späť

Zmeny v Internet Bankingu, časť druhá - nové funkcie

Vážení klienti,

V minulej časti sme sa pozreli na nový vzhľad. Dnes prejdeme k novým funkciám a zmenám, ktoré nás čakajú už túto nedeľu, 5. septembra.

 

Aktualizované 5. 5. 2014: Do textu boli doplnené informácie a screenshoty týkajúce sa nového internet bankingu mBank

 

Jednoduchšie nastavenie limitov na karty
Pri nastavovaní limitov na karty bolo potrebné nastaviť si každý limit jednotlivo a každú operáciu potvrdiť SMS heslom. Odteraz bude možné nastaviť všetky limity hromadne v troch krokoch.
 

 

Limity na počet transakcií
Pribúda možnosť nastaviť si limity na počet transakcií pre jednotlivé druhy platieb kartou, medzi ktoré patrí Platba kartou u obchodníka (POS) a aj osobitné podskupiny - telefonické alebo mailové objednávky – MO/TO platby a taktiež Platby na Internete. Nastaviť limit je možné jednotlivo pre Výbery v bankomatoch a Výbery na pobočkách (cash advance).

 

 

 

 

Potvrdenie o zriadení inkasa / SIPO
Po novom už nebude potrebné volať na mLinku a objednávať si potvrdenie za poplatok, možnosť uloženia a tlače bude implementovaná priamo v Detailoch o inkase (platí aj pre SIPO platby). Potvrdenie si vytlačíte v pohodlí vášho domova alebo ho môžete poslať ako prílohu v e-maili inkasujúcemu podniku.

 

 


Nové tlačidlá na žiadosti o bankové produkty
Pre zjednodušenie zadávania žiadosti pribudnú tlačidlá na hlavnej obrazovke.

 

V novom internet bankingu nájdete žiadosti o naše produkty naprieč celým internet bankingom. Všetky pekne pohromade možno nájsť v časti Supermarket.  Pri označení konkrétneho produktu si môžete pozrieť jeho detaily a zároveň oň požiadať.

 IBAN a BIC už aj vo výpisoch z IB
Vedeli ste o tom, že si môžete vygenerovať výpis k akémukoľvek vášmu účtu za ľubovolné obdobie v ľubovolnom formáte, priamo v Internet Bankingu?
Od 5.9.2010 sa v týchto výpisoch bude zobrazovať aj číslo účtu v tvare IBAN a BIC kód, ktorý môžete použiť pri SEPA platbách.
 

 

 

Ďalej môžete postrehnúť odstránenie možnosti „Potvrdiť neskôr“ pri potvrdzovaní platieb mTRANSFER, pri zriaďovaní nového inkasa zmizne možnosť „bez limitu / automatický limit“.

 

Víkendové transakcie
Po kliknutí na Zostatok (viď. obrázok nižšie) sa zobrazí história transakcií za predchádzajúcich štrnásť dní,  po novom vrátane transakcií až do najbližšieho pracovného dňa. Doteraz neboli v prehľade uvedené transakcie zaúčtované s budúcim dátumom, čo mohlo u niektorých typov transakcií (najmä platby debetnými kartami počas víkendu) vyvolávať zdanlivý nesúlad medzi transakciami a disponibilným zostatkom.

 

 

V novom internet bankingu sa po kliknutí na Históriu (viď obrázok nižšie) zobrazí história posledných 25 transakcií, po novom vrátane nezaúčtovaných transakcií. V novom IB sú nezaúčtované transakcie označené zámkom.

 

 

 

Prosíme vás o zvýšenú pozornosť na ochranné prvky a informácie, týkajúce sa bezpečnosti.
Viac o bezpečnosti v Internet Bankingu nájdete na tejto adrese:

Jasna Cao

Jasna Cao / mBank
webmarketing


jasna.cao - zavináč - sk.mbank.eu

Kategórie:

Aktuality