späť

Nové Všeobecné obchodné podmienky

Vážení klienti, dňa 1.6.2011 vstúpia do platnosti nové Všeobecné obchodné podmienky.
Nový dokument je k dispozícii na našej webstránke.

 

tím mBank

 

Kategórie:

Aktuality

Komentár (7)

Pridať komentár

Si robite-píp- z poplatkami za výber. To bol jeden z hlavných dôvodou založenia účtu u Vás. Som sklamaný.

keď som mal bežný účet v iných bankách, postup i prístup bol trocha odlišný.
V jednej boli vždy zvýraznené všetky zmeny oproti naposledy platnému zneniu obchodných podmienok, inde kde ma rozčuľovalo presne toto nič-vám-nenapovieme-hrabte-sa-v-tom-sami-aj-sa-sami-vysomarte: "Vážení klienti, dňa xy.xy.xyyx vstúpia do platnosti nové Všeobecné obchodné podmienky. Nový dokument je k dispozícii na našej webstránke." ,
som im vždy zavolal, že nech mi oznámie ktoré zmeny presne nastali, a oni po prvotnom začudovaní vždy v ten deň zavolali nazad a odrecitovali všetky zmeny (TB).

Je to ich povinnosť, však stačí zmenený slovosled, či vyhodenie dvoch slov z tisícky, ktoré si oproti pôvodnému zneniu (s ďalšími 10 zmenami Všeobecných OP v priebehu času) nevšimneme, a "vina z nepochopenia" je a bude akože na našej strane.
Pričom nejaký dôvod, význam, pohnútka k tej zmene znenia na tej strane, ktorá ho iniciuje, vždy existuje, tak to prosím v banke nebagatelizujte a buďte konkrétni, čoho sa zmena týka. Nie že sa tu nájde akurát len spoluklient-dobrovoľník, ktorý to tu pre nás ostatných vypátra...

1Nove:
mBank a klient sa v súlade so zákonnou ponukovou povinnosťou dohodli, že všetky spory, ktoré vznikli alebo vzniknú pri vykonávaní bankových obchodov a v súvislosti s nimi, budú rozhodované s konečnou platnosťou v rozhodcovskom konaní pred Stálym rozhodcovským súdom Slovenskej bankovej asociácie (ďalej „Rozhodcovský súd“) jedným rozhodcom, a to podľa Štatútu a Rokovacieho poriadku Rozhodcovského súdu. Rozhodnutie Rozhodcovského súdu bude záväzné pre mBank aj pre klienta, pričom mBank a klient sa zaväzujú v stanovených lehotách splniť všetky povinnosti uložené v rozhodcovskom náleze.

4.9.2 Klient má právo odmietnuť rozhodcovskú doložku uvedenú v bode 4.9.1. do 30 dní odo dňa účinnosti týchto obchodných podmienok alebo do 30 dní odo dňa uzatvorenia zmluvného vzťahu s mBank.

Suhlasim, napriek tomu, ze su to len kozmeticke zmeny, prosim o jednoduchy zoznam zmien, ziadne specialne detaliy. Dakujem.

Môžete napísať aké zmeny sú v nových vš. podmienkach? Čoho sa dotýkajú, čo sa mení? napr. čsob uvádza zoznam zmien...

@(-K : pre klienta nenastali žiadne výnimočné zmeny. Sú to viacmenej kozmetické úpravy :)

Nenapíše niekto niekde, čo sa v nich zmenilo oproti súčasným? Niektorí fakt nemáme nervy na prehrýzanie sa šiestimi stranami právneho gibberish písmom veľkosti 4.