späť

Tri zvieratá, ktoré zarábajú viac, ako väčšina z nás

Veľa celebrít zarobí ročne viac, než my, bežní smrteľníci, za celý život. Sociálne siete a YouTube navyše prihrávajú množstvu tzv. influencerov: hráčom počítačových hier a shopaholičkám berúcim tisíce len za to, že sa pochvália svojim nákupom. A kapitola sama o sebe sú potom zvieratká, ktoré strhávajú internetové davy. Každý na Facebooku predsa miluje mačiatka... Takéto zvieratá si popri obrovskej popularite užívajú život v luxuse. A s nimi samozrejme aj ich páničkovia.

Grumpy Cat

Keby ste sa spýtali Grumpy Cat, čo si myslí o svojej sláve, asi by ste nedostali milú odpoveď. Rovnako ako na žiadnu inú otázku. Hoci v skutočnosti ide údajne o veľmi hravú mačku plnú života, vrodený predkus jej dodáva výraz natoľko protivný, že až videá museli preukázať jeho pravosť.

Prvých pár fotiek svojráznej mačky odštartovalo v roku 2012 lavínu zdieľaní na sociálnych sieťach. Možno aj vďaka profesionálnemu manažérovi, ktorý sa špecializuje na slávne mačky, sa môže Grumpy Cat k dnešnému dňu pochváliť dvoma knihami, 7 miliónmi fanúšikov na Facebooku, pol miliónom priaznivcov na Instagrame a dokonca aj vlastným filmom.

Reklamné predmety s "nevrlou mačkou" sa tiež predávajú ako opreteky. Hoci majiteľka Tabatha Bundesen tají, koľko jej miláčik priniesol do rodinného rozpočtu, odhady sa pohybujú okolo 100 miliónov amerických dolárov.

Tuna Dog

Zatiaľ, čo sa pri ľuďoch vníma predkus skôr ako prekážka na ceste ku sláve, zdá sa, že pri zvieratách to je naopak - alebo aspoň pri tých, ktoré globálne dobyli internet. Po Grumpy Cat sa vďaka predkusu preslávil aj Tuna, kríženec jazvečíka, ktorého príbeh bez preháňania pripomína americký sen. Ten, kto ho bezostyšne odhodil pri ceste v Los Angeles, si musí trhať vlasy.

Nová psíkova majiteľka odštartovala instagramový účet, na ktorom sa Tuna najprv pýšil rôznymi prevlekmi. Po obrovskom náraste "followerov" nezostalo len pri nich. Nasledovali reklamné predmety ako tričká a hrnčeky s jeho bizarnou tvárou. Pochopiteľne sa chystá aj kniha. Nezanedbateľné zárobky idú síce do vrecka paničke, ktorá sa opusteného jazvečíka ujala, tá ale časť z nich venuje na útulky pre zvieratá a na ochranu zvierat.

Boo

Nemecký trpaslíči špic Boo je údajne najmilší pes na svete. Hrnčeky a tričká nie sú zďaleka jediné možnosti, ako si donekončna pripomínať jeho srandovne chlpatú hlavu. Prečo nesiahnuť napríklad po plavkách alebo gumových topánkach Crocs? Okrem toho už o tomto psíkovi vyšli tri knihy a chystajú sa nové.

Ľudia na svojich psíkov a mačičky míňajú väčšie a väčšie sumy. Doprajú im bio kŕmenie, štýlové oblečenie, diamantové obojky a elektronické búdy. A pritom vďaka domácim miláčikom môžeme to isté dopriať aj sebe. Sú vaša Lily alebo Jerry príliš milí na to, aby ste si ich krásu nechali pre seba? Odfoťte ich a nechajte internet pracovať za vás. Možno, že budúci úspešný TV seriál bude práve o nich ;-)
 

 

Zdroj: By Rjommabolli (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

Kategórie:

Aktuality, Voľný čas

Tagy:

zvieratká