späť

Zmeny v Internet Bankingu, časť druhá - nové funkcie

Vážení klienti,

V minulej časti sme sa pozreli na nový vzhľad. Dnes prejdeme k novým funkciám a zmenám, ktoré nás čakajú už túto nedeľu, 5. septembra.

 

Aktualizované 5. 5. 2014: Do textu boli doplnené informácie a screenshoty týkajúce sa nového internet bankingu mBank

 

Jednoduchšie nastavenie limitov na karty
Pri nastavovaní limitov na karty bolo potrebné nastaviť si každý limit jednotlivo a každú operáciu potvrdiť SMS heslom. Odteraz bude možné nastaviť všetky limity hromadne v troch krokoch.
 

 

Limity na počet transakcií
Pribúda možnosť nastaviť si limity na počet transakcií pre jednotlivé druhy platieb kartou, medzi ktoré patrí Platba kartou u obchodníka (POS) a aj osobitné podskupiny - telefonické alebo mailové objednávky – MO/TO platby a taktiež Platby na Internete. Nastaviť limit je možné jednotlivo pre Výbery v bankomatoch a Výbery na pobočkách (cash advance).

 

 

 

 

Potvrdenie o zriadení inkasa / SIPO
Po novom už nebude potrebné volať na mLinku a objednávať si potvrdenie za poplatok, možnosť uloženia a tlače bude implementovaná priamo v Detailoch o inkase (platí aj pre SIPO platby). Potvrdenie si vytlačíte v pohodlí vášho domova alebo ho môžete poslať ako prílohu v e-maili inkasujúcemu podniku.

 

 


Nové tlačidlá na žiadosti o bankové produkty
Pre zjednodušenie zadávania žiadosti pribudnú tlačidlá na hlavnej obrazovke.

 

V novom internet bankingu nájdete žiadosti o naše produkty naprieč celým internet bankingom. Všetky pekne pohromade možno nájsť v časti Supermarket.  Pri označení konkrétneho produktu si môžete pozrieť jeho detaily a zároveň oň požiadať.

 IBAN a BIC už aj vo výpisoch z IB
Vedeli ste o tom, že si môžete vygenerovať výpis k akémukoľvek vášmu účtu za ľubovolné obdobie v ľubovolnom formáte, priamo v Internet Bankingu?
Od 5.9.2010 sa v týchto výpisoch bude zobrazovať aj číslo účtu v tvare IBAN a BIC kód, ktorý môžete použiť pri SEPA platbách.
 

 

 

Ďalej môžete postrehnúť odstránenie možnosti „Potvrdiť neskôr“ pri potvrdzovaní platieb mTRANSFER, pri zriaďovaní nového inkasa zmizne možnosť „bez limitu / automatický limit“.

 

Víkendové transakcie
Po kliknutí na Zostatok (viď. obrázok nižšie) sa zobrazí história transakcií za predchádzajúcich štrnásť dní,  po novom vrátane transakcií až do najbližšieho pracovného dňa. Doteraz neboli v prehľade uvedené transakcie zaúčtované s budúcim dátumom, čo mohlo u niektorých typov transakcií (najmä platby debetnými kartami počas víkendu) vyvolávať zdanlivý nesúlad medzi transakciami a disponibilným zostatkom.

 

 

V novom internet bankingu sa po kliknutí na Históriu (viď obrázok nižšie) zobrazí história posledných 25 transakcií, po novom vrátane nezaúčtovaných transakcií. V novom IB sú nezaúčtované transakcie označené zámkom.

 

 

 

Prosíme vás o zvýšenú pozornosť na ochranné prvky a informácie, týkajúce sa bezpečnosti.
Viac o bezpečnosti v Internet Bankingu nájdete na tejto adrese:

Jasna Cao

Jasna Cao / mBank
webmarketing


jasna.cao - zavináč - sk.mbank.eu

Kategórie:

Aktuality

Komentár (23)

Pridať komentár

Ako si mozem vytlacit vypis z uctu cez IB?
Tieto pekne tlacitka akosi zmizli: http://www.mbank.sk/image...

Som strasne zamilovany do Jasnej Cao :-D

Namiesto uprav vzhľadu (svojho i stránky mBank) by ste radšej mali venovať svoj drahocený čas odstráneniu problémov s funkčnosťou mBank platieb a blokovaní, konkrétne, ako je napr. nefunkčnosť dobíjania telefónneho kraditu v O2 (kedysi fungovala, teraz nie..., a nenapíšete o tom nič, aby ste poučili ľudí ako majú postupovať, aby to fungovalo...)(a prečo sú prostriedky pri pokazenej a nevykonanej transajcii zablokované až 14 dní?!? a prečo nie sú na stránke mBank jasne uvádzané aktuálne kurzy zahraničných mien pri platbe VISA kartou v zahraničí!?! neobstojí výhovorka, že tie si určuje VISA!!! pretože nevidím problém, aby ich niekto (alebo program) v mBank priebežne sledoval aktualizoval každýdeň) ani nevykonáte nič preto, aby transakcie nešli cez VUB payment ale vlastný mBankový..., ale to by asi nie je to prvorade, čomu sa ženy venujú, že?!?

ešte vedieť vyfiltrovať pohyb podľa určitých kritérií, a bude to super!

