa budem musieť poobzerať po inej banke.

to nemyslite vazne .. jeden vyber za mesiac?? .. nemate ani vlastne bankomaty .. a za vybery mame platit 1,2€?? BEZPOPLATKOVA banka s najvyssim poplatkom !!!

to kikino => ty asi netusis, kolko beru banky od obchodnikov za pouzivanie ich terminalov, ze? ;-) tak cca 3% ( ale asi to bude individualne), cize ked zoberies aky obrat maju obchodne retazce a zoberies si z toho 3% (dnes uz skoro kazdy plati kartou) tak to bude asi dost slusny balik. takze nerozumiem, preco by este mali pytat aj od ludi, co tam davaju peniaze, poplatky za vsetko mozne... banka by mala zit z toho, ze investuje, poziciava, ... a nie z poplatkov

myslim ze dnes uz mbank nema ziadne vyhody oproti inym bankam na slovensku. kedysi tu boli vysoke uroky, vybery z bankomatov zdarma, vybery v zahranici zdarma, ... dnes uz nic. mam napr. emax plus kde je 1.3% urok (predtym bol 3%) a pozeram, ze napr csob ma 2% so 7-dnovou vypovednou lehotou ak ti tam pride aspon 15 Eur mesacne.

A co hovorite na vyber hotovosti z bankomatov kreditkou , 1./° minimalne 3 € ?

a to som mBank doteraz vychvaloval...za novych podmienok uvazujem o zruseni uctu.

ach.. no je to skoda. Do mBank som sla preto, lebo som nemusela nic kontrolovat a vedela som, ze tri vybery na SR mam zadara a v zahranici bezplatne. Je to pekne svinstvo, ziskat si zakaznikov na nieco, co im vyhovuje a po nejakom case to spoplatnit. Odmietam si pocitat, ci sa vtesnam do nejakej podmienky, aby som mala zadarmo nejaky dalsi vyber!! To som mohla ostat v hocijakej inej banke na Slovensku. Do decembra odchadzam :(

šetci mate pravdu. Aja rušym učet. A nie len banky by mali biť zadarmo. Aj mobilni opoperatotori. maju byť vďaćny, že telefonujeme. Aj poćitače by maly biť zadarmo- mali by byť vďaćný ,ze tukame do klavesnice. Benzin by tiež mal byť zadarmo- však jazdime aich odmena by malo byť, že chodime na pumpy no nie. Aj potraviny v hypermarketoch by mali byť zadarmo- mali by byť vďačny, že chodíme do obchodu. A takychto príkladov sa da uviesť veľmi vela.
Preto súhlasím s Mirom , Jojom , Katkou a podobnými . Ste rovnako mudry ako ja.......

no kraaaaaaaasa....... este ze mam nieco viac ako mesiac aby som minul vsetko co mam na ucte a potom : "DOVI DOPO :))))

od 1.1.2011 rusim ucet,dufam ze nebudem jediny!!!!!

váš komentár

No a je to tu. Konečne sa mbank vyfarbila a zaradila sa medzi všetky ostatné bankové inštitúcie, ktoré ma už dávno nebavili. Preto aj ja odchádzam od Vás a vrátim sa k "obyčajnej perine"
tá aspoň nepýta žiadny poplatok cha cha cha

neviem co vas tlačí do týchto zmien, ale pozor na trpezlivosť klientov!

Akurat som ho chcel zacat aktivne pouzivat, ale asi to tak nebude, spravili krok do minulosti ...

Pozrite si tuto web stranku, je tam vyhladavanie bank podla Vami zadanych kriterii : http://www.financnahitpar...

Dakujem mbanka,aj kvoli tym vyberom z bankomatu zadarmo v zahranici som si vas vybral, som zvedavy co spoplatnite nabuduce ,ankoniec to dopadne presne takisto ako v kazdej inej banke.

Zijem uz dlhsie v zahranici a prave preto mam mbank, vsade platim kartou cize vyber z bankomatu som vyuzila cca 2 krat.Pre man nema spoplatnenie vyberu ziadny vplyv. Aj napriek tomu, ze by som mala zaplatit za vynimocny vyber 1,2 eur, je to stale lepsie, ako platit 5 eur za vedenie uctu a mat kopec dalsich sluzieb spoplatnovanych. Hoci maju ine banky za vyber poplatok 0,15 eur a podobne, tak ked si to clovek spocita so vsetkymi poplatkami vyjde mu to stale drahsie ako mbank.

Nemusim byt pamatnik, aby som si spomenula, ako klesali uroky na terminovanch vkladoch a na uctoch eMax a eMax+. Za posledne 2 roky klesli povodne urokove sadzby na setriacich uctoch cca na polovicu.
Sluzby poskytovane zadarmo naopak su minimalne.
Moja otazka znie:
Ako si chce mBank udrzat klientov ak
1. Ocakava od klienta, ze vsetko odmaka sam cez internetbanking, t.j. banka nema ziadne naklady na obsluhujuci personal a napriek tomu
2. Zavadza poplatky za pouzitie karty v takej vyske, co nema obdoby ani v kamennych bankach.
3. Co mame ocakavat v buducnosti? Budeme platit za vedenie resp. zalozenie/zrusenie uctu?
4. Co vlastne ponuka Vasa banka, nad ramec TB alebo SLSP?
......UVAZUJTE, ved mate tam nejakych analytikov nie? alebo tato diskusie nahradza platenych analytikov? V tom pripade ste nas vsetkych dobehli, zase sme toi odmakali za VAS

mBank je aj napriek tymto zmenam pre mna najlepsia banka, nadalej budem mat vsetko zadarmo, takze urcite ostavam

Mily Andy.

Kludne si zaplat 1,2 euro za vyber.
Len aby sa nestalo, ze niekedy vynimocne budes potrebovat vybrat viackrat a zaplatis si 3,6 eur.

Inac ak nezmenia cennik , odchadzam do CSOB.
Lebo za 2,19 Eur budem mat aj mesacny vypis postou,a lubovlny pocet vyberov zdarma
v CSOB bankomatoch. Platby kartou tiez zdarma.
V mojom pripade este splnim podmienky na zlavu a ucet ma vyjde na 0,89 e/mes.

Aplikovanim noveho cennika mBank sklzne do okrajovej zony internetovych bank typu
Fio a podobne o ktorych malo ludi vie.
Bude to skoda, lebo mBanka mala velky potencial. No, co uz.

Dali, fio nevonia ani mne, ale uviedol som ho koli prehladu. Tie ostatné, čo by mali prísť do konca tohto roka www.axa.sk, www.zuno.sk, Akcenta, sľubujú nulové poplatky takmer na všetko. Tak uvidíme.
Prehľad stavu bánk v SR je tu www.banky.sk
Andy, ide o prístup banky. Najprv naláka a potom oklame. Týmto prístupom môže ceny postupne zvyšovať a prekročiť aj tvoju únosnú hranicu.

Som rad, ze vsetci spekulanti, ktori sposobovali, ze banka je v cervenych cislach pojdu prec, pretoze slovenska natura je raz taka, ak je nieco zadarmo, tak to zneuzijem. Pre nas normalnych klientov je to prinos a zaplatit 1,2 eura mesacne ma urcite nezruinuje.

Tron, Ty si napísal: "už beží: www.fio.sk a čoskoro: www.axa.sk www.zuno.sk Akcenta".
A pozrel si sa na cenník fio, tam je mesačný poplatok za platobnú kartu a hromada iných skrytých poplatkov.
Ľudia, ktorí píšete že odchádzate do inej banky, napíšte prosím do ktorej. Ani jedna zatiaľ nie je výhodnejšia, ako mBank.
Pokiaľ by nespoplatnili platobné a kreditné karty, bol by som veľmi rád, ale aj tak si myslím, že nie je dôvod na paniku. :-)

Ako klient CSOB som presiel ku Vám. Predbežne som ešte nedal pokyn na prevedenie všetkých trvalých príkazov a inkás do mBank. A urobil som dobre. V rezultáte to teda pre mňa znamená, že sa pomaly a iste stanem "mŕtvym klientom" ktorý pokiaľ do nového roku nestane zmena s istotou v mBank skončí. Tlačia sa na trh i iné internetové banky a predpokladám a dúfam, že na klientoch nebudú sa pokúšať aplikovať marketingové metódy hodné minulého storočia a ktoré by v súčasnej dobe neuspeli ani V Burundi-Urundi. Takže mBank arivederči !

Ľudia pochopte,že čím má mbank viac klientov, tak má vyššiu stratu, lebo tí čo tam majú úspory to nevykryjú, čudujem sa, že ešte ide

je to ok :)

Som sklamana

Ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju. To iste bolo zial z Eliotom ktory si potom Tatrabanka stiahla k sebe a vyrubala poplatky ... . :(
Ked potrebujem zaplatit za bager, murara, ... platim kartou nie? :) :( - s 3 vybermi v mesiaci to bolo super.

Strácate popularitu!

Vyberám si hotovosť asi 10 x do roka, ale aby som sledoval počet výberov za mesiac, to považujem za pokus o podvod ( "legálny"). Banka si má budovať dôveru u klientov, ale tento krok vnímam ako pokus o vytiahnutie peňazí od nepozorného zákazníka. M banka, týmito machináciami strácaš moju dôveru a síce ešte zostávam, ale redukujem moje vklady na minimum - budem využívať len inkaso a na karty sa pre istotu totálne vykašlem. Na bezhotovostné platby mi bohate postačí aj kamenná banka, v ktorej som si nechal účet zrovna pre takéto prípady .

ani nemam co uz napisat, tiez zacinam uvayovat o inej banke

Prave dnes som zrusil kreditnu kartu. Nevyužíval som ju pravidelne, ale využíval... Nebudem si strazit, ci som naozaj prelial cez nu € 50,- a platil mesacny poplatok a to aj napriek velmi nevyhodnemu kurzu..! Takto to budu robit dalsi, a aj im to odporucim, aby nemali skryte poplatky.

úžasné zmeny v tom Vašom sadzobníku. To čo za titulovaného mudrlanta vymyslelo tie pravidlá. Banka, ktorá nema vlastnú sieť bankovatov v tuzemsku, tu nastaví takéto pravidlá na výbery hotovosti v tuzemsku. Naozaj smiešne. A ten poplatok za výber, totálny zdierači na to, že nie ste kamenná banka. Začínate strácať svoje výhody oproti konkurencii. Výbery v zahraničí spoplatnite ako chcete, tie sú drahé určite aj pre Vás, ale pre tuzemsko zaviesť takéto pravidlá nemôžete. Tam to treba nastaviť inak, než na zahraničné výbery. Upozorňujem Vás..... ak nájdem na výpise poplatok 1,20€ za výber nad teraz nastavený limit, vybielim všetky svoje účty na 0, čo u Vás držím a ostanem pre Vás mŕtvym klientom.

Mne je to tak jedno, ja si z bankomatu peniaze nevyberam , vyberam si cez POS terminál v praci z kreditky a Mám X vyberov zdarma .... Ale uznavam že pre tých Co malo zarábajú alebo su študenti je to hlúposť .

neviem ake komenty vobec mbanka od nas cakala?!....ze budeme spokojni?to snad nie!aj mna si ziskali tym ze boli vsetky vybery tu aj v zahranici zadarmo.tymto ma len odlakavaju.samozrejme je im to nemozno vycitat.je to obchodny tah.ale tymto len riskuju ze stratia klientov.ak nie teraz tak neskor ked vymyslia dalsie nove podmienky.pomaly ale isto sa priblizuju k ostatnym bankam so samymi hacikmi....asi ich zacnem porovnavat a vyberat si tie lepsie banky....tym ktori tvrdia ze to nie je AZ take zle rychlo dojde ze to pravdepodobne este len zacalo.snad ma mbanka dobre argumenty k takymto cinom?!na satisfakciu by mohli ponuknut ine nove vyhody aby si aspon udrazali svojich starych klientov ked uz neprilakaju dalsich.....

už beží:
www.fio.sk

a čoskoro:
www.axa.sk
www.zuno.sk
Akcenta

odporúčam video "Peniaze ako dlh" - na čom je postavený celosvetový bankový systém.
Ide z toho mráz po chrbte.
http://www.ceknito.sk/vid...

Ja s touto bankou končím, blíži sa k ostatným úžerníckym bankám.

dakujem neprosim

byva to tak ze nalakaju ludi a potom si zacnu uctovat rozme poplatky, mal som ich rad,zalozil som si ucet pre nekonvencost ale kazda bankova institucia je rovnaka. mali by ste si zobrat priklad zo zahranica, za najzakladnejsie bankove ukony sa NEPLATI NIC, este raz to napisem NEPLATI NIC ...ale na slovensku to asi nikdy nepochopia, lebo tuna maju ludia v hlavach nasr...... odchadzam a odporucam to urobit vsetkym :-) keby ludia maly rpzum by odisli....som zvedavy ako dlho vydrzi tato banka na slovenskom trhu:-)

kratko povedane - jedno KLAMSTVO a PODVOD... to presne je tento novy sadzobnik... Hovori sa tomu presnejsie VARENIE ZABY ... ze ako funguje VARENIE ZABY v podani mBank ? No tak, ze dnes ti slubim "fer modmienky, vsetko bez poplatkov" ... zajtra pridam "poplatok len za vyber nad/pod ...xy... a pozajtra ?? ... poplatok automaticky... a ked sa ti nepaci tak dalsi poplatok a dalsi.... z coho vyplyva ze o nejaky cas bude ZABA UVARENA - ... Totiz ak by tieto "vyvrtky" a nasledne zmeny podmienok oznamili hned na uvod, kazdy by sa im na to vykaslal.... MOHLI ROVNO POVEDAT ZE NIKDY NECHCELI BYT SKUTOCNE INI.... ZE LEN POTREBOVALI PAR LUDI OPIT ROZKOM

ja som bol predtym u svine nenazratej takze znesiem celkom :D

zacalo sa... a mnohi tu skoncia...

Sklamanie, spokojnost zakaznikov je zamenena za spokojnost banky samotnej.
Len tak dalej a stratite zakaznikov omnoho rychlejsie ako ste k nim prisli.

Ano , vela luti to asi aj urobi. prejde ku konkurencii za 3 Eura/mesacne.
Ja velmi uvazujem o VUB.

Manazeri mBank by si mali uvedomit, ze my niesme dajaki neboraci,
co chcu vsetko zadarmo.
nedochadza im, ze odidu aj ludia, co plati ochotni su, ale za trosku inych podmienok ?
Navyse ked ma nazlostia a odidem do VUB, tak po strate dovery, nebudem mat dovod
mat uspory v mBank.

Preco napriklad nenechaju 3 vybery zdarma,ak mi na ucet pride vyplata ???

Ved tymto pristupom ludia co ostanu ani nebudu chciet platit kartami.

kazdy komu sa nepaci moze ist ku konkurencii a moze zacat platit +-3 EUR kazdy mesiac ja ostavam mbank :)

3 bezhotovostne vybery z ktorehokolvek bankomatu bez podmienok bol dovod preco som presiel k mBank a teraz mi tu chcete davat nejake podmienky, ktore musim splnit aby som mal to, co doteraz bolo samozrejmostou. Cize miesto skvalitnovania sluzieb pri rovnakej cene naopak spoplatnujete tie, ktore boli doteraz bezplatne. Len tak dalej a vratim sa tam odkial som prisiel aj s peniazmi, takyto spiatocnicky pristup sa mi rozhodne nepaci.

Čo už, nejako to musíme "prekusať" ... b.ú. je bez poplatkov, 90% ľudí ma KK pri T1 zadarmo a ten jeden výber, prípadne dva zadara ... málo, ale tak ide sa ďalej ...

http://www.youtube.com/wa...

Dobry den prajem, podla precitani prispevkov a podmienok o mkreditke sa predsa len opytam. Pouzivam az chorobne vasu mkreditku kazdy mesiac ale predsa sa moze stat, ze budem odcestovana na 2 mesiace a mkreditka bude doma nepouzita (kedze v Nemecku mi je nanic - odskusane!) vtedy mi nastanu poplatky? Je to ozaj nefer ak si zoberiem, ze ine mesiace vysoko prekrocim limit 50 eur.(pri tarife 1) Dakujem

Vobec by mi nevadilo, ak by sa do sumy podmienujucej zrusenie poplatku za 2. a 3. vyber zahrnuli aj bezhotovostne platby prostrednictom internet bankingu, vratane trvalych prikazov a inkas.
Takto pre mna mBank stratila jednu z hlavnych vyhod. V com je teraz mBank vyhodnejsia napr. oproti balikom CSOB Pohoda?

Práve keď som si zvykol na menu v IB tak robíte takéto nezmyselné opatrenia.Nieže by ste boli radi že u vás človek má peniaze a môžte na nich zarábať čo aj robíte, vy ešte musíte si aj ukrojiť z koláča. Čo už budem nútený si založiť študentský účet v inej banke a obmedziť používanie učtu u vás. Chcem sa opytať na mKreditku čo som dobre nepochopil. Z hore uvedeného mi vyplýva že keď človek vlastní kreditku tak každý mesiac platí poplatok 1.5 € či ju používa alebo nie ? Pochopil som to dobre ?

@ Lilith Nechcem ti kazit radost, ale nie je to celkom tak. Ten druhy vyber mas zadara, len ak zaplatis 200€ bezhotovostne, tzn. ze vybery v hotovosti sa tam nezapocitavaju..

@ mBlogerka Co si si uviazala bobrika mlcanlivosti? :)

Co tu vsetci placete... to si vyberate z bankomatu po 5€? vyberies si raz a druhy raz do 200 a uz mas aj druhy zadara. vsede mozete platit kartou a to sa vam tiez priratava. tolko kydov preniczanic... podstatne ucet zadarmo stale bezi, v slsp platis za kazdy prd, v tatrabanke detto...

naozaj rana pod pas, to cim ste boli vynimocny od inych je prec, takze sa opat vraciam k starej banke, kde ked uz budem platit, mam aspon ine veci v baliku sluzieb zadara......skoda.....good bye

som veeeľmi sklamaná...

Hmm, do mBank som prišiel pre to, že bola iná ako ostatné "kamenné" banky ale mám pocit že si niekto na začiatku asi zle spočítal 1+1 a aby zachránil čo sa dá, mení podmienky pre svojich "klientov" aby mu to vyhovovalo, nooo, mám pocit že za nejaký čas sa dostaneme tak kde sme boli v iných bankách a neostane nám nič iné ako zase sledovať ktorá banka má výhodnejší balík pre nás a ísť zase o dom ďalej .....

Som student a mam bezny studentsky ucet v Slovenskej sporitelni kde mam vsetky poplatky a vybery zadarmo az na vybery v zahranici okrem siete bankomatov Erste bank. Kvoli tomu,ze do zahranicia cestujem často a mam tam vyber z bankomatou spoplatneny 5 eurami a poplatok sa navysuje podla vyberanej sumy som si zriadil ucet v MBank aby som vzdy ked niekam vycestujem previedol na tento ucet peniaze a nemusem som platit taky horibilny polatok co mam v SLSP. Toto bol jediny dovod preco som si tuto banku zriadil ale vidim, ze si asi budem musiet najst nejaku novu banku a s Mbankou sa po novom roku rozlucit ...

menite previdla pocas hry...kaslem na vas...ani nieste schopni zaslat novu kartu po kradezi tej starej...

"Objem platieb = súhrnná výška bezhotovostných operácií platobnou kartou (platby cez POS terminály, platby cez Internet, MO/TO platby)" Rád by som vedieť, či znamená platby cez Internet - či platby kartou cez internet (zatiaľ som to neskúšal), alebo sú to klasické prevoďáky zadávané cez i-banking.

mila mBloggerka, zaobera sa vobec niekto tou otazkou "kumulovania" vyberov z bankomatu? viacero ludi tu navrhlo a uvitalo by tuto moznost. teda ak jeden mesiac nevyberiem a spravil by som obrat 400€, tak dalsi mesiac by som mal 4 vybera zdarma.

doteraz na tuto otazku nikto neodpovedal, dokonca bol vcera moj prispevok z mfora zmazany a neviem preco.

K 1.1.2011 si u Vas zrusim ucet a hotovo!!!!!!!

keď s nami takto mbank vybabrala, mohli by sme aj my. Presuňme si jednoducho svoje vklady do iných bánk, som potom zvedavý, kde vezme mbank zdroje na svoj chod.

no ono je to v podstate logicke . . . ved si vezmite mezderu na trhu, ktora je medzi kamennymi bankammi na jednej strane a mBank na druhej strane . . . mBank vstupila na trh a potrebovala klientov - uz ich ma, v ramci konkurencie sa ocakavalo, ze kamenne banky budu polavovat, ale namiesto toho trvali na svojom, a radsej vypracovali argumentacne katalogy pre priehradokovych pracovnikov, aby vedeli, ako presviedcat odchadzajucich klientov. No a spokojna mBank zistila, ze na trhu je velka medzera a ze ju moze vyuzit vo svoj prospech . . . A mozno to pojde este dalej a za nejake obdobie bude mat pororvnatelne podmienky s ostatnymi bankami a vysledok? Z dlhodobeho hladiska sa poradilo novej banke (co bolo asi nemyslitelne) prist na trh, vytvorit si velmi dobru poziciu na trhu s porovnatelnym poctom klientov (ked nie vacsim) a porovnatelnymi cenami s konkurencnymi bankami ALE s ovela NIZSIMI NAKLADMI!!!

Ja som sa v nej takisto sklamal, ale ked sa na to pozrieme z nadhladu, je to len banka, a vsetci predsa vieme, ake banky su :)

zatial u Vas ostavam,zatial sa zmestim mesacne do 1vyberu z bankomatu,ktory je gratis :-)

Tiež sa mi nepáčia.Vlastne meníte podmienky,ktorými ste si klientov získali. Vrátane mňa.
Či kartomániu musí niekto zaplatiť?......

Tu to ma zadarmo kazdy a bez podmienok :)
Ale mas pravdu, kazdy si to zisti sam.

Tesilo ma a vesely odchod ku konkurencii ;)

Vobec sa mi to nepaci, podla mna je toto len zaciatok... zacina to spoplatnenim vyberov z bankomatov a bude to pokracovat spoplatnenim vedenia uctu, kariet, platieb a pod... mBank si ma ziskala tym, ze bola ina, ako vsetky ostatne banky, ale vidim, ze sa im zacina priblizovat...

No čo tak sa zbalím a pôjdem inam veď nie ste jediný na Slovensku.....

Ja len nechapem , ako z neobmedzenych vyberov v zahranici mozete spraviť jeden ... ved to uz nieje ta sluzba, na ktoru som podpisal zmluvu .... niekto vo Vasom manazmente by sa mal zamysliet , kolko vyhod Vam este ostalo oproti kamennym bankam ,ktore maju vlastne bankomaty (s poplatkom 10 centov) na kazdom kroku a taktiez aj pobocky ..... v urcitom bode ludia prestanu zialit za 1 - 2 eurami mesacne ,a pojdu za komfortom .... takze teraz sa o to viac tesim na ponuku Zumo bank ...

Milan #490
Asi sa mýliš, z účtu eMax sa stále dajú robiť bezpočetné bezplatné prevody, aj po 1.1.2011.

Prave preto som odisiel z inej banky aby som nemusel mat vyhodu podmienenu podmienkami a TERAZ M-BANK ZAVADZA TO ISTE ASI PREJDEM DO INEJ BANKY DAKUJEM VAM !!! :-(

zredukovanie troch vyberov na jeden sa nepaci ani mne...ale preco chcete rusit kreditky? ved 50 € dokaze minut kazdy.. kto to nedokaze kreditku ani nepotreboval a mal ju len zato ze "sak to je zadarmo"

Takze si pravdepodobne balim kufre smer CSOB. Tam mozem mat ucet zadara a vyberat € z ich bankomatov kolko chcem ak budem mat 1 trvalý príkaz, 1 inkaso, pride mi na ucet vyplata a priemerný mesačný zostatok bude min. 300€. Vsetko to splnam aj tu a je to pre mna jednoduchsie splnitelne veci ako buzeracia s minanim 400 € cez kartu v mBank.

prave ste prisli o vyhodu ktoru ste mali oproti klasickym bankam. to je zaciatok konca

no comment...
je to rana pod pás...
jediný poplatok na účte a končím...

Ja účet v mBank som vždy používal na rýchle platby z účtu na účet. Za celý čas čo mám účet od začiatku existencie banky som výber v hotovosti využil možno 3x dohromady - takže mne je toto úplne jedno. Skôr ma "se...e" rapídne zníženie úrokovej sadzby v nedávnej minulosti.

naslubobali hory doly a pozrime sa! za takychto podmienok by som si ucet v mBank urcite nezalozil - ak naozaj tento sadzobnik vstupi do platnosti ucet si zrusim a prejdem ku konkurencii. Velmi ste ma sklamali - odporucil som vas viacerym znamym, to mi iste teraz pekne podakuju:(

Smeruje to z kopca. Pôvodne bolo možné urobiť mesačne 3prevody z Emax bez spoplatnenia. Teraz je len jeden. Pomalu sa všetko spoplatňuje a nebude medzi bankami rozdiel. To mi zaváňa koncernovou dohodou.

nemyslim, ze je to to najhorsie co nas caka... :)

Paráda. Nedávno som si zriadil účet so slubovanými službami, účet zriadený, karta prisla nedávno áááá tu máš - spoplatníme ti to. Zrušenie účtu je zdarma že?

a to som si myslel ze ste normalni. nie aj vy ste len slovaci. pekne ste nas ojekabátili. zbohom ja s vami končím

to zas ja som neochotný "platit poplatok za jednorazovy prevod alebo aj inkasa" .
každému sa nezavďačia, internet-banking im však funguje spoľahlivo, výbery majú stále aj zadarmo, výbery v zahraničí tiež, ďalšie výbery v zahraničí stále lacno, oproti konkurencii sú stále celkom prehľadné podmienky platenia na základe "správania sa" - majú napríklad ďaleko do prekomplikovanosti podmienok "účet zdarma v ČSOB"

Dobry den mBloggerka.

Som sklamany a znechuteny z noveho cennika, ale mam aj navrh
ako to trosku upravit a bol by som velmi rad, keby ste to posunuli
vyssie kompetentnemu pracovnikovi manazmentu.

