späť

Začíname! mFONDY sú na svete.

 

Prvý investičný produkt v ponuke mBank - mFONDY je na svete. Uvedomujeme si, že jeho zavedenie trvalo dlhšie ako sme pôvodne plánovali. Snahu o spustenie produktu žiaľ narušili priamo i   nepriamo objektívne faktory súvisiace aj so situáciou na trhoch. Veríme však, že toto čakanie vám prinesie bohaté ovocie nielen vo forme výnosov, ale že postupne oceníte i široký výber fondov, rýchly a pohodlný prístup k Vašim peniazom či užitočné informácie.

   

 

Iste Vám neuniklo, že začíname s jednou správcovskou spoločnosťou a nie s viacerými, ako sme pôvodne avizovali. Na pláne vybudovať pre vás širokú paletu fondov sa nič nemení, zmenili sme len prístup v napĺňaní platformy. Pripájať jednotlivých správcov a ich fondy budeme postupne. Našim cieľom je pripraviť vám širokú škálu fondov tak, aby si prišiel na svoje každý investor.

Prinášame vám prvých 12 kvalitných fondov WIOF, ktoré sú určené najmä skúsenejším investorom, nakoľko ponuku tvoria najmä fondy akciové a zmiešané. WIOF fondy sú už slovenským investorom pomerne dobre známe a ponúkajú možnosti investovania aj na takých trhoch ako je napríklad Afrika alebo Pakistan. 

Myslím, že nie je potrebné zdôrazňovať, že nákup, predaj i konverzia podielov je bez poplatku. Po požiadaní o aktiváciu služby a doručení potrebných dokumentov si každý investor môže pohodlne prostredníctvom Internet Bankingu nakupovať, predávať  a presúvať podiely,  sledovať vývoj a štruktúru svojej investície.

Pre tých z vás, ktorí chcete sporiť prostredníctvom fondov, či využiť priemerovanie nákupných cien, mFONDY ponúkajú aj možnosť pravidelného investovania prostredníctvom  trvalého príkazu. 

Dôležité informácie, postup, ako si aktivovať produkt mFONDY, investičné kalkulačky, výsledky fondov ako i mnohé ďalšie informácie, to všetko nájdete na našej webovej stránke.

Verím, že plodnou sa stane aj naša spoločná diskusia týkajúca sa investovania na mFóre.

 

Veríme, že si spomedzi našej ponuky či už dnes alebo v budúcnosti vyberiete práve ten svoj fond či fondy, ktoré vám prinesú vyšší výnos ako bežné bankové depozitné produkty.

 

Veľa úspechov v investovaní vám praje

Ľubo

 

Kategórie:

Aktuality

Komentár (26)

Pridať komentár

Dnes mi prišlo potvrdenie z mBank, že moju žiadosť o mFondy zamietli, lebo podpis nie je totožný s podpisovým vzorom na zmluve, hoci som sa snažil ho takmer obkresliť. Pritom uvádzajú, že klient nemá chodiť na obchodné miesta (kde by mohli overiť totožnosť), lebo žiadosti prijímajú len poštou. Tak neviem, či mám teraz opakovane posielať žiadosti poštou, kým sa im podpis nebude zdať rovnaký, alebo poslať 10 verzií podpisu a možno si jednu vyberú. A najlepšie je zdôvodnenie, že "odmietnutie je podmienené výhradne snahou o bezpečnosť Vašich prostriedkov v mBank a úmyslom zabráneniu neoprávneným operáciám na účte", ako keby niekto mohol zneužiť sprístupnenie mFondov v internet bankingu bez prístupu k mKontu. Takže moje hodnotenie: možno zaujímavý produkt, ale s mizernou realizáciou.
Pokladám to za šikanovanie a nemyslím si, že by som opakovane stracal čas vypisovaním novej žiadosti, radšej investujem inam.

Chyba mi prehlad cien za urcite obdobie, tak aby sa dali zobrazit v tabulke pripadne ulozit (nieco taketo http://www.ing.sk/sk/prod... preklikavat sa zvlast na kazdy den kalendarika je velmi nepohodlne.

pre abcdef
to je dobré, vraj banka ktorá začína..Tomu nasvedčuje aj zatváranie pracovísk, druhá vlna prepúšťania, neskoré výplaty a ( ne) plnenie si ostatných záväzkov??

