späť

Kreditným kartám dominujú muži

mKREDITKA

Kreditná karta tvorí súčasť prevažne mužských peňaženiek.

Vlastní ju až 73% mužov a iba 27% žien.

Podobná situácia je aj v Českej republike, kde kreditnú kartu využíva 71% mužov a 29% žien.


Z analýzy, ktorú mBank spravila medzi svojimi klientmi vyplýva, že muži tiež využívajú kreditné karty aktívnejšie a platia vyššie sumy, ako ženy.

Muž priemerne zaplatí svojou kreditnou kartou nákup za 40 € a za jeden mesiac priemerne minie 332 €. Ženy minú v priemere o desať euro na platbu menej a za celý mesiac 258 €.


Aj najvyššia zaplatená čiastka kreditnou kartou má svojho rekordéra medzi mužmi. Zaplatil svojou kreditkou transakciu vo výške 2621 €. Prvé miesto medzi ženami drží transakcia s výškou 2063 €.kreditná karta od mBank

 

„Najvyššie platby predstavujú každodenné nákupy jedla a tovarov dennej spotreby v supermarketoch a hypermarketoch. To znamená, že kreditná karta je stále obľúbenejší spôsob pre financovanie bežných nákupov do domácností,“ hovorí Radko Šindrbál, špecialista mBank na osobné úvery a kreditné karty.

 

mKREDITKA je výhodný spôsob, ako využiť peniaze banky na vlastnú potrebu s možnosťou neplatiť úroky, v prípade mKreditky až 54 dní.

 

Klient získava nepretržitý prístup k finančnej rezerve, zatiaľ čo svoje peniaze môže mať napríklad na sporiacom účte s výhodným úrokom.


Klientov, ktorí aktívne využívajú svoju debetnú, alebo kreditnú kartu mBank odmeňuje už v druhom kole súťaže Kartománia. Majú tak možnosť získať množstvo cien, ako tablety Apple iPad, či dovolenky za 5000 € podľa vlastného výberu.

 

         Uži si leto s mKreditkou!

 

Kategórie:

Aktuality