späť

Nový sadzobník: Viac voľných výberov z bankomatov na Slovensku pre aktívnych zákazníkov mBank

Vážení zákazníci,

Od 1.októbra 2013 meníme podmienky pre výbery hotovosti z bankomatov.

V mBank sa zaujímame o to, ako využívate naše produkty a snažíme sa ich nastaviť tak, aby boli pre vás čo najvýhodnejšie. Preto aj zmeny v sadzobníku za hotovostné výbery z bankomatu kopírujú spotrebiteľské správanie takmer 75 percent z vás. Napríklad tí, ktorí platíte kartou viac ako 120 € mesačne, budete mať namiesto doterajšieho jedného výberu z bankomatu na Slovensku zadarmo dva.

 

Pre držiteľov hlavnej debetnej karty k účtu mKONTO a mKONTO Biznis vstúpia do platnosti nové podmienky bezplatných výberov z bankomatu:

 

-          1 výber z bankomatu v SR alebo v zahraničí v mesiaci zadarmo, ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou zákazníka dosiahne čiastku 80 €.

-          2 výbery z bankomatu v SR alebo v zahraničí v mesiaci zadarmo, ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou zákazníka dosiahne čiastku 120 €.

-          3 výbery z bankomatu v SR alebo v zahraničí v mesiaci zadarmo, ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou zákazníka dosiahne čiastku 160 €.

-          4 výbery z bankomatu v SR alebo v zahraničí v mesiaci zadarmo, ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou zákazníka dosiahne čiastku 200 €.

 

Cena nad rámec voľných výberov ostáva nezmenená - 1,20 €.

Do objemu bezhotovostných transakcií kartou sa počítajú nielen platby cez POS terminály, ale aj platby cez internet.

 

S mBank nemusíte hľadať konkrétny bankomat. Všetky sú pre vás zadarmo, pokiaľ aktívne využívate svoju platobnú kartu. Pri aktívnom využívaní karty navyše môžete vyhrať svoj ročný príjem. Viac informácií nájdete tu: http://www.mbank.sk/akcie-a-sutaze/vyhraj-rocny-prijem/index.html

Nový sadzobník poplatkov platný od 1.októbra nájdete tu.

 

V prípade, že so zmenou Sadzobníka nesúhlasíte, máte právo odstúpiť od zmluvy s mBank bez poplatkov, pričom toto oznámenie o odstúpení musí byť písomné a musí byť mBank doručené  najneskôr deň pred nadobudnutím účinnosti zmeny.

 

Tím mBank

Kategórie:

Aktuality

Komentár (212)

Pridať komentár

Zdravím, dostal som v septembri od mBank novú kartu a nejde mi platiť cez PayPal.
Zo starou kartou mi to išlo bez problémov.
Prosím o radu, čo sa mohlo stať?

Ahojte,

Ja mám banku od roku 2009. Výber v hotovosti využívam asi tak 5 krát do roka. Vždy platím kartou, všade kde sa dá. Ten kto sa sťažuje nech si porovná poplatky v kamenných bankách a zistí že zadarmo účet nezíska len tak zadarmo. Za odporúčanie som získal minimálne 80 eur, a poplatky... asi jedine to poistenie karty mi sťahujú čo je smiešnych 0,63 eur. Ja som s bankou nadmieru spokojný.

Každý finančne gramotný človek pochopí, že mBank je typicky internetová banka, poskytujúca momentálne najlepšie služby na slovenskom finančnom trhu pre jednotlivca. Preto by takýto človek mal mať založený ešte jeden účet - domovský účet v kamennej banke. Existuje kamenná banka, kde pri splnení prijateľných podmienok neplatíte mesačné poplatky ani za služby ani za niekoľkonásobné výbery hotovosti cez bankomat. Chápem preto mBank, že hľadá spôsoby ako si kompenzovať bezplatne poskytované služby.

Neviem ludia ale mne stale mBank pripada ako najvyhodnejsia. naschval som pozrel na vypis a zistil som, ze naposledy som v hotovosti vyberal koncon juna a aj to v zahranici. nestalo ma to ani cent.
dokonca ani v Turecku na dovolenke som nepotreboval vyberat hotovost.
Ti co sa stazujete, ved spravte si porovnaie s inymi bankami a ak zistite, ze inde je to vyhodnejsie, kludne banku zmente.

A este k systemu - to, co pise cogito sa mi nezda. Nema to logiku.
Podla mna system funguje tak, ze Vam spocita obrat na konci mesiaca a ked nsplnite ani 80 eur, vsetky vybery, ktore ste realizovali v danom mesiaci Vam dodatocne nauctuje.
Pripadne to moze byt tak ako to bolo do zavedenia noveho systemu. Cize system spocita obrat a oznami Vam kolko vyberov mate v dalsom mesiaci zdarma. To je podla mna najpravdepodobnejsie. Maju to odskusane, jedine treba nastavit nove parametre.

Dobry den
Vyberal som z bankomatu v thajsku a odratalo mi 150 bathov za vyber nad vybranu sumu. Poprosim o instrukciu ako mi mozete refundovat danu sumu. Dakujem

Apriori mi vadi, ked ma niekto do niecoho nuti. Z tych 80 EUR ma mBank 1,2 EUR. Podobnost so sumou za jeden vyber z bankomatu je ciste nahodna.
Som v mBank od kedy prisli na Sk trh. Zo svojich vyhod pomaly, ale isto okresavaju. Som dost konzervativny, ale uz mi vela nechyba aby som sa od nich odstahoval.

Tak, millá Bank, takto si ty predstavuješ nastavenie produktu tak aby bol pre mňa čo najvýhodnejší???
Začínam chápať, prečo bola poľská logika na kalkulačke taká čudná,...taká nejaká naopak!...

Tak toto má byť (podľa mBank) nastavenie služieb tak, aby boli pre mňa čo najvýhodnejšie???

Začínam chápať, prečo bola poľská logika na kalkulačke taká divná!....

v Českej republike tak mBank nezdiera: nad 2000,- Kč je jeden výber zdarma, pod 2000,- Kč je prvý, druhý a tretí výber za 9 (deväť !!!) korún oproti u nás 1,20 eur. Viac ► http://www.mbank.cz/osobn...
Veď Slovákov sa tak ľahko oyebáva a nič sa nedeje...

Pohoda, maju na to pravo. A ja zas dat im zbohom. Takze pa-pa m-bank
Psychologicky mohli aspon jeden trapny vyber nechat zdarma.

Pohoda, zmenili podmienky , no a co. Maju na to pravo. A ja zas pravo dat im zbohom. Zbohom m-bank
Aspon jeden trapny vyber mohli nechat zdarma. Ich smola.

Je tam toho, kupte si daco na internete /zlavove portaly, cestovne listky, alebo si nabite dake online konto stavkovej kancelarie/ a za par dni transakciu stornujte. Ak Vam peniaze vratia prevodom na ucet a nie priamo na kartu, tak mate vyhrane a 4 vybery zadarmo mate za par minut klikania :)

Smutne, suhlasim a neodporúčam do budúcnosti mBank, lebo STÁLE mení podmienky!!!!!!!!! Presne tak, keďže používam banku hlavne na internet.prevody, prečo mám na to doplácať??? Neférové....

Mam tri účty v Anglicku v Lloyds, Halifax, Nationwide, všetky sú bezplatné aj výbery sú neobmedzené free a v Halifax je podúčet, kde keď nevyberiem vloženu maximálnu sumu 3.500,-Libier do roka, tak mam 3,5 percentný úrok z tej sumy a keď každý mesiac príde kredyt minimálne 1.000,-Libier,tak Banka pripíše na můj účet 5,- Libier,za rok 60,- plus len tak, to sa na SK nevidí.

Zdravím, neviete mi niekto povedať, aký bude poplatok za výber z bankomatu od 1.10.2013 ak nepresiahnem čiastku 80 EUR? V sadzobníku som takúto informáciu nenašiel, čo sa mi zdá podivné... Vďaka

Zdravím, neviete mi niekto povedať, aký bude poplatok za výber z bankomatu od 1.10.2013 ak nepresiahnem čiastku 80 EUR? V sadzobníku som takúto informáciu nenašiel, čo sa mi zdá podivné... Vďaka

Ja som spokojny uz skoro 4-roky platim si vsetko od nakupov, inkasa, telefonu, bytu, plyn energie pôzicky atd... usetril som len na sekovych poplatkoch co by som platil na poste viac ako 40€ rocne a neratam strateny cas a cestu co by som stravil na poste

Ja som spokojny uz skoro 4-roky platim si vsetko od nakupov, inkasa, telefonu, bytu, plyn, energie, pôzicky atd... usetril som len na sekovych poplatkoch co by som platil na poste viac ako 40€ rocne a neratam strateny cas a cestu co by som stravil na poste

Ja som spokojny uz skoro 4-roky platim si vsetko od nakupov, inkasa, telefonu, bytu, plyn energie pôzicky atd... usetril som len na sekovych poplatkoch co by som platil na poste viac ako 40€ rocne a neratam strateny cas a cestu co by som stravil na poste

Viac informácií, ako sľuboval mail, som tu nezískal. Táto banka sa asi snaží zbaviť pracovne vyťažených ľudí, ktorí nemajú čas motať sa po nákupných strediskách a platiť kartou. Mesačne zasielam dohodnutú sumu na účet osobe, ktorá mi nakúpi a nemusím sa stresovať, či ešte stihnem otvorený obchod. Jeden mesačný výber cca 50€ mi postačoval na občasné občerstvenie v bufetoch. Tým, že budem platiť za tento výber, budem vlastne platiť poplatky za vedenie účtu. A je po banke, ktorá vedie účet bez poplatkov.

jeden mal ostať zadarmo, na začiatku to boli 4 výbery, takmer vôbec to využívam, ale ten minimalne jeden mal ostať zadarmo, alebo podľa výšky zostatkov na účte

A nedá mi nenapísať staré známe, ktoré odteraz čo sa mBank týka platí aj pre mňa: Nie som taký bohatý, aby som si mohol dovoliť lacnú mBank.

