späť

Ako vyťažiť maximum

 

Máš peniaze a chceš, aby pre teba zarobili čo najviac. Podnikať sa bojíš, obchodovanie na burze obdivuješ menej ako krásy kvantovej fyziky, fondom neveríš. Držíš peniaze a vravíš si, tak do banky s nimi. Nuž vitaj vo svete bankových služieb.

  

 

Prečo si sa rozhodol uložiť peniaze do banky? Chceš istotu, že peniaze vyberieš v dohodnutý deň, alebo keď ich budeš potrebovať. Jednoducho povieš „Dajte mi!“ a oni dajú a dajú všetko. Chceš mať istotu, že dajú viac, ako si im dal ty. Chceš pokojne spávať a hovoriť si „mám čo mám a o niekoľko mesiacov budem mať viac“. Chceš ušetriť čas, jednoducho, vieš čo ťa čaká a chceš byť spokojný, že žiadne prekvapenie sa konať nebude. Chceš jasné pravidlá a istotu.

 

Dobre, máš peniaze, ktoré teraz nepotrebuješ a na druhú stranu chceš, aby ich za nejaký čas bolo viac a rozhodol si sa pre banku. Skontroloval si konkurenciu. Banky ponúkajú sporiace účty, vkladné knižky a termínované vklady ako základné služby pre odloženie nepotrebných peňazí. Predstav si, že máš 1000 EUR, ktoré zatiaľ nepotrebuješ. Niekto ti povie, „Diverzifikuj. Obmedzíš tak riziko! Máš šancu získať viac!“ a snaží sa ťa presvedčiť, že z piatich vajec urobíš desať koláčov. Nechajme koláče na večeru a pozrime sa, aké máš možnosti priamo v mBank.

 

Úrokové sadzby stále klesajú a tak by bolo fajn si fajné úroky zaistiť na trocha dlhšie obdobie. Pri troche šťastia prečkáš čas keď budú úroky na dne. Kto vie, možno sa to na jeseň zlepší.

 

Na sporiacom účte sa môžu zmeniť úroky kedykoľvek. Ty si chceš zaistiť pokojný spánok aspoň na pol roka. Pozrel si termínované vklady. Vidíš 2,5% ročne. Povieš si fajn, tak moja tisícka hodí za rok 25 eur, čo je lepšie ako prstom do oka a určite najlepšie, čo si našiel. I povieš si, „dobre, ak to dám na jeden rok, môžem získať najlepšie úroky. Dva alebo tri roky je už trochu dlhá doba. Kto vie, čo bude o toľko rokov... a čo ak to budem potrebovať skôr?“

 

Veľmi dobrá otázka. No jednoducho to vyberieš a je! Ako? Jáj, že poplatky za predčasný výber... Áno, no a? Hovoríš, že prídeš o časť výnosu. Jasné, v mBank ti pri predčasnom výbere znížia úrok o polovicu. To je stále fér, veď čo je to polovica z 2,5 alebo z 2,2? Je to 1,25 alebo 1,1. Tak sa pozrieš, kde dávajú takých 1,2% alebo 1,3% a za čo. Zistíš, že toľko dávajú niekde za rok, niekde za 6 mesiacov a niekde za mesiac.

 

Čo z toho vyplýva? Daj si pokojne svoje peniažky na 6 mesiacov alebo 1 rok na mVKLAD. Veď keď budeš potrebovať peniaze skôr, stále získaš toľko, ako by si získal v inej banke pri oveľa dlhšom vklade. Veď polovičný úrok z 2,5% je 1,25% a to je ešte viac, ako zostať na sporiacom účte. A ešte, môžeš si urobiť naraz viac vkladov a keď bude treba, ukončíš ten najmenší a ostatok pofičí stále na maximum. Predstav si, že si uložil peniaze na 12 mesiacov. Medzitým úroky klesli a ty si prečkal celých 12 mesiacov s najlepším úrokom, aký si našiel. Je to vždy lepšie, ako mať peniaze na sporiacom účte alebo 1 mesačnom „termiňáku“ a tŕpnuť, či úroky zostanú. Ak vložíš na mVKLAD, a vyberieš skôr, získaš toľko ako teraz na sporiacom účte. Pokiaľ vydržíš, získaš najviac. A možno aj vyhráš to legendárne auto...

Tak čo, ideš do toho?

