späť

8 najzvláštnejších vecí, ktoré sa ľudia snažili predať na internete

Týždeň pred výplatou býva ten najdlhší. Ale zaujímalo by nás, ako strašne dlhý musel byť pre niektorých z nasledujúcich ľudí, keď na internete predávali takéto veci...


Poznáte to, máte doma starý gauč, kreslo alebo oblečenie a chcete sa ich zbaviť. S najväčšou pravdepodobnosťou zvolíte bazár. Na internete existuje hneď niekoľko on-line búrz či iných webov, cez ktoré môžete predať nepotrebný tovar alebo urobiť naozaj výhodný nákup. A medzi všetkým tým nábytkom a čisto praktickými vecami sa zrazu objaví napríklad toto:


1) Napoly zjedený francúzsky toast Justina Timberlakea
Ten po rozhovore zanechala známa hviezda v rádiu v New Yorku. V roku 2000 sa predal za 1 025 dolárov! DJ z rádia zaradil sendvič do internetovej dražby a šialenú sumu mu za neho ponúkol 19-ročný super fanúšik.


2) Brnenie pre morča
Áno, čítate dobre. Autor sľúbil ručne vyrobené miniatúrne brnenie pre morča (samozrejme so zladenou prilbou), ktoré "udržiava morča chránené a v bezpečí v každej situácii". Predalo sa v roku 2013 za 1 150 amerických dolárov.


3) Tehotenský test Britney Spears

Test sa údajne našiel v smetiaku pred speváčkiným domom v Los Angeles. Kupujúci za neho v roku 2005 dal 5 001 dolárov!

4) Zmysel života

Predávajúci napísal: "Objavil som dôvod našej existencie a rád sa oň podelím s tým, kto urobí najvyššiu ponuku". Osem ľudí bolo dosť zvedavých na to, aby prihodili. Vyhrala ponuka s 3.26 americkými dolármi a nás by nesmierne zaujímalo, čo sa kupujúci dozvedel!


5) Kukuričný lupienok
Anglický študent predal v roku 2004 svoj "cornflake" za 1,63 dolára. Hoci predaj sprevádzali komplikácie, (server požadoval stiahnutie ponuky, pretože u nej nebol uvedený dátum minimálnej trvanlivosti), lupienok sa nakoniec podarilo predať včas. Uf.


6) Grilovací priestor veľkosti autobusu
Takmer 23 metrov na dĺžku doplnených 7 komínmi sa v roku 2015 predalo za 350 000 dolárov. V tejto netradičnej kuchyni si nový majiteľ môže uvariť až 4 tony mäsa naraz.


7) Doritos v tvare pápežovho klobúka
Predané v roku 2005 za neuveriteľných 1 209 dolárov. Rovnaký kupujúci si o rok skôr kúpil tiež grilovaný syr v tvare Panny Márie za 28 000 dolárov.


8) Zábavný víkend so 4 austrálskymi mužmi
Hoci to znie zvláštne, muži povedali, že nebudú hradiť cestovné náklady, ale sľúbili víkend plný piva, dobrej konverzácie a neskutočne veľa smiechu. Skoro nás mrzí, že sme nemohli ísť... aj keď to znie trochu podozrivo ☺
 

Kategórie:

Voľný čas