Prečo by som mal používať mBank, keď u nás nie je možné toľko platiť kartou, aby som mal jeden poondený výber z bankomatu zadarmo? Za to euro a voľačo, čo by som vyvalil za jeden výber si doplatím ešte pár centov a mám u kamennej banky 4 výbery z bankomatu a navyše aj možnosť vkladať na účet v banke. mBank dodnes neotvorila ani jeden sľubovaný vkladomat.

mBank tvrdilo, že bude zadarmo a vždy sa chvastalo akí sú lacní oproti ostatným bankám. Teraz jediné čo je ešte bez poplatku a neverím tomu, že to tak aj ostane je vedenie účtu. Ešte aj jediný výber z bankomatu zadarmo ste zrušili. Ako myslíte. mBank som pouzžíval málo, budem ešte menej.

remire...: Zadarmo boli 3.

75% z nas, ked zaplati vsetky nevyhnutne poplatky spojene s byvanim, tak mu z vyplaty nezostane ani tych 80€, ktore by mal "nutene" utratit platbou kartou, aby mohol vybrat hotovost z bankomatu zadarmo
Ten aj tak nevyuzije, lebo uz nema co by si vybral.
Len tak dalej a davam Vam sbohom aj ja.

75% z nas, ked zaplati vsetky nevyhnutne poplatky spojene s byvanim, tak mu z vyplaty nezostane ani tych 80€, ktore by mal "nutene" utratit platbou kartou, aby mohol vybrat hotovost z bankomatu zadarmo
Ten aj tak nevyuzije, lebo uz nema co by si vybral.
S takouto dam mBank sbohom aj ja.

to co zaplatim za 2-3 vybery tak to mozem u konkurencie platit mesacny poondiaty poplatok. pri platbe kartou idu banke 3% a este aj taketo obmedzenia... prestava to tu mavat vyhody

takze ludia, pre tych, co nechavaju kvasit minimalne 6tis euro na emaxe+ v mbank, je vyhodnejsie zalozit ucet+ v zuno, aj ked ten ich internet banking je otrasny.

Je to rozhodne krok zlym smerom, nechcem ale hanit mBank je to este stale pouzitelna banka.
Zdovodnenie zavedenia tejto zmeny je priam smiesne, s tymto u mna velmi klesli.
Aj ked aktivne vyuzivam platobnu kartu od mBank a tento skvely vyplod chorej manazerskej mysle sa ma pravdepodobne nedotkne, minimalne ma to prinuti pozriet co ponuka konkurencia...

véééľka chyba, niečo takéto má aj TB a to bol dôvod odchodu od nich do m bank a to bude zrejme dôvod aj odchodu z M bank. Neznášam keď ma do niečoho nútia v zmysle za toľko € máš taký počet výberov, maximálne ma to irituje....a mám pocit že aj drvivú väčšinu komentujúcich, tak milé vedenie M bank keď sa prispôsobujete 75% z nás tak si prečítajte reakcie a prispôsobte svoj produkt potrebám väčšiny

Dobry den, Vase tvrdenie, ze ''nastavujete produkty tak, aby boli pre väčšinu zo zakaznikov čo najvýhodnejšie''. povazujem za klamlive. Je smutne, ze teraz v mBank nemozem uskutocnit ani jeden vyber z bankomatu doma ci v zahranici zadarmo. bez toho, aby som uskutocnil nakup. Pritom to bol jeden z dovodov, preco som si u Vas zakladal ucet.

Skoda, ze 99.9 % oviec tu ani nevie, co vlastne znamena platit kartou - venovat tak zisk US "kartelom", co sa bohuzial premieta do cien vsetkych cien a tovarov, ktore predajca poskytuje. Beeee-beeeeee, tak ovce, platime dalej kartami, hlavne tie bezkontaktne su paradne - ked cakam v Tescu 10 minut na jednu transakciu.

Prosím o zváženie zvýhodnenia tých, ktorí majú u vás na účtoch väčší objem peňazí (napr. nad 5000€) - jeden výber v bankomate zadarmo (popr. navyše)

Vážení z mBANK,
nedalo by sa zvýhodniť tiež nejako tých, ktorí majú u vás vložené peniaze (napr. nad 5000,-€), aspoň tiež jedným výberom v bankomate zadarmo? Lebo za pár ľahko splniteľných podmienok (nejako to inkaso, trvalý príkaz a pár výberov v bankomate a mesačný príjem nad 400 €) je účet v ČSOB zadarmo aj s výbermi v ich bankomatoch. A to donedávna dali ešte k tomu aj mobil :-)
Prosím o zváženie.

Platim zasadne len kreditkou a mBank mi sice kreditku na 3300 schvalila, ale neumoznila mi podpisat zmluvu online, tak pouzivam kreditku od Zuna, cize obrat kartou v mBank mam nulovy. Za vybery platit nemienim, takze dalsi dovod prejst do Zuna, kde su vybery z TB zadarmo. mBank si postupne pribija klinceky do rakvy, je len otazkou casu, dokedy to budu jej zakaznici tolerovat, az na tych par fanatickych, ktory vsetky negativa obhajuju. :P

Informacia o tom, ze jeden bezplatny vyber z bankomatu bez akychkolvek podmienok, bol zruseny, mohla byt aj uprimnejsia.

Na druhej strane, poplatok 1,20 mesacne v podstate za komplet vedenie uctu vobec nepokladam za likvidacny. (mBank zrejme tiez nema vybery z bankomatov inych bank uplne zadarmo.)

Uprimne by ma potesilo, a v tomto drzim palce, keby mBank konecne prestala hospodarit so stratou.

Študenti 80,- € kartou mesačne nezaplatia, veď čo sa dá platíme z účtu na účet a väčšie položky sponzorujú rodičia. A hotovosť potrebujeme - bagetu alebo zmrzlinu kreditkou nezaplatíme. Takže ste nás obrali o časť vreckového. Jeden výber v hotovosti za mesiac bez poplatku pre každého bol fér ... prosím, buďte k nám ústretovejší.

Je sice pekne ze 4 vybery za 200e lenze terajsie podmienky su X doma A X zahranicny. Po novom to je len ALEBO. Keby tam ostalo "A" tak za 200e ma clovek 8 vyberov, to by bolo viac nez dost :)
A skoda toho prveho vyberu co bol zadara, to bola vyhoda oproti zunu. Tam je zadara len prvy vyber z TB bankomatu.
Zaujmave by bolo keby zverejnili cisla, ze kolko ludi sa to dotkne, cize v sucasnoti co nespravia 80e obrat ale maju aspon 1 vyber z bankomatu za mesiac.
Otazne je ci tych par EUR co zarobia na tom prvom poplatku stoji za negativnu reklamu - ono je dost nelogicke mat internetovu banku zadarmo a nemoznost si zadarmo peniaze vybrat (aspon raz do mesiaca).
PS: zadarmo znamena zadarmo, bez * , bez podmienok atd

Ing.King (173). Neviem, či ťažšie chápeš, alebo máš problém porozumieť písanému text, ale väčšina namieta proti spoplatneniu prvého/jedného výberu. Na začiatku boli 3+3 bezplatné výbery, potom 1+1 a teraz žiaden bezplatný. Tu nejde o to, či miniem 80€ kartou, i keď jeden človek ani nemusí, ale o to, že to musím sledovať.

Nakoľko urobili priemer zo všetkých zákazníkov a 80€ minula väčšia časť kartou mesačne urazený sa môže cítiť jedine KRKAČ, ktorý priznám sa netuším načo má vedený účet v mBank(kde robí potom všetky operácie ? či platí cash ? alebo žije zadarmo ?). Pochopím že toľko neobráti študent, ale tí predsa majú free accounty v kamenných bankách, teda smutná môže byť maximálne minorita o ktorú aj tak mBank nemá záujem ;-).

Lepšie podmienky ako mBank nenájdem inde, mesačne platíme kartou cez 200€ pravidelne, a jeden výber nám bol vždy až až. Nechápem prečo máte potrebu vyberať 3x mesačne...

neviem cim to je ale v SLSP som platil do augusta za ucet 2,30 €, od 1.8.2013 mi za to iste zacali uctovat 3,50€
Tiez som v mBank od zaciatku ked boli vybery 3 doma a 3 v zahranici.:)

Neviem, či je to spôsobované tou krízou, ale neustále sa zvyšujúce poplatky vedú zákazníkov alebo klientov k lacnejšej alternatíve a ten výpadok niekde asi treba nahradiť, takže sa opäť zvýšia poplatky, začarovaný kruh. Škoda, so začiatku to vyzerala celkom fajn banka...

Neviem, či je to sposobene tou krizou, ale nepaci sa mi menenie podmienok teda zvysovanie cien a poplatkov, len budete stale viac stracat zakaznikov (klientov) a pochopitelne, ten vypadok treba vyplnit...a opat zvysovanim cien, skoda!

myslim ze studenti maju "poptakach"...

Ono je to tak, že banky sa takýmito podmienkami snažia pripútať klientov aby sa na banku viazali dlhšie, pokiaľ možno trvale a nebehali ako mačka s mačiatkami po každom lepšom úroku v konkurenčnej banke. Ideálom pre ne je ak klientovi chodí na účet výplata, platí trvalým príkazom a a používa debetnú kartu. Za platbu kartou totiž idú banke od obchodníka poplatky. Mierne sa tým síce navyšujú ceny tovarov, ale banku to netrápi, kedže v konečnom dôsledku to zaplatí aj tak len klient.

a co ma znamenat ten datum expiracie pri pocte vyberov z bankomatu zdarma .. to ked mam 3 vybery tak to ich mam vsetky uskutocnit za 7 dniiiii??? to vazne? alebo ako to je?