Ak naozaj ponechate taky cennik aky mate v plane od 1.1. tak vazne prehodnotim
moj vztah k mbanke.

NAVRHUJEM RIESENIE:
"DAJTE KLIENTOVI MOZNOST VYBERU:
1. DVA VYBERY ZDARMA MESACNE NA SLOVENSKU
alebo 2. dva vybery mesacne zdarma v zahranici
alebo 3. jeden vyber zdarma slovensko a jeden zahranicie.

Ak to urobite, osatnem u vas a aktivne budem vyuzivat vase sluzby.

Jeden vyber zdarma je ubohe a nepostacujuce.
Dva su postacujuce a ferove.

Vyssie uvedenym navrhom dosiahnete minimalny odlev klientov
a zaroven znizite "zneuzivanie vyberov zdarma".

Chcem este podotknut, ze mBank som si vybral nie koli tomu, ze je
ucet zdarma, ale koli slobode , jednoduchosti a ferovosti vasej banky.

Niesom odkazany na sluzby zdarma, a po prechode z kamennej banky,
som si nechal posielat vyplatu na mKonto.

+ aktivoval som si posielanie vypisov postou 1,16 eur
+ sms notifikacie 0,1 eur/ sms
+ aktivne platim kartou za nakupy / 2 percenta z nakupu idu vam .../

Toto vsetko som urobil naschval, aby aj vasa banka mala zo mna iste prijmy
a nie nulu.

Ale ked to zmenite/cennik a poplatky za vyber z bankomatu/, nebudem mat uz dovod, nechavat si posielat vyplatu na mkonto a zredukujem vyssie uvedene.

Lebo napriklad VUB, 2 e/mes a 4 vybery mam zdarma.

Pochopte prosim jednu vec, vela ludi je u vas, nie koli NULOVYMPOPLATKOM,
ale koli pristupu a vasej filozofii.

A vela z nas su ochotni si priplatit aj za nadstandard , // napriklad dodatkova karta Masetrcard, alebo Maestro co ale z neznamych dovodov neponukate//.

Ja osobne by som uvital a som ochotny aj platit poplatok za jednorazovy prevod
alebo aj inkasa. Lebo je to sluzba.

Ale siahnut na vyberanie z uctu pomocou bankomatov, aako to planujete
urobit je SILNA KAVA.
Preto su reakcie ludi take, ake su.

Ostavam s pozdravom, zatial este vas aktivny klient.


NIE nerobte to lebo budem musiet odist od Vas!3 vybery su akurat zahranicie iba spoplatnite!?

Ešteže ste prišli s tým novým cenníkom ešte pri mojom testovaní m-bank. Od nového roku som chcel zrušiť starý účet a prejsť len na m-bank. Ďakujem Vám, pre istotu som účet vyčistil už teraz...

Objem platieb = súhrnná výška bezhotovostných operácií platobnou kartou (platby cez POS terminály, platby cez Internet, MO/TO platby)

ak je to tak, tak bezny klient bude mat min. tie 2+2 vybery zadarmo, lebo len najom, energie a ine splatky su min. 200-300 EUR

Tomi, Samuel má pravdu, len ju zle podal, skutočne v CSOB je účet zadarmo, ak je tam 1x inkaso, a 2x trvalý príkaz, prípadne 2x inkaso a 1x trvalý, ALE.

Ale tých 300€ je priemerný mesačný zostatok, to neznamená, že tam nesmieš klesnúť pod 300 eur, ale priemerne za mesiac tam nesmie byť menej ako 300€. Samozrejme ešte musíš splniť podmienku vložiť mesačne min 500€.

Keďže predpokladám, ak ste dvaja, (ak nie, tvoj príjem musí byť vyšší ako 500€) a obaja zarábate trochu viac ako minimálnu mzdu, nie je problém splniť tých 500 € vkladu. Ak 1.príde do banky 600€ (pre ľahšie počítanie), a v strede mesiaca (15.-16.) tam je ešte 300€ a do konca mesiaca (28., 30, 31.) tam zostane ešte aspoň 5-10€, máš účet zadarmo. Ak Ti výplata chodí v iný deň ako 1., tak si posuň dátumy.

Priemerný zostatok na účte 300€, nie najnižšia suma na účte. Preto je za splnenia týchto podmienok CSOB výhodnejšia od 1.1.2011 ako mBank.

Mimochodom, nezruším účet, len vyberiem peniaze. mBank, želám veľa úspechov, pracujem v Prahe, a nedokážem zaplatiť mesačne 400€ cez karty. Niežeby som na to nemal, ale momentálne prestavujem byt, a prvá otázka pri vstupe do obchodu (so stavebným materiálom, a výbavou do domácnosti) je, "koľko bude zľava, ak zoberiem, to, to a to". A samozrejme už nemôžem platiť kartou, aj keď mesačne sú moje výdavky nad hranicou 400 €. Zaubytovanie v Prahe nemôžem platiť kartou, a nevidím dôvod vybrať jednorázovo 20 000 Kc a 500€, aby som celý mesiac nemusel zaplatiť poplatok za vedenie účtu a s ním spojené služby, ak v CSOB za to nezaplatím ani deravý groš. Nejde mi o 1,2€, ide mi o princíp.

Pekný deň manažeri z mBank.

dobré príklady tu, aj v príslušnej téme na mFóre, napríklad že americké banky aké majú podmienky vydávania kreditiek (tam kapú banky rádovo na stovky-tisíce ako po prasačom more, prečo asi, a dôsledky amerického bankérstva sa vďačne preniesli ako toxicita po celom svete)

Odchádzanie do bánk ktoré uvažujú, že za určitých podmienok bude možno účet zadarmo (Zuno) , či do tých ktoré ešte nie sú spustené a ich funkčnosť internet bankingu a celý systém je neznámy - tomu hovorím racionálne rozhodnutie (či výstraha) :D

Porovnávanie výberu hotovosti cudzej meny (či dokonca aj EUR) kartou mBank v zahraničí, s výberom hotovosti v zahraničí inými kartami by bolo tiež zábavné... (poplatky).

Každý spravuje svoje peniaze za seba, to je pravda a vyberá si tiež banku podľa svojho uváženia. Porovnávanie však mnohým akosi nejde "od ruky".

je to zle, tie vybery v zahranici ste mali nechat, bol som vasim velkym fanusikom, ale ak nebudu vybery v zahranici bezplatne, prestavate byt vynimocna banka...pre mna...kludne mozem ist o inej banky nakolko pri splneni "podmienok" tam tiez dostanem bezplatne vedenie uctu, a pod. Momentalne aj rucenie za vklady je v inych bankach (100%) lepsie ako vo vasej (je stanovena nejaka hranica, myslim ze jeto okolo 600 tisic SKK), kedze sa musi ist podla polskeho zakona, som smutny.....

marecekk86: Ja nic rusit nebudem... naco aj... Akurat prechadzam z modu "hlavna banka" co som postupne uskutocnoval na mod "vyuzit banku". Vsetky zmeny by sa mali tykat iba novy uctov, novych kariet. Ja som pred mesiacom ziadal o kartu kvoli podmienkam vtedy. Teraz by som sa mozno rozhodol pre nu tiez... ale rozhodol by som sa na zaklade toho ake su podmienky a neocakaval som ze o mesiac sa dozviem ze o 2 sa menia.

nalakali si klientov sladkymi recami a uz musia tahat prachy! ale v poho... sme na slovensku :-(

Zdravím všetkých čo sem vyjadrili svoj názor, hlavne tých, ktorý budú rušiť svoje účty :))


Prečítal som veľa príspevkov a na niekt. som sa pobavil . Zavedenie nových pravidiel "hry" je tvrdé a nie celkom šťastné a tiež mi tam veľa vecí nie je sympatických, ale robiť tu také radikálne rozhodnutia ako rušenie b.ú. ?!
Ako pardon, ale nie je to trochu smiešne ? Vedenie účtu nie je nijako podmienené, tak prečo rušiť účet? A ak sa zmení situácia, tak potom na novo sa sem vracať??
Trochu smiešne , nemyslíte ?

Ak už chce niekto presunúť značnú časť svojich úspor , tak nech tak spraví je to jeho osobná vec, ale už pre tú srandu by som si nechal 1€ na účte v mBank aby mi nezanikol a nemusel následne otvárať nový účet ...

A teraz ma môžete kameňovať :-D

Ako sa hovorí keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú, keď sme si založili účet vo vašej banke, teraz ho takto spoplatníte, asi preto sme prešli do vašej banky, že ste mali výhody oproti ostatným a asi prejdeme späť do tých bánk čo sme boli

uz sa tesim na ZUNO bank

Máme s manželom len jeden účet , obidvaja máme kartu , nemáme žiadnu kreditku.
Prezrela som si niekoľko mesiacov dozadu a zistila som , že platby kartou dosahujú cca 380 eur za mesiac.Určite dokážeme ešte tých 20 eur zmeniť z hotovostných platieb na bezhotovostné a vec bude vyriešená. Ak by platilo, že karta každého spolumajiteľa účtu má rovnaké postavenie, tak potom by sme mali vlastne 4 výbery mesačne bez poplatku a nič sa nezmení. Každá banka, ktorá akokoľvek spoplatňuje bezhotovostné obraty na účte nemôže byť pre nás lacnejšia.Budem teda ešte dobre premýšľať či a kde
by som náš účet previedla.

Osobne mi táto zmena nevadí, máme s priateľkou mBankový účet na pokrývanie výdavkov s bytom a pod, z tohto účtu sme hotovosť ešte tuším nevyberali.
Čo ma však zaráža je "súvislosť" poplatkov za výbery vs. "motivácia" zákazníkov k využívaniu elektronických kanálov: prečo teda nezahrniete aj mesačný objem vykonaných prevodov, ktoré sú pre banku výhodné do tohto balíka?? Skúste si spočítať (to by nemal byť až tak veľký problém), koľko Vašich zákazníkov skutočne vykoná mesačne kartové platby cez 200,- EUR!!
Poviem to takto: z osobného hľadiska sú mi tieto poplatky fuk, pretože využívam účet tak, aby som neplatil poplatky žiadne. Ale táto zmena ma absolútne nemotivuje presunúť do mBank aj ostatné svoje účty a aktíva... Hold, keď bude na Slovensku 100% akceptácia kariet vo VŠETKÝCH obchodoch, potom sa o poplatkoch za výbery môžeme baviť!

V tomto ma mBank velmi sklamala a ked budem mat prilezitost a dobru ponuku, tak prejdem k inej institucii, realne mavam 2-3 vybery mesacne a nepredpokladam ze by sa to znizilo a sledovat kvoli tomu obraty na karte sa mi rozhodne nechce, navyse na platby kartou vyuzivam prevazne kretitku kvoli bezurocnemu obdobiu a ze nemusim mat peniaze na beznom ucte.

Na case hladat novu banku. Vidim to na VUB.

A tým sa už blížite k všetkým podvodným bankám a bude to Váš koniec. ktorý príde odchodom klientom a tým menším objemom peňazí. Je to zlá stratégia, ale máte naozajstných odborníkov.

nasrali ste ma! zarábate na tom že otáčate moje peniaze. blížite sa k ostatným zlodejom. prečo až 200 € na dva výbery, keď v Čechách je to 60 €?????

Dlho som váhala s otvorením účtu, ale pred 2 týžňami som sa predsa rozhodla. Vidím, že som to mala robiť. Asi to zruším, než nabehnú poplatky aj zrušenie účtu.

Velkou konkurencnou vyhodou mBank bolo, ze takmer vsetko bolo jednoduche ... je to krok spat, najma v obdobi, ked konkurencia robi presny opak a snazi sa napodobnovat to co mBank priniesla ...

Vasa Visa karta je mi v Nemecku pri platbe v obchodoch na dve veci .... Preto som si pri sluzobnych cestach vzdy vyberal hotovost.A ak ju prijmaju, tak Vas identifikuju pomocou obcianskeho. Vyhoda platieb kartou je pre obchodnika pofiderna. Preco asi mali obchodnici neprijmaju platby kartou ?!? Takto ucet v mBank utlmim a ostane Vam ucet bez transakcii a s minimalnim vkladom. BRAVOOO

Gratulujem Vám, milá MBank, kde bol Váš menežment na školení? V Sovietskom zväze? Ako tu už niekto spomenul, uberáte sa cestou jedného oranžového operátora a potom budete musieť na vrátenie sa klientov späť vynaložiť mnoho síl a prostriedkov. Prajem Vám veľa šťastia a mnoho spokojných zákazníkov. Hanba Vám 1,2 € za výber. Dajte radšej na 5 € ak sa chcete zbaviť klientov, zbavíte sa ich naraz a máte pokoj, nebudete musieť nič robiť a hlavne treba vynakladať obrovské finančné prostriedky na reklamu do médii. Toto je Vaša reklama!

mali by ste vrátiť ocenenie:
Prvé miesto získala mKreditka, ako najlepšia kreditná karta na slovenskom trhu.
Keď výrazne meníte podmienky.

ZLE ZLE ZLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Úprimne, začínam vážne rozmýšľať, že zmením banku. A rovnako aj ostatní ludia čo poznám.
Je viacero bank, čo ponúkajú obdobný cenník podmienený pohybom.

Keby ten výber stal aspoň prijateľných 10 centov...

Pridam este poznamku - mam jednu kartu k uctu, ktora mi zlyhala 8 mesiacov po jej vydani- je chybna, potrebujem novu. Vybavit novu mi potrva aspon 1-2 tyzdne. Takze teraz nemam moznost ani vyberat ani platit kartou!

Jedine mat este dodatkovu kartu a to uz je za poplatok! mBank zacina menit citlive podmienky, ktore boli atraktivne pre masy. Prestava byt ludovou bankou.

Jedinu nevyhodu, ktoru som na zaciatku pocitoval, ze mKiosk je od ruky, vtedy prevazilii vyhody. Mal som v mBank vsetky financne prostriedky a bol som spokojny. Teraz uz velmi nie som ... musim sa tiez zacat obzerat po niecom inom!

Určite z tejto banky odídem.

Toto je dosť zaujimavy članok, odporucam precitat, myslim ze dost jasne vysvetluje preco Mbank robi co robi.. http://www.webnoviny.sk/b...

Všetci diskutujúci sa zamerali na počet výberov z bankomatu, na spoplatnené karty sa zabudlo?
Ja vyberám z bankomatu 1x mesačne, prípadne ani raz. Ale stalo sa mi už, že som potreboval aj 5x. Naozaj by sa to malo kumulovať a ak som v jednom mesiace nevybral, tak v nasledujúcom môžem viackrát.
mBanka po nás chce, aby sme platili kartou, ale za ne chce poplatky. Máme s manželkou každý svoju kartu k mKontu, eMaxu aj mKreditku, ale zrazu 5 z nich budeme musieť platiť?
Naozaj ostane výhodné nechať iba mKonto s jednou kartou?
Kreditky zrušíme (Tesco dá kreditku zdarma aj bez vedenia účtu a ešte Vám za každých 100 € vráti 1€ späť).
eMaxové zrušíme tiež a za manželkinu mKontovú tiež nebudeme zbytočne platiť.
Ako ale potom máme robiť obrat kartami? :-(

zlaaty Eliot ...

zlaaty Eliot ...

Velmi som sklamana,vyzera to tak,ze koncim s mBank!!!!

No u mna to je tak, ze co zmenit nemozem, nad tym sa nerozculujem. Co sa deje beriem ako fakt. Vsetko sa neustale meni, aj take podmienky v bankach. Ale co mozem urcite urobit je MAT PREHLAD o moznostiach. No a jedno je iste, ze stale budem mat taku banku a vyuzivat taky ucet, ktory je momentalne na trhu najvyhodnejsi. Tak som bol spokojny roky vo VUB, prisli zmeny. V CSOB to ale vonalo toho casu lepsie, tak som sa nastahoval na dalsie 4 roky. MBank bola vyhodna poslednou dobou, tak ma maju. No a ak sa situacia zmeni, a niekde navaria chutnejsie, zbalim tych svojich par trv. prikazov a inkas, a jdem o dum dal. Ziaden problem.

>95% prispevkov su tu obycajne prazdne kecy ako takmer vsetci odchadzaju (a nenapisu kam) a ako rusia ucty.

neobmedzene bezplatne vybery v zahranici bol nesmierny luxus, ktory mozeme brat ako promo akciu, ktora sa skoncila. osobne som to vyuzil asi 3x jeden den v CR.

obmedzenie bezplatnych domacich vyberov iba na 1 celkom zadarmo sa dotkne aj mna, a za mesiac neotocim cez kartu ani 200e (ako tu niekto pisal, ze vraj to nemoze byt problem - nezmysel), takze mi ostane vyberat len 1x/mes, prip. mam vo vub vkladnu knizku (kde uz mam istu rezervu) a mozem si tam naposielat co chcem a vyberat kolkokrat chcem, samozrejme nie v noci, ked je vsetko zavrete.
ten poplatok za vyber samozrejme mohli dat nizsi, a je podozrive (nemalo by byt, ze) ze je podobny ako vsade inde. dlho aj v mobilno-komunikacnom priemysle boli vselijake minuty a pausaly pekne predrazene na momentalne pomery, ked sa az po prichode dalsieho subjektu zacali nejak hybat ceny...
tiez ti co tu pisu o nejakej komplikovanosti, tak imho tie nove podmienky su dost jednoznacne, dve hranice, 200e a 400e; akurat ze riadne prestrelene aj pre mna.
a ked uz zaviedli takuto "vec", tak nechapem, co je za "riesenie" podavat info o cerpani kartou RAZ TYZDENNE v stredu. maju na to vyhradeny pocitac, ktory pustaju len raz za tyzden? toto je imho dost smiesne, hlavne v dnesnej dobe.

za dalsie neviem o ZIADNEJ INEJ banke ktora by ponukala takuto moznost komunikacie pre svojich zakaznikov/hocikoho, (takmer?) necenzurovane su tu vsetky mozne prispevky.

co sa tak asi stalo s tym ovela vacsim poctom ludi, ked nejaka ovela vacsia banka zdrazila nejake sluzby a nema na webe taketo forum/komentare... ti ludia sa museli hadam aj zblaznit, ked si nemohli napisat prispevok, ze okamzite odchadzaju a rusia ucet ... alebo tam len zostali a platili naviac...

co som tu takme od vzniku mbank som neplatil na poplatkoch ani halier/cent a verim tomu ze po januari to dako prezijem aj s 1 vyberom s mbank kartou (i ked tie 3 vybery boli take akceptovatelne skoro minimum). stale tu mame moznost inych vyberov inde (vkladne knizky, atd.) a mozno bude aj daka nova konkurencia... ale na tu sa neda prilis spoliehat.


nieje to vyhra ale ani ziadna tragedia
fakt by zaujimalo do akej banky vsetci ti nespokojni odidu
mbank je stale najlacnejsia

Vy tvrdite: Platobné karty od spoločnosti VISA, ktoré vydáva mBank akceptujú obchodníci po celom svete.
Ja tvrdim: Skuste zabehnut kusok za hranice do rakuskeho Hainburgu, a zistite ze vasu VISA kartu mozte pouzit tak maximalne na skrabanie namrazy z okien auta. Neda sa nou platit ani v HOFER ani v ZIELPUNKT. Takze s tvrdenim, ze kartu akceptuju po celom svete by som bol opatrny. Zaujimave, ze ine nerakuske karty funguju.

aj ja idem z mbanku a nech si spoplatnuju aj nadalej, mrchy

takze suhlasim tuna s mnohymi a pojdem prec....

takze dviham kotvy a beriem so sebou 25 000 euro do inej banky. Dovidenia v lepsich casoch. Ak nejake este budu ...

odchádzam

Karol, co mas proti Orangeu ??? ja u nich nevidim ziadny problem :D

je mi luto tychto zmien, par mesiacov ako som zmenil banku, to preco som ju menil je prec ... smutne

Tomi -> To aby sa Ti "váľalo" na účte 1000€, pričom na účet zdarma v ČSOB stačí 300€ (majland :-)) vôbec neznamená, že musíš toľko zarobiť. Máš nejaké nedostatky v predstavivosti - asi žiješ z ruky do úst a všetko čo zarobíš aj minieš - škoda ti vôbec mať nejaký účet. No a keďže si nedokázal na môj konkrétny príklad nájsť jedinú banku, ktorá by mi poskytla lepšie podmienky (citujem ťa - mali by mi platiť). Tak si si vlastne odpovedal sám - VŠETKY banky na Slovensku sú drahšie ako ČSOB, a to vrátane mBank, tak si prestaň vymýšľať a vypisovať po fórach blbosti - každý si to môže ľahko overiť.
No a z tých, čo sa im zdá 300€ majland a vypisujú tu ako o dušu, že končia s mBank, ale nikto nenapíše že kde, neodíde nikto, lebo všade inde je to pre nich ešte drahšie - len tu hrajú formu a myslia si, že to niekoho zaujíma, alebo že tým niečo zmenia :-)

aspon ze sa da ucet zrusit zadarmo...

Pre vsetkych, ktori tu napisali svoje pocity davam do pozornosti vlakno, ktore bolo uvedene tiez aj tu (na zaciatku). http://www.mbank.sk/forum...
Pre vyjadrenie nespokojnosti je potrebne napisat hlavne tam. ;)

váš komentár

hehe, presne tak, každý tu vypisuje ako odchádza, ale nenapíše kam :) to by ma fakt zaujímalo v ktorej banke je výhodnejší bežný účet...

...klasika, ziskali klientov a teraz idu menit pravidla hry
lenze tak ako klienti prisli koli vyhodam, mozu lahko aj odist... ja uz nad tym premyslam...

ak sa to do 1.1. nezmeni, tak idem od vas prec.
nemam dovod zostavat.

Čo už možno čakať od ľudí, ktorí majú tú drzosť nazvať 1,5 percentný úrok pri polročnej viazanosti ako FANTASTICKÝ.

Kazdy tu pise, ze odchadza, ale nikto nenapise, ze kde. Ja fakt neviem, kde by som mal ist. Kazdopadne, aj mna hnevaju tie vybery. Ale vzdy lepsie ako platit Tatre 5e mesacne. Asi to urobim tak, ze si jeden krat vyberiem vyssiu hotovost a tu budem mat doma a postupne si po 50e budem bravat do penazenky.

Ak bude lepsia konkurencia, odidem.

Taktiez koncim s nenazrancami. Preferujem domaci trezor. Nedostanu ani cent naviac!!!
Dovidenia

Už sa rozhliadam po novej banke.....a po 1.1.2011- D O V I

tak toto je BLBOSť

ruším Vašu banku!!!!!

dúfam, že mi to umožníte ZBOHOM

Už začínam sa obzerať po inej banke a od1.1.2011 dovi..........

do Mbank som presla, lebo ju vsetci vychvalovali, ze je tam vsetko zadarmo atd. Platobnu kartu som dostala asi nejaku poskodenu, lebu spravidla fungovala v 1/3 pokusov o platbu alebo vyber. Najhorsie na tom, ked som sa spoliehala na bezplatne vybery v zahranici, lenze za moju Mbank historiu som bola 4krat v 4 roznych krajinach a nikdy sa mi nepodarilo vybrat hotovost, hoci som skusila niekolko roznych bankomatov - zostala som bez penazi, co je dost neprijemne! Mbank tento problem riesila tak, ze kartu mam vraj v poriadku, mala by fungovat a ked nefunguje, mam si 3x zadat zly PIN a poziadat o novu. Ked mam konecne novu kartu, tak si Mbank zavedie takeeeeeto podmienky a poplatky. Z mojej strany s Mbank vzdy len problemy a jednoznacne negativna skusenost :-( Lutujem, ze som k nim kedy presla.

všetci, ktorí sa tu sťažujete, tak odídte. mbank bude bez vás lepšie. predpokladám, že odíde max. 10 percent ľudí. najviac sa zabávam na ľuďoch, ktorým vadí, že budú platiť za účet 1,20 alebo 2,40, ak chcú využívať účet, ako využívali, ale nemajú problém ísť do bánk, kde budú platiť za balíček 5 eur. Aj keby som potreboval 3 výbery a platil 2,4 tak ostanem, lebo môžem vyberať z ľubovoľného bankomatu. verím, že toto rozhodnutie posilní banku.

Dovidenia, s mBank koncim!

Ak Mbank chce zacat spoplatnovat, je nacase odist. Jediny dovod preco sme vsetci tu je ten, ze to bolo doteraz zadarmo...

,,Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú" asi si neuvedomujú že klientov mali doteraz len vďaka bezplatným službám... Ak toto zavedú ľudia začnú počítať poplatky a to už bebude v duchu hesla že ,,banka je tu pre klientov ale klienti pre banku"... Začínam strácať dôveru v banku ktorá ide proti klientom... Nebude trvať dlho a klienti budú prechádzať do iných bánk kde si budú vážiť peniaze klienta, a nie ich od nás nenápadne vyťahovať... ...

No, len som si zriadil účet, nalial prachy a hneď takéto obmedzovanie?! Vôbec sa mi to nepáči a som jednou nohou na odchode...

V Mbank sa asi zmenilo vedenie a zamestnali nejakeho sikovneho slovenskeho manazera. Len v tomto pripade sa trosku sekli. Predpokladam, ze velka, velmi velka cast klientov tejto banky nema problem odist za lepsimi podmienkami. Tie vybery mohli kludne nechat. Takto si klient nadstavi maximalny limit pre vyber z bankomatu a po vyplate bude virtualny trezor banky zivat prazdnotou :-) ja som si tiez mbank vybral pre jednoduchost ,ale ked zacnu vymyslat, najdem nieco ine a presuvam sa o dom dalej :-)

A zabudol som jednu dolezitu vec: V tejto chvili je tu 425 prispevkov od nespokojnych klientov, som zvedavy ci vobec a ako sa ku tomu m-bank postavi...

Dexia banka ponúka už 4 percentný úrok...mBanka je na tom akooo?

Zavedenie poplatkov veští, že mBank má existenčné problémy a treba rýchlo zutekať...lenže kam, keď všade je to stále horšie?

Rozmyslal som, ze od januara 2011 zrusim ucty v ostatnych bankach a vsetky peniaze prevediem do m-bank, lebo som bol maximalne spokojny a vyuzival som sluzby tak ako na slovensku tak i v zahranici. No po tejto sprave a tychto informaciach rusim ucet v m-bank a prenasam peniaze na jeden z uctov v inych bankach. Myslel som si ze m-bank bude nieco ine ako vsetky banky na slovensku a aj bola no netrvalo to dlho. Je to presny model rovnaky ako u vsetkych za nejake kratke obdobie nazbierat co najviac klientov a potom hop a ceny a poplatky idu hore.... SOM SKLAMANY!

