späť

mHYPOTÉKU vám budú všetci závidieť :o)

Po dlhšej odmlke, kedy sme sa všetci sústredili na vychytávanie novorodeneckých múch, som sa rozhodol opäť prehovoriť k „mestu a svetu“ :)

Dôvod je opäť osobný a opäť súvisiaci s mojou milou mBank. Pochopiteľne, môj zamestnávateľ by asi nebol nadšený tým, ak by som na tomto mieste písal blogy napr. o nakupovaní. Ledaže by boli platby realizované našou kartou :) O tom by som síce tiež vedel písať, veď moja karta už bola pokrstená aj v dublinských obchodoch a bankomatoch. Ale o tom inokedy.

Poďme k meritu veci.

Pravidlo, že šuster chodí bosý, v prípade našej mHYPOTÉKY rozhodne neplatí. Môj kolega zodpovedný za predaj hypoték, bol prvým klientom, ktorý ju čerpal ešte v minulom roku. V banke sa povráva, že už dokonca uvažuje nad ďalším úverom. Jeho pravidlom je, že „človek nemôže prísť k peniazom inak, ako úverom z banky a rozumnou investíciou do nehnuteľnosti.“ Môžem sa pochváliť, že štatút druhého čerpaného úveru pripadol mne, odvtedy sa to rozbehlo. Ja na rozdiel od spomínaného kolegu nie som „investičný špekulant“. Kúpili sme si pozemok, pretože snívame o stavbe domčeka :) Teda, dom v podstate budeme stavať pre mBank a nie pre seba. Keďže bude založený v prospech banky, kým ho nesplatím, budem de facto x rokov nájomníkom :o) Takže naša spálňa sa asi bude volať Commerzbank (ako naša materská banka), detská izba BRE Bank (dcéra Commerzbank, ktorej sme súčasťou) a obývačka, kde sa melie každodenný život, bude mBank. Už aby som si dal vyrobiť valček na maľovanie so symbolom mBank kvetiny :)

Môj osobný názor je ten, že naša mHYPOTÉKA je v súčasnosti najlepšou hypotékou na trhu. Má viac bezkonkurenčných vlastností, preto sa asi k tejto téme v budúcnosti ešte vrátim. Teraz si vezmem na paškál možnosť mimoriadnych splátok a predčasného splatenia hypotéky. Táto možnosť pri mHYPOTÉKE platí, počúvajte dobre, PRE KAŽDÉHO KLIENTA, KEDYKOĽVEK, V AKEJKOĽVEK VÝŠKE a samozrejme, v štýle mBank, BEZ POPLATKOV! To vám v súčasnosti neponúkne žiadna banka. Pre mňa to bolo rozhodujúcim kritériom. Rád by som dodal, že „pri výbere hypotéky“, avšak v mojom prípade sa žiadny výber nekonal. Ponuku pre porovnanie som si nedal vypracovať žiadnej inej banke, veď na čo aj. Viem, že v iných bankách sú tieto možnosti oklieštené a aj pri „naflexibilnejšej hypotéke na trhu“ môžete vyplatiť bez pokuty „až“ 20% istiny raz ročne. Ďakujem pekne, neprosím. Ja dúfam, že sa raz na mňa šťastie usmeje, ešte neviem akým zázrakom prídem k peniazom a celú hypotéku vyplatím skôr ako o 20 rokov. Veď žiť toľko rokov s predstavou, že sa nemôžem lyžovať zjazdom, nemôžem plávať v mori viac ako pár metrov od brehu, nemôžem len tak predbiehať vlečúce sa autá, či len tak neprísť na druhý deň do práce, ak ma nahnevá šéf... :)

Samotné vykonanie predčasnej splátky je neuveriteľne ľahké. Stav svojej hypotéky vidíte spolu s rozpisom splátok v internet bankingu a ak dostanete napr. 5-tisícovú odmenu od šéfa, túto sumu zadáte do políčka predčasnej splátky, stlačíte potvrdzujúce tlačidlo a dovidenia. Peniaze odídu z vášho bežného účtu mKONTO, síce ich už nikdy neuvidíte, ale aspoň viete, že ste banke splatili nejaký kábel, či zopár parkiet.

O možnostiach predčasného splácania, trochu na oficiálnejšiu nôtu, sa dozviete aj tu:

http://media.mbank.eu/notatka_92677.html?changeLocale=SK

A čo vy? Čo je pre vás rozhodujúce pri výbere hypotéky?

  Marek Michlík
PR Manager
mBank

marek.michlik@sk.mbank.eu

Kategórie:

Aktuality