Dávať väčší počet výberov z bankomatu za darmo ludom, co pouzivaju viac bezhotovostny styk a nedat zaidny tym, co platia skor cash nema logiku. Iba ak tak z pohladu, ako na svojich klientov viac zarobit.
Ja kartou platim nerad, a tym padom musim teraz platit banke za to, ze sichcem mat pristup k svojim peniazom. Dakujem!!!!

Velmi drahe mate za vyber 1,20€!! Radsej preposielavam do inej banky a tak vyberavam!

tvrdym... (161), Prosim Ta, precitaj si poriadne terajsie a nove podmienky. Mozno potom zistis, ze doteraz si mal 2 vybery zdarma (1 doma a 1 za hranicami). Po novom budes mat len 1 vyber a to az ked minies kartou 80€.
Takze o com tocis ty? Bud si tie podmienky necital alebo im nerozumies.

Prvy vyber hotovosti by nemal byt spoplatneni.
Ostatne trebars podla noveho sadzobmnika.
Tak by to bolo OK, no nieje. Lebo kvoli HU mam aj inu banku, povinny ucet.
A tam mam podmienky vyuzivat ho. Takto platim aj z jednej banky aj z druhej.
Popritom mam este kreditku a tam mam za platenie s nou par drobnych ...
Inac vsetky bezhot. tranz. robim v mBank !!!

Nesazluzim si jeden jediny vyber zdarma ?

Musim stale mysliet na to ci uz mam alebo nemam dosiahnutych 80 eur platieb kartou ?
v mBank to posrali na plnej ciare aj ked su zatial asi najlacneisi.

Ocom tocite?
Ved kazda banka meni podmienky, to je normalne.
A momentalne sa v mBank budu menit podmienky k lepsiemu. Ved doteraz pokial si nezaplatil kartou aspon 200e, tak si mal len 1 vyber zadamo, a teraz budes mat pri 120e uz 2. Kto je v mBank, ten vie ze bude lepsie, kto ma inu banku a chce tu len nadavat, neviem sice z akeho dovodu, nech sa spamata. A ti co tu reklamuju ine banky...hm, ani jedna nema, take podmienky ako mBank.
Podotykam, ze niesom zamestnancom mBank, a je mi jedno kolko ludi tu ma peniaze, mna len stve ta krivda ktou tu citam. tot vsio.

ked som zacal z Mbank uctom mal som vybery tri a neobmedzene vyberi v zahranici potom sa to zmenilo a zrazu som na vyberoch preplacal aj 20 euro mesacne nez som si vsimol ze v zahranici uz nevyberam bez poplatku z mbnakom cochvila skoncim len uvediem priklad ze aj ked v istej banke v zahranici platim 9eur za ucet na tri mesiace (3eura na mesiac ) vyberam po celom svete zadarmo (samozrejme okrem inych vyhod ) kludne by som v mbanku platil tie tri eura mesacne aby som mal vyberov neobmedzene

Ja som teda s mBank uplne spokojna. Bola som klientom aj VUB aj SLSP a tam sa teda menia podmienky zo dna na den a k ovela horsiemu. Som stastna, ze mBank ma vedenie uctu zadarmo. Ved to je smiesne aby ste niekomu platili, za to ze ma vase peniaze k dispozicii ! Nejaky vyber z bankomatu sa da "prezit", aj tak sa vo vacsine pripadov da platit karotu alebo urobit jeden vacsi vyber hotovosti. Som rada, ze mBank existuje, som spokojna aj s rychlostou prebehnutia operacii aj s kontaktnym centrom aj s online bankovnictvom. Podla mna su super a drzim im palce !

Mbank je uplne najuzasnejsia banka na Slovensku. Komu sa nepaci, tak nech sa paci do predrazenych kamennych bank, ktore ma mimochodom vela krat odhovarali si zalozit ucet v Mbank !!! A chapem preco, pretoze cim viac klientov sa hrnie do Mbank kvoli sluzbam a ustretovosti a ochote. Kamenna banka mi nechcela pozicat peniaze hoci som bola klientom uz par rokov, Mbank mi ponukla pozicku s dobrym urokom bez akychkolvek problemov!!! Uz som dotiahla do Mbanky viacero ludi, ktori su takisto spokojni a budem to robit dalej, pretoze su Jednotka na BANK TRHU

uz je to aj tu zalozil som ucet lebo bol zadarmo. znizili uroky a ked zistili ze ludia poodchadzali k zuno zvysili aby sa im ludia vratili. teraz zistuju ze Raiffeisenbank nebude podporovat zuno a necha ju zaniknut tak uz aj oni hned dali poplatky za vsetko. tak asi uz koncim mbank uz tak ci tak prenasam stale peniaze prec tak teraz uz asi vsetko.
A na jedneho ze slovaci chcu vsetko zadarmo vo vyspelych krajinach Eu je to normalne len na Sk platis este aj za vzduch tak samozrejme ze budes platit aj za banku ze im davas tvoje peniaze a daju ti 0,9 % pritom inflacia je okolo 3,5% tak ti nedaju ani to vlastne o co peniaze klesnu prirodzene. a ked ti maju poziciat tak na 30 rokov najlepsie a pri 1000 zaplatis im 2500 no a potom ze nemaju peniaze.

Vážení súdruhovia,

to akože už nebude ANI 1 voľný výber (bez ďalších podmienok)?! :-o

Pekný kapitalistický humus - poľský kapitalistický humus. Tuším budem musieť znovu použiť "porovnávadlo" FINANČNÁ HITPARÁDA: http://www.financnahitpar...

Kedysi ste boli na 1. mieste, teraz ste na 5. a zdá sa, že sa chystáte na hlboký ponor - skrátka, ste profi potápači.

Práci česť a veľa šťastia pri bankrote! ;-)

Neda mi nenapisat este jeden prispevok:
Faktom je, ze sme „rukojemnikmi“ bank... tento system nechceme/nedokazeme/nevieme? opustit. Sme mozno prilis lenivi. Mozme len chodit z jednej banky do druhej, rusit a zakladat ucty...
(Pochybujem, ze nejaka banka splni vyzvu jej klienta „dajte jeden vyber zadarmo“).
Banka sa sprava ekonomicky - minimalizuje naklady a maximalizuje zisky. Nam, klientom, nezostava nic ine. Preto je moj postup nasledovny:
Do doby, kym budu transakcie a vedenie uctu zadarmo, nezrusim ucet - je to pre mna vyhodne. Casy kedy som tu drzal slusne objemy penazi, vsak skoncili. (Vela z vas, co sa tu vyjadrovali, ma zjavne ucty aj v inych bankach, kde za vedenie uctu mozno platite). Presuniem si peniaze tam, kde v ramci vedenia uctu mam vybery v poplatku - teda len vyuzijem uz zaplatenu sluzbu. V ramci poplatku je aj isty pocet transakcii a platieb u obchodnikov. Treba ich vyuzit - ak ich nevyuzivam, su pre mna drahe. Platby, ktore mozu odist bezplatne z mBank aj bezplatne odidu. Vybery budu inde. Netreba emocionalne vystupy typu - rusim ucet... preco ho rusit ked je zadarmo, a nie je na nom povinny zostatok? Mozno sa niekedy zide. Treba ho len efektivne pouzivat. Je fakt, ze banky menia pricasto podmienky (pre vacsinu klientov k horsiemu) a treba byt ostrazity. Ale o tom je ta veta na zaciatku - ako rukojemnici musime byt ostraziti, aby sme neprisli o peniaze. Budme teda ostraziti a spravajme sa ekonomicky!

Tymto vyjadrujem hlboke pohorsenie, a povazujem uvodne vyjadrenie: „..snažíme sa ich nastaviť tak, aby boli pre vás čo najvýhodnejšie.“ za urazku nas, klientov, zo strany mBank. Je mimo akejkolvek diskusie, ze vyber zadarmo je vyhodnejsi, ako vyber podmieneny objemom platieb 80 EUR. Ak sa uz mBank podujme takto menit podmienky, prosim, nech aspon napise rozumne zdovodnenie. Ak napise, ze vybery zadarmo nie su ekonomicky unosne pre mBank, nezneje to marketingovo privetivo, ale aspon to z nas, klientov, nerobi DEBILOV!
Prosim o ospravedlnenie zo strany mBank, alebo aspon o preformulovanie toho nestastneho uvodu.
Pre obhajcov mBank: nebavme sa o tom, ci to je alebo nie je internetova banka. (vsetci vieme, ze je!)
Nebavme sa o tom, ze je asi najlepsia. (Je!)
Bavme sa o tom, ze ti z nas, ktori si ucty zalozili v case, ked boli TRI VYBERY ZADARMO, mozu len konstatovat, ze situacia za zhorsuje. Bez ohladu na to, ci sme tie tri vybery vyuzivali, alebo nie...
Na zaver: ja osobne som nepocitil ani jedno zlepsenie pocas cca 5 rokov, co som klientom mBank (obmedzovanie hotovostnych vyberov, klesanie urokov...)
Holt, Murphy hovori: kazda zmena prinasa zhorsenie. A ja to tak vnimam...

Navrhujem rozumný kompromis pre mBank - dajte 1 výber mesačne bezplatne aj tým, ktorí splnia podmienku minimálneho zostatku na Vašich účtoch tak, ako to robia aj v kamenných bankách, ktoré vtedy poskytujú bezplatne celé balíky služieb.

