späť

4 najdrahšie chyby, ktoré robíme pri nakupovaní školských potrieb

Začiatok školského roka sa blíži a s ním aj finančné výdavky na nákup kníh, zošitov, písacích potrieb a dnes aj elektronických pomôcok potrebných na vyučovanie. Vaša peňaženka ale po prvom školskom nákupe nemusí zívať prázdnotou, stačí si všetko v pokoji premyslieť. Niektorí žiaci, študenti aj rodičia už určite dobre vedia, že okrem tých nevyhnutných, sú aj pomôcky zbytočné, na ktoré sa celý školský rok len práši… Aby ste tento rok nakúpili čo najvýhodnejšie, pripravili sme pre vás štvoricu pravidiel, vďaka ktorým sa vyhnete drahým chybám.


1. Zlaté pravidlo - Nakupujte v správny čas
Keď sa vrhnete do papiernictva už teraz, povinnosť si síce splníte včas (chválime), ale tiež utratíte zbytočne veľa. Úplne najlepšie je počkať do polovice septembra. Po prvé - možno vám doma v zásuvke ešte zostalo zopár papierov, ceruziek a pier z minulého školského roka, po druhé – začiatky vyučovania  (minimálne prvý týždeň) bývajú v základných a stredných školách pozvoľné a skôr informatívne. Takže pokoj, máte čas, užívajte si ešte posledné dni prázdnin :-)

 

2. Strieborné pravidlo - Nakupujte na správnych miestach
Môže sa zdať, že zájsť do obchodu s obrovskou ceduľou Výpredaj alebo ešte lepšie do jedného z tých obchodov, kde všetko stojí euro, je krok smerom k úspore, ale nenechajte sa pomýliť. Veľké obchodné reťazce si často môžu dovoliť ísť s cenou ešte nižšie. Vôbec najvýhodnejšie je porovnať si ceny v on-line porovnávačoch ako Heureka.sk, Najnakup.sk, Pricemania.sk.

 

3. Bronzové pravidlo - Nekupujte hneď všetko, čo si vyučujúci nadiktujú
Platí to najmä o knihách a učebniciach, ktoré sami napísali, ale aj o výtvarných potrebách „do budúcna“ alebo „nevyhnutných športových pomôckach“. Dosť často sa totiž výučba dostane do sklzu a plánovaný harmonogram sa neuskutoční. Počkajte do novembra, či sa skutočne v decembri bude robiť sľubovaná vianočná keramika. Nakupujte priebežne – a lacnejšie.

 

4. Železné pravidlo - Všetko nemusí byť nové
Hneď na začiatku roka si pozrite nástenky a školské weby. Nájdete tam s najväčšou pravdepodobnosťou aj tie učebnice a ďalšie školské potreby, ktoré potrebujete práve vy. Nesmiete ale váhať, ich množstvo je limitované. Výhodne môžete pochodiť aj v antikvariátoch alebo obchodoch zameraných na výpredaj kníh, napr. MegaKnihy.sk. Chápeme, že nové veci vyzerajú pekne, ale "šalátové" vydania majú šmrnc, dajú sa bez výčitiek počmárať a ak k nim máte po ruke smartfón, vyzerajú celkom cool.
 

Kategórie:

Aktuality, Voľný čas