Ďakujeme za ďalšie zdraženie. Len úroky nejako zabudli stúpať.

eee....dostal som echo pred niekolkymi mesiacmi, ze sa nieco podobne udialo (myslim) ze v Cechach a zial sa to naplnilo...
uz tri vybery v bankomate su pre moje potreby dost malo...nemam totiz dobry pocit, ked v penazenke nosim cca 300ecka co v priemere miniem v restikach a krcmach :)... doma v skrini si ich tiez nerad skryvam...
Som vo VUBke kvoli tomu, ze ma tam drzi hyp a vsetky ostatne peniaze si presuvam do mbanky aj so vsetkymi platbami avsak po tejto, sice nie az fatalnej ale urcite neprijemnej zmene presuniem svoje operacie spat do vubky, kedze sa touto zmenou narusilo to pomyselne equilibrium, ktore mbanke davalo vyhodu...

Bye bye mBank. Tesilo ma. Esteze tu mate navod ako jednoducho zmenit banku.

tak blahozelam mBank, doteraz som mal peniaze u Vas a ked som potreboval tak som si ich vytiahol. Teraz budem na zaciatku mesiaca vytahovat vecsi obnos a budem ho mat doma a hospodarit s nim. Co ste dosiahli, ze vecsinu penazi nebudete mat k dispozicii...

končíme, dovidenia

Naivne som si najprv myslel, že možno dajú aj neobmedzené výbery z domácich bankomatov, ale urobili pravý opak. Zrejme nestíhajú také množstvo klientov obsluhovať, tak sa rozhodli ich počet rapídne znížiť. Ja odchádzam tiež, už tu nevidím žiadnu výhodu okrem "fantastického úroku 1,5%", ešte aj ten s viazanosťou, na ktorý si myslia, že nalákajú nových klientov...nech sa im len darí, myslím si, že tu dlho nebudú pri takomto smerovaní v poskytovaní služieb...

Neviem ale je to sprava ktora je o rok aktualna alebo je to preklep...mame rok 2010...teda aspon dufam a moj nazor na spravu??? nie je to atraktivne opatrenie spoplatnovat vyber z bankomatu sumou 1,20...ale ako vianocny darcek od Vas to beriem...kazda banka to isteeee...cuuus

Suhlasim s Karolom, kvoli tomu som si mBank aj ja zriadila, ze som casto v zahranici a vyberala som neobmedzene a platila kartou kolko som chcela. Tieto zmeny su vazne jeden podfuk. Nalakat najprv ludi aby presli z inych bank a neskor potom banka prejde na uz davno snovany plan - zvysit ceny a tym znevyhodnit klienta. Ako vzdy - na Slovensku!!! Uz je to skor samozrejmost.

Je cas opustit tuto banku, oni v zisku este neboli . podmienky su tvrde pre klienta. Toto je varovanie.

Toto je cele zle ved co sa dalo ine cakat ale netreba davat hlavu hore zachvilu tu budu nove banky.....

veru, veru, kopu mladých ludí ste namotali práve na tie bezplatné výbery v zahraničí, ale hádam toto nikoho neprekvapilo, kšeft je kšeft tfuj

Samael -> drviva vacsina obyvatelov tych tvojich 1000 E ani nezarobi a nie este aby sa im valali na ucte. ale skratim to povedz mi ktora banka je drahsia ako CSOB.

Mieri to presne tam kde ostatne banky na Slovensku. Zdierat ludi otravovat ich sledovanim poctu/objemu transakcii. Tato banka tymto u mna dost klesla, nastastie som nezrusil stary ucet, takze za 2 mesiace zistim co ma bude stat tento a zrejme odchadzam.

MOHOL BY SA PROSIM NIEKTO KOMPETENTNY (AK SA TAKY CLOVEK V MBANK NAJDE) VYJADRIT K TYMTO CEZ 400 PRISPEVKOM ???

VAZNE MATE AKO ZAMESTANCI, MANAZERI, VEDENIE, SEKRETATKY, PREDAJCOVIA V KIOSKOCH ATD. POCIT, ZE MBANK IDE SPRAVNOU CESTOU ???

JEDEN VYBER ZDARMA ???

KAZDY DALSI ZA 1,20€ ??? / V CZ ZA 9KČ.../

LUDIA V MBNAK MUSIA ZIT UPLNE MIMO REALITY...

! Zbohom MBank !

Radsej do konca roka rychlo zrusim vsetky ucty aby len tak odrazu nebol zavedeny poplatok aj za zrusenie uctu ... ved klientov si treba nejako udrzat, nie? A ked uz to nejde sluzbami, tak ho aspon vymackat. Navrhujem Vam zaviest poplatok za zrusenie uctu aspon vo vyska 500 EUR ...

! Zbohom MBank !

niektori ludia mi tu prijdu ako socky

(mal som azdarmo vyber zo zahranicia) to akoze ak by jedna banka mala zadarmo hen to a druha hento a tretia hento tak si das tri banky? wtf ?

pre beznych ludi sa to ani nedotkne (200 eur na karte musi otocit kazdy) a 2 vybery su pohode nikdy som viac nevyberal...tuna su ludia zvyknuty na hotovost, a to je zle, na zapade a usa sa vsetko plati kartami vo velkom

ja minam hotovost iba max v restikach, puboch, a resp vsade tam kde sa neda pouzit terminal.

...a už sa začína špekulovať s klientom aj v mBanke.Dúfam,že si začnete vytvárať aj kategórie tak ako v SLSP...

Opravte si sadzobnik na stranke http://www.mbank.sk/indiv... (karta k eMax), kde su stare informacie...

Zrovna jsme si s pritelem pochvalovali, jak je ta mBank SUPER a ze zadna jina banka nedava takove vyhody jako oni... A takhle to pokaslali!!! Neni problem platit vsude kartou, ale kolikrat se stane, ze clovek potrebuje proste CASH - a zvlaste v zahranici - ve stanku na trhu asi tezko bude mit nekdo POS terminal.... nebo kolikrat se stane, ze obchodnik proste rekne, ze mu POS terminal "bohuzel" nefunguje... Kazdopadne se u mBank uklazal KLASICKY tah - nalakat co nejvice zakazniku na vyhody, ktere se pak zrusi nebo omezi.....

cize dovidenia mBank. skoda

cele podmienky si musim este poriadne prestudovat.

kedze zijem v BA nie je problem pre mna platit m kreditkou co aj robim vsade kde je to mozne, z bankomatu vyberam minimalne, avsak napriek tomu by sa mohlo prehodnotit a naozaj nechat na SK 3vybery zdarma/za mesiac, alebo rovno nech sa to da za rok ako tu niekto spominal 12*3= 36 a bud to obmedzit iba na slovensku alebo to nechat v celku aj na zahranicie popripade to znizit na 24/rok to by podla mna stacilo vsetkym.kto bvy si ich minul za mesiac mal by ich minute ak by minul 24 za mesiac a este by zrusil v ten mesiac ucet, by sa mu tych 22 co mal planovane do konca roka spoplatnili nech aj 5€, aby sa to nedalo zneuzit

s tym obmedzenim na sumu obratu na karte - to bol strasne zly tah, pretoze ludia nie su blbi a tymto ste ich iba poburili.

osobne som v mbanku skoro od zalozenia a zatial som nemal ziadne problemy a aj sluzby boli ok.

samozrejme budem si sledovat ako sa poplatky vyvinu a ked mi to stupne nad 1€ prehodnotim a zrusim ucet :-)

mala som v umysle ponechat si len ucet v mbank a zrusit povodny ucet v inej banke. Teraz som rada, ze som to nespravila. Vobec sa mi nepaci komplikovany system spoplatnenia vyberov z bankomatov - suhlasim s nazorom, ze pociatocna politika mbank bola len sposobom, ako si nazhanat co najviac klientov

Dobrý deň,

mám jednu "faktickú" k nasledovnému textu.


• 2 výbery z bankomatu v SR a 2 výbery z bankomatu v zahraničí v mesiaci ostanú zadarmo,
ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou klienta dosiahne čiastku 200 €.


• 3 výbery z bankomatu v SR a 3 výbery z bankomatu v zahraničí v mesiaci ostanú zadarmo,
ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou klienta dosiahne čiastku 400 €.... objem platieb debetnou a kreditnou kartou klienta dosiahne čiastku 200 € ...

Prečo tam je spojka "a" ?

Toto si myslím je zbytočná kumulatívna podmienka ... ja osobne platím všetko kreditkou a nemám pocit, že by som chcel niečo meniť ... následne si pekne peniaze podľa potreby preklopím a splatím dlh ...


Aspoň v tomto prípade mohol byť systém nastavený na "alebo" ...V tomto prípade "• 3 výbery z bankomatu v SR a 3 výbery z bankomatu v zahraničí v mesiaci ostanú zadarmo,
ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou klienta dosiahne čiastku 400 €." by mi to až tak nevadilo, ale aj tak ...

Trochu ste to pokakali ... teda trochu viac :-D ...Ak už chceme nejako limitovať výbery, tak by bolo rozumné sa pozrieť na ten poplatok ... ako sry, ale 1,20€ za druhý a každý následný výber ... trochu dosť a trochu trápne ... Mne je to šum fuk, ale niektorým mojím klientom nie ... hlavne nie študentom a ľuďom čo naozaj potrebujú každý cent ... napr. aj na dedinách kde sú všetci happy, že tam majú aspoň ATM na ktorom sú v podstate závislí (teda ak im ho nejaký blbečkovia nevytrhnú a neodnesú ... ) keď už takmer žiadne POS-ky ( možno čerpacie stanice a potraviny jednota .... ) ... domnievam sa, že to nie je správny krok !

Rozhodne by bolo dobré to prehodnotiť ... napokon čo nevidieť tu bude ZUNO a uvidíme aké alternatívy ponúkne ...

Toť môj skromný názor. ;-)

myslim, ze nova internetova banka na Slovensku to hravo vyriesi, staci si zagooglit :). Tymto sposobom mam vyhodnejsiu uz opat svoju kamennu banku. Elektronicke bankovnictvo za rovnakych podmienok - poplatkoch ako mbanka a platby s platobnou kartou este vyhodnejsia v kamenej banke.

Ruším účet a takisto rušia aj moji známi. Skončili ste mBank. :)

Tomi -> To chce kľud a nadhľad. Ak nemáš dobré informácie, tak si priznaj, že si sa mýlil a netrvaj tvrdošijne na svojich omyloch, lebo potom pôsobíš ako...*** Ja som reagoval na tvoje mylné tvrdenie, že ČSOB je najdrahšia banka. A zasa musím spresniť tvoju scestnú reakciu - ja tam nemám účet SKORO zadarmo, ja ho tam mám CELKOM zadarmo. A nemám tam žiadne blokované peniaze, môžem si ich kedykoľvek vybrať zadarmo a bez poplatkov koľko chcem. A mám vždy na účte okolo 1000€, čo je možno v tvojom svete majland (u teba je to dokonca už 300€), v mojom je to železná rezerva. A keď ty stále tvrdíš, že je to najdrahšia banka, tak mi prosím povedz v ktorej mi budú za to platiť - nemal by si mať problém to povedať, keďže podľa teba sú všetky ostatné banky lacnejšie. A aby si mal ešte dostatok informácií, tak mám tam ešte na účte 2 trvalé príkazy, 1xSIPO, mesačne uskutočním cca 3 prevodné príkazy, debetnou kartou uskutočním zopár platieb (neviem koľko, lebo to nepočítam, ale isto neprekročím mesačne hodnotu 200€) a urobím podľa potreby 0 až 4 výbery z ich bankomatu. Okrem toho každý mesiac dostanem poštou výpis z účtu. Opakujem - platím za to 0€ a pýtam sa, kde mi za to budú platiť? Kde je to výhodnejšie? Ani v mBank nie...

Aj napriek tymto zmenam budem mat nadalej vsetko zadarmo, takze v mBank ostavam.

Ked vtacka lapaju... Kreditku dnes rusim. A ak mbank neprehodnoti spoplatnenie vyberov z bankomatu a neda aspon 2 vybery mesacne zadarmo, tak menim aj banku.

Vyzera to tak ze tu rychlo skoncim aj ja ak sa mBank neuvedomii

no sklamala ma mbank.... :( na novy rok bude nova banka.....

Najviac sa mi paci a vasa anketova otazka ... "Ako by ste chceli oslavit 3.narodeniny s mBank ?" ... Moja odpoved je jasna," s tymito poplatkami, odchodom ku konkurencii " ;-) ....

Len pokračujte takto ďalej a onedlho skončí banka aj s predajom bežných účtov, navyše tí, ktorí budú chcieť mať skutočné služby zdarma, prejdú do Axi - už sa teším na jej ponuku...

Jedine plus, ze ste to konecne dali vediet dopredu a nie ze clovek sa to dozvie den po tom ;-). Ale aj tak do 1.1 rusim kreditku a vsetky bezhotovostne operacie budu robene z noveho uctu v inej banke, good bye mbank ;-) ... S tymi vybermi ste to riadne pokaslali ...

Som jeden z prvych klientov mBank a pravdepodobne budem asi aj jeden z prvych co ju prestane vyuzivat ako svoju hlavnu bankovu instituciu. No uvidime s cim pridu tí noví. Uz tri výbery sa mi zdali ako minimum, jeden vyber bude uplne nedostacujuci a po zratani vydavkov sa uz oplati aj uvazovat o tzv. kamennej banke. ja osobne som velmi zvedavy s cim pridu ostatni.

Keby som vedel do coho idem, tak si ucet nezalozim.

Dakujem, uz pre mna nemate ziadnu vyhodu oproti kamennej banke, odchaaaadzam, zbohom!

Súhlasím s Karolom a Mirom. Pomaly, isto mBank kráča k bežný bankám. Prestáva byť zaujímavá.

Vazena mBank, prajem Vam, aby sa Vam toto Vase primitivne a nepriezierave riesenie vratilo cim skor v kraaaaaasnych cervenych cislach. Ak neviete robit s peniazmi, radsej to vobec nerobte.

myslím si, že týmto mbank na slovensku končí...všetci čo majú love na učte si ich preventívne prevedu inde tak ako ja.... papa mbank

kreditku rusim ihned, debetku zrejme o chvilu

Suhlasim s Karolom, Mirom, ... rusite vyhody, ktore vas odlisovali od kamennej banky ... este par posunov "dolava" a stratite na zaujimavosti.

No to ste pekne vymysleli, to je váš koniec! Zdarma vedú účty aj inde, platby kartou sú všade zdarna a internetové prevody takisto. Výhodou od vás bol výber v zahraničí, aj keď podotýkam, že horší kurz. A teraz ste zrušili aj toto. No nič, hádam sa spamätáte pri poklese bankových operácií vo vašej banke.

Je smutne, ze uz aj vy sa pomaly ale isto uchyluje k tomu, co predpokadam vacsina klientov odmietla tolerovat u inych bank, a preto zverili svoje peniaze vam. Od noveho roka je to spoplatnenie vyberov v bankomate, co bude nasledovat potom? Spoplatnenie platieb kartou? Spoplatnenie prevodnych prikazov a ci taka absurdita ako maju niektore banky - spoplatnenie toho, ze mi pride moja vyplata na ucet??? Tato vlna odporu, ktora sa tu zdvihla nie je podla mna ani tak o samotnych poplatkoch, ako skor ide o princip. Dnes nas vratane statu okradaju skoro vsetci a vsade a za chvilu budeme platit aj za vzduch, ktory dychame, takze myslim, ze volakych par eur naviac nas uz nezruinuje, ale stoji vam tych par eur, ktore na tom zarobite za to, ze sklamete tisicky ludi, ktori vam doverovali??? Ved mate k dispozicii vsetky nase peniaze, na ktorych mozete zarabat, preco este volake poplatky? A ten trapny system vypoctu uz ani nekomentujem, uz sa tu toho popisalo dost. Doteraz som bola aktivny, aj ked ako teraz vidim - naivny propagator vasich sluzieb a zopar klientov som vam dohodila, co si asi teraz zliznem od svojich priatelov a znamych :( Ale aspon konecne dochadza na slova vsetkych, co ma odhovarali od otvorenia si uctu vo vasej banke!

váš komentár

nie som s tym spokojna ako novy uzivatel,dost ma to sklamalo hned na zaciatku..

dobrý deň - o čom je nová služba - upomienka prostredníctvom SMS?

stale v pohode :-) nie pre kazdeho je mBank vyhodna ale verim, ze pre mnohych ano

pre tých, čo stále kritizujú a nadávajú: nikto tu nikoho nasilu nedrží. keď však nájdete niečo lepšie, dajte vedieť, pobežíme za vami. zatiaľ dovi...

veľké mínus pre mbank !!!

Od 1.1.2011 koncim

zatial idem pohľadať telekód na mLinku a zrušiť nepotrebnú kreditku

Sklamaly ste ma M-Bank :( ... ruším účet asi tak ako ostatný... ako nehnevajte sa, ale nemáte žiadne vlastné bankomaty na Slovensku a vy tu idete dávať limity kedy si ja môžem vybrať svoje VLASTNÉ PENIAZE ! nestačí to, že keď si chcem vložiť penize na svoj účet musím za to platiť na pošte alebo inde pretože vy neberiete žiadnu hotovosť na pobočkách... ako toto som nevydel ešte v žiadnej banke ale dobre predíchal som to, ale teraz toto ??? Sú to predovšetkým moje peniaze a NIE VAŠE a ja si určím pravidla komu ich dám a komu nie ... Myslel som si že zveriť peniaze do Vaších rúk bolo super aj napriek tolkým negatívnym ohlasom ktoré tu boli no ale teraz to lutujem že som nepočuval ostatných... a čo sa tíka tích úrokov ja Vám na ne kašlem kľudne si ich zhrabnite vy - ja len chcem od Vás služby aké tu sú teraz a žiadne zmeny... a pokial budete trvať na vaších poplatkoch, tak prejdem do banky kde možno zaplatím 2 € za vedenie účtu, ale budem mať neobmedzený výber z jej bankomatoch ... ako ineternet banking máte super nemôžem nič povedať no nie vždy sa dá urobiť všetko bezhotovostne mne niekedy nestačily ani 3 výbery z bankomatu u Vás a teraz toto ... asi to zabalim s Vami pretože už neverím že tu môžem očakávať ešte niečo dobrého...

Mila mBank! Som vasim zakaznikom takmer tri roky. Domnievam sa, ze pomernelojalnym. Doteraz mi vase sluzby vyhovovali, dokonca aj IB sa mi celkom paci, vzhladom na to, ze vacsinu svojich platieb realizujem bezhotovostnym prevodom. Kreditku vyuzivam pomerne casto na platby v obchodoch.

To, co som na vas doteraz ocenoval, bola ani nie tak bezplatnost, ale jednoduchost. Tejto sa teraz zavadzanim kadejakych pravidiel, zriekate. Kedze obcas potrebujem urobit aj vyber z bankomatu, mrzi ma, ze sa na to budem musiet zatazovat sledovanim urovne zrealizovanych platieba. Jednoduchost odchadza prec. Ba co viac, myslim si, ze hranica 200€ je velmi vysoko nadsadena na pomery bezneho cloveka.

Okrem toho, pamatam si estevase zaciatky, ked ste tvrdili,ze podla planu v roku 2012 uz mate byt v pluse. Zda sa, ze asi vas plan nevychadza podla ocakavani, ked ste nuteni nahanat prostriedky spoplatnenim beznych veci. Alebo je toto sucast vasho planu -- najprv neodolatelnou ponukou zlakat dostatok klientov a potom ich zatazit poplatkami... v tom pripade ste u mna prehrali, bo ja nemam problem platit aj miernz polatok, pokial citim, ze platim za fer protihodnotu. Prepacte, ale "nanutenie" platieb kartou medzi fer krok royhodne nepatri.

Tym padom zacinaju byt pre mna znovu atraktivne produkty inych bank, a vasej priamej konkurencie, ktora sa vam pomaly vynara. Takze vyckam este mesiac-dva a pravdepodobne ucet u vas pojde do utlmu v prospech vasej coraz dravsej konkurencie...

Devizou mBanku boli stare podmienky, ak sa bude podobnym sposobom priblizovat ostatnym "kamenym" bankam ako ich tu uz niekto sikovne nazval, myslim si, ze zacne prichadzat o klientov, no uvidime ci budu nasledovat aj dalsie zmeny k "lepsiemu" nutiace svojich klientov k urcitym vyskam vyberov. mBank by si mal uvedomit to,ze ak klientom neumoznuje vybery hotovosti priamo na pobocke musi im dat ine vyhodnejsie podmienky ktore vam ine banky nedaju, teda ak sa k nim bude priblizovat tymto sposobom klientov tu postupne nebude nic drzat, to je moj nazor

FUJ.
Nemienim kvôli Mbanke platiť bežné nákupy kartou a ukrývať sa v obchodoch s PINom, len aby som prekročil nejaké limity. Vyberiem 20.000€ a idem do inej banky. Nemám čas zase porovnávať banky, preto mi prosím poraďte nejaké schopnejšie banky (pohyby bez poplatkov, 3 bezplatné výbery kartou, úročenie aspoň ako tu,...) VĎaka.

Zbohom Mbank. Na začiatky budem v dobrom spomínať, nie však na koniec.

Takze Mbank spravil to co som cakal:
Nalakal klientov na dobre a jednoduche sluzby a teraz ich chce spoplatit, kedze len malo ludi klikne na tento link tak sa bude len cudovat co mu to tam naskakali za poplatky.
Zosumarizujem ako sa da pouzivat moja VISA classic bez poplatkou a s nejakym tym vyberom ale ak to nepojde tak to jednoducho zrusim.

Pouzivam mBank ako primarnu banku a aj som nahovoril vela ludi prejist, ale teraz 2x budem musiet zvazit, ci nepresuniem vsetky prachy spat z VUB-ky, od ktorej som odisiel prave kvoli nenazranosti na poplatkoch. Myslim si, ze to, co ste spravili nie je fer voci vasim priaznivcom a klientom, ktori vas celu tuto dobu podporovali a dali vam sancu presadit sa na slovenskom trhu. Na rozdiel od kamennych bank nemate ziadne vyhody, skor naopak (chybajuce pobocky, na ktorych sa daju robit aj ine operacie, ako len zakladanie uctov; zastarely internet banking; nemoznost vkladat hotovost na ucet; obmedzena ochrana vkladov; obmedzenia tykajuce sa medzinarodnych prevodov, atd.), ale doteraz sa to dalo tolerovat kvoli usporam na poplatkoch. Lenze ked ich tak vyrazne zredukujete cim planujete udrzat svojich klientov?

Pre studentov je to stale vpohode. Nevyberiem si 3x po 10-20 eur ale rovno 50 a seriem na to. Dolezite je ze vedenie uctu a vsetko okolo internet bankingu je zadarmo.

mne sa inak páči ako sa najviac rozhorčujú klienti pri zahraničných výberoch hotovosti... asi išli za veľmi dobrou prácou niekam do Botswany, že si nemôžu vybrať jednu sumu naraz (chodia im peniaze na účet každý týždeň) a zároveň je ich výplata tak nízka, že po tých ďalších troch spoplatnených výberoch z bankomatu by im ostalo z výplaty celkovo za mesiac približne už iba 14 EUR.

tiez som sklamany, necakal som to.zarabate na tom, ze u vas mame peniaze a mali sa vam.je to smutne

Ešte stále som si ponechal starý účet, niekde v pozadí som naozaj s týmto počítal. Keď nazberajú dosť klientov a tý si pozadávajú trvalé príkazy na účtoch tak to zmenia. Prikláňam sa k názoru, že pôjdu aj ďalej zo zavádzaním poplatkov až budú ako ostatné banky, len potrebovali nachytať zákazníkov. Ale myslím si, že sa celkom nedopočítali, veď prechod do inej banky je už celkom jednoduchý. Myslím, že ČSOB celkom dobre nastupuje bez poplatkov, alebo je to len reklama?

vraj su na pokraji krachu...vie o tom niekto nieco? ako je to s vyplacanim vkladu po vyhlaseni bankrotu?

Pozor ak čisite učty na popllatok za druhý výber z emax+.

je cas opat zmenit banku, zbohom mBank...

hned, ako mi prisiel oznam o poplatkoch, kde musim spekulovat, co mozem a co nie, zacala som rozmyslat, do ktorej banky prejdem. mrzi ma len ta kopa prace, co som vsade musela nahlasit zmeny uctu a zmeny inkasa... ale asi ma vyznam dat si znovu tu namahu prejst do serioznejsej banky. ozaj, keby mBank skrachovala, mame nejaku zaruku, ze sa nam peniaze vratia? ci este stale stat tejto banke neruci?

tak takymto "novym sadzobnikom" len stratite klientov, mna urcite coskoro ano

I see.. dozrel cas na zmenu banky k 1.1.

..DAKUJEM mBank!

Mam ekonomicke vzdelanie a aj ked bolo od zaciatku jasne, ze bez poplatkov to lahke nebude, pacil sa mi Vas business plan. Napriek tomu, ze ste uz dnes skoro nepouzitelni, myslim si, ze to, ze ste bez poplatkov, pausalnych, je fajn. Nechavam si Vas, zatial, ale uz nie ste u mna primarna banka.
Moj hlavny dovod ale nie su poplatky, ale Vas pristup. Dnes som sa o tejto zmene dozvedel z mailu a som rad, ze to priamo a oficialne priznavate. Ked ste znizovali urokovu sadzbu, nedalo sa to prakticky ani zistit a to je vec, ktora mne osobne vadi. Respektoval som aj urokovu mieru, aj hospodarsku krizu, ale co som od Vas cakal je transparentnost. Tu ste nedodrzali.

Dufam, ze vydrzite, ale asi rekordny zisk nespravite...