Áno, stačí použiť kartu všade kde sa dá a nemáš problém s limitom a okrem toho ťa mBank v IB informuje o stave platieb kartou. Hlavne, že tu vypukla doslova hystéria okolo zrušenia bezplatného výberu! Aj keby som mal za nejaký výber nad limit zaplatiť 1,20€ či viac je to smeť v porovnaní stým koľko som vďaka mBank ušetril na poplatkoch od roku 2008. mBank nieje žiadna charita a čím viac budeme používať karty tým viac bude banka stabilnejšia a samozrejme aj vrecká kapitalistu plnšie, ale kto dnes pracuje -podniká pre dobrý pocit?

DAMIEN, ďakujem za odpoveď, takže pochopil som to rovnako.
A tým pádom je to pre mňa v poho, nakoľko mi stačí natankovať kreditkou, čím splním nielen limit na
bezplatnosť jedného výberu, ale aj bezplatnosť kreditnej karty.

pucik7, minimálny obrat kartami sa počíta za celý mesiac. Výber urobíš v 1 deň v mesiaci a limit 80€ ti stačí splniť až v 30 (31) deň, pretože systém tvoje operácie (výber - platba) porovnáva až v 10-tý deň následujuceho mesiaca aby bola istota, že ti bude zaúčtovana aj platba kartou , ktorú si vykonal v posledný deň mesiaca.

pucik7, v jednej veci sa mýliš (ide o miestne rozšírený porovnávací omyl); ja mám teraz v mBank 2 výbery zdarma bez akejkolvek podmienky; 1 v SR a 1 v zahraničí - tak ako všetci. Od obratu plateného kartami 200 EUR sú teraz tiež 4 výbery bezplatne (2 SR + 2 mimo). Doteraz bolo možné dosiahnuť 6 mesačných bezplatných výberov, po zavedení noviniek len 4. To uvádzam len pre porovnanie absolútnych čísel, čo je a nie je (a bude/nebude) výhodné pre jednotlivcov, nehodnotím - záleží individuálne prípad od prípadu.

Doteraz boli napr. 2 výbery až za obrat 200 EUR a teraz sú už 4, takže je to vlastne pozítivom. Možno to neviem správne, hádam mi admin. odpovie, ale ak urobíš výber v 5.deň v mesiaci a minimálny obrat 80 EUR dosiahneš až v 20.deň, tak by ten výber mal byť zadarmo, lebo podmienka bola v rámci mesiaca splnená. Apropó v mbanke som 3 roky a doteraz som za 36 mesiacov nezaplatil, ani cent tejto banke. V mojej predchádzajúcej banke (Najlepší idú kade ľahšie) by som za toto obdobie zaplatil rovných 180 EUR len za vedenie účtu a o bezplatnom výbere v zahraničí by som len mohol snívať:

mbanku mám 3 roky, za toto obdobie by som v mojej predchádzajúcej banke (Najlepší idú za nami???) zaplatil len za vedenie účtu 180 EUR, ja som doteraz v mbanke nezaplatil nikdy nič. Doteraz boli za 400 EUR-ový obrat 4 výbery a teraz je to už za 2OO EUR, je to teda zlepšenie. Neviem to síce naisto, ale podľa mňa, ak napr. prvý výber urobíš 5. deň v mesiaci a následne v rámci mesiaca dosiahneš min. obrat 8O EUR napr. 20. deň, tak by ten výber aspoň podľa mňa mal byť zadarmo. Prosím nech odpovie admin.

keď som tu prišiel, tak výber 3x do mesiaca za darmo, od vtedy to stále redukujú až som len čakal kedy príde na tento čas.. takže načase zmeniť banku, táto banka nestojí za nič už ... spraviť behom pol roka toľko nespokojných klientov dokáže len mbank .. :D aspoň na niečo je dobrý .. proste poliaci na SK nemajú čo robiť

súhlasím s ramire.

logino od 1.10.2013 zaplatíš. 0 výberov bez obratu.

logino od 1.10.2013 zaplatíš. Bez obratu 0 výberov zadarmo. Ruším účet v m-bank.

Ked som siel do MBANK, vedel som, ze je to bezhotovostna banka...tiez ma na to upozornil ich pracovnik pri podpise zmluvy...->"do MBANK by ste mali ist len vtedy ak ste stotozneny s behotovostnym stykom..." takze kto riesi vyber z bankomatu, nema v MBANK skratka co hladat... ked si kupim listok na vlak, nemozem sa hnevat, ze necestujem busom:))

Zatiaľ som veľmi spokojný klient vašej banky, no veľmi často meníte rôzne podmienky, ktoré nemám čas sledovať a preto to prosím nemente tak často :)
Zuno zunovalo slovensko, tak odchádza, vy ste prežili, tak robte dobrú robotu. Musím veľmi pochváliť pracovníkov Mbank Žilina ! Robia najlepšiu robotu

kedze mbank nema vlastne bankomaty jeden vyber slovensko aj svet mal zostat zachovany bez ohladu na platby!!!....tymto krom silne uvazujem o odchode z mBank.... ked v mBank zaplatim par krat vyber z bankomatu to uz rovno mozem zaplatit za ucet v kamennej banke kde nam vsetky vybery vo vlastnych bankomatoch bezplatne....pred takymi krokmi "mile vedenie" treba trosku rozmyslat..a viac ludi odide alebo prestane pouzivat akekolvek sluzby.... a ked chcete tymto ziskat...tak na to zabudnite, len stratite....

mabrik (134) Ja nikomu neradim. Veľa ľudí tu popisuje svoje spôsoby používania bankových služieb tak som si dovolil aj ja trošku prispieť. Neviem aký si užívateľ bankových služieb, ale tvrdiť, že dnes niekto neurobí platby kartou za 80 € za mesiac mi príde pri dnešných cenách veľmi zvláštne. Áno určite sa aj dnes nájdu ľudia ktorí 80 € za mesiac neminu, ale myslím si že oni ani v mBank účet asi mať nebudú, prípadne sú tu ešte študenti. Ale ako som napísal v predchádzajúcom príspevku, dnes nikto nikoho nemôže nútiť používať alebo kupovať veci ktoré nechce.

oni velmi dobre vedia preco to menia, aby si viacej pozival kartu ale taky normalny clovek co kartu pouzije maximalne na vyber 1x za mesiac si moze pekne zaplatit 1,20€ a to si vybera vlastne peniaze. Takze uz aj ja ako klient zacinam byt nespokojny. Zase vyhody len pre tych co si mozu dovolit platit kartou 80€ a viac. Zmente to!

A čo sa stane ak nebudem viberať mesiace nič ? tak ani nič by som platiť nemal nie ?:)

možem sa opytať ? viete mi niekto nato odpovedať ?

Ak som študen , vyberam peniaze tak raz za mesiac aj to maximalne 50€ , tak budem platiť poplatok pretože som nevibral viac ako 80€ ???

evano, s tým sa dá súhlasiť, no pri postupnosti priorít je tu na tomto území ešte stále aspoň 20.000 prednostnejších záležitostí na vyriešenie, než 1,20 EUR poplatok účtovaný niekomu raz za 1-6 mesiacov, v banke ktorá stále patrí medzi najmenej nákladové pre zákazníka (odhadujem že 90% ludí platí pri používaní jej bežného účtu stále nulové poplatky, čo sa nezmení ani po 1.10.2013).
Ja napríklad robím aj to, ak vidím že je banka riadne nenažraná, tak ani nemusím mať u nej účet, ale zmením účet príjemcu (napr. pri platbách za internet a ďalšie služby, som zmenil príjemcov cielový Unicredit na Ing Bank - takéto spoločnosti mávajú na výber, na ktorý z 5-6 účtov v rôznych bankách im pošleme svoje peniaze za faktúry). Ak od nej odídu aj tí, čo majú u nich účty, a ak sa cez nich nebudú točiť ani iné peniaze, tak to môžu zabaliť (však to už čiastočne aj spravili).

bzucomh (133) nedá mi nereagovať. Svoje rady si nechaj na doma.

A čo sa tu (skoro) vsetci rozculujete nad poplatkami. Slováci by chceli mať všetko zadara. Keď Vám mBank nevyhovuje tak sa premiestnite za najlepšími, alebo za "bankujucimi" alebo... však dnes banky rastú ako huby po daždi. My s manželkou už máme v mBank účet asi 4 roky.... a absolútne bez problémov.... Ak sa nám vadilo že účet je bez úročenia tak sme si otvorili termínovaný vklad. Keď znížili úroky tak sme vklady zrušili a otvorili sme si emax konto... Všetko zadara za pár sekúnd... Ale Slovákovi toto nie je dosť. Tak choďte do kamennej banky a plate 3-5 € za každý mesiac a určite budete mať výbery zdarma. Už ma to nebaví! Je sloboda prejavu aj rozhodovania, máme demokraciu....tak si zbalte svoje účty a pakes k tej SUPER konkurencii! My s manželkou určite zostáve!!! Pre nás sa podmienky zlepšili. HOWK!!!

pras
nepochopil si ma, ale to nevadi. Je to uuuplne jedno. Povinne poplatky - ako inkaso, najomne, net a pod. platim prevodom. Nepotrebujem minut 80 (ci viac eur) mesacne, takze nebudem minat nasilu. Suma 1,2€ za vyber raz za cas ma nepolozi na lopatky, no som ekonomka a sporim na byt. Nie som ochotna dat peniaze (ani cent) navyse, ak to nie je potrebne (cize najdem si iny sposob vyberu).
Iba konstatujem, ze najviac na to doplatia najchudobnejsi.
Okrem toho sa mi nepaci, ze si ludia jednoducho povedia "no co uz"..."vsak vsade.." a nezamyslia sa nad tym, ci to je nevyhnutne a ci sa sym da nieco robit.. Takto to vyzera na Slovensku so vsetkym. Sklaname hlavy, frfleme potichucky a neriesime nic. Potom si s nami robi kazdy co chce - nepisem teraz iba o mBank, ale o vsetkych bankach, telefonnych operatoroch, internetovych provideroch, platbach v obchodoch, u lekarov atd. Potom je to tak, ze u nas mame "slovenske" platy a "europske" ceny.

evano, keď tu už opisuješ svoju neuveritelnú situáciu - máš stále zamestnanie (asi v BA - aj keď viem že tu všetky firmy zďaleka nie sú výhra), účet v mBank (t.j. počas roka-rokov žiadne až minimálne výdaje na jeho správu a používanie), a dajme tomu že ani tak nemáš na nákupy 80 EUR mesačne (potraviny, hygiena, ošatenie, nejaké občasné služby...) - no že pri tom všetkom by 1,20 EUR mal byť nejaký extra výdavok, neverím. Možno je na teba a tvoje zdroje niekto nacucnutý až do špiku, že ti nedá dýchať a preto ti nič neostane, možno máš velké dlhy... no každopádne si predstav, že pri tom všetkom sú ešte aj jedinci bez stáleho zamestnania (len s občasným keď sa zadarí, alebo aj dlhšie bez keď sa nezadarí...).
A ak nemajú učet v mBank (či zune) tak za služby spojené s jeho vedením cvakajú každý mesiac ako farební.
A 1,20 EUR za nejaké 2 mesiace - však to sa zdražujú hocijaké služby (aj cestovné, PHM, poplatky, a pod) čo tovary v ovela väčšom diapazóne, proste s tým treba rátať a nemať výdaje nadefinované na cent presne na roky dopredu, a ďalej ani krok.

