späť

On-line banka mBank ako prvá úspešne prešla na euro

Najmladšej slovenskej banke mBank sa ako prvej na Slovensku podarila úplná konverzia bankového systému na euro. Banka spustila plne funkčný internet banking v on-line režime už 1. januára 2009 o 19:50 hod.

„Pôvodne sme očakávali, že náš internet banking bude klientom prístupný 2. januára v popoludňajších hodinách. Naše potešenie zo spustenia v predstihu je o to väčšie, že sme zo všetkých bánk na Slovensku mali najmenej času na prípravu našich systémov na euro. Na slovenský trh sme totiž vstúpili len v závere roka 2007, t.j. v čase, kedy už všetky banky mali podstatnú časť príprav prechodu na euro za sebou," uviedol na margo konverzie Marek Duban, generálny riaditeľ mBank na Slovensku.

mBank už po konverzii poskytuje takmer všetky svoje služby, pričom klienti môžu okrem iného realizovať aj on-line prevody v rámci banky. Táto možnosť je dostupná tak pri účtoch pre fyzické osoby, ako aj pri podnikateľských účtoch. Od 2. januára 2009 je mBank rovnako schopná pripísať na účet klientov aj prichádzajúce zahraničné platby zo systému Target2. Jediným obmedzením je, že všetky zadané medzibankové prevody z banky odídu až 5. januára. Je to deň, kedy bude na Slovensku nanovo spustený domáci medzibankový platobný systém.

„Počas silvestrovskej noci sme sa v prvom rade zamerali na úspešné ukončenie koncoročnej závierky. Popri tom prebehli testy transakcií realizovaných platobnými kartami a konverzia webovej stránky. Samotná konverzia bankového systému začala prebiehať 1.1.2009 nadránom. Trvala len niekoľko hodín, za ktorými nasledovali dôkladné testy kompatibility," približuje posledné chvíle pred prechodom na euro M. Duban. Podľa neho nie je úspešná eurokonverzia zďaleka jedinou ambíciou mBank v začiatku roka 2009. „Pripravujeme spustenie ďalších nových produktov a funkcionalít, ktoré naši klienti s nadšením očakávajú", uzatvára.

Kategórie:

Aktuality