späť

Kreditným kartám dominujú muži

mKREDITKA

Kreditná karta tvorí súčasť prevažne mužských peňaženiek.

Vlastní ju až 73% mužov a iba 27% žien.

Podobná situácia je aj v Českej republike, kde kreditnú kartu využíva 71% mužov a 29% žien.


Z analýzy, ktorú mBank spravila medzi svojimi klientmi vyplýva, že muži tiež využívajú kreditné karty aktívnejšie a platia vyššie sumy, ako ženy.

Muž priemerne zaplatí svojou kreditnou kartou nákup za 40 € a za jeden mesiac priemerne minie 332 €. Ženy minú v priemere o desať euro na platbu menej a za celý mesiac 258 €.


Aj najvyššia zaplatená čiastka kreditnou kartou má svojho rekordéra medzi mužmi. Zaplatil svojou kreditkou transakciu vo výške 2621 €. Prvé miesto medzi ženami drží transakcia s výškou 2063 €.kreditná karta od mBank

 

„Najvyššie platby predstavujú každodenné nákupy jedla a tovarov dennej spotreby v supermarketoch a hypermarketoch. To znamená, že kreditná karta je stále obľúbenejší spôsob pre financovanie bežných nákupov do domácností,“ hovorí Radko Šindrbál, špecialista mBank na osobné úvery a kreditné karty.

 

mKREDITKA je výhodný spôsob, ako využiť peniaze banky na vlastnú potrebu s možnosťou neplatiť úroky, v prípade mKreditky až 54 dní.

 

Klient získava nepretržitý prístup k finančnej rezerve, zatiaľ čo svoje peniaze môže mať napríklad na sporiacom účte s výhodným úrokom.


Klientov, ktorí aktívne využívajú svoju debetnú, alebo kreditnú kartu mBank odmeňuje už v druhom kole súťaže Kartománia. Majú tak možnosť získať množstvo cien, ako tablety Apple iPad, či dovolenky za 5000 € podľa vlastného výberu.

 

         Uži si leto s mKreditkou!

 

Kategórie:

Aktuality

Komentár (2)

Pridať komentár

docital som sa ze Vasa kreditna karta ako produkt ziskala zlatu mincu, dlhorocne som pouzival kreditku tatrabanky kde mam vedeny 'hlavny'ucet, po rokoch ma vsak nebavilo platit 2.6 eur mesacne len za vedenie karty pokial som na nej neprecerpal cca 300eur (ak som precerpal tak mi neuctovali ten poplatok). Po roku pauzy som si povedal, ze kreditka by sa mi zisla na mimoriadne nakupy, ktorych splatku chcem z roznych dovodov rozlozit na obdobie dlhsie ako 1mesiac, resp. 54dni. Kedze mam ucet v mbank, rozhodol som sa oslovit mBank. Bol som osobne na pobocke Apollo BC (kde mam aj ja svoje pracovisko) a poziadal som o kartu. Povodne som chcel 3000e uv. ramec, ale nakoniec som suhlasil s 2000e kedze aj tak ziadne mimoriadne nakupy neplanujem. Nadiktoval som udaje, na cca druhy den mi prislo vyrozumenie ze je vsetko OK, prisiel som do fin.centra v Apole teda podpisat nejake papiere tusim aj zmluvu, kym som sa vratil 'k sebe' do ofisu tak ma cakal e-mail ze mi bol uv.limit 2000e zamietnuty, vzhladom k mojej bonite vypocitanej mBank som sa na 2000e limit nekvalifikoval. Pracujem v procesne orientovanej korporacii a viem ze tie procesy vedia niekedy pomotat komunikaciu a posobit protichodne, ale toto ma pobavilo. Volal som panovi z fin.centra a ten to tiez potvrdil, pred 20min som u neho podpisoval zmluvu a vsetko vyzeralo ze je OK. Mejl z mBank som forwardol tatrabanke osobnemu bankarovi a ti mi na druhy den vystavili kreditku s pozadovanym limitom, dokonca na prvych 12mesiacov bez akehokolvek poplatku. Z toho vyplyva ze produkt oceneny Zlatou mincou bohozial asi nie je urceny pre mna :(

váš komentár