Nie som priaznivec niektorých krokov mBank, no za tuzemskou konkurenciou rozhodne ešte nie je.
S vysokými ziskami mBank (údajne "mali a majú") si si ju asi pomýlila s nejakou VUB.
3,7% p.a. navždy si nepamätám, ale ak niekedy niektorá banka niečo také slubovala, tak nato je zmluva a musí ju dodržať (pochybujem že to tak bolo, takýto záväzok si nepamätám).

S bankomatmi máš viacmenej pravdu, takto to bolo kedysi prezentované ako píšeš, no situácia sa v súčasnosti zmenila, a ja radšej budem mať banku (mBank) nažive, než ako by tu mala ešte ťahať pre ňu neúnosné zákaznícke výhody (o pár úrovní vyššie než "značková" konkurencia), ktoré by ju mohli o niekolko mesiacov položiť (či viesť akcionárov k rozhodnutiu o ukončení činnosti).

Okrem toho, ak už niekto chce silou-mocou vyberať hoci len raz za 2-3 mesiace ale výhradne bez poplatkov, lebo inak ho to položí (toto rovnako neverím ani študentom - pri dnešných cenách...) tak tá možnosť tu je, stačí len trocha premýšlať. No už to tu nebudem dookola vypisovať, ak to niekto tak strašne potrebuje, prišiel nato dávno sám, alebo si to tu aspoň našiel, či vie nájsť.

...mnohym nespokojnym zakaznikom ani netrklo, ze v podstate banka sa snazi na poplatkoch zarobit nie u drzitelov kariet, ale u obchodnikoch vyuzivajucich platobne terminaly, ktori platia poplatky za to ze my mozeme platit bezhotovostne. Banka potrebuje za transakciu vybrat nejaky poplatok a ma na vyber nauctovat to zakaznikovi, ako vacsina bank, alebo zakaznika nabadat na platbu kartou a poplatky nauctovat obchodnikom vyuzivajucich terminaly, tak co je pre mna lepsie? Staci sa naucit vyuzivat spravne svoju kartu a ucet a sluzby mozete mat nadalej zadrma, no ak aj za vyber zaplatite, vzdy je poplatok za bankove sluzby nakoniec podstatne nizsi ako si uctuju ine banky. Mam viac uctov, stale IBA mBank mam zdarma, neobhajujem ich, pisem fakty. Teraz som dostal bezkontaktnu kartu, platim uz takmer uplne vsetko kartou, nedavno flasu mineralky a horalku v hypermarkete... prilozim, pipne, a odchadzam prec... co pohodlnejsie mozem chciet? mince neznaam, a centy uz vobec, dajte pokoj z hotovostou, staci mi "dvacka" pre istotu v penazenke ktoru casto neminiem ani za mesiac...

V skratke banka oznamila, ze dnes nic nieje zadarmo, co je hadam jasne kazdemu naivkovi, ale aby to nemuseli uctovat nam, dali nam moznost ako to banka moze nauctovat inde... Vyberte si sami, no ine banky by asi bez vahania hodili novy sadzobnik a uctovali proste zvysene taxy... Mne tento sposob mbanky pride ludskejsi....

Ja som v mBank prakticky od zaciatku.(Dokonca moja dcera jeden cas pre nich pracovala) Je v nej vela vyhod - netreba stat v rade, vsetko si urobim sama a pod., ale nepaci sa mi neustale zhorsovanie niektorych podmienok. Na zaciatku slubovali urok 3,7% NAVZDY, taktiez boli 3 vybery z bankomatov doma aj v zahranici ZADARMO s tym, ze nemaju vlastne bankomaty. Potom sa vyhovarali na krizu, ale pritom rusili pocty pobociek a kioskov (co mne osobne nevadlio), no usetrili na platoch a pod. Popritom zisky mali a maju neustale na vysokej urovni ale postupne znizovali uroky a pocty bezplatnych vyberov a postupne sa dostavaju za svoju konkurenciu. Uz dalsie banky museli reagovat na trh a teraz sa "predbiehaju", ktora banka cim skomplikuje klientom zivot.
Ja NEMINIEM 80€ mesacne na nakupy (nepocitam prevody na najomne, inkaso a pod.). Jednoducho na to nemam, napriek tomu, ze mam stale zamestnanie a VS vzdelanie. Potreujem peniaze na dolezitejsie veci. Napriek tomu ze vyberam cca1krat za 3-5 mesiacov, velmi si rozmyslim, ci dam 1,2€ za vyber. Ak je mBank tak ferova ako sa tvari, nech si zriadi vlastne bankomaty a ja sa budem unuvat k bankomatu mBank, alebo nech necha aspon 1 vyber bez podmienok zadarmo. Mimochodom aj udrzba vlastneho bankomatu stoji peniaze. Tymto krokom znevyhodnuje najchudobnejsie skupiny obyvatelov. Je to smutne :-(((

Takže do 1. oktobra musím jednoducho pohľadať niečo lepšie a účet v mbank zrušiť

Takže ako som si rýchlo účet zriadil tak rýchlo si ho teraz aj zruším. Nový sadzobník ma dojal.

takze 5.8. ste znova "upravovali" (rozumej znizovali) UROKY ?

...0.6% na mVklad...

Za mesiac júl som mal objem zaúčtovaných platieb debetnou kartou vyše 500 Eur. V mesiaci august 4.a 5. som mal zaúčtovanýcch spolu 16,39 Euer. Hneď 6.8.13 mi poslali informáciu, že objem zaúčtovaných platieb deb. kartou je 16,39 Eur. Na základe dosiahnutého odberu (16,39E)mám k dispozícii v tomto mesiaci len jeden bezplatný výber. Mohli by ste niekto napísať za aké obdobie berú zaúčtované platby a koľko dní trvajú bezplatné výbery? (a všetko okolo toho - aj Vaše skúsenosti s tým...)

Len tak ďalej mBanka, zaveďte ešte nejaký nezmyselný poplatok a odchádzam od vás kade ľahšie.

Tak ako student mas na vyber z viacero bank, kde mozes mat aj zadarmo a bez dalsich podmienok vedenie balikoveho uctu. Napr. v TB (produkt Tatra Personal TB pre študentov) podmienkov je len vek do 26r+ potvrdenie zo skoly. Takze za 0eur mozes mat vsetko to iste co ponuka mbank v ramci bezneho uctu zadarmo+k tomu neobmedzene mnozstvo vyberov z bankomatov TB. Podobne produkty maju pre studentov aj ine banky staci si vybrat.

Som študen ktorý nepracuje a naozaj nemám ako minúť každý mesiac 80€, aby som mohla zadarmo vyberať.
Kartu som brala ako istotu, že keď sa mi niečo stane mam na nej bez problémov peniaze a môžem ich využiť ako chcem, kedy chcem a zadarmo. Ale vyvaliť 1,20 € za to, že mi tento týždeň na intráku došla hotovosť a ja musím ísť domov autobusom, sa mi zdá veľmi nefér, zvlášť keď som si zakladala v mBank účet aj kvôli tomu, aby som nemusela platiť za výbery.

Som študen ktorý nepracuje a naozaj nemám ako minúť každý mesiac 80€, aby som mohla zadarmo vyberať.
Kartu som brala ako istotu, že keď sa mi niečo stane mam na nej bez problémov peniaze a môžem ich využiť ako chcem, kedy chcem a zadarmo. Ale vyvaliť 1,20 € za to, že mi tento týždeň na intráku došla hotovosť a ja musím ísť domov autobusom, sa mi zdá veľmi nefér, zvlášť keď som si zakladala v mBank účet aj kvôli tomu, aby som nemusela platiť za výbery.

