späť

Bezpečná mBank

Bezpečnosť

mBank bude vzdelávať klientov v oblasti bezpečného používania internetu
1. mája 2011 sme odštartovali vzdelávací projekt s názvom Bezpečná mBank. Cieľom tohto projektu je vzdelávať a poskytovať užitočné informácie v oblastiach bezpečného používania internetu, Internet Bankingu a platobných kariet.

Bezpečne používať internet, Internet Banking či platobné karty môže každý z nás. Banky používajú moderné bezpečnostné systémy, ale i užívateľ by mal dodržiavať zodpovedný prístup k základným bezpečnostným pravidlám.


Preto si mBank dala za cieľ vzdelávať svojich klientov v oblasti bezpečného používania internetu a poskytovať im rady a tipy o tom, ako sa správať, aby bol internet užitočnou pomôckou a nie hrozbou. Pomocou pravidelných článkov na webe, sociálnych sietiach a prostredníctvom e-mailu vám budeme pravidelne poskytovať informácie týkajúce sa bezpečnosti. Komunikácia bude prebiehať v pravidelných dvojmesačných cykloch a prvú časť informácii nájdete nižšie.

 

Projekt Bezpečná mBank je rozdelený do niekoľkých tematických oblastí, ako napríklad ochrana osobného počítača, zásady bezpečnosti na internete, či pravidlá pre bezpečné používanie platobných kariet. Popri vzdelávacích textoch bude projekt Bezpečná mBank zahŕňať ďalšie aktivity ako napríklad pravidelné ankety na našom webe.

 

Veríme, že túto našu iniciatívu oceníte a že prispeje k lepšej informovanosti a bezpečnejšiemu správaniu v prostredí slovenského internetu.

 


Vaša mBank

 

Ako zabezpečiť počítač a bezpečne používať internet

 

Bezpečné používanie internetu, platobných kariet v internetových obchodoch a Internet Bankingu závisí do značnej miery na zabezpečení vášho počítača. mBank využíva najmodernejšie bezpečnostné systémy, ale i užívatelia by mali dodržiavať základné zásady bezpečnosti. Váš počítač je vaša zodpovednosť, tam banka prístup nemá.

 

Najdôležitejšie zásady bezpečnosti


• používajte aktualizovaný antivírový program, firewall a programy proti spywaru a adwaru. Tie chránia váš počítač pred neoprávnenými zásahmi zvonku.
• Nesťahujte podozrivé programy, nelegálne kópie, alebo aplikácie umožňujúce nelegálne využívanie programov. Bezpečnostné riziká sú často väčšie než krátkodobý zisk.
• Používanie programov na zdieľanie súborov (P2P, torrenty) je bezpečnostným rizikom a malo by byť spojené so zvýšenou ostražitosťou.
• Neposielajte dôverné údaje v nešifrovaných e-mailoch.
• Skontrolujte si nastavenia a aktualizácie internetového prehliadača. Odporúčanie pre správne nastavenie internetových prehliadačov nájdete na webe mBank v sekcii Bezpečnosť.


Nezabudnite, že:


• Nesmiete s nikým zdielať hesla a telefónne čísla, ktoré používate pre prihlásenie do svojho Internet Bankingu. Zvolené heslá nie je potrebné obnovovať a ich platnosť nikdy nevyprší.
• mBank nikdy nevyžaduje zadanie jednorazových hesiel, zadanie hesla pre mLinku, čísla platobnej karty, alebo údaje týkajúce sa mobilného telefónu (napr. telefónne číslo, značka a model telefónneho prístroja) pri prihlásení do Internet Bankingu, pri kontrole zostatku na účtoch, alebo pri prehliadaní histórie transakcií.
• mBank nikdy nezasiela na mobilný telefón klienta žiadne bezpečnostné, ani iné certifikáty, ktoré je potrebné inštalovať.
• mBank nikdy nežiada o inštaláciu certifikátov, alebo bezpečnostných aplikácií v mobilných telefónoch.

 

 

Kategórie:

Bezpečnosť