späť

mBank zlučuje riadenie vybraných oddelení v SR a ČR

Banka chce využiť podobnosť susedných trhov

 

On-line banka mBank vymenovala nových manažérov, ktorých úlohou je od septembra riadiť a koordinovať vybrané oddelenia spoločne pre Českú a Slovenskú republiku. „Cieľom tohto kroku je využitie synergií z pôsobnosti banky na susedných trhoch. Zmeny v riadení sa dotýkajú oblastí marketingu, vývoja produktov a riadenia rizika,“ približuje Marek Duban, generálny riaditeľ mBank v SR.

 

Novým riaditeľom marketingu mBank pre SR a ČR sa stáva Jan Horák. Ten doteraz zastával pozíciu riaditeľa marketingu mBank v Česku. Na začiatku pôsobenia v mBank pracoval ako marketingový analytik. Jeho osobným cieľom v novej pozícii je implementovať víziu „Marketing bez hraníc.“

 

Vývoj produktov v slovenskom a českom zastúpení mBank povedie  Katarína Turnová, ktorá pred vymenovaním do novej funkcie pôsobila ako produktový špecialista pre kľúčové produkty, hypotéky a produkty pre malých a stredných podnikateľov.

 

Riaditeľom pre riadenie rizika a schvaľovanie úverov v oboch krajinách je od septembra Lukáš Hartl. Ten doposiaľ zastával rovnakú pozíciu v českej mBank.

 

Kategórie:

Aktuality

Komentár (21)

Pridať komentár

Podobný postup bol zvolený aj u jednej významnej cesvetovej finančnej spoločnosti donedávna pôsobiacej v sponzoringu F1. Pre obchodných zástupcov to prinieslo podstatné zhoršenie pozície, pre presadzovanie a podporu produktov spoločnosti v SR. Pre klientov sa podstatným spôsobom zhoršilo /predĺžilo/ a skomplikovalo riešenie problémov voči spoločnosti. Podnety zo slovenska skončili v Prahe a neposúvali sa pražským vedením do centrály. Po prijatí eura sa trhy v SR a ČR o ďalší krok vzdialili. Stačí sa pozrieť na rozdielny prístup lídrov bankových inštitúcií ku klientovi pôsobiacich na trhu v SR aj ČR. Ani vstup do EU klintelu bánk nezrovnoprávnil. Delí ich do rôznych kategórií. Je mi jasné, že český trh je dvojnásobne väčší ako slovenský ale prečo by som mal byť klientom 2. kategórie. Nejedná sa totiž o zlúčenie SR a ČR ale o zlúčenie ČR a SR. Malý praktický príklad z posledného obdobia na záver: Platobný príkaz z 28. 9. 2009 je realizovaný až 29. 9. 2009 nakoľko v ČR je štátny sviatok.

much much pretty

Skúsme si myslieť, že príčinou je toto:

http://www.bankovnipoplat...


...alebo nepriamo aj toto:

http://firmy.etrend.sk/fi...

http://firmy.etrend.sk/fi...

opat vsetky klucove pozicie budu mat cesi !!!

Škoda že neexistuje možnosť výhodne využívať IB na finančné transakcie medzi mBank na Slovensku a v Česku. Syn mi študuje v Čechách, a kvôli výhodnejším prevodom finančných prostriedkov zo Slovenska do Čiech sme museli zriaďovať účty v ČSOB. Plánuje mBank podobné výhodné prepojenie svojich pobočiek na Slovensku a v Čechách aj v tejto oblasti?

v mBank.CZ občine Slovenska mohli používať samozrejmé vlastní RČ a stačil pas - nebolo treba mať prechodného či trvalého pobytu, tak ste to zrušili... a či to ešte bude fungovať?

Ako dlho ešte cudzinci budú potrebovať trvalý alebo prechodný pobyt na území České Republiky aby vybaviť účet?
Niekedy čítam že na budúci čas to všetko bude spojene, a sa bude dať vybaviť účet bez problémov, ale stále nič sa s tím nerobí :-(

Nic sa nemeni, len sa setria naklady. Tak ako kdekolvek inde. Vyhoda pre zakaznikov ziadna, len kecy

Asi ma banka financne problemy ked sa zacina zlucovat. Budem musiet zrusit ucet

to Lidka:
draha, ked klesa urok tak to nie je iba vola mBank ale len reakcia na kroky ECB vo Frankfurte... a neporovnavaj EUR a CZK prepanajana...
ked to poviem laicky, cim nizsie uroky tym stabilnejsia mena, tak bud rada...

Lidka: nie urok na sporiacich uctoch sa menit na Slovensku tak ako v Cechach nebude, spajanie pozicii na manazerskych postoch v tomto smere nema ziadny dopad. menit pre klientov sa nebude nic, iba ja budem mat ineho sefa :P

Opäť sa pýtam, aké dopady to bude mať pre nás klientov,napr. či na emaxplus budeme mať rovnaká úrok (2,5 % p. a.) ako v českej mbank alebo Slovákom opäť stačí 1,8 % p.a. ? Vysvetlite prosím vetu na mbank .cz " chce ťažiť z bánk susedných štátov".Povedzte mi načo mám namotávať svojich priateľov, na neustále sa znižujúci úrok?

to Nick S...
to si povedal ty. ja hovorim o skusenostiach po 93om o fungovani firiem CZ vs. SK (vzorny priklad jeden mobilny operator a jeho vedenie).
chcem verit, ze mBank namiesto rozbehnutia potrebnych sluzieb (ktore vdaka euru mozeme mat a ceska mBank zatial nie) riesi fuziu preto aby sme pocitili synergyefekt.

Keď banky s Slovenska Poľska a ČR bude sa dať spojiť
Mam účet v Poľsku a Slovensku.
Myslím že bolo by super, keď by sa dalo prihlásiť a pozrieť na oba účty.
A dobre by bolo keď by možná za darmo poslať peňazí s poľského/českého účtu na slovensky a na späť (ako v ČSOB medzi SK a ČR)

Keď banky s Slovenska Poľska a ČR bude sa dať spojiť
Mam účet v Poľsku a Slovensku.
Myslím že bolo by super, keď by sa dalo prihlásiť a pozrieť a oba účty.
A dobre by bolo keď by možná za darmo poslať peňazí s poľského/českého účtu na slovensky a na späť (ako v ČSOB medzi SK a ČR)

Ale no tak... Držme si palce, třeba to dopadne tak, že "federální" mBank bude pro Poláky aspoň trochu partnerem. (Naděje umírá poslední.)

legnaw: dobre som sa pobavil :-))

Jeste si nezapomen postezovat, ze z tech tri lidi jsou dva Cesi a jen jeden Slovak a zaciname vas znovu uzurpovat jako kdysi za starych dobrych komancskych casu.
;-)

aha..uzasne takze doteraz meskali produkty lebo psoncii neboli schopni sa preorientovat na euro. teraz nam budu do SAPA trhu kafrat pepici....

aj tak sa nedozijeme intl platieb a o platbach do inych bank eurozony za nulovu (alebo slusnu cenu, nie 10€ ako kamenne banky) ani nehovorim.

je to info o tom, že sa šetrí a rozmýšľa ako čo najlepšie využiť dané možnosti, priestor...
A čo budú robiť slováci? z skmbank? ostávajú?

a bude mozne si otvorit konecne aj ucet v ceskej mbank, konecne budu medzinarodne transakcie alebo je to len info, aby sa nepovedalo...

Nerozumiem :)
a ake to bude mať dopady na nás klientov? niečo sa zmení, nebodaj zlepší?