späť

Prichádzajú bezkontaktné platobné karty!

bezkontaktná karta

Po dlhšej príprave prichádza novinka na poli platobných kariet- bezkontaktná platobná karta Visa payWave už aj v mBank.

 

Platby u obchodníkov za drobné nákupy sa zrýchlia a nakupovanie bude jednoduchšie i pre vás.

 

Aké karty vydávame?

Všetky karty v mBank ostávajú rovnaké, na debetné karty k účtom mKONTO a mKONTO biznis pridávame bezkontaktnú technológiu Visa payWave.

Ak ste v mBank už dlhšie a máte záujem si kartu objednať ešte pred expiráciou tej súčasnej, bude to možné v priebehu októbra (budeme osobitne a konkrétne informovať).

  bezkontaktná karta mBank

Noví zákazníci dostanú bezkontaktnú kartu automaticky. Expirované karty budú obnovené ako bezkontaktné od januára 2013 (skôr ich obnoviť nemôžeme kvôli 90-dňovému procesu automatickej obnovy karty). Ak vaša karta bude expirovať v blízkej dobe a nie ste si istí akú kartu dostanete, kontaktujte mLinku, naši operátori vám radi vysvetlia viac konkrétne o vašej karte.

 

Ako sa platí bezkontaktne?

VISA Paywave   

Jednoducho a rýchlo na miestach, kde je uvedený znak bezkontaktných platieb. Väčšinou ho uvidíte na platobnom terminále, prípadne vám túto otázku zodpovie obsluha. Pri platení sumy do 20 eur stačí bezkontaktnú kartu priložiť k terminálu bez zadania PIN kódu.

Platby nad 20 eur je vždy nutné potvrdiť PIN kódom.

 
Je to bezpečné?

Technológia prenosu dát pri bezkontaktných platbách je zabezpečená najmodernejším šifrovaním a zaplatiť kartou bezkontaktne je možné vo vzdialenosti maximálne  5 cm od platobného terminálu.

 


Viac o bezkontaktných kartách
Máte otázky?
Limity kariet

Kategórie:

Aktuality