späť

mBank na Slovensku bude mať osem rokov a 250-tisíc klientov

 

Rok 2007. Pokrytie rýchlym internetom na Slovensku dosahuje úroveň 17,24 % a za vrchol technológie považujeme dvojjadrový procesor. Steve Jobs predstavuje prvý iPhone a LCD monitor vlastnia len tí solventnejší. Dnes je až neuveriteľné, že do tohto prostredia spustila 25. 11. 2007 svoje služby internetová mBank.

 


Málo poplatkov, veľa klientov
V tom čase mala hŕstka ľudí odvážne plány priniesť na Slovensko modernú, digitálnu banku, ktorá umožní niečo dovtedy nevídané – finančné služby bez poplatkov. Štartovalo sa doslova na zelenej lúke, ale už za prvé dva roky mala mBank viac ako 100-tisíc klientov. V najbližších týždňoch bude prekonaný ďalší míľnik, očakáva sa príchod štvrť miliónteho klienta.


Oceneňovaná doma aj v zahraničí
Banke sa darí. Za posledné roky sa viacnásobným víťazom súťaže Zlatá minca stal bežný účet mKonto. mHypotéka zas pravidelne zbiera ocenenia v súťaži Trend Hypotéka roka, pričom v minulom roku získala dve prvé miesta.
Za svoje revolučné internetové bankovníctvo získala ocenenie na medzinárodnej súťaži Efma v roku 2014. V tom istom roku banka predstavila aj druhú generáciu svojej mobilnej aplikácie pre smartfóny, ktorú v testoch ocenili viaceré odborné médiá na Slovensku aj v Čechách.


Moderná v každom ohľade
Na digitálnych technológiách je založená aj najnovšia pobočka mBank v bratislavskom nákupnom centre Eurovea, ktorá bola otvorená v júli tohto roka. Na rozlohe 45 metrov štvorcových ponúka pohľad do budúcnosti moderného bankovníctva. Vybavená je LED obrazovkami, tabletmi, digitálnym bankomatom pre deti a oddelenou časťou pre poradenstvo.

Darček pre klientov
Pri príležitosti svojich narodenín mBank ponúka možnosť vyskúšať si aké je jednoduché si u nej požičať. Do 15. 12. 2015 prebieha akcia „Získaj svoju prvú pôžičku bez úroku“, ktorá je určená pre klientov, ktorí ešte pôžičku v mBank nemali. Pri tomto produkte neplatia úroky, iba na začiatku pôžičky zaplatia dve percentá za jej dojednanie. Vo výsledku dosiahnu klienti príjemných 3,81 % RPMN.