Vážení klienti, a čo ste asi tak čakali? Profil klienta, aký má mBank - na takom sa nezarába. Aby som nikoho neurazil, budem písať o sebe ako vzorovom klientovi mBank. Prečo som sa rozhodol pre túto banku?
1. odmietam platiť akýkoľvek poplatok nejakej banke za to, že má moje peniaze
2. 3 výbery z bankomatu mi mesačne stačia, to zahraničie som okrem jednej dovolenky v Chorvatsku nevyužil

Neprehovorili mi žiadnym svetoborným internet bankingovm, službami, úrokmi na eMaxe,.. ale jednoducho tým, že som nemal žiadne náklady.
Oni jednoducho museli zaviesť niečo na čom zarobia. Na mne za tie necelé dva roky nezarobili ani cent. Doslovne. Banka produkuje stratu a na tomto profile klienta ju nikdy nevykryje. Majú len náklady na transakcie, ktoré poskytujú zadarmo.
Mimochodom už eMax a eMax plus veľa predznamenával....

smradi, končím s vami !!

No tak doteraz som mal platobnu VISA kartu k eMaxu prave kvoli bezplatnym vyberom v zahranici. Od Noveho roka mi bude na dve veci. Ako tak sa este oplati mat VISU k mKontu, ale uz to tiez nie je nic svetoborne.

Podľa mňa je oznam nejednoznačný. Ako bude banka spoplatňovať výber, ak platby kartou v mesiaci budú vyššie ako 400 EUR

ľudia a kam odchádzate? ja keď pozerám konkurenčné produkty, tak stále nevidím reálnu konkurenciu mKontu...

ja som prave vyčistil učet už som zažil krach banky(samozrejme že sa neda zrušiť všetko myslím na čakajuce platby...)ale nechcem si predstaviť čo ak to spravia viacerí?!...reťazová reakcia je svina..
Budem tam presuvat z KAMENNEJ banky len potrebne prostriedky a čo so synom na výške v Čechach ešte neviem..budem platit poplatky držím všetkým palce aby to dobre dopadlo. Bolo mi tu fajn ale už nieje+++

som naivne dufal, ze tych zopar vyberov bez poplatku je len zaciatok a dalsi krok priblizi mbank k tomu co som mal v anglicku bezne - ziadne poplatky za operacie ani vedenie uctu. Nejake je to tu zacarovane. Nemali by tie banky robit zisk investovanim vlozenych penazi?
Akonahle si musim pamatat kolko krat musim tu-ktoru operaciu vykonat, aby som dosiahol stav nula, sluzba mi namiesto zjednodusenia zivot komplikuje.
K negativnym skusenostiam pridavam neschopnost mbank vykonat zahranicny transfer do niektorych anglickych bank ako smile - ktore v BIC kode nemaju nepovinny branch code

odchádzam...

Ak chcem zrušit konkurenciu,tak ju kupim a pomaly zhoršujem podmienky. Klienti pomaly odídu a je po konkurencii. Toto je asi prípad aj mBANKY.Takto dopadli mnohé firmy na Slovensku.Koncom zimy musel odísť riaditel ktorý mal taku viziu ako máme My.Prišiel iný ktorý má viziu presne opačnu.Posledný zhasni svetlo

váš komentár

Fajn,...tak nevydlžalo to dlho. Tie výbery v zahraničí a platby, to bolo to čo zabodovalo, ale našťastie už sú tu aj iné chytré banky. Určite budem rozmýšlať o zmene.

lacné a primitívne zo strany mbank, odchádzam

Tak... vacsina penazi prevedena prec kedze som stratil doveru. Islo to na ucet ktory som uz uz chcel zrusit v inej banke. Akoze pamatat si ze 3 vybery su zadara som dokazal ale tieto nezmysli s pocitanim nemienim riesit. Uspory su prec a v mBank zostanu len financie na "udrzbu" (inkasa a podobne). Ked dokazu zmenit takymto sposobom to co bolo ich pilierom tak dokazu aj ine o com sa mi nechce ani uvazovat. Ale uspory tu nenecham. Adios.

Rovnako, ako mnoho mojich predchodcov na fore som nespokojny. 3 vyberi boli OK, ale 1 dakujem velmi pekne a prajem mBank vsetko dobre!!! s furou novych klietov, ktory cakaju predodvermi!

Ale no ludia, vobec to neni az take strasne. V cechach to je horsie. Cakal som ze budu spoplatnovat bankove transakcie tak ako v cechah (nad 10 transakcii). Da sa to prezit:))

VYYBORNE TAK AJ TENTO UUCET SI ZRUSIM......NENI TO FEER MATE K DISPOZIICII NASE PENIAZE....NEBUDEM VAM ZATO ESTE AJA PLATI...JA TO ZRISIIM ZRUSIIIM,....

veľmi zlé !!! jeden výber ???

To Stavit:
Mudro hovoris, ale zaroven slobodou klienta je vybrat si co mu viac vyhovuje (rozumej v Slovenskych pomeroch, kto ho bude menej okradat). De facto stratili jedinu vyhodu pred kamennymi bankami a ja od nich a este upozornim mojich znamych nech urobia to iste. Zbohom zlodeji

Nic sa neda robit...budem musiet zrusit MBank...

Produkty zadarmo môžu byť vtedy, ak banka má dostatok príjmov z iných činností, teda hlavne úverov. Pomerne revolučný systém mbilans v kombinácii s plávajúcim úrokom na úvery však po vypuknutí krízy pravdepodobne spôsobili veľký výpadok príjmov banky, čo zrejme výrazne zmenilo finančné plány. Do toho sa pridala opatrnosť pri poskytovaní úverov. Značná časť klientov mbank má vďaka nízkym sadzbám na trhu (euribor) v súčasnosti veľmi nízke úroky na "hypoúvery" (úročenie okolo 2-2,5 % p.a.). Pritom sa počítalo s tým, že úrokové sadzby po vstupe Slovenska do eurozóny pôjdu hore (na Slovensku boli nižšie). A keďže prvoradým cieľom každého podnikateľa je generovať zisk, tak sa týmto zmenám v poplatkovej politike až tak veľmi nečudujem. Navyše, Slováci by chceli všetko a vždy zadarmo a prvotriednej kvalite, čo jednoducho za súčasných podmienok nejde - by mal zaujímalo, koľko ľudí pravidelne kritizuje, že musí v iných bankách platiť xx eur za vedenie účtu a spol, ale účet pritom nezrušia. Zato frflať ide každému dokonale. P.S. Zďaleka neobhajujem banky, už vôbec nie mbank, ale ani nemám klapky na očiach. P.P.S Vo finančnom sektore nepracujem.

Produkty zadarmo môžu byť vtedy, ak banka má dostatok príjmov z iných činností, teda hlavne úverov. Pomerne revolučný systém mbilans v kombinácii s plávajúcim úrokom na úvery však po vypuknutí krízy pravdepodobne spôsobili veľký výpadok príjmov banky, čo zrejme výrazne zmenilo finančné plány. Do toho sa pridala opatrnosť pri poskytovaní úverov. Značná časť klientov mbank má vďaka nízkym sadzbám na trhu (euribor) v súčasnosti veľmi nízke úroky na "hypoúvery" (úročenie okolo 2-2,5 % p.a.). Pritom sa počítalo s tým, že úrokové sadzby po vstupe Slovenska do eurozóny pôjdu hore (na Slovensku boli nižšie). A keďže prvoradým cieľom každého podnikateľa je generovať zisk, tak sa týmto zmenám v poplatkovej politike až tak veľmi nečudujem. Navyše, Slováci by chceli všetko a vždy zadarmo a prvotriednej kvalite, čo jednoducho za súčasných podmienok nejde - by mal zaujímalo, koľko ľudí pravidelne kritizuje, že musí v iných bankách platiť xx eur za vedenie účtu a spol, ale účet pritom nezrušia. Zato frflať ide každému dokonale. P.S. Zďaleka neobhajujem banky, už vôbec nie mbank, ale ani nemám klapky na očiach. P.P.S Vo finančnom sektore nepracujem.

Fajn, tak ja zase pôjdem

Prestávate sa oplácať, bohužiaľ.

... je to sklamanie. Služby zadarmo = bez kamenných pobočiek, málo zamestnancov, atď. . Postupné spoplatňovanie svedčí o neodbornom investovaní našich peňazí a neschopnosti vykryť verejne známu stratu.
Banky v zahraničí sú už vo vyššom leveli - Anglicko, USA - vážia si vklad klienta a vedia ho zhodnotiť - preto je zadarmo. Komplikovanie jednoduchých prehľadných služieb vedie do záhuby. Tak ako som prešiel z Orange do O2, z Tatra Banky do mBank, uvažjem aj o prechode z mBank do Raiffeisen Bank, Axy, alebo Akcenty. (a to som v mBank iba pol roka)

odporúčam video "Peniaze ako dlh" - na čom je postavený celosvetový bankový systém.
Ide z toho mráz po chrbte.
http://www.ceknito.sk/vid...

Fujto novy cennik!!!

Hlboke sklamanie.. mBank, straca vsetky moje sympatie..

Nuz, Mbank velmi rychlo zisti, ze nema takych vernych klientov, vsetci pockaju na to, kzm zuno vypise proukty a potom bude hromadny odchod, avsak rusit ucty nikto nebude , objavi sa len strasna kopa mrtvych klientov.........Zabudli ste na to, ze vacsina vasich klientov nie su IT ckari (nic v zlom) ktorym chodi na ucet par tisiciek mesacne. Pre tychto ste zaujimavy ako ucet na internetove platby a tym to konci, na normalne platby maju ine, pre nich vyhodnejsie ucty. Ja mam v spolocnej domacnosti bez deti problem minut 4OO eciek mesacne (priatelka ma tiez mkonto).... ste v kybli, za 2.5O mesacne mam ucet v TB....s tym 1.20 poplatkom za vyber mimo podmienok ste to zabili...cesko 9 korun, limit 2OOO korun a nie 2OO eur ako u nas. kto u VAS ROZMYSLA????

katari... -> pardon posledny prispevok o mramore je odomna pre katari len sa mi to trochu smyklo do ineho okienka :)

oblozia si mramorom webstranku :D

samael -> Staci si pozriet cenniky jednotlivych bank a co za ne dostanes a uvidis co je ako drahe. Samorejme ak im na ucet nasypes majland a nechas si zablokovat tvoje vlastne peniaze tak ano mas to skoro zadarmo, gratulujem.
Viz. moj predchadzajuci komentar.

No.... cakala som kedy to pride. Ved vo vsetkych bankach nas radi prekvapia NOVYM CENNIKOM SLUZIEB. Tak preco nie tu? Skoda, tak trocha som dufala, ze aspon jedna banka je ina... ked sa zaobide bez mramorom oblozenych budov....

Lubo -> iba 300 euro? Ooo aky to vyhodny obchod ze mi banka drzi smiesny 300 Euro a zato mam ten luxus mat ucet skoro zadarmo. Za to by mi este mali platit ze ich tam mam.

koli podmienkam ake boli doeraz som bol klientom... budem sa museť poobzerat po adekvatnej náhrade :(

ja rusim len kreditku... ostatne veci mi nevadia, a ochrana vkladov uz vovbec nie, kto z vas ma v mbank viac50 tacov?

Sklamanie -- nic ine len sklamanie!!!!!-- tesil som sa zvyhod mbanku, nakolko som v zahranici a nemam cas uvazovat kolkokrat a za kolko vyberiem z bankomatu alebo pod. Teraz je asi naozaj cas na zmenu a asi zmenim aj ja banku MBANK ma kslamala novymi podmienkami, ktore idu proti klientovy

www.zuno.sk

Pre mňa, jednoduché riešenie. Okamžite, ako mi skončí viazanosť vkladov, vyberám peniaze a ukladám ich do Poštovej banky. Pri vstupe na Slovensko, potrebovali nalákať klientov, čo sa im podarilo. Po zrealizovaní pripravovaných noviniek, klientov zase stratia. Aj ja budem patriť do tejto skupiny.

Chápem, že môže to byť pre niekoho obmedzujúce, ale treba si na to zvyknúť. Napr. mne to stále vyhovuje, iba zruším kreditku, ktorú som aj tak nevyužíval... Nemám problém... i keď by to chcelo aspoň aký taký vyššejší úrok na termínovaných (príp. vytvoriť aj 2 ročný) a + aspoň ako nálepka by mohlo byť dáke to promile percenta na bežnom účte... ale inak k chystaným zmenám nemám negatívny vzťah.

Cez bankomat vyberám, podobne ako diskutér Michal 500 € na jeden výber a s tým vystačím na celý mesiac. Ostatné platby realizujem prevodmi. Pokiaľ toto banka zachová, tak zostanem, ak nie, porúčam sa Viac-menej dôvera v túto banku je aj tak už v "háji" Už len tŕpnem s čím negatívnym prídu nabudúce.

z bankomatu som nevybral peniaze ani raz čo mám mbank. miesto toho absolútne bezpoplatku mám všetky platby platobnou kartou (v SLSP účtujú poplatok za položku 0,2€ - aspoň pred rokmi určite), karta bola tiež zadarmo (inde som za ňu platil), uhrádzam účtu bez poplatku (faktúry, poistenie), dobíjam kredit, uhrádzam paypal stále bez poplatku. úroky sú nizke, kto potrebuje vyberať z bankomatu nech nevkladá peniaze sem na účet, nech vyberie všetky naraz, má ich doma a berie z kasičky postupne hotovosť alebo nech si otvorí vkladnú knižnu a na ňu prevádza peniaze a z nej vyberá (poštová banka - pobočky má všade).
kto potrebuje zadarmo výbery z bankomatu vo vyššom počte ako 1, nech si platí (áno, platí) účet inde. ja zostávam v mbank. nie len že ušetrím min. 3€ mesačne, na emax mám najvyšší úrok o akom viem a peniaze kedykoľvek k dispoziícii, inde by som platil za to, že mám u nich peniaze
mne vadí len, že mbank stále nie je v slovenkej ochrane vkladov. kým zas niečo nezmenia k horšiemu, nič iné mi nevadí

Game Over

Súhlasím s Karolom. Keď nebudeme v strehu, budeme musieť platiť. Nový cenník zrejme už nezmenia, aj keď je na to ešte dosť času. No čo už. Keď príde nová banka, resp. lepšia ponuka od inej, pôjdeme k nej.

neni to az taka tragedia ja ostavam :)

Pardon, moja chyba. 1.1.2011 a 1.11.2010 je sakra naoko podobny datum. Ospravedlnujem sa.

zial M bank zajtra strati klienta rusim M konto. a vyzyvam tak urobit aj ostatnych. Snad sa toho dozijem ze to bude ako v UK vsetko zadarmo...

Nielen ze som informaciu o novom sadzobniku dostal do emailu den pred jeho zaciatkom platnosti co je jednoducho nemyslitelne pri inych bankach, drze a neuctihodne ku klienotvi (dokonca som ani nedostal priamo sadzobnik ale len odkaz kde si ho mozem pozriet co uz beriem ako fakticku lenivost. Predstavte si ze by vam taka tretina vasich priemerne aktivnych klientov oznamila 31. že odzajtra u vás končia) ale ma aj vyslovene nastvalo poukazanie dovodu, ktory je podla Vas adekvatny.
"Bezhotovostne platby maju vyhody pre klienta, obchodnika ale aj samotnu banku."
V skratke ten co ma penazi viac si moze dovolit inu banku ako mbank s kvalitnejsimi sluzbami. Ten co ich tolko nema vsak bol teraz maximalne sklamany lebo kedze zije na vidieku tak platba kartou u neho prichadza do uvahu v menej ako 25% pripadoch. Uz vidim ako si vasi externi pracovnici doslova trhaju vlasy pri pomysleni ako uzasne predstavia potencialnemu klientovi novu vyhodu mat az jeden vyber v bankomate zadarmo.
A na druhej strane obchodník a banka, no prepacte ale kde to zijeme ked este klient musi dbat na to ci je jeho banke vyhodnejsie ked on vyuziva viac urcitu sluzbu ako jej alternativu.

Boj s konkurenciou ste týmto pádom dobrovolne prehrali.

V zasade len kozmeticke zmeny. Potesili ste mna.

Ved sa vy naučíte, ako ste sa naučili keď ste znížili úroky a hromada financií vám odišla do internetovej ING banky, ktorá ponúkala bezplatné prevody a úroky vyššie ako vy. rýchlo ste úroky zvýšili. ja neviem čo to tam máte za analytikov, ale mali by ste ich všetkých povyhadzovať. Klient vám nič neodpustí, verte mi.

Dobijanie kreditu cez bankomat je brane ako bezhotovostny prevod ci vyber?

nuz este som ani poriadne nezacal pouzivat ucet (mam ho cca 1 mesiac) a oni takto. isto tento blog nikto z mBank necita asi by nenechali odporucania na konkurenciu. nechcel som dlho cakat, kym pride s ponukou ZUNO tak som si u nich otvoril ucet, ale zrejme ani ZUNO nebude nejaka vyhra, ked som si pozeral ich stranku, ale sak uvidime. no zatial to necham tak nemam chut stale hladat nieco vyhodnejsie co ma zase sklame, asi to necham na cas tak a az ked pride co i len jeden poplatok, tak ... (uvidim co dalej)
na Slovensu je to zo vsetkym tak, tu funguje trhove hospodarstvo inak ako vo svete ... cim to je?

Akonáhle sa mBank objavila v televíznej reklame hneď mi začalo byť jasné, že banke horí kúdel u zadku. Sľubovaná ochrana vkladov je v nedohľadne Držať na účte väčší obnos financií je už len pre odvážnych.

Zmeny su akceptovatelne, stale je to aj tak najlepsia ponuka na trhu, ale prosim vas kto pisal tento blog? Ved to je otrasne. Je to naplacane na sebe a nie je vlastne ani vidiet co presne sa meni...

váš komentár

podstate som si to aj myslel, že raz k tomu príde. Pre istotu som si nechal ČSOB kde za 0,86 € mesačne mám neobmedzený počet bezplatných výberov v ich bankomatoch a nemusím sledovať celkový počet a sumu transakcii. Nachytali klientov a už je to tu... poplatky za to ču ľudia najviac využívajú, výbery. Ľutujem len to, že som nahovoril toľko ľudí na m-bank. V konečnom dôsledku si ľudia vyberú výplatu na 1 výber nakoľko malé obchody, autobusy, vlaky / malé stanice/, úrady a pod. nemajú terminál na platbu kartou a navyše kde tu sa nájde podmienka platba kartou len nad 2 € alebo ešte vyššiu sumu. Ďakujem za krásny vianočný darček od m- bank.

No nič, po mesiaci v Mbanku to vídím tak, že pojdem ja zase raz dalej..
Svoj jediný bezplatný výber využijem na vybratie všetkých penazí a hodím to niekde inde...

sory ale za výber z bankomatu 1,2€ je trochu že nad pomeri

Neprijemne, tiez sa mi nepacia spoplatnene vybery.. chapem "prinutenie" ludi platit kartou, avsak niekedy je potrebne si vybrat aj z bankomatu a vobec sa mi nepaci ked som obmedzovana..ako pisu ludia nizsie, styl vsetkych SVK spolocnosti, kym vtacka lapaju, pekne mu spievaju.. a teraz krute casy..

Tomi... Tak najprv som chcel napísať niečo o nie najšťastnejšom kroku mBanky, potom po prečítaní väčšiny smiešnych komentárov o tom ako odchádzajú z mBank (aby inde platili možno aj viac) som to chcel uviesť trochu na pravú mieru, ale napokon ma zaujal Tomiho komentár o ČSOB ako o najdrahšej banke - tak to ma pobavilo.
Aby som to zhrnul všetko naraz - tak napriek všemožným nadávkam a vyhrážkam o zrušení účtu, väčšina menej bonitných klientov by v tejto banke zostať mala, lebo všade inde ich to vyjde v konečnom dôsledku drahšie - nemienim to dokazovať, všetko je na webe, zistite si to sami skôr ako urobíte neuvážené rozhodnutie. Čo sa týka bonitnejšej klientely, tak tá mBank využíva ako sekundárnu banku na úschovu väčších súm peňazí, ktoré však nechce z akýchkoľvek dôvodov viazať na termínovaných účtoch. Týmto je lautr jedno, či sú 3, alebo len jeden výber v mesiaci zadarmo.
No a k ČSOB akožto podľa Tomiho najdrahšej banke - tak tam už mám 8 rokov peniaze na účte za ktorý som platil 6,-Sk mesačne a teraz ho už mám od zmeny meny úplne zadarmo vrátane platobnej karty a akýchkoľvek operácii... neplatím absolútne za nič, a môžeš mi veriť, že ten účet ako aj platobná karta dostáva zabrať...a to mám v tej cene 0€ aj mesačný výpis poštou a nie len elektronicky ako tu.

Tomi: CSOB a najdrahsia? To si si ju s niekým pomýlil. Ak by som teraz odisiel z mBank a preniesol všetko do CSOB tak mám účet tak isto zadara. Stací mať jeden TP a jedno inkaso a min. zostatok 300 Eur a más to zadarmo. A samozrejme neobmedzený počet výberov z CSOB bankomatov!

to ze tieto poplatky pridu po vzore CR aj k nam sa dalo cakat. Pre cloveka ktory aktivne vyuziva svoj ucet by sa tym nemalo ani nic zmenit, ale to by museli byt rozumne nastavene tie pasma pre objemy platieb. Do 200€, do 400€ a nad 400€ - to manazeri mBank riadne prestrelili. mBloggerka nizsie limity za objem platieb v CR obhajuje tym ze je to iny trh - ina klientela,- to u mna neobstoji. Nemyslim si ze sme natolko iny trh aby sme museli uskutocnit trojnasobne vacsie objemy platieb na to aby nam zostala zachovana moznost troch vyberov zadarmo!!!

Tak hlavne by som chcel povedat ze neschvalujem tieto zmeny v mBank. Ale takisto nemozem suhlasit s kecami typu ze maju najhorsie sluzby a pristup k zakaznikom...
Nechapem kam by ste chceli ist pretoze aj napriek vsetkym blbym zmenam ktore spravil stale je mBank najvyhodnejsia.
Celkom dobre som sa pobavil ako tu niekto chcel ist do CSOB, co je medzi nami najdrahsia banka na slovensku.
Vybery vam dnes pocitaju uz v kazdej banke a limitu su ovela vyssie ako tu. Tak to trochu rozdychajte, pozrite si ponuky inych bank, porovnajte to s mBank a potom uvidite ci odidete alebo nie.
A mBank nech sa spameta a prestane robit pi... blbosti.

Peace :)

Som sklamaný, že banka robí zo svojich klientov hlupákov. Ja sám viem určite lepšie, aký spôsob platby mi vyhovuje. Ak tvrdí nejaký bankový úradník čo o mne nič nevie opak, dáva mi najavo, že si myslí o mne aký som hlupák. Na základe toho prehodnocujem svoj doterajší kladný vzťah k Vašej banke.Do teraz som si vždy vybral len takú hotovosť z bankomatu akú som potreboval. Teraz si raz do mesiaca vyberiem všetko a nechám na účte minimum. Samozrejme si pozriem produkty ostatných bánk, čie nie je výhodnejšie byť tam.

To plati iba pri debetnych kartach!

heh tak doteraz som bol s mBANK maximalne spokojny... po novom roku budem uvazovat o zruseni uctu

suhlasim s karolom - pride mi to take, ze m-bank je len dalsou bankou, ktora si potrebovala ziskat klientov a akonahle ich ma dost, tak sa im snazi vnutit nove podmienky - bez toho, aby sa vobec klienti mohli k tomu vyjadrit .... postavia nas pred hotovu vec a nemame na vyber....

no este ze mi prisiel mail ze zmena poplatkov :))KONIEC

zapalka s tymi vybermi, hlavne v zahranici, kedze su krajiny a miesta, kde su platobne terminaly stale raritou. ked sa najde ina banka s lepsou ponukou, dovi. napriek tomu este stale to nieje take kriticke, ako napriklad ina banka zrazu zvysila poplatky z 1e na 6,17e za vyber... dalsia ma fixne percenta

jedno stastie ze na svk prixadza ina banka ktora poplatky necutuje..aspon zatial nie

no neviem - v cechach pritvrdili viac a vyzera ze si zratali kolko mozu pritvrdit u nas.. vsetko ukaze cas.. pre mna je mBank len doplnkovou bankou kde vyuzivam len to co je pre mna vyhodnejsie ako v inych bankach, clovek ma moznost volby a hadam kazdy si vzdy zvoli to co je pre neho najvyhodnejsie.. niekto odide, niekto zanadava a ostane.. oni su bankari, urcite si vedia zratat dve a dve..

mám u vás asi rok účet, popri ňom mám ešte účet v Tatrabanke. Rok trvalo, kým som vo vás získala dôveru a tento mesiac som sa rozhodla začať k vám začať posielať aj výplatu, pretože som sa rozhodla účet v TB zrušiť a to aj napriek tomu, že ho mám bez poplatkov. Hmmm, vyzerá, ýe moja dôvera vo vás bola predčasná, čiže účet v TB neruším a ten v Mbanku si nechám ako "vedľajší", čím bol aj doteraz.
Neviem, či práve toto je ten správny krok vpred pre Mbank. "Bežných" bánk je dosť, čudujem sa, že sa Mbank rozhodla medzi ne pridať. Počítanie platieb zadarmo je aspoň prem mňa náročné a rozhodne to robiť nebudem. Mbank stratila svoju dynamickosť a flexibilitu, čo bola jej hlavná výhoda. Škoda...

už sa teším ako si zrealizujem 1/2 výberu VISA karou z bankomatu a manželka zase tú svoju

ked sa to bude takto nabalovat, je len otazkou casu kedy dojde ludom trpezlivost

smutné že namiesto toho aby mBank tlačila ostatné banky k zlepšovaniu sa, postupne zhoršuje vlastné už zavedené produktya služby...
nehovoriac o tom že som dvakrát cez online formulár žiadal o hypotéku - dodnes sa mi nikto ani neozval....
KVALITA KLESÁ

hehe. naco cakat na dalsi den. kupis to v obchode a ten isty den okamzite vratis a mas cash.

tu ide ale o nieco ine. mnoho z nas NECHCE robit taketo rozne akcie a kroky ako skrabkat si lave ucho pravou rukou obtocenou okolo celeho tela, lebo je to unavne a robi to z nas hlupakov.

zaujimave, ze existuju rozne cesticky a metody, ako si to vylepsit, ale ze by to dali (nechali) v jedno baliku naraz pre normalnych ludi to nie.

podobne je to aj s mobilnymi operatormi. ked mas len jednu kartu/program, nemas sancu volat vsade kam potrebujes najvyhodnejsie. potrebujes dalsie 2-3-4 karty s roznymi programami a pausalmi, kde je to uz mozne.

ide o to, ze sa spoliehaju, ze kope ludi sa nebude chciet tolko s tym bavit, analyzovat, co je najvhodnejsie, kedy, atd a to maju pravdu.

ziadna neviditelna ruka trhu neexistuje a nic nefunguje automaticky.

velke spolocnosti si robia co chcu a banky to tu pomaly skoro vsetko vlastnia.

vo francuzsku tusim na 7.12. alebo tak nejak pripravuju "protestnu akciu", kde ziadaju vsetkych ludi aby v ten jeden den vybrali vsetky svoje prachy z bank.

keby to spravil kazdy, potom by sa banky uvedomili, ale to sa nikdy nestane.

a tiez tam dobre hovori, ze ponahlajte sa, lebo prachy sa nejdu kazdemu ...