 

Kategórie:

Aktuality

Komentár (42)

Pridať komentár

Pani si myslite ze peniazky vo Vasej Mbank su istota ? Jak strasne sa mylite .. Staci jeden hmat a cela Vasa banka skonci jak islandska Iceavia . V dnesnych turbuletnych casoch nic nie je iste, dnes tu ste zajtra nemusite. Doteraz nechapem preco npariklad nemate vklady chranene FONDOM OCHRANY VKLDADOV V SR, ale len v polsku a aj tam je to limitovane. Takze OPATRNE PANI KAZDA BANKA MOZE VELMI RYCHLO SKRACHOVAT .

Pre úplnosť chcem vedieť, ako by som postupoval, ak by M-banka skrachovala. Prečítal som si o tom v časti o bezpečnosti vkladov a o výške odškodnenia - čo je slušné. Nie je mi ešte jasné Keďže sa riadi Poľskými zákonmi, musel by som peniaze vymáhať v Poľsku? Alebo ako by som to riešil? Myslím, že tento problém zaujíma aj iných klientov M-banky. Dúfam, že sa tak nestane, ale je dobré to vedieť...Ďakujem.

mno yo, s mBank to islo riadne dolu, tiez sa pridavam k nazoru Dura, sup sup prilozit a vyckat do konca neviazaneho vladu

Alebo jednoducho sa na to vykasles aby s tebou stale niekto hral každý mesiac ako sa mu chce a praskneš cely balík ku konkurencíí, vyberieš kedy chceš za poplatok 7 € a máš tam permanentne 2,5%. Tak ako som to urobil ja , keď som tu v MBank otvaral pre udržanie úroku už 3. účet. Proste som si pobvedal dosť , nie som tu preto aby si na marketingu MBank v analýzach vymyšlali klientov (mam 3 učty , teda verím , že som 3 klienti).

Mam otazku - vyhra je mozna len pri zriadeni mvkladu na 6 mesiacov, alebo to plati aj pre vklad zriadeny na 12 mesiacov?
Dakujem

toto je co? rozpravky alebo web banky?

váš komentár

Podľa ohlasov vidím, že sa do toho nikto veľmi nehrnie! To mi ale dáva ohromné šance! Hneď zajtra do toho idem, budem jediný a to krásne krpaté autíčko, presne také, ako bolo moje prvé kedysi dávno, už čaké len na mňa! Milí priatelia - váš dlhoročný klient vám týmto vopred ďakuje!

takže žrebovanie nemôžem nijako kontrolovať, čo je priestor na manipuláciu. Zlaté papierové losy, každý má svoje číslo a výsledková listina obsahuje čísla ktoré vyhrávajú..

váš komentár

takže žrebovanie nemôžem nijako kontrolovať, čo je priestor na manipuláciu. Zlaté papierové losy, každý má svoje číslo a výsledková listina obsahuje čísla ktoré vyhrávajú...

Ako je to s ochranou vkladu ? Je to uz podla slovenskej pravnej upravy ? alebo v pripade krachy musim sa ist trepat do polska ? dnes su tieto informacie mimoriadne dolezite a citlive .... STALE STE O TOM TICHO NEJAK ....

kvido, všetky žreby budú mať tvoje číslo... Jednoducho spočítame, koľko máš uložené na mVKLADOCH od 1.2. do dňa žrebovania vrátane. Danú sumu podelíme 200 a získame číslo, ktoré predstavuje počet žrebov. Berieme v úvahu iba celé číslo. Koľko žrebov budeš mať, toľko krát ťa software zaradí do žrebovania.

ján, pozri viac na: http://www.mbank.sk/sprie...

jozo, úroková sadzba je garantovaná na dohodnutú dobu viazanosti. Pokiaľ si si teda založil narodeninový mVKLAD pri 2,5% p.a., tak táto úroková sadzba sa ti počas celých 3 mesiacov nezmení, pokým bude ten 3 mesačný vklad trvať. Samozrejme po predĺžení už bude uplatnená nová (aktuálna) úroková sadzba.

kraasne ceny a fajn urok...idem do toho hned ako mi prijide vyplata :-)

od tejto banky dostať rýchlu a vyčerpávajúcu odpoveď je fakt umenie

tak mi oznámili, že to stačí uložiť naraz a dostanem 100 žrebov. Na daľšiu otázku mi odpovedali, že žreb bude mať číslo účtu z ktorého bol založený vklad. Zabudli mi napísať aké čísla bude mať zvyšných 99 žrebov. :-))

Ako je to s vrátením vkladov? Ak bz Mbank skrachovala, budem musieť vklad vzmáhať v Poľsku? Ďakujem.

