späť

Sú tu mFondy. Zoznámte sa.

 

Vážení klienti,

na našej internetovej stránke oddnes nájdete informácie o novom produkte mFONDY.

Pozývame vás na zoznámenie sa s novým produktom mBank, ktorý vám pomôže rýchlo, jednoducho a lacno investovať do podielových fondov. 

 

V ponuke nájdete prvých 12 podielových fondov od spoločnosti WIOF. Pripájať jednotlivých správcov a ich fondy budeme postupne.

 

Budeme radi, ak sa s vašimi názormi a pripomienkami podelíte s nami v diskusii na mFóre.

 

Začať investovať budete môcť už onedlho

  

Kategórie:

Aktuality

Komentár (19)

Pridať komentár

Prosím o radu. Investoval som do zahraničného fondu WIOF určitú sumu - 400 EUR, oboznámil som sa s podmienkami ale jednu vec nechápem. Počítam so stratou aj so správcovským poplatkom, ktorý je 2,4 %. Ale to že ak otvorím register k fondu a správcovská spoločnosť mi strhne za nič 4O EUR som nečakal. Podľa mňa je to potom podfuk. Teraz mam k dispozicii 360 EUR aj keď by som bol ziskovy tak po vybraní peňazí mi strhne ešte 2,4 % potom sa nabalí iba správcovská spoločnosť a klient bude furt v strate....

No mBANK bolo by korektne zverejnit konecne datum odkedy bude mozne podat ziadost. Ja viem ze aj zverejnovanie zmien v urokoch chvilu trvalo no teraz sa to dozviem vzdy aspon cca 8 hod. pred zmenou.

kedy bude mozne vyplnat dokumenty pre mFondy ?

obávam sa, že si ešte pár dní počkáme :X Minimálne týždeň odhadujem

Ahoj LuboH:

Akokolvek hladam nenasiel som kde je ziadost na zriadenie fondov. Dnes by sa to malo uz dat vyplnit a poslat postou.

to .Peter (No.3)
Žiadosť o mFondy bude možné zadávať už čoskoro.
.
ked tu padli prve info o fondoch, hovorilo sa o 1.4.

Zdravím Zipso,
Hodnota aktív denominovaných v inej ako referenčnej mene príslušného podfondu sa
prevedie na referenčnú menu prevládajúcim výmenným kurzom v Luxembursku v čase
stanovenia príslušnej čistej hodnoty aktív (ak sa bavíme o WIOF).
Pokiaľ ide o zobrazenie denominačnej meny,budeme sa Tvojim návrhom zaoberať. Za prospekt a jeho aktuálnosť zodpovedá správca. Akonáhle bude prospekt aktualizovaný, bude zverejnený aj na našej stránke.
Príjemný deň prajem
LH

LuboH: Aj ked som ta predbehol s odpovedou zaujimalo by ma kde zistim aktualny kurz konverzie meny a koli prehladnosti by ste to mohli fakt uviest pri kadzom popise fondu samostatne. Takto sa tam treba preklikava co je dost neprakcitke. Nohovoriac otom ze prospekt je skoro rok stary teda informacie z neho nemusia byt aktualne spravne.

Dobrý deň Zipso, login,
vidím, že Zipso už odpovedal za mňa :) Ďakujem.
Príjemný deň Vám prajem.
LH

Ahoj Login: Aj ja som chvilu hladal tieto informacie a som za aby boli priamo uvadzane pri detaile fondu ale po troche hladania som to nasiel. Ak si pozries polozku predajny prospekt otvori ti PDF subor a na druhej strane su informacie o podfondoch a referencna mena v ktorej su vedene.