Kazdemu vyhovuje nieco ine. Ja nepoznam banku na Slovensku, kde by ste zaplatili za IB, neobmedz. prevody, neobm. prikazy a 3 vybery z bankomatu menej nez 3 Eura mesacne (bez dalsich podmienok).
Ked mate problem s vybermi z bankomatu tak chodte do obchodu(tam kde sa to da) kupte si nieco za 100 EUR zaplatte kartou a dalsi den to vratte a vratia Vam cash peniaze.

no nie dobrý krok v súvislosti so ZUNOm, teda pokiaľ to po jeho príchode neplánujete vrátiť na pôvodnú úroveň.

Dalo by sa to prežiť ak objem znamenal aj vrátane SI/TP, i keď za tie nemáte poplatky od obchodníkov, takto to bude... Povedzme si minúť 200€ mesačne kartou je vcelku, no nazvime to hraničné (a to si kupujem aj žuvačky kartou)

dalsi logicky krok - poplatok za zrusenie uctu
vsetci kto uvazujete o zruseni v najblizsej dobe ..necakajte urobte to hned

Uvidím, čo bude Zuno zač, ale mBank ako hlavný účet stráca zmysel.

Uplne suhlasim s Karolom, urcite ziskali tymi vyhodami vacsinu klientou tak aby ich po ich zruseni aj nestratili.

Dôvod, prečo som si založila účet v mbanku, boli presne tie výbery z bankomatov v SR a zahraničí zadarmo. Pri takýchto zmenách pre mňa už ďalej nemá význam mať účet v tejto banke.

som sklamany, je to cele o nicom, musim si zacat porovnavat ine banky a hladat vhodne moznosti pre seba. ozaj fest velke sklamanie, dosrali to na plnej ciare... a to tolko ludi som presvedcil na mBank a pozatvarali si ucty v SLSP, CSOB a TB. Teraz mi budu vyvolavat, ze preco sa im spoplatnuje vyber z bankomatu atd., uz sa na to tesim. Dobre, ze pride konkurencia v tomto sektore (AXA), snad bude mat lepsie podmienky ako mBank a tam prejdem, resp. mBank bude nuteny vratit tieto podmienky spat.

Ozaj ked prisli, boli super, mali neskutocne dobre sadzby na hypoteky, dali sa robit krasne refinancy, ale trvalo to mesiac. Postupne zdvihli sadzby a teraz sa cez nich ani hypo neoplati brat. Ale mali stale naj ucet, co sa uz teraz neda povedat...

Skoda, ze MBank splachuje svoju konkurencnu vyhodu, bezplatne zahranicne vybery, do zachodu. Ale zas je pravda, ze to bola az podozrivo dobra ponuka. Zaujimalo by ma ako sa da vobec taka vyhoda dosiahnut z pohladu banky. Zrejme plati(la) poplatky ostatnym bankam "zo svojeho" a nedalo sa to udrzat. Aj tak si myslim, ze ak by bola MBank vytrvalejsia, tak by sa jej to oplatilo viac

Prestávam tu vnímať rozdiel medzi internetovou a kamennou bankou. Výbery v zahraničí považujem za normálne určitým spôsobm spoplatniť, sám som bol prekvapený, ako dlho to vydržalo bez poplatkov. Ale tri bezplatné výbery do mesiaca, bolo tak akurát, ani veľa ani málo. Jeden výber do mesiaca bezplatný a potom poplatok v závislosti od obratu, to je nezmysel. Osobne si myslím, akonáhle príde konkurencia v podobe internetovej banky, mbanka sa stiahne zo slovenského trhu, keďže nebude môcť ponúknuť zaujímavé benefity, ktoré tu doteraz boli.

No blbé podmienky, komu sa to nepaci tak ako mne, skúste si pozrieť Fio.sk

naozaj sa začínam báť o svoje peniaze...mám z toho veľmi zlý pocit...radšej zakotvím v bezpečnejšom prístave...škoda:(((

Zrusenie neobmedzeneho poctu vyberov v zahranici je OK.
Ale podmienka 200/400 EUR za dalsi domaci vyber je prilis vela.
mBanka kedysi slubovala a nedodrzala. Vyhody sa postupne obmedzuju.
Napokon budem rad, ze som v starej kamennej banke este nezrusil ucet - tuto radost som si pred 3 rokmi nevedel ani len predstavit.

dajte tipy na ak mate na zmenu banky...

[b] V cenníku chýba vrátenie všetkých poplatkov za Kreditnú kartu pri určitom ročnom obrate inak je Tarifa I. nevýhodnejšia ako Tarifa II. [/b] Pretože mesiac nemôže byť dostatočne dlhé obdobie pre nejaké hodnotenie, doporučil by som doplniť ročný obrat. Iné banky pri vyšších obratoch ponúkajú ďalšie benefity nielen vrátenie poplatkov.
Nechápem prečo je rozdiel medzi zlatou a obyčajnou kartou rozdiel rozdiel v obrate, keď rozdiel je iba vo farbe, vysvetlí mi to niekto? Sú na túto kartu vyššie náklady? Dáte k zlatej karte nejaké poistenie zdarma?
Uvítal by som aj podmienku 1xvýber mesačne na debetnej karte aby sa mohol kumulovať pretože občas nevyberám, ale keď treba väčšiu hotovosť bankomat to nedá naraz. Opäť by som uplatnil ročný obrat na kreditnej a debetnej karte kde by bolo automaticky 3 výbery z debetnou kartou zdarma.

absolutna pohoda, ja vzdy prveho vyberem 500 eur a to mi ako hotovost na cely mesiac staci. setko ostatne mam zdarma, platim kartou kde sa da. nepoznam inu banku s lepsimi podmienkami...

Moja reakcia je jasná: okamžite z tejto banky odchádzam...

Patrilo by sa priškrcovať jemnejšie. Nie hneď z troch bezplatných výberov kartou na jeden, ale pekne pomaličky, najprv aspoň na dva. Toto náhle zatiahnutie osídiel bolo trochu drsné a aj keď som sprostá ovca, čo nevedno prečo dúfala, že ma nikdy nebudete ani len strihať (!), zmieril by som sa nejako s tým, že zázrak sa nekoná. Že ste takí istí, ako tí druhí, len trochu prefíkanejší. Ale toto vytriezvenie z naivity mám po Sulíkovi už za sebou :) A mal to byť šéf štátnych financií, takže správanie jednej banky ma už nerozplače. Ale ako vidno, predsa len nie ste dosť prefíkaní na to, aby ste ma začali strihať aspoň opatrnejšie, takto to predsa len varovne zabolelo. Zastrihli ste zbytočne rýchlo, chamtivo, do živého. Ale možno vám krivdím, možno nie ste vôbec drsní, a nejde o drsné strihanie, ale o jemné zdieranie z kože.

Mne sa toto nezda velmi fayr. Ako tu uz dole niekto napisal ozaj nemaju terminaly vsade a ked zistim, ze ho nemaju a vec potrebujem kupit, BUDEM bezat do bankomatu. A predpokladam, ze sa mi to stane viac ako dva - tri krat do mesiaca..
V tejto banke som lebo sa mi zdala bezproblemova. Nechcem nic sledovat a obmedzovat sa tym ci mozem alebo nemozem nieco riesit koli tomu ci mi to spoplatnia alebo nie. Maju moznost disponovat objemom nasich penazi, tak preco by sme mi nemohli mat konecne pokoj od tychto komercnych sraciek??? :(

mBank som si zriadil lebo je zadara. a zadara pre mna aj ostane, pretoze ho prestavam vyuzivat. Odteraz je pre mna mBank len banka, do kt. peniaze pridu(aby som mal potvrdeny ich prijem) a okamzite odidu na ucet v TB. Ta, aj ked ma zakladny poplatok 5€ mesacne, je pre mna lacnejsia!!!

Jedine 3 výbery na SK ma držali v mBank. Dúfam že do januára nájdem niečo lepšie.
Mbanku zostane veľa nulových účtov a ešte si aj budú robiť reklamu že koľko oni majú klientov :-D, ale polovica bude mať prázdne účty ktoré si nechá len tak, lebo sú bez poplatku :-D.
Ja budem mať také dva :-D.

konkurencia rastie, dávajte (si) pozor:
http://spravy.pravda.sk/s...
http://peniaze.pravda.sk/...

zial banka ide zlym smerom. Ja som sice takmer nikdy nevyuzil 3vybery z bankomatu ale niekedy je to treba. Odporucam vsetkym nech si zriadia aj v CSOB ucet, ktory je po splneni jednoduchych podmienok zadarmo. A v kombinacii s Mbankom nebudete nikdy platit ani cent za opercie a vedenie uctu. CSOB ma vsetky vybery zo svojich bnakomatov zadarmo. Treba len troska porozmyslat a nie sa stale stazovat.

Esteze sa tento rok chystaju na Slovensko vstupit dalsie dve nove internetove banky. Urcite si podmienky nastavia aby lakali novych klientov ako tomu bolo v pripade mbanky

ludia nehnevajte sa, ale na takéto podmienky tamagoči nemám chuť ani čas to študovať... takto debilne to začne, a potom každý mesiac sa to bude meniť a my ako debili budeme musieť každý deň a mesiac sledovať, čo sme so svojím účtom a platbami cielene vykonali.... Ako narýchlo pozerám, začne spoplatnenie kariet ak na účte nespravíme hento a tamto (dovidenia karty k emax na účely platieb cez internet, s použitím raz za rok), a dovidenia mbank smerom niekam, kde mi ako zákaznívovi dajú pokoj nakladať so svojimi peniazmi, ktoré im nosím ako nosnica do ich podnikania.... Nenosím tam na účty predsa hnoj alebo starý nábytok na uskladnenie, ale PENIAZE.

Dobra otazka.Dvaja rovnoceny majitelia uctu.Takze kazdy by mal mat jeden vyber zadarmo?Obidve karty su hlavne?!

To si banka neuvedomila riziko, že si veľa ľudí hneď po výplate na jedenkrát vybieli celý účet? S čím chce banka obchodovať, keď nebude mať hotovosť? Ja som za celé svoje niekoľkoročné pôsobenie v mBank potreboval vybrať peniaze z bankomatu možno 5-krát, takže sa ma táto zmena až tak nedotkne, no oveľa viac sa ma teraz dotýka možnosť krachu banky, keďže z nej veľa ľudí odíde, a tí zvyšní nebudú nechávať na účtoch peniaze. Banka chcela podporiť bezhotovostné platby kartou, ale zrejme dosiahne presný opak. Navyše odláka množstvo klientov, a čo je nemej dôležité, stratí najdôverihodnejšiu a najlacnejšiu formu reklamy: osobné odporúčanie.

no tak s tymto pristupom ma cela mBank tiez poriadne nastvala,,, menil som koli tejto banke ucty, prikazy,platby atd,.... zda sa, ze je cas opat na zvazenie a zmenu.... myyslel som, ze konecne mame na SK sluzby a nielen zbojnicke vypalne... takto som nuteny hladat lepsie riesenie... klamarov nemam rad

tak a mozem zrusit vybery a vratit kreditku

Hanba vam!

Nemohli ste radšej každý výber spoplatniť napr. 20 centami???? To by bolo prijatelnejšie ako tento paškvil!!!

No co uz ... svet patri bohatim , a ak je niekto bohatí, tak ma aj lepsie podmienky. Inak sa to moze brat ako pozitivna diskriminacia. Vacsina ludi zaraba 350 - 400 €, a oni nemaju sancu platiti kartou za mesiac viac ako 200 EUR... alebo podmienky boli nastavene pre blavakov ??? Ved cele Slovensko pracuje na ich vysoke platy.

NO CO UZ ... CHUDOBNEMU AJ Z HRNCA VYKYPI

Banka si moze robit co chce. Neide o nic ,len o peniaze.Len tak dalej.

Oprava: Končíme 1.1.2011

1.1.2010 mBank na Slovensku končí

Keď vtačka lapaju, pekne mu spievajú.

Čo má znamenať doleuvedená odpoveď z FAQ? To má akože každý spolumajiteľ mKonta nárok na 0.5 výberov kartou zadarmo?

"Čo ak sme dvaja rovnocenní spolumajitelia jedného účtu a každý z nás má kartu?Na ktorú kartu sa budú vzťahovať bezplatné výbery?

Pri dvoch rovnocenných majiteľoch s hlavnými kartami sa pomer delí rovnako, 50:50."

Prave som si chcela otvorit ucet v MBank, ale po takychto zmenach vidim, ze MBank mala za ucel len nahnat rychlo klientov a potom menit podmienky za behu ako to robia niektore banky na SVK.

Nie je to ziadna tragedia, ale niekto zacina byt asi nenazrany... Len pozor na dalsie zmeny v buducnosti.
Mimochodom, bol by problem keby Mbank spravil internet banking v krajsom dizajne?
Toto je sice prehladne, ale vypada to ako keby dizajn robil niekto so zakladnymi vedomostami o tvorbe dizajnu stranky.
Schvalne si pozrite int.bankink napriklad HSBC.

táto nová politika banky, zmena zásadných podminok" výhod " oprotti ostatným bankám ma opäť núti sa zamyslieť nad novou voľbou banky. Už pre mňa nebude najvýhodnejšou ponukou. Ďakujem som nespokojný s tmito podmienkami. Idem hladať nové riešenia. Posledne som našiel Mbanku, uvidíme kto to bude teraz.

..no nepotešili ste ma..budem nútená odísť z mBank..a nebudem sama.. :-(

Tak vyzerá to tak že je čas na zmenu. 1 výber mesačne je málo. Idem sa poohliadnuť inde. Zbohom MBank

Vyhody, ktore ma v mBank drzali su zrusene, takze nie je dovod dalej zostavat. Prajem vedeniu mBank, aby v buducnosti lepsie zvazovali svoje kroky, pretoze len ked mate co ponuknut, mozete konkurovat normalnym bankam.

hmm...po prečítaní a krátkej úvahe budem asi nútená odísť z mBank....a...asi nebudem sama... :-(

Tak to som sklamaný :(. Na margo možnosti platby kartou: je síce pravda, že platobný terminál už dnes majú takmer všade, ale v mnohých obchodoch je platba kartou podmienená minimálnou sumou - akurát aj včera som chcel v jednej reštaurácii platiť kartou a povedali mi, že platbu kartou akceptujú až od 10 EUR... Keď už teda podmienky nastavuje mBank tak, aby klient platil kartou, ok, ale súčasne potom treba aj obchodníkov motivovať, aby platbu kartou akceptovali aj na nižšie sumy - podotýkam, že najmä v menších prevádzkach je s akceptovaním platby kartou na menšie sumy veľmi často problém.

Ak najdem inde lepsie podmienky, tak tu koncim ... a dufam, ze casom budu

Kladenie dalsich podmienok zneprehladnuje system pre klienta mBank. Teraz som rad, ze som si neaktivoval mKreditku, aj ked som o tom vazne uvazoval :-)

to myslíte vážne?

váš komentár

radost citat ako tu vsetci vyplakavate
nechali ste sa nalakat na sluzby zadara a teraz hrozi ze budete platit nejaky maly poplatok?
a kto vam dnes co da zadarmo? to ste fakt taki naivni?

debetka / uz tu je navod ako s tym vybabrat
kreditka / coze je to 50 E mesacne

prave ste prisli omna, a dufam ze neostanem sam, len tak Vam asi dojde aku hlupost ste spravili bb mbank...

Vsetky vyhody koli ktorym som presiel k mbanke su fuc ... neostava mi nic ine ako zmenit banku

To je pekny krok spat. Este pochopim tu zmenu za vyber v bankomate, ale preco platit za kreditnu kartu. Mam ju ako zaruku, pre pripad, ze sa nieco stane, ale za tychto podmienok si kreditku neprosim. Moze mi niekto z kompetentných vysvetlit, ako ju zrusit??? Dakujem.

Je to od veci podľa mňa. Doteraz boli aspoň 3 výbery zdarma v SR !

+ O chvíľu sa opäť približite k bežným kamenným bankam. Tým prinútite klientov, aby odišli od Vás. + KAM POJDU??? NIE SU TO IDEALNE POMIENKY, ALE LEPSIE NA TRHU STALE NIE SU, OSTAVA ICH LEN AKCEPTOVAT. A POHYB 400 EUR NA KARTE BY NEMAL BYT NERIESITELNYM PROBLEMOM.. BTW KTO A NACO DNES VYBERA $ Z BANKOMATU?

zriadila som si ucet hlavne kvoli neobmedzenym poctom vyberov z bankomatu v zahranici zadarmo, jednoducho tieto nove podmienky mi nevyhovuju, cize ucet uz nebudem potrebovat. Tymto ako menite podmienky, tak si myslim, ze vela ludom uz nebudete vyhovovat a prejdu k normalnym bankam.

Pre mna sa nic nezmenilo, ziadne poplatky mi nehrozia a ak odidu ti, co si vyberaju po 5 € kazdu chvilu, banke len prospeje. Kazdy predsa velmi dobre vie, ze banky si medzi sebou platia poplatky za vybery z cudzich bankomatov.

už keď prišli na trh bolo zrejmé, že je to len otázka času, kedy nás oberú o viac ako pri začiatku. Napríklad v Čechách začali omnoho horšie a vôbec nie sú takou vyhľadávanou bankou ako u nás. Oni vedia na svojej štatistike kde je najlepšia "ryža" a tak budú pomaly klientom pridávať ďalšie poplatky .... až skončia v bežnej skupine bankových vydieračov

Prišiel som sme na odporúčanie kamarátov.všetko bolo super. To čo som potreboval aby mi fungovalo tak fungovalo. Dlho my chýbali prevody do zahraničia. No už i to je. Jedine čo mi nechýbalo bola neprehľadnosť. Ktorá sa uplatňuje v iných bankách či operátorov. Spravíte to máte tamto. keď zaplatíte to máte toto. nenávidím to. Z celej duše. Nie som človek ktorého hobby je skúmať aká ponuka resp. aké úkony musím spraviť aby to bolo pre neho výhodne. Som proste za jednoduchosť. V celej európe môžu fungovať banky bez poplatkov a to majú svoje siete bankomatov a pobočiek (čo mi vôbec nechýba) a žijú. Prečo by som mal platiť niekomu za to že mu dobrovoľne odovzdám svoje peniaze a on s nimi môže obchodovať. Prečo by som mal niekomu platiť za to že mu idem platiť? Vytáča ma tento prístup k slovači. Počkám ešte, ale asi to nebude na dlho.

mBanka v Česku má už tieto poplatky za vyber už od leta. Tak sme to mohli čakať aj my :-)

Prispevok je určený pre ľudí, ktorí neplatia veľa kartou: nechápem prečo väčšina ľudí narieka, stále môžete mať účet zadarmo. stačí vyberať iba raz z bankomatu, a to z bankomatu ľubovoľnej banky. Ktorá banka vám dá toto zadarmo? V prípade 2 výberov (čo považujem za zdravé maximum) máte účet za 1,2 a stále mbank nemá konkurenciu. zamyslite sa či ste neboli veľmi rozmaznaní a naučte sa vážiť mbank, ktorá ako jediná má fórum na svojej stránke a snaží sa s nami aspoň čiastočne diskutovať. V iných bankách je nespokojných ľudí ešte viac, len mi o nich nevieme, lebo iné banky nemajú fóra. Taktiež pochopte prečo mbank zavádza poplatky. nie preto aby zvyšovala zisky, ale preto aby znížila stratu. ja osobne držím mbank palce, nech sa postaví na nohy. Keď budú zarábať, potom bude zvyšovanie poplatkov neprijateľné aj pre mňa. World peace vám všetkým.

kopú si vlastný hrob

no, ide to dolu kopcom ako svojho casu eliot. dufam, ze henti mi nezatvoria ucet bez mojho vedomia a nezablokuju na nom moje peniaze...

mBloggerka dala výpoveď? Či len došli argumenty?

Súhlasim s Karolom, Dušanom a pod. mBank mi prestáva stáť aj za veľa slov. Keďže mám málo času, oznamujem
inovátorom, že postupne odídem z tejto banky úplne. Je mylná filozofia, že ak sme ešte o promile lepší ako iné banky udržíme si klientov. Mňa určite nie! Stabilita a jednoduchosť ponuky, výberov z bankomatov a pod.,ktorou ste nalákali klientov sa zrútila. Už dlhšiu dobu ste pre mňa nedôveryhodní, takže samozrejme nemám problém prejsť do inej banky, v ktorej mám otvorené účty. Toto bol posledný klinec do rakvy...:-)

Okamžite ruším účet.

odpoved je www.zuno.sk

Zas tak cierne to nevidim - lepsie je spoplatnit vybery z bankomatov ako platby kartou. Ja som za. Tak si vyberte na zaciatku mesiaca sumu ktoru vam treba a vybavene. a platte kartou - to je uplne najlepsie riesenie. Nechvalim ich za to, ale stale je to OK.

chapem, ze kazda banka kvoli znizeniu nakladov preferuje bezhotovostne prevody v co najvacsej miere. Ale nechapem, preco este mBank nevydava bezkontaktne karty na drobne nakupy. Viete sa niekdo z banky k tomu vyjadrit?
http://financie.etrend.sk...

Som sklamany! Doteraz som sa chvali, ze mam ucet v m-bank, uz ste naskocili na trend kamennych bank! Myslim, ze ak to neprehodnotite, vela ludi od Vas odide!!!

Tak toto beriem ako "ranu pod pás" , nedávno pred 2 týždňami, som rozmyslal nad novou bankou kde si zalozim ucet a mBnak ma prave tymto dostali, výbermi z bankomatov a teraz toto! celé zle! smradi!

"Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú" tuším že toto tu platí ako v každom podobnom prípade, na začiatku nám ponúkli zadarmo skoro všetko a ak bude dosť klientov tak si ten zisk predsa nenechajú újsť. Ale to bola len otázka času.

re 207: je len otazka casu kedy pocet klientov zacne byt pre mbank dost zaujimavy na to, aby sa zaviedli nove a nove poplatky...
By som to trosku poopravil: je len otazka casu, kedy pocet klientov mbank klesne natolko, aby zrusili nove poplatky, v zufalej snahe nestratit klientov. Zial ale tych klientov, ktori im raz odidu, uz neziskaju alebo len velmi tazko, pretoze im nebudu verit...

uvidime co ponukne Zuno ;-)

jedina vec preco som mal mBank bol neobmedzeny vyber v zahranici, cize, mBank rusim, dovidenia

uz len cakam ako dlho bude trvat tymto vymyselnikom zaviest vselijake stupidne a pateticke poplatky za vedenie uctov a transakcie, ako ine zlodejske banky kt sa brania trapnou argumentaciou o vysokych nakladoch a stratovosti banky za vedenie uctov svojim klientom...tento bloodie monkey fee business je perfektna ryza pre greedy banky kt zabudli ze ich hlavny business je niekde inde ako v kasirovani svojich klientov kt im robia vlastne velku laskavost, ze si ulozia u nich peniaze...cely koncept tohto businessu je zly a to len preto, lebo neexistuje efektivna a skutocna sutaz medzi bankami...je to cisty tichy kartel bank (podobne ako oligopol medzi mobilnymi operatormi), kde rozdiely medzi ich produktmi su tak minimalne a neviditelne, ze normalnemu klientovi spotrebitelovi ani nestoji za to robit si prehlad (s vynimkou urcitych produktov ako su hypoteky napr.) pretoze aj ked najde nejaky rozdiel a vyhodu v jednej banke, je len otazkou casu, kedy banka vyda akoze novy sadzobnik a vsetko je zase fajn, ale len pre banku, ktora skasiruje uz zaviazaneho klienta novymi fees...velmi som fandil mbanku rovnako ako kedysi ing kontu, ale myslim, ze toto je len otazka casu kedy pocet klientov zacne byt pre mbank dost zaujimavy na to, aby sa zaviedli nove a nove poplatky...rad by som sa mylil...kreativita bank pri vymyslani stale viac a viac stupidnejsich poplatkov je bezhranicna...:)

MBank zavedenim tychto poplatkov uplne straca konkurencnu vyhodu, vdaka ktorej bola uspesna. Ocakavam postupny odchod jej klientov ak nedojde k ich korekcii.

http://www.mbank.cz/pruvo...
Ja chcem tieto podmienky radsej ako tie nase.

vsetky vyhody, pre ktore som Vas vyuzival ste takmer na 100 % spoplatnili..... dakujem.... vyrovnali ste sa tym ostatnym bankam, ktore maju napriklad aspon svoje bankomaty a minimalne slovenskych operatorov na call centre ktorym sa da rozumiet.... NAJVYSSI CAS PREJST K INEJ BANKE

nechapem co sa kazdy rozculujete- ak nemam na ucte 400 eur, tak si nedovolim vyberat trikrat z bankomatu... kolko ste vyberali doteraz? po 10 eur? aj tak bude za dva tri roky kazdy obchodnik pytat radsej kartu, okrem automatu na mhd listky
ja si vyberiem prachy naraz a je to ok.. ked to nehcete vlacit so sebou, nechajte si kilecko doma na prve dva tyzdna aby vam to nahodou niekto neukradol z penazenocky

Vedel som, že to začne a to je len začiatok. Kartománia je ako ponúkanie drogy zadarmo. Keď bude veľa platieb kartou aj za 1€, ako tu v diskúzii niekto spomínal, tak zavedú aj poplatky za platby kartou tak, ako všety ostatné banky. Len dúfam, že tak ako teraz na to včas upozornia klientov cez portál a nie ako banka s ktorou som sa rozlúčil - bez upozornenia cez internet. Zatial zostávam, ale veci mám už zbalené!

