späť

Pozor! Ďalšie internetové útoky na vaše financie

Kybernetickí útočníci sa opäť snažia preniknúť do bankových účtov. Vymysleli si novú stratégiu. Vytvoria falošné internetové stránky podobné internetovému bankovníctvu a umiestnia ich na popredné miesta vyhľadávačov ako Google alebo Zoznam. Ak sa potom cez takéto stránky budete chcieť do svojho mKonta prihlásiť, môžete byť vyzvaní tiež na potvrdenie autorizačnej SMS správy. Ak vyplníte požadované údaje, hackeri získajú nielen identifikátor a heslo k vášmu skutočnému účtu, ale aj vaše telefónne číslo.

Poradíme vám, ako sa útokom hackerov brániť:

Nevyhľadávajte internetové bankovníctvo cez vyhľadávač. Buď zadajte adresu internetového bankovníctva rovno do hornej lišty, alebo doň vstupujte cez oficiálne stránky mBank.

Vždy sa uistite, že ste na oficiálnych stránkach mBank, teda že v hornej časti obrazovky je napísaná URL adresa http://www.mBank.sk. Len na tejto adrese môžeme pomocou šifrovaných protokolov a ochranných certifikátov zabezpečiť ochranu vašich dát!

Žiadosti o jednotlivé produkty
vypĺňajte jedine cez oficiálne stránky mBank alebo cez internetové bankovníctvo.

Kontaktný formulár v prípade žiadosti o schôdzku vypĺňajte iba na oficiálnych stránkach mBank.

Ak si myslíte, že ste sa v poslednom čase prihlasovali k svojmu mKontu cez podozrivé stránky, bezodkladne si zmeňte heslo v internetovom bankovníctve!

Slovníček pojmov:

Autorizačné SMS
= SMS správa s autorizačným kódom, zadaním ktorého do príslušného poľa
vo formulári v internetovom bankovníctve potvrdzujete platby

Hacker = počítačový zločinec, ktorý je vďaka svojim znalostiam schopný preniknúť do uzavretého počítačového systému a napríklad previesť peniaze z iného účtu na svoj účet alebo zavirovať počítač

Identifikátor = 8 miestne identifikačné číslo, pomocou ktorého sa dá prihlásiť do internetového bankovníctva mBank

Kybernetický útok = internetový útok skupiny hackerov, napríklad s cieľom získania prístupových údajov k bankovým účtom

URL adresa = adresa stránky, ktorá je napísaná v dlhom poli pre vyhľadávanie umiestnenom v lište v hornej časti obrazovky, býva uvedená písmenami http, https, www
 

Kategórie:

Aktuality, Bezpečnosť