späť

Zvýšte svoju bezpečnosť pri platbách na internete.

 

Vážení klienti,

 

ak využívate svoju debetnú alebo kreditnú kartu od mBank pre platby na internete, odporúčame vám vo vlastnom záujme využívať možnosť bezplatnej zmeny limitov pre internetové platby.

 

Internet Banking mBank umožňuje zmenu limitu pre všetky typy platieb vykonávané prostredníctvom platobných kariet kedykoľvek a bez poplatku.

 

Limit si tak môžete po znížení na 0,- eur v prípade potreby kedykoľvek zvýšiť na požadovanú sumu (napr. na cenu tovaru kupovaného cez internet).

 

Po realizácii transakcie vám odporúčame opäť znížiť si limit pre internetové platby na nulovú hodnotu.

 

Touto formou budete mať 100%-nú ochranu svojich prostriedkov pred prípadným zneužitím údajov vašej karty na internete.

 

V prípade, že by ste pri nulovom limite zaznamenali vo svojich denných e-mailových výpisoch pokusy o zneužitie svojich prostriedkov, odporúčame vám platobnú kartu bezodkladne zablokovať.

 

Následne vám na požiadanie bezplatne doručíme novú platobnú kartu.

 

Možnou cestou ochrany platobnej karty pred jej zneužitím je aj aktivácia sms notifikácie. Viac sa o tejto službe dozviete tu.

 

Tím mBank

 

Kategórie:

Aktuality

Komentár (13)

Pridať komentár

Mne sa stalo, že mi pred mesiacom nejaka firma pstars.com z Anglicka stiahla z uctu 600 USD cca 463 EUR. ziatil som to, ked som siel na ucet. To uz dalsich 69 EUR bolo viinkulovanych opat nikde do Anglicka. Toto vsetko boli platby akoz cez VISA kartu, ktoru mam stale v penazenke! Kartu som rychlo zablokoval, tych 69 EUR neodislo. 600 USD (cca 463 EUR) mi banka vratila ale zatial s nimi nemozem hybat, kym neprebehne reklamacia. Tak pevne verim, ze mi ich odblokuju a ja o nic nepridem. Inak tu koncim.....

Ďakujem za info, Rexo.

...uz len dodam to, ze podla info z banky a bankoveho ombc. ide o podvodnikov ktory si vas najdu na internete ked sa pokusate platit platobnou kartou , treba si na to davat velky pozor, v ziadnom pripade sa mi nikto nenabural do i-bankingu. Ide o sikovnych podvodnikov ktory sa vas snazia obrat o zarobene peniaze, preto davat velky pozor pri platbach cez internet a radsej zvolte mensi limit na karte a pravidelne kontrolujte pohyby na ucte ak ked ste s uctom nic nerobili.

Aby som vam to uzrejmil, Marece to nemohol nikde vidiet, to mu jeden pekny den zavolal polepeny od strachu a polokoktavim hlasom pracovnik banky a opytal sa ho preco sa pokusa vyberat si 1200 € zo svojho uctu ked ich tam pri tom ani nema??? A v tej chvili Marece zistil , ze si z jeho uctu bez jeho vedomia niekto chce nieco vybrat. A odkial , ze to viem ja? Stalo sa mi to iste, nastiastie ma muselo asi tyzden dozadu nieco osvietit a tak som takmer vsetky dostupne prostriedky z mBanky vybral a tak predisiel istej strate bez navratu! Vid. pripady v CR.

váš komentár

váš komentár

váš komentár

Ja sa chcem opýtať, keď píše Mareček, že niekto chcel jeho 1 200,- €, že kde to videl v IB, ten neoprávnený pokus o zneužitie karty. Mňa to tiež zaujíma, že kde si to môžem v IB pozrieť.

Takto to robím aj ja... Mo/to platby sú platby cez telefón, email napríklad. Je to starší spôsob platenia na diaľku

nastaviť na nulu aj Mo/To platby (PS: čo to vlastne sú tie "Mo/To" platby?)

váš komentár

veru veru .... aj ja mám s tým skúsenosť, ako niekto chcel mojich 1200€ ...

tak to robim :)) a aj nikdy nepouzijem kreditku pre net transakcie k beznemu uctu, ale k zaloznemu emaxu :) ale skvela rada, lebo vacsina ludi si to neuvedomuje