Pri tych objemoch platieb, ktore zavadza mbank sa uz oplati vyuzivat ucet v CSOB, ktory je tiez zadarmo a bez obmedzeni vyberov a podobne ...

A navyse k tomu je istota normalnej pobockovej banky, co sa obcas pri hotovostnych operaciach hodi. Napriklad pri vkladani hotovosti na ucet.

ČSOB Pohoda je bez poplatku za balík, ak v predchádzajúcom kalendárnom mesiaci klient splní nasledovné podmienky: min. 1 zrealizovaný trvalý príkaz na úhradu, min. 1 zrealizovaný súhlas s inkasom, kreditný obrat min. 500 € a priemerný mesačný zostatok min. 300 €.

Nie je to sice pre kazdeho, ale pre nas co zarabame a mame minimalne 300 ecok na ucte je to parada ...

Toto vyzera na rovnaku marketingovu chybu ako v januari, ked znizili uroky a ludia im odisli s peniazmi do inych bank. Potom uz nepomohlo ani trochu zvysit uroky a mbank zase aj tento rok vykazuje stratu. Pre tych co maju stale vela penazi v mbanke so smiesnym urokom je tu sanca cislo 2 (a mozno sa uz nebude opakovat :-)))
http://www.pabk.sk/sk/oso...

Uplne suhlasim s Karolom. Som studentom a preto moj mesacny prijem je biedny. Ked za kazdy vyber zaplatim 1,20 €... absolutne sa mi to neoplati. To racej inu banku, co ma smiesny mesacny poplatok za vedenie uctu.

a idem prec, uz nie ste najlepsi iba porovnatelni dokoca rovnaki a mozno horsi. mate ludi ktori maju ucty vo viacerych bankach samozrejme, a kedze nedisponujete osobnym kontaktom, pojdete dole pretoze neponukate o nic viac pre beznych uzivatelov. bravo, astalavista! podmienky na.p...

Tiez sa mi to nepaci, hlavne tie neobmedzene vybery v zahranici bola vyborna vec a presne Vas to odlisovalo od inych bank, teraz mozem ist uz hociktorej inej banky. napr. v Nemecku VISU kartu neakceptuju vo vela obchodoch, chcu iba ich EC kartu a tak som nutena si vyberat z bankomatu....tato Vasa novinka je uplne o nicom, zvazte to, ja som Vas vzdy odporucala mojim znamym ale teraz uz neviem ake vyhody im poviem ze u Vas su a inde nie....

nie je to take zle, stale lepsie ako platit 5 euro tatrabanke, alebo SLSP.

...plati od 2011, vtedy najneskor zacina fungovat Zuno..., predpokladam, ze sa tam presuniem. Celkove mam lepsi dojem z raifeissen...s TB je to ok, vedu mi ucet za 2,50, ak 10x bezhotovostne platim-dalsich 50% dole...takze neagitujem, ale zuno vazení, na SK to spustaju ako prví....

No čo k tomu dodať. Jednoducho katastrofa. Zavedením týchto poplatkov, prestáva byť mbanka zaujímavá a v podstate sa môžem vrátiť do kamennej banky : - (

K mBanku som prešiel pre nespoplatnené výbery z bankomatov doma a vonku napriek tomu že nijako nezhodnocuju moje peniaze. Takže končím a idem tam kde si výbery zaplatím ale aj peniaze budú zhodnocované. By by.

Prečo je to na Slovensku tak, že ked sa niekomu začne rozbiehať business začnú sa meniť podmienky? Pre mna je to podnet hľadať inú banku!

Nechapem o com tu vsetci tocite.
- Tato banka ako jedina n zmeny poplatkov kazdeho upozornila!
-za peniaze v banke ruci stat SR, ako u kazdej inej banky, rovnakou sumou!
-Zabije vas poplpatok za vyber ? To zarabate tak malo?

Nerozumiem mentalite tohto naroda

matoo: lol ze v strate, kazda firma ked nekde dojde na trh tak prve roky logicky je v strate. lol.

Tak vidno aky je nesuhlas. Nerozumiem jednej veci pise sa tam o tarife 1, ked objem platieb neprekroci 50 eur tak bude poplatok... aky to je tarif 1? Nechce sa mi to hladat. Mam mbank ale nevyuzivam ho zatial ... tak dufam ze mi tam nesupnu poplatok .

keby sa da aj u nas v krcme platit kartou tak mi to tak nevadi :)

Ja som odisiel z Tatrabanky, lebo ma otravovali roznymi neprehladnymi poplatkami. A odpustali niektore poplatky pri roznych objemoch platieb, splnani roznych podmienok atd. Toto bola najvacsia vyhoda Mbank, ze tym klientov nezatazovali (a este neobmedzeny vyber z bankomatu v zahranici). Tymto sa zacinaju pomaly zaradovat do sedeho priemeru ostatnych bank.

Celé zle

este par blbych krokov a stratite zlate jadro Vasich klientov...
Mali ste byt jedinecny a nie sa prisposobovat konkurencii.
Vobec ste nepochopili trhovu ekonomiku...

Aj tak nechapem co maju niektori za problem... Naucte sa konecne platit kartou a mate pokoj... Mna drobne vo vrecku dost otravuju. Chodim iba do obchodov kde sa da kartou platit, a platim kartou aj sumy okolo 1 eur. Nechapem ako moze niekto na osobnom ucte potrebovat viac ako 1-2 vybery za mesiac...
Pre mna v podstate ziadna zmena....

OK, zbohom mBank...

Nápodobne. Zmeny su pre mna natolko velke, ze sa mi uz vobec neoplati tu zostavat. Bye

Myslym ze mBank v dohladnej dobe strati vela klientov...

Už som sa zľakol, že čo aké zmeny, no našťastie sa pre mňa nič nemení - kreditku nemám a z bankomatu som za tie roky vyberal tuším raz (aj to len "na skúšku", či to funguje). Podľa mňa, ak niekto potrebuje hotovosť, môže si raz za mesiac doplniť zásoby a čerpať z nich, nevidím v tom problém, ale chápem, že niekto má iné zvyky.

Vyvarujte sa však akémukoľvek poplatku mesačnému - sú banky, kde nie je problém s trochou šikovnosti splniť podmienky a mať účet zadarmo.

Na mBank mi vadí len jedna vec - maily o pohyboch na účte nechodia ihneď, ale až na druhý deň, to pokladám za nedostatočné. Inde mám zadarmo (resp. v cene balíka, ale ten mám zadarmo kvôli splneniu podmienok) SMS správy, ktoré prídu pár sekúnd po operácii. OK, SMS niečo stojí, ale maily sú zadarmo, tak prečo ich neposielať ihneď?

priatelia! Uvedomujete si v MBANK, ze Vam klienti zacnu utekat? A nie k trapnym SLSP ani VUB, ale do zahranicnych bank? Ved tie uz teraz ponukaju vybery zadarmo v celej EU!!! Takisto medzinarodne prevody po celej EU za cenu tuzemskych! Mate 6 mesiacov, aby ste sa uvedomili, inak tipujem masovy exodus... a tak vam treba. Za NULOVE sluzby chcete poplatky? Za to, co ponuka kazda banka na svete ako standard, chcete na Slovensku a v Cechach taketo poplatky? 1,2 eura za vyber???? haháááááá

Dovidenia mBank. ... a skrytí agenti mBank tu nepíšte

zmeny nútia robiť zmeny.takže dovi..snáď sa vám podarí nalákať ešte nejakých iných ľudí a potom môžete kľudne zmeniť podmienky na ešte horšie..a dobrá rada..od nového roku by ste mohli spoplatniť zrušenie účtu na minimálne 100 eur..potom by si ľudia mohli spievať pesničku "nedá sa ujsť.."

Uplne, zle. Toto je veru "fantasticka" strategia pre pro klientsky orientovanu banku. Urobme cenniky co najviac zlozite aby sa v nich nikto nevyznal a vytrieskajme co najviac na poplatkoch. Gratulujem, uz ste dobehli konkurenciu...

váš komentár

dovidenia... a prajem Vam vela uspechov pri Vasej strategii - maximalizacii zisku..... ale bezo mna.

banka je tiez len firma,ktora chce byt ziskova.ale zjavne to mbanka nezvlada.princip internetovej banky je nizke naklady-minimalny personal atd.ak sa mbank zacne spravat ako:"snad si nemyslite,ze vam budeme spravovat Vase peniaze zadarmo"-budem hladat inu banku.na slovensku totiz je mozne aby sa ludia citili ako ti,ktori maju za vsetko platit.pritom je banka zakaznik!!!banka pracuje s eurami od nas,poziciava a zaraba na tom.vratil som sa po 15.rokoch zo zahranicia a mbank ma ako prva oslovila prave kvoli pokrokovemu mysleniu vo vztahu k ludom.teraz ale ak to nie je test ide cestou klasickeho zavadzania-co je narodny sport na slovensku.mbanka ale este asi netusi,ze dostane za tieto akcie ucet-odidu ludia tam,kde su pravidla jasne a nemusi rozmyslat kolko krat musim zaplatit aby som mal vedenie konta zadarmo.nie je mojou ulohou financovat banku za to,ze zaraba na mojich peniazoch.s toho vyplyva,ze banka to jednoducho nevie,alebo chce zneuzit "ochotu"slovakov platit este aj za to,ze iny na nas zarabaju.pre istotu si zacnem este dnes hladat inu banku.ak zacnu odchadzat zakaznici,banka bude mat problem vyplatit tych poslednych a do polska sa mi po moje peniaze nechce............

Takže končím s mBankou, prechádzam k ČSOB, kde k biznis účtu dostanem zadarmo osobný účet.
Za biznis dám 7 €, ale mám tam 15 výberov z vlastného bankomatu, 15 výberov z cudzieho bankomatu,... a ďalšie veci, že ked si to tu napočítam, tak ušetrím vočim mBanke aj 20€

ďakujem za roky poriadnej banky, ale dovidenia

je cas udelat detem paapaaaa

takze rusim mKonto...este o chvilu budu poplatky za vedenie uctu a transakcie...Ako Karol pise, tiez mam mKonto kvoli zahraniciu, teraz je to jedno. Bezhotovostny styk sa da robit akoukolvek kartou. Teda platobnou :-)...tarotove karty nefunguju :-)))

smutne, ze banka nalaka kienta na nieco, co v zapati hned zmeni

Ja som uzavrel zmluvu za podmienky - 3 výbery mesačne z ľubovoľného bankomatu na Slovensku bezplatne. mBank asi nechce dodržiavať zmluvy. Potom aká dôvera.
A čo s dôchodcami, ktorím po zaplatení za byt nezostane z dôchodku ani 200 EUR. Sú nútení vybraťi celú čiastku naraz a na účte nezostane nič. Žiadna platba cez POS terminál - žiadný zisk pre banku.

pridavam sa k zapornym rekaciam.pred tym jednoduchost, teraz to bude zlzitejsie kontrolovat. t.z. sreata klientov.

Naozaj ma pohoršila táto správa o výberoch z bankomatov a ich podmienení nejakými sumami, ak to takto bude pokračovať asi prejdem ku konkurencii. Mali by ste prehodnotiť túto zmenu a pokúsiť sa od nej odstúpiť!

takže končíme, konkurencia volá a mBank krachuje....

Radšej budem vyberať kartou raz za mesiac a mať účet zadarmo, ako iba z princípu rezignovať na mbank a platiť nejaké 2€ v inej banke. Zavedenie poplatkov ma neteší, ale chápem, že ak chceli riešiť neutešenú finančnú situáciu, museli tieto poplatky zaviesť.

No, mne stačí jeden výber... Viem si to prepočítať tak, aby som mal hotovosť aj na nasledujúci mesiac... A platím radšej s kartou... Len mi nie je jasné, či sa do celkového objemu zarátajú všetky platby aj debet aj kredit??? Väčšinou platím kreditkou, debetná mi slúžila len na výber hotovosti...

Presne to sa mi nepaci ze zase budem musiet nieco sledovat. A ak to neodsledujem tak mi to spocitate. Sice je pekne ze vsade pisete ze skoro v kazdom obchode maju terminal ale zial nie je to tak celkom pravda. Uz asi nestaci ze mozte disponovat nasimi peniazmi asi Vam bude lepsie ked uplne odideme z MBank.

No zda sa, ze mBank sa chce "priblizit" JT banke. Obrat 400€ to nie je take jednoduche dosiahnut hlavne pre ludi s nizsimi prijmami. Mozno tvorcom tohto cennika chybal kusok empatie, aby lepsie pochopili klienta. Na Slovensku je to uz raz tak: nalakat cloveka/klienta na sladke recicky, ze je vsetko zadarmo a podobne... A potom po istom case zaviezt poplatky a dufat, ze ludom sa nebude chciet riesit dalsiu zmenu banky a budu ticho znasat to, co si niekto pekne vymyslel/premyslel.

Fungovat s jednym (dvoma) vybermi je nemyslitelne, znamena to planovat vyber hotovosti na cely mesiac, ak nechcete za to plait samozrejme. Hotovost pouzivam len tam kde musim kaviarne, podniky, stanky a pod cize vsetko male obnosy. Neviem ci okrem SLSP ma nejaka ina banka volbu bankoviek, cize vo vacsine bankomatov vam napr. vypluje 200= 4x50€ bankovku. Asi budu po mne skaredo pozerat ked za 5€ ucet v bare vytiahnem 50€. Asi si to mBank neuvedomuje ze platba hotovostou tu je a stale bude, a tlacit klienta do podmienok ak ty A tak my potom B, povedie u mnohych iba k jednemu. Verte ze ak je uz raz klient nalomeny od vas odist pri najblizsiej vhodnej prilezitosti tak aj urobi. Bezplatne zahranicne vybery je luxus pre kazdu banku, skoda, ze danou za to sa stali domace vybery. Ja som klient takmer od zaciatku a mali ste moje sympatie, od dnoveho roka ich velmi velmi stracate.

...nerozculujem sa, podmienky neberiem a idem z mBanku prec :-) Zaroven si myslim, ze pobocky mBank coskoro prejdu pod nejaku inu banku.

Aneta: To ze v Rakusku neberu mBank kartu nie je chyba ani mBank ani Visa ale zadubenost a zaostalost Rakusakov, ktori beru len Maestro karty, azo vo Vacsich mestach sa da pouzit Visa (neobhajujem mBank len vysvetlujem).
Otazne je ci tieto staznosti vobec niekto cita a eviduje. Asi nie. Ignoruju nas pri dolezitejsich veciach (prosbach o funkcnost) a urcite nas budu ignorovat aj tu.
Cele je to smutne, ale treba sa znova poohliadnut po novych moznostiach, popripade pockat na konkurenciu. Ja urcite menit bude, zmenil som uz 4x, takze to pre mna problem nebude.

no pekne, bola to len otazka casu,,,,este to ani nie je v platnosti a napr, v Madarsku to ZHLTNE na poste pri platbe terminalom 1,6 E uz teraz - tak maju nastavene terminaly na postach-ako keby ste vyberali hotovost a bohvie, ci iba na poste!!! takze odchadzam z mbank tam, kde za poplatok 3,- E - mam cely rok vybery a platby doma i v zahranici v ramci poplatku a nemusim sa obmedzovat a sledovat, kolko, kde a za akym ucelom....a hlavne, mi banka nebude klast podmienky, co mozem a nemozem robit s vlastnymi peniazmi a este k tomu za nie maly poplatok a dalsia vec: v Rakusku tie vase karty vo viacerych obchodoch neberu - nechodim casto, ale zial, tam kartu Mbank-Visa viac nevyuzijem, ako vyuzijem, tak o com to je? sorry, ale jednate s klientami ako s rukojemnikmi - toto je uz davno prec, zobudte sa, vazeni...!!!

mbank robí výber managmentu pravdepodobne v Austrálskej buši, alebo v Amazonských pralesoch, prípadne zamestnáva tých, ktorých iné banky vykopli za neschopnosť. Ináč si ich tento "skvelý" novoročný marketingový ťah neviem vysvetliť! Vytvoriť pobočky a inštalovať bankomaty? Načo zbytočné výdaje, však ten hlúpy Slovák nech si zaplatí ak chce vyberať u cudzích. V mbank asi ešte nepočuli bankový výraz "RUN". Vážený, aj doteraz ste sedeli na slabom konári a teraz ste ho začali pod sebou pekne pomaly aj píliť. Pripomínate mi jedno milé zvieratko s dlhými ušami / iá /, ktorý od dobroty nevedel čo robiť, tak išiel tancovať na tenký ľad. Nie som žiadny bankový poradca, ale nechať väčší obnos na vašich účtoch je odvaha, nikomu sa asi nebude chcieť cestovať do Poľska a prosiť o vrátenie peňazí v prípade krachu na Slovensku. Či u vás končím? Kdeže, bol by som hlupák! Nechám si iba účet a bezplatnú kartu k účtu, sú zadarmo. Na účte si nechám iba tolko peňazí, čo mi presne stačia na bezplatné trvalé príkazy, inkaso atď. Takže nemusím vyberať z bankomatu ani raz, lebo nebude čo!!!! A takto aj naďalej budem mať vaše služby zadara a čo z toho budete mať vy, to je už vaša vec. Ešte iba tolko, že účet má aj manželka,peniaze tam skoro žiadne nemá, máme ho iba preto, aby sme mohli uskutočniť 6 výberov mesačne ak by sme to potrebovali. Prevod je zadarmo, účet tiež zadarmo, čo prevediem, hneď aj vyberiem, tak prakticky naďalej máme možnosť 2 výberov zadarmo. Viem, že to nieje ideálne riešenie, ale lepšie ako platiť, aspoň zatiaľ kým iné banky neprídu s niečim lepším. Ale aby ste nepovedali, že chcem všetko zadarmo, dám vám jednu dobrú radu tiež zadarmo. Prestaňte kompenzovať vašu neschopnosť na úkor klientov a ponúknite zaujímavé produkty, výhodné pre vás i pre klientov. Ak ste už fakt tak neschopní, že nechápete o čom hovorím, tak deficit vyrovnajte z vašich platov, určite ich máte také, o akých sa drvivej väčšine vašich klientov ani nesníva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prajem vela úspechov do Nového roku a čím menej takýchto "hrobárskych" marketingových ťahov do budúcna!

Služby mBank sú v porovnaní s inými bankami vyslovene amatérske. Či už je to nefungujúca notifikácia o platbách, nešifrované e-mailové výpisy, chýbajúce hlásenky pri inkasách okrem SIPO, a podobne..

Človek si povedal, že čo môže čakať, keď je to všetko zadarmo. Ale teraz, keď sa za to má ešte aj platiť, tak mBank stráca poslednú konkurenčnú výhodu.

mKreditka je už teraz nevýhodná pri platbách mimo Eurozóny, pretože kurz je v priemere o 2,5% horší, ako v iných bankách. A keď si mám teraz ešte aj strážiť, aby som s ňou každý mesiac nezabudol minúť 50 EUR, tak to ju radšej zruším

blbci ste vsetci... co sa stazujete... zas je to len o peniazoch,co? ale ked vas v zivote len toto trap tak niet o com....myslim, ze su aj horsie veci.... platte vsadedebetkou uplne za vsetko, co sa da zaplatte cez internet a ked potrebujete nejaku hotovost tak raz za mesiac staci vybrat...mne to uplne vychadza...

novy cennik sklamal. cas najst nieco lepsie..

váš komentár

Nezelam si platit viac, nez je nevyhnutne. A obzvlast sa to tyka bank, poistovni, mobilnych operatorov, ci inych nadnarodnych gigantov. Ak niekedy nebudem vediet co s peniazmi, dam ich na charitu. Zatial take problemy bohuzial nemam. Ale v tomto konkretnom pripade ma asi viac irituje ina vec. Som silne alergicky na variabilne ci podmienene spoplatnovanie systemom "prvych 6 mesiacov budete platit X eur, dalsich Y mesiacov do konca viazanosti Z eur". A to je este pomerne prehladna ponuka oproti "ak zaplatite kartou tolkoto, budete moct bezplatne vyberat hentolko"... Kvoli velmi podobnym nechutnostiam som ukoncil zmluvny vztah s Orange, o niekolko mesiacov za spolupracu podakujem T-comu a vyzera to tak, ze po Novom roku aj mBank. 2-3 vybery mesacne boli pre mna dolezite a to aj napriek tomu ze platim kartou vsade, kde mozem. Parok v rozku alebo vstup na WC mi na Slovensku ziadna karta evidentne tak skoro nezaplati. Pokial ide o vybery v zahranici, v eurovych krajinach by som si ich predstavoval za uplne rovnakych podmienok ako na Slovensku, nechapem preco to vobec doteraz bolo rozdelene. No a vyberat peniaze v inej mene (cize nerozmyslat dopredu kam cestujem a aku hotovost budem potrebovat) je luxus, za ktory bolo odjakziva samozrejme si priplatit. Tam nijake bezplatne vybery vobec nikdy nemali byt. Marketingovy tah to mohol byt zaujimavy, ale drahy. Ja nan vsak doplacat nemienim...

Tato banka ma oslovila svojimi vyhodami a presiel som sem po nehoraznom zvyseni poplatkov a svojvolnom zruseni mojho balika v Tatrabanke samozrejme so zvysenim poplatku z 2 Eur na 5 Eur za nieco co vobec nepotrebujem. Nebol som lenivy zmenit trvale prikazy a nebudem lenivy ani teraz! Kazdemu som hovoril aka je to super vec ked si nemusim brat peniaze jednoducho si v HR vyberiem z bankomatu ZADARMO. O tom moji znami s uctom v inych bankach mohli iba snivat. Takze Pa Pa mBanka, od 1.1. 2011 bude moja vyplata urcite chodit do inej banky.

nedomyslený krok ...

este ze som nezrusil slsp tam mam tiez vsetky sluzby zadarmo len tie trosku blbe menit pravidla pocas hry tak prajem banke aby si vychutnala tvrdy pad ...

omfg! aj ked casto nevyberam z bankomatu niekedy sa stane ze za mesiac vyberiem aj tri krat a vobec sa mi nepaci ze uz za druhy vyber by som mala platit 1,20 ako ja pridem len tak ku 1,20 a co vsetko som si mohla za to kupit.............nekupim kilo mandariniek lebo 1,20 sa mi zda vela ale tak na poplatotk je to akurat do riti!!!!!! som len student a nemam na vedenie uctu zbytocne peniaze takze aj ked ma to nenormalne nastvalo asi ostavam a budem sa OBMEDZOVAT ale ked pride niekto lepsi ako to co je na sr teraz urcite idem ! spamatajte sa!!! minimalne dva vybery to mohli byt ! fakt super praktiky na donutenie klientov platit kartami!!!

Pre mna ako studenta boli bezplatne vybery v zahranici hlavnym dovodom preco som si v mbank zriadil hned 2 ucty.
S Vasim novym sadzobnikom ihned koncim s vyuzivanim mojich kont zriadenych u Vas.

Prajem pekny den

sluzby by sa mali casom zlepsovat a byt vyhodnejsie a nie naopak...

Premyslal som nad prechodom k inej banke kvoli komplikovanosti sluzieb... Ak chcem vyuzivat bezplatne sluzby a vyhodny urok, tak sa musim pravidelne prihlasovat do IB a prehadzovat peniaze medzi uctami. Teraz to pre mna znamena to, ze ak chcem aj nadalej vyuzivat bezplatne vybery z bankomatu, tak nemozem platit kartou k eMax uctu, ale drzat peniaze na ucte mKonto (s minimalnym urokom), alebo pred kazdou platbou prevadzat peniaze. Ak si zratam casovu narocnost tak to nie je vyhodne. Vychadza mi vyhodnejsie platit za jednoduche a jednoznacne sluzby v inej banke, kde mozem mat tych sluzieb viac... Toto rozhodne nie je dobry krok. Cakal som skor zmenu k lepsiemu... Napr. ponechat bezplatne 3 vybery mesacne z mKonta a umoznit bezplatne vybery z eMax uctu pri pravidelnom plateni kartou. mBank asi zacnem vyuzivat len vo vyhodnych situaciach (napr. v zahranici), nie ako primarny ucet (ucty)...

Parada, tak najskor nalakate ludi a teraz z nich idete tahat coraz viac prachov. Zacinam vazne zvazivat zmenu banky!

sorry, ale toto rozhodnutie je uplny shit! teraz co? mam si na zaciatku kazdeho mesiaca vyplatit 300 EUR aby som sa nahodou nedostala do situacie, ze mi nestaci hotovosti? A potom drzat peniaze v ponozke, kedze na ucet v mBanke nemam ako vlozit usetrene zasoby? No fakt, skvele...!!!
Ludia, ked mate tip na inu banku - dajte vediet!

Sorry, ale od serioznej institucie pozadujem, aby podmienky, pre ktore som sa rozhodol uzivat jej sluzby, dodrzala po cely cas mojho uzivania. Ak to nedodrzi, nemozem garantovat svoju lojalitu...

Uvidime, co prinesie Raiffka, ked coskoro launchne podobny produkt :-)

fuuj, normalne som znechuteny, takto v nedelu soknut cloveka... zo slsp som odisiel lebo supli poplatky za vedenie uctu (no mali vybery zadarmo) - a z mbank odidem tiez, isto nenecham na sebe ryzovat kvoli nejakemu obycajnemu uctu co koniec koncov vyjde drahsie (sice sa neplati za vedenie, no plati sa za vybery)... fuj

m : gratulujem za tvoje myslenie... Nie si v nejakom pribuzenskom vztahu s dotycnym kto to vymyslel? Je rozsiel 1 a 3. Ale tebe to bude niekto tazko vysvetlovat

inac sa mi velice lubi ako chce mat kazdy vsetko zadarmo a ked ma zrazu zaplatit euro za vyber, mozno 2 (aby som bol presny tak 2,4 eura) ak silno potrebuje tie 3 vybery za mesiac, ktore boli doteraz bezplatne, tak je z toho hned revolucia. ked ste si doteraz dokazali ustriehnut 3 vybery za mesiac, aby ste nahodou neminuli euro navyse, tak si teraz dokazete ustriehnut aj ten 1 vyber a budete aspon rozumnejsie uvazovat...