KONECNE!!! NA TO SME ALE MUSELI RIADNE DLHO CAKAT...ALE AJ TAK VDAKA. TRPEZLIVOST RUZE PRINIESLA :-D LEN TAK DALEJ...

limity .. odpoviem si sam.
POS je hlavna kategoria. Moto a internet len podkategoria. Takze kazdy vyber v SR z beznej POS znizi limit na pocet ostavajucich transakcii pre POS. Ale kedze moto a internet je podkategoria znizi pocet zostavajucich tranksakcii aj TAM. lebo nemoze byt viac ako POS co je maximum pre celu kategoriu.
Teda
Ak spravim internet operaciu klesne pocet operacii na "internet" pocitadle a aj na POS.
Ak spravim len POS tak klesne na vsetkych troch z 9999 na 9998 aby podkategorie nemali viac ako hlavna.

A ponovom(uz davnejsie) su vsetky nove karty default z neobmedeznym limitom (lebo ja viem ze dakedy bolo nutne volat na mlinku lebo default boli karty voci internetu bloknute)

Zmeny vítam. Myslím, že každý využije niečo iné. Je to fajn.
Ale stále mi tam chýba možnosť vytlačiť si potvrdenie o prebehnutej transakcii prostredníctvom inkasa. Pri každej inej transakcii to ide, aj pri kartovom výbere, len pri inkase nie. Prečo? Veď je to platba ako každá iná, je zrealizovaná, ale potvrdenie (okrem výpisu) nevyrobím.

tie limity su "zvlastne". Tam kde som mal nastavene ze 5 internet pohybov je 5. Ok. Tam kde nebolo nic a karta bola blokovana dnes svieti 9999. Je teda povolena pre internet platby ?!!?. Ina karta ma pre POS 9999 a bezne neou platim. Takze 9999 je neobmedzene ?. A teda aj karta co nemala nastavene povolenie internet platieb cez mlinku (pocet) a bola doteraz blokovana sa zrazu stala sama od seba povolena ? Podla vypisu ano. Uniklo mi nieco ?

nechystajú sa aj produktové zmeny v produktoch internetového bankovníctva: termínované vklady na 24, 36 mesiacov a term. vklady v cudzích menách (napr PLN, AUD..) ?

@teta blogerka: vďaka za odpoveď.

Mne tam chýba funkcia dopísať si konečný zostatok na účte :-D

Výborne. Potom si ich založím :)

@Matúš: áno, aj v reále je tam BIZNIS, pracuje sa na zjednotení :)

Aj v reálnom IB je pri Biznis pri účte eMAX napísaný verzálkami (BIZNIS), alebo to len v tomto screenshote? Ak áno, je tu možnosť že by sa to zjednotilo na Biznis, ako má mKonto? Je to detail, ale guidelines sú guidelines :)

Zdravím vás všetkých,

Limity na počet transakcií boli žiadané aj od klientov, je to bezpečnostný prvok. Nevidím dôvod spájať ich so zavedením poplatkov.
Ako som spomínala v diskusii na fóre, jediný a platný sadzobník je platný od 1.7.2010 a akákoľvek zmena bude dostatočne vopred oznámená.

@nobody: teta bloggerka Ti odpovedala v téme na fóre :) Dovolím si poznamenať, že ak som "k tomu nič nenapísala" neznamená to, že máš dôvod sa obávať :)

Ved mozne je i to co tu uvadzate (sam by som bol rad keby ste mali pravdu) ale nakolko sa mbank (nikeda a nikdy nevyjadrila, ci chce ist cestou ktoru zaviedla v cz, tak mam obavy) ani tato teta "mblogerka" nic k tomu nenapisala, takze mame dovod sa obavat. Fakt zatial tie sluzby nestoja ani za symbolicky poplatok a nakolko mam ucet i v slsp (kvoli hypoteke) kde platim poplatok, tak ma tu nic neudrzi.

kde tam vidite spoplatnenie legnaw,nobody ?

2 legnaw, nobody:
nechcem sa hadat, ale nema to skor co docinenia s bezpecnostou? Teda ze ked nastavis limity (potvrdis sms kodom), tak v principe by ti nemal nikto odoslat prachy doprec (v pripade cracknutia konta)?

Tak to vyzera, ze fakt bude spoplatnena i mBanka, som zvedavy kolko uctov tam ostane po tomto ich kroku?!

ajajaj...limity na pocet transakcii....chystame sa na spoplatnenie?

vedel som ze sa dockam :)

Je to dobre paci sa mi to, hlavne ten novy vzhlad sa zda byt zosuladenejsi, paci sa mi este moznost vytlacenia potvrdeni. Vyzera to tak ze povolene precerpanie je dostupne iba pre zamestnancov mbank? Tu na obrazku je polozka povoleneho precerpania a v novych funkciach to nebolo spomenute.
http://www.mbank.sk/image...

bude aj nejaka cast tretia?

super