späť

Modernizácia internet bankingu - čo všetko sa zmení?

V nedeľu 14.6.2009 ráno prejde náš Internet Banking (IB) zmenou. Finálny výsledok by ste mali vidieť už okolo pol desiatej. Čo všetko nás/vás čaká a neminie? Nový internet banking bude ešte rýchlejší a prehladnejší, ako ten súčasný.
 
Pribudnú hlavne nové odkazy, ktoré zjednodušia prístup k najpoužívanejším službám. Zmena v navigácii sa najviac dotkne ľavého menu, ktoré prešlo menšou kozmetickou úpravou. Spojili sme tu viacero položiek do jedného celku, ako v prípade kreditných a platobných kariet. Z nich vznikla jedna spoločná sekcia s jednoduchým názvom Karty. Sekcia s názvom Nastavenie pre zmenu do seba pohltila položku Môj e-mail zo „starého“ IB a po novom prinesie aj možnosť nastavenia korešpondenčnej adresy.

 

Celkom nová je položka správy z banky, do ktorej budete od nedele dostávať informácie o odstávkach, ale napríklad aj správy o nezrealizovanom inkase. mVKLAD sa v IB zmení na (nájdete v položke) Termínované vklady. Rovnaké ostávajú položky s názvom Zoznam žiadostí, mLinka, Operácie na potvrdenie, Moje úvery .
 Najpoužívanejšia sekcia Moje účty prejde zároveň najdôležitejšími zmenami. Zmení sa v nej totiž zobrazovanie na pravej strane obrazovky. Nielenže sa jednotlivé čísla účtov budú po zmene zobrazovať v správnom formáte s pomlčkou a lomkou, ale budú sa aj zoraďovať za sebou vždy v tomto poradí: mKONTO, eMAX, eMAX plus, mPÔŽIČKA, mKONTO Biznis a eMAX Biznis. Priamo pod jednotlivými číslami účtov uvidíte rýchle voľby Jednorazový prevod, História operácií, Zoznam príjemcov. Položka  Zoznam príjemcov sú vlastne súčasné Preddefinované prevody. Navyše nám však pribudne možnosť vybrať si konkrétneho prijímateľa zo zoznamu pri zadávaní prevodu a tiež možnosť uložiť si prijímateľa do zoznamu na konci jednorazového prevodu. Počet šablón preddefinovaných príjemcov sa mení zo súčasných 50 na 100. Preddefinovaní príjemcovia však ostanú kvôli eMAX a eMAX plus viazaní na účet. Samotný prevod vám ešte uľahčí kalendár, v ktorom si presne kliknete na deň, kedy chcete prevod uskutočniť/pozri obrázok/.


Nový IB bude mať vylepšené aj Inkaso. Jednak sa v ňom bude dať aktivovať zastavené inkaso, a tiež vykonať inkaso s budúcim dátumom splatnosti. Nabudúce viac o platobných kartách v novom IB. Nový internet banking podporuje tieto internetové prehliadače : IE 6, IE 7, IE 8, Firefox 3 a Opera.

Kategórie:

Zo života banky