Mirec, ked mam ten narodeninovy mvklad na 3-mes, ostava mi ten zvyseny urok
2,50% aj po 3-mes, bude sa mi pripisovat urok
2,50% aj v 6,9,12...atd mesiaci,alebo potom uz len 1.9%?

Ked mam ten narodeninovy mvklad na 3-mes, ostava mi ten zvyseny urok
2,50% aj po 3-mes, bude sa mi pripisovat urok
2,50% aj v 6,9,12...atd mesiaci,alebo potom uz len 1.9%?

uz aj Tmobile ponuka fiaty 500 dokonca 2

L242
zaujímavé, ale ja som ten e-mail dostal rovno z banky

" S pozdravom,
Marián Klubica
Tím call-centra mLinka (0850 60 60 50) "

Mnu ten email bol asi dost odveci, pozri si statut sutaze a tam jednoznacne pisu:

4. Vecné výhry
Za každých 200 EUR vložených v období trvania súťaže s viazanosťou na 6
mesiacov, získava účastník 1 žreb, ktorý je zaradený do konečného zlosovania
o hlavnú výhru automobil Fiat 500. Čím viac žrebov účastník pomocou mVKLADU
s viazanosťou 6 mesiacov nazbiera, tým má väčšiu šancu vyhrať motocykel
Vespa a hlavnú cenu automobil FIAT 500.

5. Identifikácia Účastníka
Účastník bude identifikovaný podľa jednoznačného identifikátora, ktorým je
číslo jeho bankového účtu. Na základe vložených 200 Eur vkladov na mVklad,
so 6 mesačnou viazanosťou budú Účastníkovi v prislúchajúcom množstve pridelené
počty žrebov s jeho číslom bankového účtu, na základe ktorých bude
zaradený do celkového žrebovania.
(Príklad: za vložených 1000 EUR na mVklad so 6 mesačnou viazanosťou bude
Účastníkovi pridelených 5 žrebov do celkového žrebovania.)
Ak vlastnia jeden vklad dvaja majitelia, počet získaných žrebov je rovnaký ako
v prípade ak má vklad iba jedného majiteľa.

to bolo odo mňa mircovi

práve som dostal e-mail: Pokiaľ by ste zriadili mVklad vo výške 20 000 EUR, tak dostanene žreb jeden. Zriadením 100 mVkladov vo výške 200 EUR á vklad obdržíte sto žrebov. To je trochu iná informácia.

môžeš to hodiť všetko pokojne na jeden mVKLAD. My vypočítame správny počet žrebov.

práve som si chcel uložiť 20 000 € na pol roka a súťaž sa mi celkom hodí. Musím zadať 100 vkladov po 200 € aby som dostal 100 žrebov, alebo sa to dá všetko naraz?

Tak tak. ja to tiez balim. Zalozil som si Emax , lebo bol vyhodnejsi ako ingkonto (aj ked ma len jeden vyber oproti neobmedzenym u ing- ale to nie je pri sporiacom ucte problem). Ale po update z 1,6 na 1,2 sa vratim s5 ku ing. Inak v TB sa do zostatku zapocitava aj suma v DDSTB co je dost dobre , takze vedenie uctu je taktiez zdarma.

mirec diky, ale platby do zahranicia je len kvapa, sice by to potesilo, ale ako pisem potrebujem sro ucet a uz nemozem cakat dalsi mesiac, pol roka, rok...Sice je super ze su tu neni poplatky, ale taktiez su tu neni niektore sluzby ktore mi daju kamenne banky, co je logicke.Ja som mbanke velmi velmi fandil, ale bohuzial jej vsetko trva strasne dlho a vyzera to tak ze nic nerobi. Mali sem prijst az ked by bol aspon system plne funkcny a dovybavovali sa uz len legislativne veci, pretoze cakat na nieco roky je naozaj dlho. Dole niekto pisal ze poplatky su neunosne u druhych bankach, ja som sa tym dost prehrabaval a kedze chcem mat vsetky peniaze pod jednou strechou uvazoval som o FIO, co je v podstate lepsia mbanka, nakoniec som zvolil TB, kde mam moznost vlozit peniaze priamo kvoli sro, stabilna banka a poplatky skoro ziadne. Ked tam clovek necha 10 000 co tam aj necham na terminakoch nebudem platit nic, za sro ucet slabych 5€ je taktiez podla mna v pohode. Za kvalitnejsie sluzby si treba trochu priplatit.
Este je tu jeden silny faktor a to ze tato banka je stale v minuse co ma znepokojuje, nerad by som za rok za dva vymahal z polska svoje peniaze. Ale nech sa dari, mozno sa sem niekedy vratim.

eMAX sa mi páčil ale momentálne nemá pre mňa význam. Tagesgeld, čo je jeho obdoba v Rakúsku je tam za 1,8 - 2,0 % p.a.

