späť

Bezpečná mBank- 4.časť - Bezpečné platby na internete

Bezpečná mBank

Vianoce sa blížia a s nimi rastie i objem nákupov v internetových obchodoch. V novembrovom dieli nášho vzdelávacieho seriálu Bezpečná mBank vám poradíme pár základných tipov, ako bezpečne nakupovať na internete.

Tipy pre bezpečnú platbu

•    Pred zadávaním údajov o svojej platobnej karte si vždy overte adresu internetovej stránky v adresnom riadku prehliadača, uistite sa, že ste neboli presmerovaní na iný web (pozor na phishing).


•    Pri zadávaní údajov o vašej platobnej karte si vždy overte, že tieto údaje zadávate do formulára, ktorý je spustený cez tzv. SSL protokol. Zistíte to jednoducho- vo svojom prehliadači uvidíte namiesto „http“ skratku „https“. SSL protokol je bezpečný spôsob prenosu dát internetom, ktorý šifrovaním znemožní, aby si vaše údaje cestou k adresátovi prečítal niekto cudzí.


•    Vo svojom Internet Bankingu si môžete nastaviť nulový limit pre internetové platby. V momente, kedy potrebujete zaplatiť na internete, si môžete zdvihnúť limit na potrebnú čiastku, vykonať platbu a po skončení transakcie limit zase vrátiť na nulu. Zmeny limitov sú platné okamžite a mBank si za ne neúčtuje žiadne poplatky.

 

Denný limit, mBank v mobile a Poistenie zneužitia karty

•    Denné a mesačné limity si môžete nastaviť aj pre platby u obchodníkov, či výbery z bankomatu. Limity si môžete meniť kedykoľvek podľa vašich potrieb prostredníctvom Internet Bankingu, zmena limitu jeplatná okamžite a nestojí vás ani cent.
Všeobecne však neodporúčame vysoký denný limit z dôvodu prípadného zneuižita či odcudzenia karty.


•    Okamžitý prehľad o všetkých kartových transakciach vám poskytne mobilný telefón. Vďaka Internet Bankingu Light pre váš smartphone alebo aplikáciam pre platformu iOS máte kompletný prehľad o vašich peniazoch 24 hodín denne. Internet Banking Light a aplikácie pre iOS sú zadarmo.


•    Ak vlastníte debetnú kartu k účtu mKONTO či kreditnú kartu mKREDITKA, máte možnosť objednať si Poistenie zneužitia karty, ktoré okrem zneužitia karty v internetových či kamenných obchodoch vrátane transakcií s použitím PIN kódu kryje tiež stratu či odcudzenie osobných vecí, napr. kľúče od domu či automobilu, osobné doklady, peňaženky, tašky a kabelky.

 

Kategórie:

Bezpečnosť