späť

Aktivačný balík prostredníctvom SMS správy

Vážení klienti,

prinášame vám novú formu aktivačného balíku, ktorá je časovo menej náročná a šetrnejšia k životnému prostrediu.
Od dnešného dňa si budete môcť objednať aktivačný balík vo forme SMS správy na mobilný telefón, v prípade, ak zabudnete prihlasovacie údaje do Internet Bankingu, či Telekód pre call-centrum mLinka.

  


K súčasným papierovým aktivačným balíkom, ktoré by sme radi postupne vyradili z našej prevádzky pridávame:

 

Aktivačný balík v elektronickej forme
Elektronický aktivačný balík obdrží klient mBank prostredníctvom SMS správy.

 

Kedy ho zasielame?
• ak došlo k zablokovaniu prístupových elektronických kanálov – Internet Banking, mLinka;
• ak majiteľ účtu požiadal o priradenie disponenta, disponent dostane elektronický aktivačný balík v SMS správe.

 

Čo obsahuje?
• dočasný Identifikátor – 7 číslic
• dočasné heslo do Internet Bankingu – 10 číslic
• dočasný telekód – 6 číslic

 

Ako vyzerá aktivačná SMS:
mBank:Aktivačný balíček. Dočasný ID:1234567, Dočasné heslo:1234567890, Dočasný telekód:123456. Podrobné informácie: http://www.mbank.sk/sprievodca/

 

Ako dlho platia údaje v aktivačnej SMS?
aktivačný balík je použiteľný 48 hodín od doručenia SMS správy

 

 

 

Viac o aktivácii účtu
FAQ- otázky a odpovede

Zásady bezpečnosti

Kategórie:

Aktuality

Komentár (7)

Pridať komentár

to nemyslite vazne??? to toto skutocne funguje?? toto je zrele na clanok do SMEcka...

... a este nieco. mBank asi nezaulima to, ci sa SMS aktivacny balicek dostane skutocne do ruk majitela uctu, tak ako sa to deje pri papierovej forme ( kontrola obc. preukazu kurierom ). Toto je obrovske R I Z I K O !

som sklamany ... je to tak ako to popisuje jerry, Staci aby niekto vedel, ze mate konto v mBank a budete cielom pre zlodejom a vagabundom. Budem rozmyslat, ci zostanem v mBank. :-(

Aby som to trochu upresnil, nie som proti SMS aktivacnym balickom vo vseobecnosti, ale skor by som ich uvital pri prvotnej aktivacii pristupu pri vzniku noveho klienta (ked este na uctoch nic nie je), s istymi obavami pri vzniku disponenta (vtedy uz na uctoch peniaze su, ale utocnik to nevie vyprovokovat), no pri zabudnuti udajov k aktivnym uctom to povazujem jednoznacne za vysoke riziko.

Marek11: Zlodej casto ukradne nielen mobil, ale napr. celu kabelku obsahujucu penazenku, doklady, karty, mobil, ... Takze ma casto dost informacii o tom, ze klient ma ucet v mBank. Navyse, aj v samotnom mobile moze najst SMS-ky z mBank (napr. notifikacia). Rozhodne by som nepodcenoval. Navyse ja som povodne mal na mysli zlodeja, ktory uz ten mobil kradol s jasnym cielom - ziskat pristup k uctom klienta v mBank. Ale ako som teraz napisal, tak aj nahodny zlodej bude mat pomerne velke sance.

Je to rýchlejší spôsob a aktivačný balík je použiteľný len 24h od doručenia SMS správy. Ako vie zlodej, že v ktorej banke máme úspory. Bude skúšať mbanku, vied môžem mať aj vo VUB, ČSOB, Slovenskej sporiteľni, Tatra banke a v iných bankách. Všetko sa môže stáť, ale je to menej pravdepodobné.

Toto ale vyzera ako trochu nebezpecny sposob - ked zlodej ukradne klientovi zapnuty mobil, tak mu staci vyprovokovat zaslanie sms aktivacneho balicka a ziska tym plny pristup ku klientovym peniazom - kedze ma jeho mobil, bude mat pristup aj k autorizacnym sms-kam.