Takze sa asi aj ja pridam ku skupine ludi co ukoncia svoju spolocnu put s Mbank... Tiez som vsetkym hovoril, ze je to celkom super mat tam ucet, aj ked to ma aj dost obmedzeni. Ale teraz sa jedna z hlavnych vyhod straca. Ktory chory rozum toto vymyslel? Vazeneho pana Product managera by som rad spoznal a odporucil mu rande so Slovenskou realitou. Tie limity su nastavene naschval tak aby ich ludia neplnili, alebo je to iba jeho neschopnost a robil to podla seba a svojej vyplaty? Ano, banka je v strate, ale rozmyslal ten tupec co toto vymyslel nad moznostou, ze cloveku pride vyplata a ma iba jeden vyber z bankomatu, tak sup hned vyberiem vsetko co prislo? Naco to tam mam nechavat?

Najprv ste nas nalákali......a teraz nás idete cucať......vidno, že ste sa na Slovensku rýchlo zorientovali.....
Myslím..., že Vám budem robiť negativnu reklamu......

VRÁŤTE TO NASPAT TAK AKO TO BOLO PREDTYM !

Čo to vymyšlate za hovadiny ???? FUJ......

zle!

Pre mňa je hranica 200, 400e veľa.. Čo ostatní?
Koľko by mala byt hranica na 2. , 3. bezplatný vyber podľa Vás? podľa mňa 150, 300e.

keď vám nepostačuje príjem na to aby ste splnili potrebnú výšku bezhotovostných platieb, potrebujete si tých 100 € vyberať po 10€??

@vantag...
pravdepodobne aj ja napisem ale mam pocit ze ma odbiju a jedine co mi ponuknu bude zrusienie uctu.

smutne. Do mbank som siel preto, lebo som si myslel, ze tie vyhody, ktore ponukaju, dokazu aj udrzat. Jednak preto, lebo maju minimalne naklady - ziadne kamenne pobocky, siet bankomatov, minimum pracovnikov. Zaroven maju nase peniaze plne k dispozicii a mozu s nimi obchodovat ako najlepsie vedia - hypoteky, investicie, teda maju ako zarabat, ved nase peniaze pouzivaju ako svoje. Lenze im to zjavne nestaci - clovek za 2x vyber do mesiaca zaplati bud 1.2 eura alebo 2% z 200 eur, co su 4 eura. Alebo za 3x vyber bud 2.4 eura alebo 2% zo 400 eur, co je 8 eur. To druhe su skryte poplatky, ktore musi zaplatit obchodnik banke a klient obchodnikovi. Lenze vam to nevyjde, mila mbank, pretoze ludia od vas bud odidu (najpravdepodobnejsie), alebo si vyberu takmer vsetko co maju na ucte za prvy bezplatny vyber a budu platit v hotovosti. Navyse, nie je tajomstvom, ze pri vacsich sumach sa da s niektorymi obchodnikmi dohodnut a pri platbe v hotovosti vam daju zlavu, ktoru by inak museli zaplatit banke. Nerobite dobre, ludia nie su hlupi a nie je problem prekuknut, preco to robite a nakoniec mozno este viac prerobite, ako keby ste tie poplatky nezmenili. Napr. tym, ze si na zaciatku kazdy vyberie takmer cely ucet, vam zostane menej prostriedkov, ktore ludia budu radsej drzat u seba v hotovosti. To radsej nehovorim o tych, ktori realne od vas odidu, netrufam si odhadnut kolko ich bude, ale podla reakcii ich malo nebude. Ja by som odmenil toho, z koho hlavy tento napad prisiel, rozviazanym pracovneho pomeru, pretoze nema najmensiu predstavu o moznej reakcii klientov. Mohli ste urobit aspon prieskum pred tymto neuvazenym krokom.

Zdravim, zaujima ma zahranicny platobny styk, konkretne prevodny prikaz do krajin EU (SEPA). Cez internet, podla noveho cennika, by mal byt bezplatny a cez call-centrum za 70 centov...znamena to, ze ak poslem peniaze zo slovenskeho uctu v mBank na anglicky ucet napr. v Barclays cez internet, bude to bezplatne?

P.S. ak by som vsetko platil kartou ,poplatok za sms notifikacie by sa rovnal poplatku za ucet v inej banke !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak z toho som znechuteni, v podstate oklamali vsetkych svojich klientov, opet sa mozem vratit k svojej starej banke, to co zaplatim na vyberoch, tak mozno aj menej ma bude stat poplatok za vedenie a kopec vyberov zadarmo, hanba, fujjj, som nastvany, takto zachadzat zo svojimi zakaznikmy, doteraz som odporucal tuto banku, no teraz budem kazdeho odradzat

Naozaj smutne !!! Tiez som bol jeden s tych co mBank odporucal vsetkym okolo seba. No to skoncilo! Ked si spocitam € za sms notifikacie +vyber = mozem byt v hociktorej kamennej banke a mam ju za rohom... U mna CSOB .

ja nemam najmensi problem s vybermi, nadalej mi zostanu vsetky tri na slovensku. nepopieram, ze to moze byt problem pre ludi, ktori nemaju sancu spravit platby kartou v objeme 200, resp. 400, ale treba si uvedomit, ze do objemu sa nezapocitavaju len bezhotovostne platby v obchodoch cez POS terminaly, ale patria tam napr. aj platby kartou na internete. a pre tento ucel vam napr. postaci si otvorit hracsky ucet v stavkovej kancelarii nike, tipsport alebo tipos, raz mesacne uskutocnit vklad prostrednictvom vasej platobnej karty (operacia bude ako platba na internete) v hodnote 400 eur, na druhy den zadate z hracskeho uctu v stavkovke vyber na bankovy ucet a o 2 dni mate 400 eur naspat na bankovom ucte v mbank a 3 bezplatne vybery v SK aj zahranici zadarmo zachovane tiez. jednoduche, nie? :D

ano Game OVER!! co su toto za podmienky, marketing orientovany na zakaznika, bolo to s cim ste prisli na trh, nasli ste medzery a priniesli skvely napad, ktory vsetci brali a pri tom ste mali aj zostat, ale nie toto, poviem vam na rovinu ak si mam kontrolovat a davat pozor pri kazdej pladbe mbank kartou, ci nahodou nepresiahla tu ci onu ciastku tak to budem radsej platit ***** kartou z nemenovanej komercnej banky, podobne ako velka cast vasich zakaznikov. fakt dakujem

petoB - ano, s vyplatou je to celkom ok, a tiez ked byvas vo velkom meste, kde maju termnaly snad v kazdom obchode. a ak v nejakom nemaju, tak hned vedla je taky, kde kartou platit mozes.
ale nie kazdemu chodi na ucet vyplata. mamickam na materskej chodi na ucet akurat rodicovsky prispevok, ktory nedosahuje vysku, ktora sa musi minut na viac ako 1 vyber z bankomatu bezplatne. tak isto studenti s ich brigadami. myslim, ze tymto si to Mbank dost pokaslala.
skoda, je to aj pre mna velke sklamanie. doteraz som bola spokojna a vsetkym, co sa stazovali na poplatky za ucet a ine veci, som odporucala Mbank. s tym uz asi bude koniec

nemam slov. Som poriadne sklamany. Pre vasu jednoduchost a bezpopladkovost som zrusil ucet vo VUB a presiel k vam. Teraz vidim ze to ide s vami dole vodou. Uz len cakam, kedy spoplatnite aj ucet a prevody cez IB. Asi zacnem rozmyslat o inej banke.

tak uz sa tesim na zunu...mbank zaplace...teda aspon dufam

Mali ste zrusit bezplatne vybery v zahranici a ponechat tuzemske ako predtym 3.Dat nejaky poplatok za vase sluzby co ste nam ponukali zadarmo - 50-60 centov/mesiac.Co by bolo mozno akceptovatelne pre viac zakaznikov.Teraz bude dost ludi robit jeden vacsi vyber financnych prostriedkov.Taketo smerovanie sa mi velmi nepaci.Stale tu hraje aj jeden fenomen, ze nie ste v ochrane vkladov v SR.Dost vela ludi z mojho okolia to odradilo prejst k vam.Ja zostavam nadalej vasim zakaznikom ale dokedy...Drzim vam palce aby ste si udrzali zakaznikov :-)

asi prisiel cas na zrusenie a ich pristup asi je im to jedno ved maju klientov

No to si s tým mBank riadne pohorsi na mene a odidu jej stovky klientov ku konkurencii kvoli jednemu vyberu

Zaujimalo by my preco v novom sadzobniku poplatkov od 1.11.2010 nie su zmeny ako nas tu informujete Transakcie/služby
c) Výber hotovosti z bankomatov v SR
– za prvé 3 výbery v mesiaci (za každý výber) 0 € 1,16 €.

Zdravim. Neviem preco ste vsetci taki strasne negativni. Ak som si to precital a prepocital spravne tak tie nove podmienky su postavene tak aby nas motivovali k castejsiemu pouzivaniu kariet. Ostatne ostava stale zadarmo (vedenie uctu,karta..), a neviem o akej konkurencii to vsetci pisete ked vsetky konkurencne banky maju drahsie poplatky. Tie vybery kartou v zahranici boli odzaciatku blbost zo strany banky, muselo im to vytvarat velke straty, nemate sajnu o poplatkoch zahranicnych bank za pouzitie ich bankovatu. Ak robite v zahranici,mozte tam platit kartou a hotovo. Naco vyberat hotovost ?

Jeden velky rozdiel tu je. mBank nedosahuje ani zdaleka kvalitu sluzieb kamennych bank.

Hmm.Uz to asi zacina.Zachvilu nebude rozdiel a Mbank bude rovnaka.Akurat som zacal vyuzivat mkonto naplno.Co uz.Porusim ucty a bude pokoj.

Ak sa neprestanete menit...tak od Vas odidem a peniaze si radsej necham v ponozke !!!

Pridavam sa k ostatnym nasratym klientom a vazne si zacinam hladat novu banku.

tymto je zrusena pre mna dolezita vec. ozelel som kiosky, kde pri pokuse nieco riesit som vzdy skoncil pri telefone a brodil sa bezpecnostnymi opatreniami, ozelel som predpotopny internet banking, ale toto mi prekaza. zbohom. cestujem k csobke,
mbanka ma sklamala...

Tak teda, velmi pekne dakujem Mbank-e za to, ze zo mna urobila velkeho vola!!!! NAhovoril som priatelku aj syna aby si otvorili ucet v Mbank, pretoze je to velmi vyhodne, syn dokonca aj zrusil ucet v inej banke, nakolko este nie je zarobkove cinny a teda nevidim, preco by mal taky clovek platit za vedenie uctu..To nastastie ostalo stale nespoplatnene, ale pytam sa zodpovednych, dokedy??? A kedze nie je zarobkove cinny, tak nema ako naplnit mesacne platby, top znamena, ze bude moct vybrat len jeden krat do mesiaca zadarmo. Pytam sa, naco mu je taky ucet, ked si musi vybrat raz do mesiaca peniaze ktore mu poslem, lebo inac by som musel posielat este aj na vyber ?????? Ja pracujem v zahranici a bolo radost vyberat si tu peniaze, ale vidim, ze to skoncilo. Nuz sa teda znova pytam, naco mi je ucet v Mbank, ked mi dava podmienku, ze "nieco musim splnit??" Nerozumiem jednej veci, dokedy este budu banky menit nejake podmienky bez nasho vedomia a suhlasu???? Co keby sme si aj my zmenili podmienky a jednoducho to banke oznamili?? Co keby sme vsetci zrusili ucty?? Ved len vdaka nam, klientom ste banka!!! Ale to si nikto neuvedomuje...

boha tieto free banky vam neponukaju ziadne vyhody uz si to uvedomte krista ja mam ucet v mBank a vo VUB vo VUB zaplatim za ucet celkovo rocne okolo 35€ a mBank ma za 2 roky dokazala otiahnut o vyse 650€ na urokoch s kreditnej karty.

Skoda ze asi budem musiet rusit kreditku. 1,5 E za nic platit nebudem

Pochopili sme. Dali ste vyborne podmienky na zaciatok. Ucelom bolo ziskat klientov. Teraz ked ich mate dostatok pomaly nam budete "utahovat opasky" Vasimi spekulativnymi tarifmi az dovtedy kym - kym nezrusime konta.... Potom sa snad zobudite!

Pochopili sme. Dali ste vyborne podmienky na zaciatok. Ucelom bolo ziskat klientov. Teraz ked ich mate dostatok pomaly nam budete "utahovat opasky" Vasimi spekulativnymi tarifmi az dovtedy kym - kym nezrusime konta.... Potom sa snad zobudite!

len kvoli platbam kartou zadarmo a 3 vyberom hotovosti zdarma som si vytvorila ucet v mbank...odchadzam inam

uvažujem o prechode do inej banky.

tak toto je riadna hovadina stymi vybermi...uz neni dovod ostat v mbank..v inych bankach su neobmedzene vybery z vlastnych bankomatov..ale u mbank? len jeden jediny vyber z akehokolvek..ale jeden vyber nestaci..no uz sa oplati akakolvek ina banka..sluzby v mbank su mizerne..neni dovod tu ostat :P

suhlas so vsetkymi prispievatelmi .... the end - pre klientov
GAME OVER!!! - pre banku

... tak teraz dajte radu, kam ist?

Pochopili sme. Dali ste vyborne podmienky na zaciatok. Ucelom bolo ziskat klientov. Teraz ked ich mate dostatok pomaly nam budete "utahovat opasky" Vasimi spekulativnymi tarifmi az dovtedy kym - kym nezrusime konta.... Potom sa snad zobudite!

Dobre zacali, zle skoncia (minimalne pre nma, ked nezmenia tie blbe podmienky). Nema bankomatov, nema pobocky, nema nic, a chce viac penazi? Prosim Vas, na co????!!! Hrozne!!!

Zrušenie účtu nechali za 0€...taká chyba :DDD
Ak v januari zavíta Zuno s lepšími podmienkami, tak nebudem vaháť :)

myslim si, ze ste na ceste sa stat takou istou bankou ako kazda ina, cize drahou, vyvciciavajucou svojich klientov, absolutne sa mi to nepaci!!!

skoda, cakala som od Mbanky nieco lepsie ako v klasickej banke, vraciam sa teda naspat do starej dobrej TB. Mohla som si usetrit tie papierovacky....

Aj mna toto cele uplne prekvapilo! A velmi nemilo!! Suhlasim s Karolom, tri vybery mesacne doma a neobmedzeny v zahranici boli super tahakom...a nie tieto podmienky minimalneho obratu :( sklamanie...

@jack
Tak to aj mna zaujima ta zmena OP. Idem tam napisat, ze nesuhlasim so zmenou OP a som zvedavy co sa stane.

tak a mozem zrusit ucet :-)

Teraz nedavno som si vytvaral mkonto spokojny ze mi to bude zatial stacit bez ziadnych poplatkov ale tymto padom sa mi to neoplati prevadzkovat kedze v konkunrecnej banke mam zadarmo vybery.Keby to ostalo pri tych 3 vyberoch zadarmo alebo to dat na menej a nie 1.20€.

Najprv strata, potom zavedenie poplatkov v CR muselo to prist aj sem...

1.11 Zmena ustanovení Zmluvy, zánik Zmluvy
Zmeny OP, uskutočnené počas platnosti Zmluvy sú publikované na in-
ternetových stránkach banky mBank dva mesiace pred navrhovaným
dňom účinnosti. Zmeny OP spojené s ich doplnením o nové druhy Úč-
tov, služieb, funkcionalít poskytovaných bankou mBank nepredstavujú
zmenu podmienok obsiahnutých v Zmluve. Ak Majiteľ účtu nesúhlasí
so zmenou OP, je povinný svoj nesúhlas písomne oznámiť v uvedenej
lehote. Ak Majiteľ účtu vo vyššie uvedenej lehote neoznámi mBank svoj
nesúhlas so zmenou OP, platí, že so zmenou súhlasí a vzájomné vzťahy
mBank a Majiteľom účtu sa odo dňa účinnosti zmeny riadia zmenenými
OP.
...
Ako je stymi podmienkami?vysvetlil by mi niekto?

No veru mBank pôjde dole. Neverím že im výnosy z poplatkov nahradia stratených zákazníkov. A taká dobrá banka to BOLA. GoodLuck!

HRNCI .. tak to nefunguje.. nečítaš to poriadne... musíš tých 500€ zaplatiť v obchode kartou.. a nie previesť cez IB

mno hroza...zacinam uvazovat nad inou bankou...aby som si vzdy preratuvala kolko som vybrala a atd....

ja som vedel preco som este nezrusil ucet v SLSP. Stale som nebol presvedceny, aby som uplne presiel k mbank. A je to tu !
Vlastne bankomaty nemate, cim ste usetrili obrovske financie a teraz este idete spoplatnovat vybery ? Ste normalni ? Alebo iba nenazrati ? 3 vybery boli akurat, ale jeden je uz trufalost. Aku mam vlastne motivaciu u vas zostat ? Teraz uz ziadnu. Usetrili ste na kamennych pobockach, aj na vlastnych bankomatoch, ale vy chcete hrabat este viac. Tomu sa hovori NENAZRANOST. Aka konkurencna vyhoda vam zostala ? Ziadna a preto balim fidlatka.

tie kritéria sa dajú splniť bez problémov a kto uvažuje tak si prevedie peniaze medzi svojimi účtami s rodinnými príslušníkmi peniaze napr. pošlem 500 € bratovi a on mi ich vráti a limit je splnený a máte 3 výbery...mBANK je stále aj tak výhodný !!!

načo som si dal posielať výplatu sem? ešte dobre, že som nestihol premigrovať z TATRA banky.. no nič, tiež vyčkám do januára porovnám si poplatky a služby v týchto dvoch bankách rozhodnem sa... ale je to vážne bieda, keď si človek nemá z čoho vybrať, všade vás ošklbú :( a ešte keď zarábate toľko čo ja.. je to pre mňa veľmi drahé

ucet v mbank som si otvorila len pred mesiacom a bolo to prave kvoli tomu, co teraz zrusili...velke sklamanie!!!!

Milá mBank. Vyzerá to na strategickú chybu, keďže si sa začala sa pchať do produktového segmentu kamenných bánk s ich neprehľadnými ponukami, poplatkami od výmyslu sveta. Ak toto rozhodnutie neprehodnotíš, budem medzi tými tisíckami ľudí, ktorí si nájdu alternatívu, ktorá sa tlačí na trh: Raiffeisen Direct, Zuno a pod.

Všemožne sa snažíte podporiť platby kartou, pretože za to banky berú od podnikateľov pravidelný mesačný poplatok za terminál a percento z obratu. Vaša karto-mánia sa zjavne minula účinkom, tak sa platenie kartami snažíte zvýšiť takýmto násilným a nespravodlivým spôsobom.
Hotovosť z bankomatu vyberám zhruba 5 krát do roka, inak platím kartou. Je to pre mňa pohodlnejšie. Niekedy ale človek potrebuje vybrať viackrát za mesiac. Neviem prečo by som Vám mal v takom prípade platiť to Vaše výpalné, keď za predchádzajúce mesiace som kartou nevyberal, len platil. A limity pre bezplatný 2. a 3. výber z bankomatu ste stanovili na základe čoho? Zvažovali ste, čo potrebujete z klienta vytrieskať, aby ste mu dovolili jeden bezplatný výber z bankomatu navyše? Alebo ste aj zvážili cieľovú skupinu, ktorá používa Vaše "bezplatné" služby. Pre človeka, ktorý platí kartou 400 € mesačne sú služby mBank nezaujímavé. Naopak stredné a nižšie príjmové skupiny (uvažujem slovenský nie bratislavký priemer), čo sú podľa mňa Vaši klienti, nezaplatia kartami také vysoké sumy mesačne, pretože na to jednoducho nemajú. Po zaplatení všetkých účtov im toho na útratu kartou toľko neostane. A 1,16 € za ďalší výber z bankomatu je pre nich moc. Uvedomte si, že neprevádzkujete žiaden vlastný bankomat. Nepríjmate vklad hotovosti. Zariadenia na vkladanie hotovosti u Vás ostali len v rovine sľubov. Internet banking obsahuje dlhodobo neopravované chyby.
Kartou platím v maximálnej možnej miere, pretože je to pre mňa pohodlnejšie. Hotovosť vyberám minimálne. Či vymyslíte najakú hlúpu hru, alebo znížite počet výberov v hotovosti, objem nákupov, ktoré zaplatím kartou, sa v mojom prípade nezvýši. Zníženie počtu bezplatných výberov z bankomatu vnímam ako trest za moju niekoľkoročnú vernosť a trpezlivosť s diskutabilnou kvalitou Vašich služieb. Pripravili ste nám pekný darček dva mesiace pred Vianocami.
Prosím prehodnoťte toto svoje nešťastné rozhodnutie a umožnite aspoň kumulovanie výberov hotovosti z bankomatu medzi mesiacmi. Ak napríklad nevyberiem z bankomatu 3 mesiace ani raz, vo 4. mesiaci budem mať možnosť vybrať 4 krát. Určite to bude spravodlivejšie ako súčasná situácia.
Nesmierne sa teším, s čím príde Vaša konkurencia. Neustále jej vstup na náš trh zjednodušujete.

No neviem prečo sa niekto nad tým rozčuľuje. Každý nech s z bánk vyberie tú, čo mu vyhovuje najviac. U mňa zatiaľ mBank vedie, ak sa to zmení, vyberiem si inú.

Takze po mesiaci a pol rusim kreditku, na ktoru som sa nechal ukecat ako na zeleznu rezervu, tato rezerva zacne byt draha..... Mozno by bolo fajn, keby niekto hodil nejaky doby tip na fajn banku :D :D :D, ktoru by odporucil :D

planoval som vyuzivat mBank ako hlavny ucet ale vidim ze to nebude mozne s takymto pristupom ... jedine co mBanka dosiahla je to ze sa idem popozerat po inej banke... Manierie ala Orange mam uz dost... takze sice som bol zakaznikom mBanku kratko ale nemam rad ked sa menia pravidla hry ... uvidim co ponuka konkurencia ..

zrusenie konta je zdarma ?

Neviem do akej miery bolo nevyhnutné upravovať resp. obmedziť tie tri výbery, ale každopádne je to zaiste veľký krok späť

Som sklamany. Po prichode mBank na Slovensko som presne kvoli tomu rok cakal a sledoval, ci nezacnete menit pravidla, az potom som presiel tu. Doteraz som banke robil velku reklamu prave pre bezplatnost tych 3 vyberov doma i v zahranici. Teraz s tym skoncim a asi neostane z mojej strany len pri tom. Uz nemam pocit, ze ste bezkonkurencni...

Navrhujem, aby sme masívne začali rušiť účty. Veď sa oni v ťažkšj dobe zbadajú. Keď nie sú schopní mať sieť vlastných bankomatov tak tie 3 výbery musia byť samozrejmosťou. Inak páni som u Vás skončil.

mbank uz nema tie vyhody preco k nej klienti chodili...uz si mozem zalozit ucet v inej banke a mam to to iste.. velmi smutne.. ale tak biznis je biznis...

je načase sa poobzerať po inej banke. Neviete o nejakej dobrej banke, ktorá má prijateľné poplatky?

no co asi je nacase presunut ucet inam, dakujem mbank za sluzby boli fajn kym boli ake boli a dalej neprosim pojdem inde. uvidime kolko klientov zostane

Produkt kreditná karta je týmto u mňa zabitý. Ja jeden mesiac miniem cez tú kartu €700 a ďalšie 2 mesiace €0. Zaplatiť za to, že kartu nepoužijem z akéhokoľvek dôvodu, aj keď pred tým som ju aktívne použil mi príde likvidačné pre daný produkt.

pozrite si aj ine banky a sledujte ake su poplatky pri vybere z cudzich bankomatov... mbank nema vlastne bankomaty. ich nevyhoda...
mimochodom... mozete vyberat aj viackrat, len za to musite zaplatit poplatok... nikto vam nezamedzi pristup k vasim peniazom...

P.S. tiez sa mi nepaci zmena podmienok, fer by bolo nech novi zakaznici maju nove podmienky, starym zakaznikom bez ich suhlasu nech sa nemenia....

login: na Slovensku po Slovensky, ta ne? :-P

a teraz vazne, to sa mBank nemoze pokusit aspon s jednou kamennou slovenskou bankou vyjednat podmienky tak, aby vyber z bankomatu bol cca max. 30 centov za vyber?

"Bezhotovostné platby majú svoje výhody pre klienta, obchodníka, ale aj samotnú banku"
Majú výhodu hlavne pre banku. Pre obchodníka taktiež. Pre zákazníka je to nevýhodné. Za každú platbu kartou v obchode idú banke 2% zo zaplatenej sumy. Čo spraví obchodník? Ceny tovarov prispôsobí tak, že automaticky počíta s 2% pre banku. Ak zákazník zaplatí v hotovosti, tak obchodníkovi tie 2% zostanú. Takže zákazníka oberie o 2% z celkovej sumy platby buď obchodník alebo banka. Vidím, že mbank sa vybrala cestou zarábania 2% z platieb, keďže nás chce evidentne donútiť k tomu, aby sme viac platili kartou a menej používali hotovosť.

presne tak ani mne sa to nepáči a asi zostanem verný predchádzajúcej banke. plánoval som totiž úplný prechod do mbank ale po tomto som si to rozmyslel. kamenná banka mi dáva navyše aj možnosť velmi lacného podčerpania účtu a má aj zadarmo upozornenie na každý pohyb na účte. Myslím si že to je najhorší krok čo mohla táto banka urobiť

Česka mbank má 2000Kč slovenská 200 eur, česká 9 Kč slovenská 1,2 eura. Tento pomer už hraničí s drzosťou mbank.

Mno dobre, tak sa začnem trochu strážiť a vyberať jednu veľkú sumu raz mesačne.
Ale nech MBank od teraz zabudne, že ju niekto bude odporúčať priateľom. To by som si hanbu robil. Tieto podmienky sú už veľmi ďaleko bežným potrebám štandardného klienta.