Dobrý večer LuboH,
Narýchlo som si pozrel fondy a info o nich. Čo ma hneď napadlo,že mi tam chýba podstatná informácia, a to denominačná mena fondu. To že môžem investovať v EUR je OK, ale je dôležité v akej mene je fond vedený, predpokladám, že India,China,Pakistan a Africa budú denominované v USD ale napr. Rusko a iné neviem. Taktiež či ak je fond denominovaný v USD je pohyb kurzu k EUR zaistený,alebo nie. Myslím, že by nemal byť problém tieto informácie doplniť. Taktiež by som privítal minimálne link na aktuálny report o fonde. Inak na začiatok je to sľubné. Očakávam však rýchle rozšírenie ponuky aspoň o jedného správcu .(nie som priaznivec fondov WIOF). Pekný večer,či deň

Zdravím Vás rv,
mBank Vám prináša v týchto dňoch možnosť investovať do podielových fondov, ktoré predstavujú iný typ produktu ako je štruktúrovaný vklad (garancia vkladu+určitého úroku). Vo fondoch garanciu istiny nemáte, no máte väčší potenciál zhodnotiť svoje peniaze. Štruktúrovaný vklad mBank pripravuje.
A prečo investovať cez mBank? Veľmi veľkou výhodou pre bežných klientov je skutočnosť, že pri investovaní do fondov, ako aj pri výbere peňazí z fondu neplatíte poplatky. Napr. vstupný poplatok cez mnohých distribútorov do akciových fondov sa pohybuje v rozmedzí 3-5%, čiže de facto investor začína "so stratou", resp. jeho investícia ešte nezačala pracovať a už je investor o 3-5% zo sumy investície "ľahší". Postupom času budeme našu ponuku rozširovať o ďalšie fondy od rôznych špičkových správcov, čo je ďalšia nezanedbateľná výhoda. Klient si bude môcť "okoreniť" svoje portfólio podľa svojej chuti :)
Ďalšie výhody sme popísali na našej webovej stránke v sekcii "Výhody investovania s mBank".
Radi Vám odpovieme i na ďalšie Vaše otázky.
Príjemný deň rv :)
LH

Mam dve amaterske otazky. Aky je rozdiel ked si kupin akcie cez inu spravcovsku spolocnost, a ked si kupim akcie cez MBank , co ponuka MBank navyse ? Tento produkt nemal byt nieco ako strukturovany fond s garanciou vlozeneho a so ziskom podla zhodnotenia ?

Zdravím Vás Ivan,
mBank je ochotná rokovať o spolupráci s každou správcovskou spoločnosťou, ktorá prejaví záujem predávať svoje fondy cez našu platformu. Záujem z našej strany určite je. Minimálne jednu zo spomínaných spoločností s veľkou pravdepodobnosťou predávať budeme. Oslovili sme sme väčšinu správcov tak, aby sme Vám priniesli rôzne kategórie fondov,od domácich peňažných, cez sektorové až po špeciálne. Verím, že s postupom času budeme mať všetci problém si vybrať ten správny fond :)
Prajem Vám veľa úspechov, nielen pri investovaní.
S pozdravom
LuboH

Dobrý deň Lubo, môžete prosím Vás prezradiť akých ďalších správcov chcete postupne do Vašej ponuky pridať. Budú v ponuke aj fondy od Pioneer a KBC ?

Dobrý deň Peter,
žiadosť o mFONDY Vám sprístupníme onedlho, v súčasnosti finišujeme s testovaním výmeny dát.
Ďakujeme za pochopenie.
S pozdravom
LH

V prípade, že už máte mKONTO, žiadosť môžete zadať prostredníctvom Internet Bankingu alebo našej webovej stránky.

Ako hladam, tak hladam, nikde ziadost v IB nevidim

Pozdravujem Zipso,
áno,máte pravdu. V prípade, že z investovania do zahraničných fondov zrealizujete zisk, má podielnik povinnosť tento zisk zahrnúť do základu dane z príjmov fyzických osôb. Môže ho však znížiť o prípadné straty z iných podielových listov.
Príjemný deň prajem
LH

LuboH: Kedze sa nejedna o domacu spravcovsku spolocnost predpokladam ze na odvedenie daze zo zisku bude nutne danove priznanie.