Pre Janci a spol. Vobec si to nepochopil.Rec je o tom,ze tu nefunguju veci ako v normalnej banke .Na mKioskoch velakrat nenajdes nikoho,nefunguju prevody zo zahranicia a casto im pada system.Pred Vianocami stopli pozicky/ked mohli mat najvacsi biznis,ziju predsa z urokov/.???Je vsetko ok,pytam sa?

Súhlasím s Janci-m. Ľudia sa pre smiešne percentá rozčuľujú, akoby sa úrokové sadzby v mbank mali zvyšovať, keď všade klesajú.

Všetci tu pindáte o nevýhodach mBank aj keď nechápem prečo ? Ja som mal vo viacerých bankách účty, no ani jeden sa nevyrovná mBank.
Tie vysoké poplatky čo si žiada napr. VÚB alebo Tatra Banka su neunosne a hlavne že tam ponukajú výhodne úroky, ale ake su to úroky, keď mam v banke vložených 500€ a s toho mi pripíšu úrok 0,5 centa za mesiac a za vedenie a ine polatky som platil cez 3€ mesačne/ročne je to 33€ - to je podľa mňa riadne okrádanie peňazí - nedože banky si moje peniaze zadarmo prepieraju ale ešte ja si mam za to platiť. Musim sa zastať mBank pretože ja som s touto bankou spokojný a aj s jej politikou ktorá sa dúfam nezmnení k horšiemu poplatky su 0 € - prve 3 výbery z akehokoľvek bankomatu na Slovensku bez poplatku a v zahraniči neobmedzené výbery z bankomatov za 0 € ! čo ine banky si učtuju fakt riadne pálky - napr. S.Sporiteľna.

Keďže tu znejú rôzne poznatky a emotívne reakcie o výhodách konkurencie, prikladám link, kde si môže každý čitateľ porovnať aktuálnu ponuku, ktorá je na trhu: http://financie.etrend.sk...

TomTom, odosielanie platieb do zahraničia je v príprave a v testovaní. Čoskoro prinesieme najmä platby SEPA, známe tiež pod pojmom „Osobitne regulovaný prevod“.

platí to pre vklady založené 1.2.2010 do 31.3.2010 vrátane. Starý aj nový klient.

co tak si po sebe skontrolovat gramatiku, ti alebo ty nieje asi uplne jedno? :) Skoro som prisiel o oci.

isiel som sem v nadeji ze je to nieco revolucne. Uroky sa vsak znizuju s pribudajucimi klientami, zahranicne platby nikdy, sro ucty nikde a ja chcem mat peniaze pod jednou strechou nie konto v kazdej banke, takze ja sa porucam a idem do TB Terminak mozno necham dobehnut alebo aspon do konca sutaze ci nevyhram :D

to plati pre tie zalozene od dnes alebo aj na zalozene minuly mesiac?

Ako vyťažiť maximum - po znížení "narodeninového" mVkladu som sa poobzeral a hoci nie som nadšencom "kamenných" bánk, som pochopil, že mBank a jej "výhodná" sporivá politika má trocha trhliny. Týždeň pred skončením "neviazaného term. vkladu" u konkurencie je niečo, čo sa v nej nezvládlo. Podmienka, že mám garantovaný úrok 2,5, úročí sa denne, úrok sa garantuje až do 31.1.2011, dá sa i naďalej priebežne vkladať ďaľšia suma na TV, a keď si vyberiem celú sumu - mám to bez straty úroku i poplatku. Odstál som si rad, zoznámil sa s podmienkami a so svojími "kolegami" i z mBank si založili VT v "kameňáku". Keď mi skončí ten "narodeninový" priložím si do "kameňáku" a v prípade potreby mám Euro bubáky v ruke v deň keď sa budú potrebovať. Okrem mKonta tu strácam vďaka mPolitike banky záujem. Pri sledovaní okolia nie som jediný, ktorý už čaká na konkurenciu IBankingu, ktorý je ohlásený v dohľadnej dobe...

Ja veru idem od toho.Nepresvedcili ste ma.Pomale sluzby a ako za 19teho storocia.Majte sa tu pekne.