späť

mHypotéka so sadzbami od 2,49% p.a.

Milí zákazníci,

Máme pre Vás ďalšiu pozitívnu správu, najmä ak práve riešite otázku bývania.  Opäť sme znížili úrokové sadzby na mHypotéke, ktoré po novom začínajú na úrovni 2,49 % p.a. pri fixácii na 3 roky. Okrem toho stále dodržiavame našu bezpoplatkovú politiku a ušetríte aj na poplatkoch za vedenie úverového účtu, pri poskytnutí mHypotéky alebo pri mimoriadnej splátke. Celkovo tak môžete ušetriť tisícky EUR.

Zákazník, ktorý si dnes príde do mBank pre najžiadanejšiu variantu hypotekárneho úveru na bývanie vo výške 50 000 EUR, zvolí trojročnú fixáciu s dobou splácania 25 rokov a LTV vo výške 80% s úrokovou sadzbu 2,49% p. a. ušetrí na mesačných splátkach 24,78 EUR. V porovnaní s priemernou úrokovou sadzbou na trhu 3,44% p. a. (zdroj: NBS štatistika za 05/2014), tak zákazník mBank za 25 rokov ušetrí na splátkach 7 434 EUR.

mHypotéka je víťazom súťaže Hypotéka roka 2014, ktorého prvý ročník organizoval magazín Trend a spoločnosť Fincentrum. Jedno prvenstvo získala mHypotéka v kategórii hypoték a druhé v kategórii refinancovaním hypoték.
 

 

Kategórie:

Aktuality

Komentár (3)

Pridať komentár

dole popisane trojnasobne dokazovanie prijmu je manzelkin pribeh.

moja cast:
od roku 2006 mam pozstavenu zivnost, odvtedy pracujem na TPP a vyplata mi chodi do mbank.
co odo mna chce schvalovatelka? potvrdenie o podani danoveho priznania za tusim posledne dva roky co je nezmysel kedze mam pozastavenu zivnost, a potvrdenie o tom ze danovemu uradu nic nedlhujem. to vsetko na tlacive mbank ktore vraj nejaka pani na danovom urade vyplnala k spokojnosti mbank, ale panie za ktorymi som s tym bol ja na to pozerali nechapajuc co tam treba potvrdit a ako.

na upresnenie dodavam ze aj ked som ziadal o hypoteku na podstatne nizsiu ciastku nez je 50% z ceny nehnutelnosti a dolozil som vypils z bankoveho uctu za dva mesiace nie len za pozadovany jeden, napriek tomu som bol nuteny predlozit najprv potvrdenie na tlacive mbank a potom dalsie potvrdenie, kedze ako som spominal pozadovany udaj nebol na tlacive mbank.

Prave prechadzam bolestnym procesom schvalovania hypoteky v mBank. pre kazdeho optimistu ktory sa tesi ze bude mat schvalenu hypo do troch dni a peniaze raz-dva na ucte mam zlu spravu.
schvalovaci proces je uplne rovnako bizarny ako v ktorejkolvek inej banke.
- dokumenty o ktore vas poziada pan/pani na pobocke su s velkou pravdepodobnostou len zlomok z toho, co vo finale budete musiet dokladovat
- to, ze je uver schvaleny do troch dni ani zdaleka neznamena, ze budete mat peniaze na ucte povedzme do piatich pracovnych dni. Schvalovatel ktory vasu ziadost posudzuje s velkou pravdepodobnostou bude pozadovat dalsie a dalsie dokumenty
- komunikacna schopnost schvalovatelov a ludi v banke je menej nez uspokojujuca a tak sa vam s prehladom moze stat ze budete prijem dokladovat najprv vypisom z bankoveho uctu, potom tlacivom stiahnutym zo stranky mbank potvrdenym zamestnavatelom a nakoniec dalsim extra potvrdenim od zamestnavatela, kedze udaj ktory schvalovatel pozaduje sa na tlacive od mbank nenachadza
- aj ked je vasa ziadost akoze uz schvalena, stale ste vydany na milost a nemilost schvalovatelovi. je jedno kolko a akych poziadaviek na potvrdenia bude schvalovatel mat, peniaze nedostanete pokial nepredlozite vsetko co pozaduje.

takze od podania ziadosti o hypoteku vam peniaze dorazia na ucet tak za dva-tri tyzdne. pripravte si pevne nervy a par dni dovolenky/marodky na vybehavanie potvrdeni.

ak si myslite ze pri ziadani o hypoteku mate vsetky potvrdenia tak mozte s velkou pravdepodobnostou pocitat s tym, ze ich teda vsetky fakt nemate.