späť

Nové produkty v Sadzobníku: platobné nálepky a zlatá mKarta

Možnosti majiteľov mKonta sa opäť o niečo rozrástli. K plateniu teraz môžu využiť aj Zlatú debetnú kartu (MasterCard Debit Gold) alebo platobnú nálepku (mNálepku). Oba nové produkty znamenajú jednoduchý spôsob platenia a Zlatá mKarta so sebou navyše nesie aj veľa výhod.

V súvislosti s uvedením týchto nových produktov od 30.3.2016 sme takisto rozšírili náš Sadzobník bankových poplatkov mBank o tieto nové karty.

 

Zlatá mKarta

S novou embosovanou bezkontaktnou debetnou kartou získate klasické a jedinečné výhody. Rovnako ako pri všetkých našich kartách s ňou budete mať prehľad o každej vykonanej transakcii vďaka výpisom, limity pre platby a výbery si môžete nastaviť podľa toho, ako vyhovujú práve vám, PIN si možno zadarmo zmeniť vo vašom internetovom bankovníctve a je tu aj možnosť dokúpiť si poistenie zneužitia karty a poistenie pravidelných výdavkov.


S našou novou Zlatou kartou sa už nemusíte obmedzovať. V prípade, že potrebujete hotovosť, môžete ňou vyberať neobmedzene a zadarmo zo všetkých bankomatov v SR a máte zadarmo aj 4 výbery mesačne v zahraničí, každý ďalší za 1,2 eur.

Automaticky ku karte navyše zadarmo získate jedinečné cestovné poistenie ako pre majiteľa karty, tak pre najbližších členov rodiny, ktorí s ním cestujú (manžel/manželka, deti).


Každý držiteľ Zlatej mKarty sa navyše stane členom programu MasterCard ELITE, vďaka ktorému sa zdarma dostane do letiskových salónikov MasterCard Lounge na Letisku Václava Havla v Prahe a JET Lounge & SKY Lounge na medzinárodnom letisku Viedeň, a to vrátane občerstvenia, WIFI, spravodajstva a ďalších výhod. Okrem toho ho budú tešiť až 50% zľavy v predajniach s módou, v reštauráciách alebo napríklad na služby pre domácnosť.


Aj do programu MasterCard® Priceless Specials vás zaregistrujeme automaticky a dáme vám tak možnosť získať späť peniaze z každej platby kartou u obchodníkov, ktorí sa ho zúčastnia.

 

Podobne ako pri iných našich kartových produktoch je možné mať kartu úplne zadarmo pri jej aktívnom užívaní, tj. ak v danom mesiaci zaplatí držiteľ Zlatej mKarty so všetkými svojimi debetnými aj kreditnými kartami mBank v súčte viac ako 400 eur. Do obratu mu započítame všetky kartové transakcie, nech ich už urobil prostredníctvom platobnej nálepky, kreditnej karty alebo karty debetnej. V opačnom prípade je mesačný poplatok za vedenie Zlatej mKarty 5 eur.

Vydanie dodatkovej Zlatej mKarty karty je zdarma. Mesačný poplatok za každú dodatkovú Zlatú mKartu je tiež 5 eur, aj tu však platí, že pri aktívnom používaní ju klient môže mať zadarmo.


Už viete všetko potrebné a máte na mysli jediné - ako to “zlatíčko” získať?

Najjednoduchší spôsob je požiadať o Zlatú mKartu vo vašom internetovom bankovníctve v sekcii Supermarket. K dostaniu bude tiež na akomkoľvek obchodnom mieste mBank alebo cez mLinku: 0850 60 60. Noví klienti o ňu budú môcť požiadať hneď pri otvorení účtu, počas zriaďovanie hypotekárneho úveru, kreditnej karty a ďalších produktov. Keď sa nebudete môcť nabažiť, môžete si zaobstarať až 4 dodatkové Zlaté mKarty.

mNálepka

Vôbec najjednoduchším spôsobom platenia je použitie bezkontaktnej platobnej nálepky. Jednoducho si ju nalepíte napríklad na telefón alebo na kľúče a pri nákupe nebudete potrebovať peňaženku. Vôbec najviac ju asi oceníte, keď len narýchlo vybehnete do obchodu pre nejakú drobnú ale nevyhnutnú vec, ako je smotana do kávy pre nečakanú návštevu alebo televízny program na víkend. Už sa vám nestane, že zabudnete peniaze alebo nebudete mať drobné, jednoducho zaplatíte kľúčmi, ktoré si so sebou musíte vziať tak či tak.

Upozorňujeme, že telefóny s NFC platbami budú s veľkou pravdepodobnosťou rušiť signál platobnej nálepky. Odporúčame teda nálepku na prístroji najskôr vyskúšať, než ju naň nalepíte.

Nálepkou možno bez PINu zaplatiť za nákup iba do 20 eur, je teda zabezpečená rovnako, ako bežná platobná karta. PIN si môžete sami nastaviť vo svojom internetovom bankovníctve. Tu tiež nálepku zablokujte, pokiaľ ju stratíte!

Na sociálnych sieťach sa nás najčastejšie pýtate:
Ako môžem bezkontaktnú nálepku získať?
Jednoducho o ňu požiadajte vo svojom internetovom bankovníctve v sekcii Supermarket.

Je nálepka viazaná na platobnú kartu?
Nie je. Nálepka je samostatný produkt, ku svojmu mKontu teda môžete mať kartu aj nálepku, iba nálepku alebo len kartu, záleží na vás.

Započítava sa do objemu transakcií vykonaných platobnou kartou k mKontu?

Áno, platby realizované nálepkou sa započítajú do sumy 20 eur potrebných na to, aby ste neplatili poplatok za vedenie mKarty alebo do 400 eur potrebných pre bezplatné vedenie Zlatej mKarty.

Aj my sme sa vás pýtali: Za akých cenových podmienok by ste si našu nálepku zaobstarali? Najčastejšie ste odpovedali, že by ste boli ochotní zaplatiť za jej vydanie až 5 eur. Chceli sme Vám urobiť radosť a preto sme cenu ešte znížili len na 4 eurá za vydanie a navyše ju môžete používať 5 rokov.