No samozrejme, ako to vždy na Slovensku býva podľa hesla "STRIHAŤ A HOLIŤ" veď kde v Európe nájdete väčšie ovce,ako sú Slováci ! Prečo by sa teda nemali nabaliť aj bankári-užerníci z M-Bank, veď "košiar" už majú plný... keby tieto ich záhadné "produkty" ponúkali v Nemecku,Holandsku, tak by sa nestačili diviť, ako by im graf s klientelou začal prudko klesať.

chozze69 presne ako hovoris. Treba utekat do VUB, SLSP a pod. ved na to, ze tych 20t sa bude urocit polovicnou urokovou sadzbou (ako v mBank alebe v Zune bez viazanosti) sa netreba pozerat, hlavne ze vyber z bankomatu bude zadarmo.
Jedinou konkurenciou by mohla byt jt-banka.sk ak nechces byt aktivny klient.
Z historickeho hladiska maju vyssie uroky ako konkurencia.
Ale treba tam mat min 10 tis eur na tvu co pre niekoho moze byt problem. I ked aj mbank aj zuno mavali jedny znajvyssich, takze ani tu nie je iste ci bezny ucect zadarmo nebude zaplateni v podobe nizsich urokov. Vyber z bankomatu by mal byr zadarmo ale neviem to na 100 percent. V mbank/v zune mas zatial aspon aku taku istotu, ze ta v najtazsich chvilach /ked prides o zamestnanie/ neskasiruju za vedenie uctu resp. balika, pretoze ti v dany mes. neprisla na ucet vyplata resp. vyska podpori nesplnila vysku min.obratu alebo ze si si zo svojej rezervy 10/15/20 tis EUR, kt. ti zabezpecovala nulovy poplatok za vedenie uctu vybral 50 eur a uz nemas v banke dostatocny obnos na to aby si sa mal ucet zadarmo.

je pravda ze podmienky sa postupne zhorsuju (ja som zazil este3+3 vybery zdarma) ,ale je to tak asi v kazdej banke (nesledujem to) ale rad by som odkazal vsetkym tym co sa tu vyhrazaju zrusenim uctu ,nech zaroven napisu kde pojdu a v com to tam bude vyhodnejsie ,lebo inak su to len take krcmove reci ,lebo precital som celu diskusiu a nikto nenapisal kde pojde za lepsim ,mozu ist trebars do VUB dnes som tam bol koli podielovym listom co tam ma a pri otazke kde mam ucet ,mi nukala pracovnicka banky tiez ucet zdarma ak budem mat v banke depozit 20000 (slovom dvadsat tisic) euro ,no nekupto :-)))

A toto: "V mBank sa zaujímame o to, ako využívate naše produkty a snažíme sa ich nastaviť tak, aby boli pre vás čo najvýhodnejšie. Preto aj zmeny v sadzobníku za hotovostné výbery z bankomatu kopírujú spotrebiteľské správanie takmer 75 percent z vás." je úplne smiešny argument. Lebo keby sa zaujímali, vedeli by, aká je výška príjmu u väčšiny slovenského národa a že väčšina ľudí má problém do mesiaca zrealizovať platby PK aj tých 80,- €. Banky zásadne sledujú len vysoké zostatky a vysoké obraty na účtoch.

Som bývalá bankárka a dobre ovládam tieto praktiky. Keď som sa stala klientom mBank ja, zadarmo boli na Slovensku 3 výbery. Darmo, keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. To je politika slovenských bánk - na dobré podmienky nalákať čo najviac ľudí a potom na nich začať zarábať. A klientom som sa stala ešte predtým, ako som sa v tejto inštitúcii uchádzala o prácu - kde ma prijali, ale nakoniec aj tak nezamestnali, a to ma naťahovali ešte niekoľko mesiacov po úspešnom pohovore, priamo na ktorom mi personalistka oznámila že som prijatá. Dodnes keď si na to spomeniem, chce sa mi z tejto inštitúce a jednania - konkrétne vedúcej infolinky Andrey Koverovej (je mi jedno či tam ešte pracuje) vracať.

Na jednej strane chápem dôvody, prečo k tomuto kroku došlo, na druhej strane túto zmenu ako zákazník odmietam akceptovať. Nemienim prispôsobovať svoje nákupné a platobné zvyklosti podmienkam banky a je pre mňa veľmi malou motiváciou platiť mBank kartou len aby som dostal nejaké zdarma výbery, zvlášť keď mám alternatívu v podobe kamennej banky a jej bezplatných výberov ale aj bezplatného vedenia účtu. Karty ani účet zatiaľ rušiť nebudem (pokiaľ k tomu nebudem donútený nejakými ďalšími poplatkami) ale prestanem ho používať a financie presuniem. Najviac ma ale mrzí, že na mBank som nahovoril svojich rodičov, ktorí si svoje účty v kamenných bankách už zrušili. Pre nich budem vymyslieť nejakú alternatívu.

No super... Mohli ste urobiť aspoň nejakú výnimku študentom, ktorí keďže študujú, nebudú mať objem platieb 80ečok...

Ja sa radim medzi spokojnych zakaznikov uz 6 rokov. Cestujem casto do zahranicia, to bol primarny dovod, preco som si mbank vybrala - vybery v zahranici zdarma, vydava Visa (pri poslednej navsteve USA som bola v uzase, ako rychlo spracovavaju kreditky mbank na rozdiel od mojich kolegov Master inych bank). Druhy dovod bol, ze zacala ako internetova banka, kamenna - zbytocna strata casu, ked viem vsetko vybavit cez mobil niekde v KFCcku pri nemeckych hraniciach.. a pocet SK vyberov vykompenzuje vyrazne mnozstvo spomenutych pozitiv.

Slavo- neviem preco ale myslim si, ze poplatky za vyber ti zuctuju az na konci mesiaca podla tvojej bilancie, inak by to bola fakt hlupost ako pises ze najrpv zaplatit karou a az potom moct vybrat.
Najprv ma tato sprava pohorsila, ale vlastne je v pohode, viac vyberov je pristupnejsich ako v minulosti a 80€ nepovazujem az za taky limit..jedno tankovanie. A suhlasim s loginom a hlavne odkedy je payWave..dlhsie trva vybrat pribliznu hotovost ako zaplatit bezkontaktne:) ... aj ked mBank stale vymysla, zatial u mna stale vedie z pomedzi mojich uctov.

energy
kludne ucet zrusit mozes, urobia tak viaceri po tejto zmene, ale neobvinoval by som mBank, ked si nepreciats podmienky pre vyber z bankomatu platne do 1.10.2013

a) Ak celkový mesačný objem bezhotovostných transakcií platobnou debetnou alebo kreditnou kartou je:
od 0 € do 199,99 € 1 domáci a 1 zahraničný výber za 0 € / každý ďalší 1,20 €

mate tam riadny chaos hlavne že posielate správy

dna 7.8.2013

Detaily správy
Dátum prijatia
2013-08-07
Dátum expirácie
2013-08-13
Predmet správy
Aktuálny počet výberov z bankomatov zdarma
Popis
Informujeme Vás, že objem zaúčtovaných platieb Vašimi debetnými a kreditnými kartami v tomto mesiaci je: 167,94 EUR.
Na základe dosiahnutého obratu máte v tomto mesiaci k dispozícii nasledovný počet bezplatných výberov z bankomatu:
SR: 1
Zahraničie: 1

Maximálny počet 3 výbery v SR a 3 výbery v zahraničí bez poplatku získate,
ak objem zaúčtovaných platieb kartami v mesiaci bude 400 EUR a viac.

Aktualizované ku dňu 06.08.2013 pre kartu

uvažujem o zrušení všetkých účtov vo vašej banke !!!!!!

dnes ZUNO pred krachom , zajtra mBank.... sluby sluby sluby o bezplatnom mbankingu a pouzivani plat kartou sa rozplyvaju ..a to nie je vsetko, bombonik sa chysta coskoro..
je nacase ukoncit spolupracu s mbank, racej skor ako neskoro..

dnes ZUNO pred krachom, zajtra mBANK v srabe.... sluby sluby sluby.
je nacase ukoncit spolupracu s mBank. racej skor ako neskor..!

ja ked som isla do mbank boli 3 . teraz uz neni ziaden. ako student neviem ci splnim ich podmienky. mam ucet aj tatrabanke, kde mam zadarmo vedenie uctu a neobmedzene výbery a som spokojna. asi účet tu zruším.

keď som ja šla do mBank boli tri výbery zdarma. teraz len jeden, pre mňa nakoľko som študent, a kvoli tomu som si zriadila účet v tatrabanke kde maám výbery neobmedzené a účet zadarmo.

niekto z mbanku odpovede na moju otázku od 3.8.2013 ???

de facto SPOPLATNENIE uctu
len sa to inak vola a snaha zakryt a odrb at
bude este horsie....

Na druhej strane, v ČSOB mi teraz nabiehajú poplatky 5 EUR mesačne len za správu účtu. Na to aby som ich neplatil musím plniť 3 podmienky čomu hovoria aktívne využívanie účtu. Je to politika banky, tie podmienky nie sú hrozné, ale zaplatiť kartou 200 EUR je oproti tomu nič, oni proste nepotrebujú klienta ktorý má u nich malý obrat a tak ČSOB opúšťam. Ešte ma vyžmýkajú o 2 mesiace, pretože bežia výpovedné lehoty kariet, tak teraz si to porovnajte. Však každý nech si zvolí banku podľa svojich nárokov a od tej čo mu je nevýhodná odíde, pokiaľ nie je dostatočne konzervatívny alebo zaneprázdnený, s čím banky tiež počítajú.

Zuno nejde do žiadneho bankrotu. A keby sa tak stalo naozaj, nikto o peniaze nepríde. Drísty na entú...

Zatiaľ som spokojný...už niekoľko rokov. Pre mňa je to zmena k lepšiemu.

zatiaľ som spokojný...pre mňa je toto zlepšenie podmienok

Zuno?Vsak ide do bankrotu tam by som nedal ani cent.Odisiel by som z mBank ale ani po intenzivnych porovnavaniach bank nevidim vyhodu zmeny.Poradite?

No, keď si to človek nechá prebehnúť hlavou, tak, je asi lepšie ZUNO. Tam je jeden výber z bankomatu Tatrabanky zadarmo. Takže treba ísť do ZUNO !!!!

to si tu nikto nesimol, ze sa tie sumy znizili? ved teraz na 3 volne vybery museli byt mesacne transakcie v sume 400EUR, tato zmena to predsa znizila. a okrem toho predsa kazdy v sprave z banky vidi dokedy vyhoda vyberu zadarmo trva, ved je to tam uvedene...aj ked je aj pravda, ze ca. pred 5 rokmi ponukala banka neobmedzeny vyber v akomkolvek bankomate v zahranici zadarmo nezavisle od mesacneho pohybu na ucte a min. 2 prve vybery v mesiaci v SR tiez...

neviem čo mi to tam vyhviezdičkovalo, žiadna nadávka tam nebola..