Dobrý deň abcdef,
ďakujeme za prejavenú priazeň, dôveru a povzbudenie.
Nech sa Vám darí.
Príjemný deň praje
LH

Myslim, ze niektorym ludom sa neda vyhoviet. mBank, dakujem - nevadi mi, ze to trvalo dlhsie a stal som sa vasim klientom s vedomim, ze ste banka, ktora len zacina.

Mimochodom došlo asi pred mesiacom k zmene, čiže väčšina fondov je determinovaná v USD.

Chcel by som upozorniť, že u WIOF fondov sú vysoké poplatky. Neplatí sa len za správu fondu, napr. akciového to je 2,4 - 2,5 % ročne, ale citujem "Dodatočný poplatok pre nulové zaťaženie vo výške do 1,25 % ročne z príslušných čistých aktív sa zráža a uhrádza marketingovému koordinátorovi za účelom kompenzácie
distributérov." Dokonca výkonnostné poplatky: "Podfondy s absolútnou návratnosťou podliehajú výkonnostnému poplatku rovnajúcemu sa 20% zo sumy o ktorú príslušný podfond dosiahol návratnosť väčšiu ako 10% v rámci jedného finančného roku". WIOF SÚ NAJDRAHŠIE FONDY NA SLOVENSKU, čo sa týka poplatkov !!!

Dobrý deň Matúš,
o fondoch si môžete prečítať základné informácie na našej webovej stránke a v blogoch, napríklad tu: http://www.mbank.sk/blog/...
Množstvo informácii a rád nájdete aj na internete. Kníh o investovaní je samozrejme veľa, avšak fondom sú často venované len niektoré kapitoly.
Prajem veľa úspechov pri prvých krokoch na poli investovania.
S pozdravom
LH

Dobrý deň juju,
pokúsim sa zodpovedať vám vaše otázky.
Návod na operácie v IB bude zverejnený čoskoro. Pohyb peňazí je možné vidieť na animácii "Priebeh transakcie v Hypermarkete mFondy" Daňové informácie nájdete v ľavom menu "Zdaňovanie výnosov".

Podpíšem zmluvu, dám 1000eur do vybraného fondu. Čo sa deje potom?
Vaše peniaze odchádzajú z mBank prostredníctvom korešpondenčnej banky na účet fondu vedený depozitárnou bankou.

Ak investujem do mFondov, kúpim akcie. mBank krachne, kde budú?
V takomto prípade máte svoje prostriedky stále vo fonde.

Aký je právny vzťah medzi mnou, mbank a podielovými fondami?
Písomnú zmluvu uzatvárate iba s mBank, ktorá vám sprostredkuje vykonanie pokynu.

Môžem s nakúpenými akciami cez mBank nakladať aj mimo mBank, napr. komunikovať priamo so správcom? (na SK WIOF zastupuje SFM)
Áno

S pozdravom
LH

Matúš: napríklad tu http://ako-investovat.sk/ + miestna diskusia . Ale základná rada, ktorú podla mňa jedinú treba dodržať býva, nikomu konkrétne neradiť a nenechať si od nikoho radiť. Najmä kvôli prípadným stratám.

Tesim sa :)

@pxso: Ahoj, tak ja som v prvom momente tiež tak uvažoval. Pls, vedel by si dať odkaz na zaujímavé zdroje na internete, alebo knihu, vhodnú pre niekoho kto by chcel s fondami začať?

" Jimi 2010-05-07 08:43:40 Ak si pozriete dlhodobý vývoj fondov, tak nemôžete ani sekundu pochybovať o tom, kam vložiť prachy."
LOL, ďalší čo sa riadi HISTÓRIOU pri vklade do fondov ! :))) Takých svetlých histórií ti nájdem za pol dňa stovky.