No takze to nakoniec prislo...koncim s odporucanim tejto banky...prave naopak. 3 vybery mesacne z akehokolvek bankomatu bolo tesne akurat, a zaroven to bol jediny dovod preco som bol v mBank. Akonahle bude prilezitost zmenit banku, okazite idem. Asi zatial to Zuno, pockam si na nich

Toto je uplne chore! mBank tusim chce aby sme si chodili vyberat peniaze do Hainburgu alebo Viedne!!
S jedinym bezplatnym vyberom mesacne, to fakt koncim. Dakujem, neprosim. Uz vidim ako budem platit v trafike alebo rano v potravinach 2-3 EURa kartou.. mBank sa tymto pripravi bud o klientov, alebo o zostatky na beznych uctoch, kedze ludia vyberu raz mesacne a poriadnu sumu, hned po vyplate..

dislike :( za chvilu uz budu ako vsetky ine slovenske banky a stratia to co sa mi na nich pacilo...

Vyhoda mbank bola jednoduchost. Ked budem chciet komplikovane podmienky pojdem do kamennej banky. Maju aspon pobocky kam moze clovek prist, stazovat sa riaditelovy, vybrat hotovost a pod. A o tom ze bezna banka ma kopu bankomatov kde su vybery ON-US zadarmo ani nehovorim...

@ Palos: To som teda pozeral nejaku prvu verziu poplatkov :) V tom pripade beriem spat, odchadzam okamzite! Hanba na vas !

Česka mbank ma poplatok 9 Kč na tri výbery.Je tam aj bezplatný výber pri obrate 2000 Kč. Pri násbkoch až tri výbery zdarma. 9 Kč u susedov ,u nás 1,2 eura.

Dalo sa to samozrejme ocakavat. mBank v CZ uz podobne poplatky ma, ale co som sa tam pozeral naposledy, maju to ovela neprehladnejsie.

Jeden vyber je zufalo malo, ale mBank ocividne nevychadza z potrieb klientov, ale z hlavne z vlastnych ekonomickych zaujmov. Domnievam sa, ze banka tvori peknu stratu a snazi sa hrabat, kde sa da. Otazka je, ci ide spravnou cestou. Podla mna nema ani zdaleka takych "lojalnych" klientov ako napr. SLSP. Vela ludi nebude mat problem pri prvej prilezitosti zbalit kufre a odist, napr. ku vznikajucej konkurencii.

Ja minimalne do decembra zostavam, urcite sa nezblaznim za 1,20€ na dalsom vybere. Ale ako som uz niekedy bol napisal, moja dovera v mBank je nulova.

Manobb: ak myslis na to na co ja, tak mas 2 ks osobnych uctov s vlastnostami mBank za 2,55 EUR mesacne za oba, plus okrem neobmedzenych vyberov v domovskej banke mas aj 4 ks vyberov z ostatnych bankomatov na Slovensku + zahranici. Cize pri tychto novych podmienkach mBank, hlavne dvaja uzivatelia jedneho uctu s dodatkovou kartou maju o com premyslat..

Ako klient som bol upozornený minimálne 30 dní dopredu, to sa mi páči. Ale "až" jeden výber za mesiac je prehnane veľa, kto by toľko využil?
Takže dovi dopo banka. A to som si prednedávnom zriadil mKreditku, lebo bola zadarmo. Ach. :( No smola ale mBank už nie je to čo bývala.

Pretože v blogu sa hovorí o zmenách od 1.1.2011. Link, ktorý je uvedený v príspevku vyššie, je sadzobník platný momentálne.

Jožino, mKONTO je účet, za ktorý neplatíte žiaden mesačný poplatok. Ak aktívne využívate dve karty a potrebujete každý z vás viac výberov z bankomatu, otvorte si ešte jeden účet. Ak Vám prostriedky chodia len na jeden účet, podeľte si ich prostredníctvom prevodu z účtu mKONTO na ďalší účet mKONTO. Je to zadarmo.

preco sa tento blog lisi s tym co je napisane v sadzobniku??? http://www.mbank.sk/sprie...
napr.
Ročný poplatok za každý daľší rok používania dodatkovej karty VISA Classic k účtu mKONTO bude spoplatnený sumou 3,70 €.

preco sa tento blog lisi s tym co je napisane v sadzobniku??? http://www.mbank.sk/sprie...
napr.
Ročný poplatok za každý daľší rok používania dodatkovej karty VISA Classic k účtu mKONTO bude spoplatnený sumou 3,70 €.

preco sa tento blog lisi s tym co je napisane v sadzobniku??? http://www.mbank.sk/sprie...
napr.
Ročný poplatok za každý daľší rok používania dodatkovej karty VISA Classic k účtu mKONTO bude spoplatnený sumou 3,70 €.
a
Dodatková karta
Ročný poplatok za každý ďalší rok používania karty
0 € 0 €

S manželkou sme si dali spoločný jeden účet na 2 karty. Teraz je to pre nás absolútne nevýhodné. Zvažujeme odchod z tejto banky, nakoľko to bereme ako podraz na všetkých klientov. My im dávame svoje peniaze a keď si spočítame, koľko peňazí budeme musieť zaplatiť M bank na poplatkoch, tak sa na to môžeme naozaj vykašľať. Zaplatili sme za kartu, teraz musíme platiť aj ročné poplatky a výber z bankomatu nemáme na doplnkovú kartu žiadny. Gratulujem vedeniu M - bank. Práve týmto činom stratia nielen veľkú časť klientov, ale aj ďalších, ktorí chceli prejsť k nim.

ked sa tak na to pozriem...vedenie uctu zdarma, karta zdarma, prevody zdarma...to nam ziadna ina banka neda. len ta cena za dalsie vybery nad ramec bezplatnych by mohla byt taka...normalnejsia. napriklad okolo 0,50€

Svojho času spravila podobnú chybu po 5-tich rokov bezplatného fungovania aj ELIOT banka (prinútila prejsť svojich klientov na platené balíčky)
Vy ste teraz urobili dosť podobnú vec. No nič, akonáhle nájdem na svojom výpise nejaké poplatky navyše oproti doterajšiemu stavu, máte smolu, odchádzam ku konkurencii, keďže svoje bankomaty Vy u nás nemáte, t.j. človek nemá šancu na bezplatný výber v sieti bankomatov domovskej banky.
Sú banky, kde už za cca dvojnásobok Vášho poplatku je možné získať omnoho kvalitnejšie služby, aké máte vy, resp. za mesačný poplatok 2,5 Eur už môžu mať účty aj obidvaja manželia s bezplatnými výbermi v domovských bankomatoch, ktorých je po Slovensku dostatočné množstvo.

mBank - zobuďte sa, kým je ešte čas. Po 1. 1. 2011 s týmito podmienkami už ten čas mať nebudete !!!

No čakal som horšie. Z bankomatu nevyberám, platím kreditkou T-Com/UniKredit. Je bez poplatkov, dokonca za každé euro zbieram body, za ktoré si vyberám odmeny. Zásobujem príbuzných, takže zaplatím kreditkou a dostanem hotovosť, takže takto nepotrebujem bankomat. V čase bankových balíčkov už účtovná položka nehrá rolu, takže aj kamarátov, remeselníkov... vyplácam prevodom na ich (súkromné) účty.

No mbanka sa zo dna na den zhorsuje. Ak budu pokracovat v tom co zacali na zaciatku roku, ze kazdy mesiac menili podmienky, tak o chvilu budem musiet pisat ziadost o zrusenie uctov v mbanke. Na zaciatku roku znizili uroky a vyhnali ma do postovej banky (mimochodom pre tych, ktori chcu vyssie uroky, tak neviazany terminak s 2.5% v postovej zase pokracujte, tak nevahajte ...). Teraz maju tak blbe podmienky na hypoteku, ze ani na tuto sluzbu ma nenalakali. 3% hypoteke z Volksbank sa mbanka nedokaze ani priblizit.

Este stastie, ze ucet v CSOB som nezrusil a stale ho aktivne pouzivam, takze ho mam zadara. Dobre som vedel, ze tato bublina s nazvom mbank rychlo skonci. A mimochodom, tieto obmedzenia na vyber z bankomatu mi velmi vadia, to je aj dovod, preco drzim CSOB, mozem u nich vyberat kolko chcem a kedy chcem ...

Tiež si myslím, že bezplatný výber z bankomatu v tuzemsku mal byť aspoň 2x. Takto nastavené pravidlá sú šikanózne a mBank iste prestanú využívať mnohí, čo nemajú čas a schopnosti neustále sledovať všetky úkony, čo sú spoplatnené, pretože mBank už nie je bezplatná sloboda, ale bezplatná nesloboda využívania bankových služieb. Už si skôr zapamätám čo je v mBank bezplatné, ako to, za čo všetko sa už platí...

Vôbec sa mi to nepáči.Doteraz to bolo super a taketo obmedzovania smerujú len ku strate klientov.

No pekne, pekne. Ako to ze niekolko jedincov zneuziva system bolo, je a bude. Ale aby ste reagovali takto prehnane? Preco ste neobmedzili zahranicne vyberi na 3 rovnako ako domace?
Urcite by bolo 99% ludi spokojnych, a nie takato prehnana reakcia.
Ako to niekto spomenul, rovnako aby si clovek vsetko kontroloval ako v Orange. Uvidime ako to pojde dalej, ale momentalne to vyzera na cestu dole vodopadom.
Bol som spokojny zakaznik a este som vas obhajoval ked ludia kritizovali vase nedostatky a odporucal vas. Toto skoncilo.

a uz by ste aspon mohli spravit ucty aj pre firmy, nielen zivnostikov... jááj aháá, to sa Vám už neoplatí, čo? Len na obycajnych ludoch zarabat... najskor ich nalakame a potom zdrazieme...

prosím ťa akí frfloši? My sme normálny klienti, tak ako kazdý iný. Nie kazdý zarába 2000 € a robí prevody každý deň. Ja mám veľký problém naplniť minimálnu hranicu prevodov 200 € a platiť za každý extra výber tých 1,2 € je trochu priveľa. Nech sa mBank spamätá z tohto šoku čo tu pre nás pripravila!

Velmi ma hnevajú tieto Takzvané balíky služieb, naše zákony totiž nedovolia spájanie tovarov, tj. "ak kúpiš chlieb, môžeš kupiť aj cukor". budem musieť sa obrátiť na SOI, a odísť aj od tej banky, ako od ostatných.
Je nehorázne, pri takých úrokoch ešte aj spoplatniť ak niečo chcem urobiť so svojím majetkom.

to vsetci zarabate tak malo? a kam chcete odist? ja som ucty vybielil v CSOB, TB aj Dexii a som tu a zatial zijem..
Vyberiem si 200 eciek mesacne do penazenky a zvysok platim kartou.. ak aj nezaplatim tych 400, tak ma 1,20 nezabije... vzdy ked som chcel vybrat hotovost, tak zrovna nebol po ruke bankomat mojej banky a platil som tak ci tak..

váš komentár

Takze budem platit hotovostne lebo ma banka prinuti! Ked bude len 1 vyber bezplatne tak si vyberiem celu vylatu aby som nepotreboval neskor este raz a budem platit hotovostne. Pekna "podpora" platenia kartou.
Mam chut napisat F.Y.!
:-((((((((((((((((((

Nie je to take hrozne, ja osobne sa ani nebudem musiet nejako prisposobovat. Samozrejme ze niektori frflu a hrozia odchodom, ale stale je ten ucet bez poplatkov za vedenie... pochybujem, ze ti co hrozia odchodom to aj uskutocnia :-) To uz by museli davno odist z mB tisice frflosov :-))

Strasne som sklamany z tychto noviniek. Ja blbec som este minuly tyzden odporucil kamaratovi si u vas otvorit a vlastne cele 2 roky som kazdemu hovoril, nech si otvori ucet v mBank, ake to je vyhodne. Dokonca aj studentom, pre ktorych to uz vobec nebude vyhodne a ja si tiez svoj stan asi zbalim a pojdem tam, kde nerobia jedno nepopularne opatrenie za druhym... Dakujem, bolo dobre, ale stacilo.

presne tak. Vazeny za operacie kartou nemozete pocitat prevody ci inkasa. Platba kartou je len to co zaplatite vasou kartou v obchode v POS terminali! tie podmienky su doslova katastrofou!

rad by som vedel ako sa objem transakcii bude ratat mila mbank? spatne to znamena zrataju sa vsetky platby kartou za predchadzajuci mesiac..tento bod je dost nejasny...alebo sa mi koncom mesiaca zrataju vsetky tieto operacie a na zaklade toho sa spoplatnia vybery? prosim o zrozumitelne vysvetlenie...Inak som dalsi kandidat na odchod a viem ze to nie som sam z mojho okolia rasje si fakt nioekde zaplatim 1,5 a budebez nervozizy vyberat hotovost ako ratat kedy mozem a nemozem...a dole diskutujucim..zle si vysvetlujete inkasa a trvale prikazy, to nie su operacie s kartou ale s uctom..takze pozor aby ste si to zle nepreratali...

sa prosim v tej mbank spamätajte! Obraty kartou nad 400 €? Ak bezny clovek zarobi 600 az 700 €, zaplati inkaso, najom , telefon a ostatne veci, ktoré väcsinou idu prevodom ci inkasom, tak mi vysvetlite ako ma dosiahnut suhrn platieb kartou v sume 400 €? Tieto limity sú absolutne nesplnitelne! V tej banke ste sa uz museli uplne zblaznit!

a ako pozeram, aj tu ich doteraz najvyhodnejsiu kreditnu kartu pokazili...no, som rad, ze mi ju teraz zamietli, druha ziadost spolu s dokladovanim prijmu sa teda nekona...uz nemam zaujem....

najviac mi vadi zrusenie 3 vyberov doma. zahranicie nech si kludne spoplatnia ale 3 vybery to je minimum, ktore si mohli udrzat. Suhlasim, ze na vidieku je to s tymi POS terminalmi problem a preto ludia mozno potrebuju vybrat hotovost castejsie. Pre nich to bude naozaj zle. Predsa len mesiac je dlha doba a nikdy neviete, ci Vam jeden vyber bude stacit. Zdierat ludi 1,2 eurami za kazdy dalsi vyber je poriadne svinstvo (ospravedlnujem sa za vyraz). nech si spoplatnia dodaktove karty, ale tie vybery pri zakladnej karte mali ostat. Ale ono to bude ako vzdy, my si tu budeme vylievat zlost a ti v mbank sa budu chechtat a pocitat peniazky. Ak je mBank v strate, nech zlepsuje sluzby, napr. hypoteky a podobne a tam nech si zavadza poplatky. zakladny ucet by mal ostat v terajsej podobe. tiez mam skusenost z USA a naozaj su tie ucty a vybery zadara.

no jo, ako to tak vyzera, tak to tiez s mBank zabalim....

doteraz som s mBnak spokojna, ale 1 vyber bude naozaj malo a podmienky pre vacsi pocet su nesplnitelne ked sa zahrnaju len platby kartou,
takyto krok ma prekvapil v obdobi ked sa na trh chysta konkurencia - dalsie internetove banky ponukajuce sluzby zadarmo, nuz nechajme sa prekvapit

Hm... zda sa ze rusim kreditku

neviem co vsetci tolko vykrikujete, ja vyberam z bankomatu dvakrat mesacne a na ucet mi chodi vyplata takze nemam problem minut 400 E mesacne..
kreditku nemam a nepotrebujem a dodatkovu kartu nikdy nikomu nevystavim :)

Podmienky nie sú zjavne Fér. Škoda, dali sa známou cestou: keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Asi nepomôže nič iné, len hľadanie alternatívy. Aj s ohľadom na to, že dodnes nie sú v Euro systéme ochrany vkladov. Za chybné rozhodnutia sa platí...

treba pockat na ZUNO banku! Dufam, ze oni rozviria stojate vody. mBank ma jednoznacne najhorsie sluzby. Namiesto toho, aby stale nieco vylepsovali, oni zo svojich pozicii ustupuju. rusia uplne kazdu jednu vyhodu ktoru mali. Ja sa len pytam co za idioti to sedia v manazmente tejto banky. ako sledujem diskusiu, tak sa väcsina klientov poslednu dobu len stazuje. Pytam sa teda vazeni "bankari" kedy zacnete uvadzat nove sluzby a prestanete s takymito nezmyslami, ktore prave robite? Vy si neuvedomujete, ze ste boli tak vynimocny? Mali ste perfektnu strategiu, celkom dobre meno, .. toto vsetko ste mohli vylepsovat a vy namiesto toho hadzete bremena ludom pod nohy. Vysvetlite mi prosim ako ma clovek pracovne zatazeny sledovat objemy obratov vykonanych kartami. Moji rodicia vyuzivaju mBank a tie 3 vybery boli uplne super postacujuce avsak oni ziju na vidieku a platby kartou v hodnote 200 alebo vyssie nedokazu vygenerovat. A tieto male obchodiky na slovenskych dedinach bohuzial POS terminaly nemaju, pretoze ludia tam nakupuju zakladne potraviny. Pre tychto obchodnikov sa instalacia terminalov neoplati.

Suhlasim s vacsinou horeuvedenych nazoro. Obmedzit vyber na jeden mesacne sa mi zda naozaj "pritiahnute za vlasy". Verim, ze mBank to prehodnoti a ak uz podmienky nemeni k lepsiemu, nebude ich urcite menit k horsiemu!

juva, ja TI odpoviem :D vies, ono je to uz typicka vlastnost kazdeho podnikavca na SLovensku.. najprv sem pride, naslubuje HORY a DOLY, vsetko da zadarmo, potom caka, caka, caka, nahromadia sa mu miliony €, a ked uz si mysli ze uz ma stalych istych klientov, tak zacne menit podmienky, podobne ako tato banka... Neviem, ci je toto skuska, ale pravdepodobne je tato banka skor v minuse (neverim AKO BY MOHLA BYT V PLUSE, ked ma vsetko BEZPLATNE a teda takmer nulove prijmy, sice niektore poplatky su az choro prehnane - vsetko je zdarma, ale toto co sa plati tak zato chcu 6,61€ zato ina banka to da za 1€ a podobne.. :)
A samozrejme, takato banka pokym sa nevola CHARITA nema dlhu sancu prezit, ked ju vyuzivaju ludia maximalne na prevody, aj ked su aj taki, co tam nechavaju velke peniaze.. skoro som nedavno odpadol, ked mi jeden znamy povedal ze tam ma cez 30tis €.. a pytam sa ho, ci pojde potom do Warsawy pytat si spat svoje peniaze.. Rucenie za vklad Polskom je obrovska nevyhoda, a som fakt velmi zvedavy, ako mBank dopadne po zavedeni tychto poplatkov. Pretoze tato banka si neuvedomuje jednu zakladnu vec, a to ze jej KLIENTI SU SKOR INTERNETOVI NADSENCI, ako dedinsky sedlaci (nic proti nikomu) a teda kazdy si zrata co je vyhodnejsie a pocet tych klientov ktori si to "nevsimnu" a budu nadalej svoj ucet pouzivat aj na margo poplatkov nebude myslim vacsi ako 10%... ako samozrejme, tieto poplatky niesu zasa nic strasne, ale ja to vidim tak, ze JE TO ZACIATOK dalsieho zdrazovania.. co bude dalej? symbolicky 1€ poplatok za vedenie uctu?

PS: nechodte cestou ELLIOTU..

Uz rok som sa chystal otvorit si v mBank ucet, ale nejako mi to nebolo sympaticke, problemy s vkladanim hotovosti s pod. Jedine, co ma lakalo, bola prave karta a moznost vyberat na Slovensku z hociakeho automatu.. Teraz som uz rad, ze som vyckal a zbytocne nezabijal cas s touto instituciou.. A pozor, ideme z kopca.. toto je urcite len zaciatok ... obrovska strata v ktorej mBank je cele roky uz asi manazerom nevonia..

si potrebuje Mbak prist o kientov uz je nacase aby spistila axa a Zuno svoju prevedzku a potom sa uvidi kto bude na trhu a kto sa zbali a pojde ..... nove podmiekky na vybery z bankomatu su nevyhodne pre klienta ale ziskove pre banku mBank nejde cestou spokojny kient ale co najviac ho osklbat

A kde skoncila vyhoda mBank - ziadne dodatocne podmienky skryte za hviezdickou (pod ciarou a podobne)? Jednoduchost pri podmienkach ste uz hodili cez palubu?

Vsetci maju na vyber a je len otazkou chvile, ktoru banku si mozem vybrat podla mojich predstav. Bohuzial mBank sa zmenila, a je cas zmenit banku. Kontrolovat si kolko krat si mozem vybrat vybrat z bankomatu za mesiac je uz velmi chora situacia naviac, ak sa jedna o moje peniaze. Ak toto povazuje mBank za pokus, co si moze dovolit, a o kolko moze obrat svojich klientov. Je to velmi zly pokus a nastrbuje doveru. Ak raz skoncim s bankou a uznam ju za nedoveryhodnu, tak uz nikdy sa k nej nevratim. Co sa tyka sluzieb zakaznikom, patri mBank k najhorsim na slovensku.

pozdravujem a lucim sa s Vasou bankou.. :D taka CSOB mi da toho ovela viac bezplatne (pri istych podmienkach ktore splni kazdy solventnejsi CLOVEK), a nebude ma obmedzovat kolko toho musim "minut".... som zvedavy, kolko %klientov stratite, alebo kolko % klientov vybieli svoje ucty na nulu a stanu sa mrtvymi po tomto kroku....

Hej "niejet.." tak to si sa s tymi trvalymi prikazmi a inkasami poriadne sekol. Tie sa nepocitaju do objemu platieb. precitaj so poriadne co pisu hore: ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou klienta dosiahne čiastku 200 € a pod. Takze neplet sem nejake inkasa alebo uhrady cez IB.
Ak uz mBank chybaju peniaze tak mali spoplatnit dodatkove karty a ponechat sluzby s ktorymi prisli na trh pri prvej karte. ako som povedal 3 vybery do mesiaca nie je vela. Podla mojho nazoru to mbank so spoplatnenim vyberov poriadne prestrelila. Lenze ako vzdy, nazor zakaznikov nikto nezoberie v uvahu a zase nas bude dalsia banka vykoristovat. V USA ma kazda banka zakladny ucet tzv. free checking zadarmo a vybery v sieti bankomatov tejto banky su zadarmo. Lenze nase banky nic ine ako zdieranie klientov nepoznaju.

@dusan: Registrácia s platnou adresou je v pravidlách hádam každého diskusného fóra.
"Tony spamu" neposielame, adresa slúži výlučne pre fórum.

No chcel som prispiet aj v uvedenom fore vyssie, ale nakolko sa treba registrovat s platnou adresou - dakujem neprosim , Zasa dostavat tony spamu. Ano viem da sa to aj inac. Vyuzivam adresu specialne vytvorenu na podobne somariny , ale kvoli par prispevkom ma to uz nebavi.

tak je jasne, ze tie neobmedzene vybery v zahranici zadarmo raz museli skoncit.
ale ze aj AZ TRI vybery zadarmo doma sa scvrkli iba na jeden ...

pozeral som historiu kartovych transakcii u mna a za mesiac som mal hodnoty 90 az 180 eur, tzn. sa nedostanem ani na dva vybery zadarmo.

toto tu je uz imho prilisne setrenie, kedze v nejakej inej banke mi s mojim zostatkom ponuknu aj sms notifikaciu zadarmo, pricom v tejto banke ani emailova notifikacia nefunguje poriadne, mam tam na to zopar reklamacii zadanych, na ktore odpovedaju po niekolkych mesiacoch (ze existuje zakonna lehota na vybavenie nehra ulohu) a odpoved je, ze to NEDOKAZU vyriesit

imho aspon 2 vybery doma mohli nechat gratis. jeden je moc malo

ale nic sa nekonci, celkovo pojate.

marek> Je to len otazka casu , kedy sa aj mbank "prisposobi" este viac.

no tak toto je pekne svinstvo. Uz ste nahnali dost zakaznikov, uz treba zacat kasirovat zakaznika, ako to maju vo zvyku ostatne slovenske a ceske banky. Jediny dovod , preco som vyuzival mbank, boli vybery v zahranici zdarma.

to niejet...

a) Celkový mesačný objem bezhotovostných transakcií platobnou debetnou alebo kreditnou kartou je do 199,99 EUR
1 domáci a 1 zahraničný výber - 0 €, každý ďalší 1,20 €

Posudzovany objem bezhotovostných transakcií platobnou debetnou alebo kreditnou kartou nema nic spolocne s bezhotovostnou uhradou trvalym prikazom, inkasom,...

To sú tie poplatky čo sme všetci čakali? Ak to má byť všetko, tak mám radosť :)

Pre diskusiu prosím využite vlákno na fóre s touto tematikou: http://www.mbank.sk/forum...

JOJO v podstate sa zavedením poplatkov za výbery z bankomatu nič nezmenilo. Stále je výhodné mať v mBank účet. Stačí ho len začať využívať.nastav si trvalé príkazy, inkasá, ktoré máš stále ZADARMO a budeš mať zadarmo aj 3 výbery z bankomatu ako doteraz. Mne sa to zdá úplne v pohode.

tak a je to tu! mBank sa s tymi vybermi z bankomatov poriadne vyfarbila. Hlavna vec, ze stale tvrdili, ze ziadne zmeny sa nechystaju. Tak to vyzera, ze im poriadne dochadza dych! Dokazem pochopit, ze spoplatnia dodatkove karty alebo neviem co este, ale tie 3 vybery z bankomatov mali ponechat, predsa len na Slovensku este tie POS terminaly nie su v kazdom obchode. To sa nikto z vedenia banky nezamysla nad tym co robia? Na Slovensko prisli s revolucnym modelom a ako to sledujem tak posledne 2 roky idu naozaj dole vodou. Rusia jednu sluzbu za druhou..

O chvíľu sa opäť približite k bežným kamenným bankam. Tým prinútite klientov, aby odišli od Vás.

hmm, nie je to az take zle.. cakal som horsie.. :)

cele zle :(

Vobec sa mi tieto nove podmienky nepacia! Tri vybery zdarma v tuzemsku a neobmedzeny pocet v zahranici bola perfektna vec, ktorym si ma mBank ziskala. Uz zacina byt na styl Orangu, ked spravis toto, tak dostanes toto. Najlepsie sluzby su jednoduche sluzby, kedy klient nemusi premyslat a stale kontrolovat ci spravil A, B, aby sa dostal k C. Co bude dalej..