Ako je fakt smutné, že pri podpise zmluvy boli 3 + 3 výbery bez podmienok, a postupne to prešlo až k takým podmienkam ako sú teraz. Toto sa nedá nazvať krokom vpred resp. vyhovujúcim klientom, ktorí nedisponujú až takým objemom peňazí na účtoch. Kto vie, tak si to zariadi tak, aby bolo dobre, ale ide aj o princíp. Nalákať na výhodné podmienky, a potom meniť, to je typické slovenské.. aspoň jeden výber zdarma bez ohľadu na výber mohol teda ostať.. napriek tomu patrím k spokojnejším klientom.

vzhľadom na to že už čoskoro EÚ klepne po paprčiach nenažraným bankám čo sa týka poplatkov za každú transakciu za kúpu tovarov na ktorom parazitovali banky na predajcoch vo výške v priemere 0,6% z ceny transakcie (únia navrhuje max. 0,2%), banky musia tento rozdiel v ich zarábaní dohnať aj takýmito pre zákazníkov nepopulárnymi a zákazníkov poškodzujúcimi opatreniami.

Na Slovensku je veľký počet ľudí, ktorí sú nezamestnaní a žijú s dávok. Priemerná dávka je cca 120€. Pre túto cieľovú skupinu bude lepšie zrušiť účet v mBank, vrátia sa k zasielaniu peňazí na poštu, teda výberu v hotovosti na pošte cez poštový poukaz. Tento krok mBank, určite povedie o rušeniu účtov v mBank, nakoľko platiť za jeden výber z bankomatu 1,2€, je pre cieľovú skupinu nezamestnaných, nevýhodné. mBank sa takto rozhodla, takže zrejme očakáva odliv/odchod/ doterajších klientov nižšej bonity, a v danom prípade ide len o zbavenie sa klientov s nízkymi príjmami.

80€ by nemal byt problem ani pre vacsinu cezpolnych, kedze aj ti vacsinou chodia na vacsie nakupy do OC. Staci zaplatit vsetky nakupy v Tescu,... alebo na pumpe za benzin, cigarety/kartonWinking smile/ kartou. Co uz, kt. nechce alebo nemoze platit 80 eur mes.kartou (z Hornej, Dolnej, Malej, Velkej ...) si priplati za jeden vyber z lubovolneho bankomatu a vedenie uctu ho uz bohuzial bude stat 1,20€/mes.. Stale jedna z najlepsich ponuk aj pre tuto cielovu skupinu. Ostatne banky maju tvrdsie podmienky pre bezplatne vedenie balika. I ked aj mne viac vyhovoval 1 vyber mesacne zadarmo /pre mna zadarmo ale pre mbank s nakladmi/ resp. aj 3 bez dalsich podmienok aj vyssie uroky atd. Treba si ale uvedomit, ze ten kto neplati kartou ale len vybera hotovost, tak ten len mbank robi naklady, kedze mbank musi platit inym bankam za pouzitie ich bankomatov. Osobne si myslim, ze novy cennik je spravodlivejsi/zasluhovejsi a viac fer voci aktivnym klientom. Kt. vyuziva kartu castejsie ma viac vyberov ako doteraz (tj.zarobi si na dalsi vyber z bakomatu), naopak ti co kartu nepouzivaju si priplatia (aby ich vybery z bankomatu nemusela mbank dotovat). V podstate ani o zdrazenie nejde kedze jedna skupina pride o bezplatny vyber a dalsia ziska dalsie vybery navyse /1az 4 do 200 eur/.

Kto je nespokojný? Odišiel som z VUB, kde som platil všetky poplatky cca 10-15 Eur, Výbery z bankomatu, trvalé príkazy, vedenie účtu, platba kartou až mi bolo do plaču.... V inej banke by ste zaplatili minimálne 10 Eur mesačne. Máte k tomu platbu kartou zdarma, výbery si prerátajte a vyberte 2 krát. Nie 30 krát. Limity výberu si regulujete sami, Trvalé príkazy si môžete vytvárať sami aj rušiť. Vedenie účtu zdarma. Kto Vám dá lepšie podmienky? Takmer všade platím kartou. Iné banky to spoplatňujú. Prezrite si iné banky a cenník. Budete plakať. Aj ja občas platím za výbery ak nerozmýšľam. Ale je to moja chyba. Účet si dajte jeden spoločný s manželkou a mate všetko pod kontrolou. Ak zablokujete internet banking, tak si ho aj sami odblokujete. Ak viete ako. Všetko si spravujete sami z domu a nemusíte nikde behať, ani stať v radoch. Som až veľmi spokojný. Nieje dôvod sa sťažovať. Porozmýšľajte ako spravovať účet a ako hospodáriť. :D

Tato diskusia sa vola podla mna "humor.sk". Však konkurencia na SLovensku je veľká, ak najdete banku ktorá ma lepšie podmienky ako táto tak povedzte. Ja som v tejto banke zaplatil len raz, ked som si omylom pozrel výšku účtu. Ináč funguje už asi 3 roky uplne zadarmo. Ak niekto nevie hodpodáriť a preto si musí vyberať desať krát do mesiaca po 20 €, tak to schvaľujem že sa to más poplatniť. Ja vyberiem do mesiaca raz, max 2 krát (myslím že výber nad 400 € je aj tak zadarmo), platím v práci stravu (už to je cca 70€) plus nákupy bez hotovosti. Nechápem o čo tu ide. Ak by som bol taký nespokojní ako vy, niektorí, tak máým jednoduché riešenie "idem k lepším". Všade sa podmienky postupne menia, pretože ani v banke nikto nečakal že si budete do mesiaca chcieť vyberať 20 krát po eure. Takže PS: dajte lepšiu banku a idem tak, druhé PS: najradšej by som aj ja mal v práci peniaze na ruku, ale dnes je to už minulosťou, záloha a výplata.

Som z prvych klientov mBank ked boli zadarmo 3+3 vybery zadara, podmienky menia vsetky banky, neda sa nic robit, ale ocenujem komunikaciu mBank, vcas, jasne a s dolozkou o moznosti vypovedat zmluvu. Osobne som so sluzbami spokojna, akurat by som poprosila v historii transakcii zobrazovat sucty za vyfiltrovane polozky, hlavne kvoli tejto novinke

Je dobré vidieť že sú tu normálne rozmýšlajúci ľudia.. Ak niekomu sa nepáčia tieto poplatky, tak nech vyberie naraz celú výplatu (alebo polovicu) a nech žije z hotovosti. Radšej vyberiem aj dvakrát za 2x1,20eur ako platiť zato iným bankám 5 eur len preto že oni obracajú moje peniaze..

čo tak s nejakou SR bankou vyjednať nejaké dobré podmienky na výber z bankomatov? Ked som ja začínal boli 3 výbery zadarmo, čo mi stačí, ale teraz nič!

Hruza, mbank se zarazuje mezi banky, ktere skubou :-( Jakmile nejaka banka zavede ucet bez poplatku s jednim vyberem zdarma, rusim u vas ucet.

kedze mbank nema vlastne bankomaty jeden vyber slovensko aj svet mal zostat zachovany bez ohladu na platby!!!....tymto krom silne uvazujem o odchode z mBank.... ked v mBank zaplaitim par krat vyber z bankomatu to uz rovno mozem zaplatit za ucet v kamennej banke kde nam vsetky vybery vo vlastnych bankomatoch bezplatne....pred takymi krokmi "mile vedenie" treba trosku rozmyslat..a viac ludi odide alebo prestane pouzivat akekolvek sluzby.... a ked chcete tymto ziskat...tak na to zabudnite, len stratite....

kedze mbank nema vlastne bankomaty jeden vyber slovensko aj svet mal zostat zachovany bez ohladu na platby!!!....tymto krom silne uvazujem o odchode z mBank.... ked v mBank zaplaitim par krat vyber z bankomatu to uz rovno mozem zaplatit za ucet v kamennej banke kde nam vsetky vybery vo vlastnych bankomatoch bezplatne....pred takymi krokmi "mile vedenie" treba trosku rozmyslat..a viac ludi odide alebo prestane pouzivat akekolvek sluzby.... a ked chcete tymto ziskat...tak na to zabudnite, len stratite....

Táto banka asi v blízkej dobe príde o ďalšieho klienta. Padáte nižšie a nižšie. Začínam si hľadať inú banku....

Teraz som si kontroloval platby kartou 3 mesiace dozadu, iba raz som som prekrocil limit 80 €, pohyboval som sa tesne pod touto hranicou. Mam aj bezplatny ucet v CSOB, asi bude pre mna jednoduchsie platit a vyberat z bankomatu kartou od CSOB ako sledovat, ci uz mam 80€ zaplatenych a podla toho sa rozhodovat, ci uz mozem urobit vyber. A mBank mi ostane iba na internetove platby. Obavam sa, ze toto mBank si dobre nepremyslela.
Dufam, ze CSOB to teraz nepototo s bezplatnym uctom (podmienky su pre zamestnaneho "lahko" splnitelne).