Môžte vytvoriť step-by-step návod, ukážku na modelovom príklade pohybu peňazí, poplatky v priebehu času, dane pri odkupe?
Podpíšem zmluvu, dám 1000eur do vybraného fondu. Čo sa deje potom?
Dôležité pre mňa:
Ak mám peniaze na mKonte, mBank by krachla (neprajem, možnosť je vždy) - o peniaze budem musieť požiadať v Poľsku.
Ak investujem do mFondov, kúpim akcie. mBank krachne, kde budú?
Ak krachne správca, kde budú, ako sa k nim dostať?
Ak krachne depozitár, investičný manažér...?
Aký je právny vzťah medzi mnou, mbank a podielovými fondami?
Môžem s nakúpenými akciami cez mBank nakladať aj mimo mBank, napr. komunikovať priamo so správcom? (na SK WIOF zastupuje SFM)

žiadny tunel, žiadny podfuk, normálne podielové fondy, pričom daná spoločnosť na Slovensku funguje už dlhé roky. Ak si pozriete dlhodobý vývoj fondov, tak nemôžete ani sekundu pochybovať o tom, kam vložiť prachy. A ide o investíciu na 10+ rokov, nie na mesiac

No a pre úplných dyslektikov je postup tu:
http://www.mbank.sk/indiv...

Čítali ste text článku celý, vy maďarskí Taliani? Je tam uvedené aj toto:

Po požiadaní o aktiváciu služby a doručení potrebných dokumentov si každý investor môže pohodlne prostredníctvom Internet Bankingu nakupovať, predávať a presúvať podiely, sledovať vývoj a štruktúru svojej investície.

pre: atb666
tak ten IB som na piaty raz odblokoval ale v položke moje investicie mi hlasi tu istu chybovu hlašku.

Zdravím,
inak nielen fondy, ale aj Internetbanking v tejto chvíli nefunguje a hlásené to nebolo. Som zvedavý či mi dá bankomat peniažky, bo ak nie tak spím dnes v CPZ.

@ja
Sledovať denný vývoj fondu je len na nervy. To je dlhodobá investícia. Každý fond v podstate osciluje medzi obdobím rastu a poklesu. Treba vymáknuť ten pokles, aby si potom zarobil na raste. Ale priznám sa, že tiež sa k tomuto celkom nemám. Predsa len to chce nejaké vzdelávanie v porovnaní s TV. Tu by prišiel vhod avizovaný štruktúrovaný vklad, ktorý mal predchádzať spusteniu mfondov.

Mimochodom, keď už je to oficiálna správa, zaslúžila by si aj patričnú jazykovú úroveň, ktorú okrem iného degradujú paškvily ako "nakoľko" (v danom kontexte) a "ktorý" v prvom páde mn. čísla.

zbohom mBANK, tak toto je už tunel, ale radšej už nič nehovorím..

Ahojte.
Tak, ako som vcera spominala, zareagovali. Ale veľa kriku pre nic. 12 fondov od jednej správcovskej spoločnosti.
Ale želám veľa štastia optimistom.

super produkt.vraj mfondy su dostupne.prihlasil som sa na internetbankingu,presiel do polozky investovania a po kliknuti na ziadost mi vyhodilo chybu takze najprv si to mili mbank overte ci sluzba funguje a potom ju spustite na pouzivanie

Cakal som nieco, kde dam peniaze a vy sa o ne postarate. Pre tych, ktory v tom nemaju skusenosti a dostatok vedomosti je to podla mna nezaujimave :( A takych je tu vacsina. Ked som to pozeral, niektore za 1 den aj -5%. Ak by ste mali na to ludi, ktory by napr. odporucili ako a kam rozlozit peniaze tak by sa mozno dalo. Pokial sa tomu nerozumiem a nema mi kto poradit tak nic a s investovanim pojdem radsej do banky, kde sa oni o to postaraju, hoci tam nemusia byt take zisky, ale nehrozia ani take straty. Ale beznym uctom vam ostanem verny ;)

keď nebudem vidieť štruktúru akcií fondu menovite, do ktorých mám zveriť svoje zarobené netunelované peniaze, tak tam nevydám-neinvestujem ani 0,33 EURa. Inak je to ruleta hraná bez znalosti pravidiel so zaviazanými očami. Navyše neznámy manažér portfólia tam môže denne preskupovať akcie ako slon v porceláne (predaj - nákup podielov určitých spoločností) bez vedomia drobnoinvestora.

Ďakujeme!!!