späť

Zmeny v sadzobníku mBank

Vážení zákazníci,

v mBank sa aktívne zaujímame o potreby vás, našich klientov. Počas jesene sme preto realizovali hĺbkový prieskum, kde sme sa pýtali na preferencie našich zákazníkov. Výsledky sme dôkladne spracovali a na ich základe sme pripravili nový sadzobník poplatkov, ktorý začne platiť od 1. 3. 2015.

Prvý rozdiel je viditeľný na prvý pohľad – sadzobník sme výrazne zjednodušili a skrátili o viac než polovicu. V rámci ostatných zmien sa bližšie pozrieme na tie najdôležitejšie.

 

Jeden výber z bankomatu zadarmo a bez podmienok

Z prieskumu vyplynulo, že okrem správy peňazí prostredníctvom internet bankingu, zákazníci stále potrebujú mať prístup k svojim peniazom v hotovosti, podľa možností bez poplatku. Preto dňom účinnosti nového sadzobníka opäť prinášame jeden bezplatný výber z bankomatu zadarmo bez podmienok. Naďalej ponechávame možnosť získať aj ďalšie 3 bezplatné výbery v mesiaci, v závislosti od celkového mesačného objemu platieb kartou.

Mesačný objem platieb kartou do 119,99 EUR – 1 výber zadarmo
Mesačný objem platieb kartou od 120 do 159,99 EUR – 2 výbery zadarmo
Mesačný objem platieb kartou od 160 do 199,99 EUR – 3 výbery zadarmo
Mesačný objem platieb kartou nad 200 EUR – 4 výbery zadarmo
Každý ďalší výber z bankomatu – 1,20 EUR

Poplatky za výbery z bankomatov budeme účtovať tak ako doposiaľ, teda 10. dňa v nasledujúcom mesiaci, a to z toho dôvodu, aby sa stihli zaúčtovať platby, ktoré uskutočníte koncom mesiaca.

 

Vedenie účtu naďalej zadarmo

Založenie a vedenie účtu je stále zadarmo. Na tomto fakte sa nič nemení ani v novom sadzobníku. Navyše, mBank sa rozhodla garantovať, že súčasní a budúci klienti budú mať osobný účet a jeho základné služby navždy zadarmo.

 

Debetná karta zadarmo iba pre tých, ktorí ju aktívne využívajú

Veľmi zaujímavým výstupom z prieskumu bol tiež fakt, že našich klientov možno rozdeliť na dve veľké skupiny – jedna aktívne využíva služby banky, posiela peniaze, platí kartou. Klienti druhej skupiny využívajú mBank takmer výlučne na internetové prevody. K bežnému účtu však majú vydanú aj debetnú kartu. Tú však vôbec nevyužívajú, čím, paradoxne, zvyšujú prevádzkové náklady pre ostatných klientov – banka za nich musí odvádzať poplatky tretím stranám, napr. za výrobu karty a pod.

Riešením situácie je zaviesť poplatok za vedenie nepoužívanej debetnej karty vo výške 1 EUR mesačne. Pre uľahčenie situácie už platobnú kartu budeme dávať len ako voliteľnú súčasť bankových služieb. Ten, kto platobnú kartu nechce využívať, si ju objednávať nemusí. Ten, kto ju používať chce, si ju môže objednať a pri aktívnom používaní ho nebude stáť ani cent naviac.

Čo je ešte potrebné vedieť?

  • Poplatok za debetnú kartu nebudeme účtovať, pokiaľ mesačný objem platieb kartou k účtu mKonto bude aspoň 20 EUR alebo
  • Poplatok za debetnú kartu nebudeme účtovať klientom, ktorí využívajú niektorý z našich úverových produktov (mPôžička Plus, mRezerva, mKreditka a mHypotéka).
  • Po troch neuhradených poplatkoch za debetnú kartu bude karta automaticky zablokovaná
  • Klienti, ktorí kartu už majú, ale nechcú používať, môžu ju kedykoľvek a bez poplatku zrušiť prostredníctvom internet bankingu alebo mLinky.

 

Nový sadzobník mBank platný od 1. 3. 2015 (PDF)

Porovnajte náklady na vedenie mKonta s účtami v iných bankách

 

Ďalšie zmeny v sadzobníku podrobnejšie preberieme v niektorom z ďalších blogových článkov. 

 

tím mBank
 

 

 

Kategórie:

Aktuality

Tagy:

sadzobník, zmeny