Ja si tiež myslím, že v mBank si otvorili účty ľudia, ktorí už neboli ochotní pristupovať na stále sa zvyšujúce poplatky v iných bankách. Tiež sa mi zdalo fér, jeden výber z bankomatu bezplatný, ostatné spoplatnené. Ja som si tiež vyberala vyššiu čiastku a ak bolo treba a nemala som hotovosť zaplatila som kartou. Všetko bolo ok. A teraz máme o tú výhodu kôli ktorej sme si túto banku vybrali prísť? No ak to takto pôjde ďalej, prevedieme peniaze ku konkurencii a mBank príde aj o zisky z platieb kartou aj o ich plánované zárobky z výberov!

dolu vodou to ide zacinam uvazovat nad nejakou konkurenciou

Kde je v tom logika? Ak budem všetko platiť kartou, tak mi dáte viac výberov z bankomatov? A to by mi potom bolo načo, keď by som všetko platil kartou? Ja o platenie kartou nemam záujem. Celá pointa je donútiť ľudí, aby platili kartou všetko, keďže z takých platieb si banka ukusne neprimerané percentá.

Nepáči sa mi podmienka pre jeden výber zadarmo tu na Slovensku ALEBO v zahraničí. Keď som začínal u mBank, boli tri výbery zadarmo z bankomatu tu na Slovensku A v zahraničí. Ten jeden výber ste mohli naozaj ponechať. Tiež súhlasím s BOBom (sp. 58). Mohli ponechať aspoň jeden výber zdarma tiež pre klientov, ktorý majú vyšší zostatok na účte.

Ja odporucam easyBank v Rakusku. Neobmedzeny pocet vyberov v celej Eurozone zadarmo. Od februara 2014 bude aj domaci platobny styk cez SEPA takze kludne mozete pouzivat ako hlavny ucet (inkasa, trvale prikazy apod).

legnaw (34) : mas pravdu, predsa len mi to uniklo, zameral som sa na nove pasmo a nevsimol som si slovicko "alebo" (v cenniku "a")

Mbank, nie je pre ludi, co maju problem minut mesacne 100e platbami cez kartu. Proste este stale tu zije ista skupina ludi, co si naivne myslia, ze je nieco zadarmo..
Mne osobne viac vyhovoval predch. system (nad 400e 3 vybery doma a 3 vybery zahranicie), teraz o 1/3 menej. Nevadi mi to, mam obdobia, ze kartou zaplatim aj do 1000e mesacne a nevyberiem nic, ale kedze ma mbank nijako nemotivuje - ked im nerobim naklady, tak si tie 4 vybery mesacne urobim. Co mi je zahada, ked vyberam v zahranicii z bankomatu napr. 30.jula teraz tak mi ich vzdy odpisu z uctu az nasl. mesiac..

Ked som ja vstupovala do mBank boli bezplatne 3 vybery doma aj v zahranici, potom to hned zmenili na 1 a teraz mam mesacne zaplatit kartou min. 120eur? Ako prepacte, z mojej skusenosti si myslim, ze v tejto banke su vacsinou studenti a dochodcovia, co potrebuju mat nulove poplatky, ak to takto pojde dalej bohuzial sa s touto internetovou bankou aj tak budem musiet rozlucit. Takze naozaj si takto klientelu neudrzite...

Aj keď mám účet aj v inej banke, tak na všetky platby som používal internet banking mBank, kam som peniaze preposielal z kamennej banky. Najmä z dôvodu prehľadnosti internetbankingu mBank. Penieze ktoré mi na účte mBank zostali, sporadicky som si vyberal kartou. Bezplatne. Teraz mám platiť za to aby som sa ku nim dostal?? Od prvého októbra prestanem preposielať peniaze z uctu v kamennej banke do mBank a na platby budem realizovať z účtu v kamennej banke.
Zdravím marketing.

Zaujímavá logika, čím viac platíte kartou, tým častejšie môžte vyberať hotovosť z bankomatu bez poplatku :D Po rozdávaní mKondómov pred rokom je to jeden z ďalších naj nápadov marketingového talentu pracujúceho pre mBank :D

Pre mna je to vyhodnejsie ako pred tym.

Tiez som odporucil kamosom mbank , ze je to bez poplatkov ... teraz budem pocuvat ich narazky. Ten jeden vyber mohli nechat zadarmo , ked ako pisu snazia sa nastavit produkty aby to bolo pre nas "najvyhodnejsie".

Tiez som odporucil kamosom mbank , ze je to bez poplatkov ... teraz budem pocuvat ich narazky. Ten jeden vyber mohli nechat zadarmo , ked ako pisu snazia sa nastavit produkty aby to bolo pre nas "najvyhodnejsie".

vynikajúce správy :)
platím kartou všade, ľahko presiahnem 200eur a takto mam 4 výbery. super

Mam takú otázku: pri výbere hotovosti V Čechách bankomat ma spýtal či súhlasím s takým to kurzom EUR/CZK, neočakával som takú otázku a nevedel som čo sa stane keď nesúhlasím tak stlačil áno, aj keď kurz vôbec nebol taký dobrý. Čo by bolo keby som nesúhlasil s ponúknutým kurzom?

Cítim sa podvedený! Ak chcem teraz mať zadarmo tri výbery z bankomatu stačí mi zaplatiť kartou 400€. Od 1. októbra musím zaplatiť až 200€ aby som mal v mesiaci 4 výbery zadarmo.

od vzniku banky sa pravidla menili uz X krat, bohuzial vzdy v neprospech klienta. Takymto tempom castych zmien budu o kratku dobu vyhodnejsie kamemne banky.

Keď som s mBank začínal boli zdarma 3 výbery z domáceho bankomatu + ďalšie 3 zo zahraničného. Teda spolu 6 možných výberov bez akýchkoľvek podmienok! O úrokových sadzbách ani nehovorím...

Ak správne čítam nové pravidlá, pri objeme platieb nad 80Eur zostane už len 1 a je na mne ako užívateľovi vybrať si, či z domáceho, ALEBO zahraničného bankomatu. (Pred tým som mal bez akýchkovek obmedzení minimálne 1 z bankomatu v SR + 1 zo zahraničného bankomatu.Teda spolu 2.) Ak nesprávne počítam, prosím, opravte ma!

V mojom prípade nejde o to, či prekročím výber 120, alebo 200eur. Vadí mi, že Vy máte tú drzosť verejne a bez hanby vyhlásiť, že vychádzate v ústrety klientom! Prosím Vás a ktorým???
Otvorene a do očí klamete, zhoršujete a zneprehľadňujete podmienky. Vaším šťastím je to, že na reklame nemusí byť v dnešnej dobe ani jedno jediné percento pravdy. Je len otázkou času, kedy takýmto prístupom stratíte veľkú časť Vašich klientov.

PS: Ja osobne sa už k dnešnému dňu radím k tým NESPOKOJNÝM!

Vazeni, na ukludnenie situacie, tak ako sa pytal panta a odpovedal branko888, poplatok je zuctovany az v nasledujucom mesiaci.
Priklad: v oktobri minem kartou pocas celeho mesiaca na niekolko krat napr. 70 eur a 1x si vyberiem hotovost v bankomate. V novembri zaplatim za oktobrovy vyber.
Ak vsak miniem 90 eur a vyberiem si 1x hotovost, nezaplatim v novembri ziaden poplatok za vyber.

Koľkí z Vás prečítali sadzobník?? ...Ak celkový MESAČNÝ objem... !!! Teda môžte najprv1x vybrať a potom v priebehu mesiaca dosiahnuť 80€ a je to bezplatne ;) Do 79,99€ cvakáme... :(

Koľkí z Vás prečítali sadzobník?? ...Ak celkový MESAČNÝ objem... !!! Teda môžte najprv1x vybrať a potom v priebehu mesiaca dosiahnuť 80€ a je to bezplatne :)

Ja som si opäť našiel riešenie na túto ďalšiu mBank trapošinu. Keďže máme v rodine účet aj v "kamennej" banke. Ak budem chcieť vybrať hotovosť, prevedniem si peniaze na ten účet a vyberiem z kamennej banky, Bude ma to stáť len 0,40 € namiesto 1,20 €. S ďalšou trapošinou mBank som sa vysporiadal bez akýchkoľvek problémov. Po zavedení ďalších poplatkov a podmienok odchádzam do Zuna, momentálne je pre mňa pomer výhodnosti mBank/Zuno 1:1. mBAnk sa už zbavila výhod, kotré mala oproti konkurencii :D

Presne tak , súhlasím s BOBom. Aj Tatra banka má pre klientov ktorý má na účte X € a viac napriklad vedenie účtu zdarma. Tak tu mohli ponechať nejaký ten výber zdarma tiež pre klientov ktorý majú vyšší zostatok na účte . Ved ryžujú na tom že majú naše peniaze a požičiavajú ich ďalej.

Tento krok mBank ma nepotesil, ale chapem ho. Za vybery z bankomatov musi mBank platit poplatky inym bankam, za platby kartou platia predajcovia poplatky banke.

Ja platbam kartou jednoducho nedoverujem - nepoznam ziadny sposob, ako si overit, ze terminal u predajcu je skutocne originalnym terminalom od banky, t.j. ze si udaje z mojej karty neskopiruje (+ PIN zadavame do rovnakeho terminalu). Sfalsovat bankomaty je predsa len tazsie..

Myslim si, ze mBank by mohol klientom ponukut aj alternativne moznosti dosiahnut vybery z bankomatu zdarma - banka predsa zaraba aj na peniazoch, ktore maju klienti na ich uctoch - tak by mohli napr. ponuknut vybery zdarma v pripade, ze klient ma na ucte cely mesiac viac nez stanovene minimum.

tak toto som sklamaný, aspon ten jeden výber mohli nechať, keď som k nim išiel boli výbery zadarmo tri.
nieje problem konkurencia je tu, pojdem zas inde od 1.oktobra koncim.

Ale no tak, prečo toľké emócie. mMarketingoví mMágovia síce nemajú gule, aby prekonali tradičné formulky na komunikovanie zlých správ, ale to je všetko. mBank by si ale mohla dovoliť aj úprimnejšie vyhlásenie "kvôli efektívnejšiemu hospodáreniu banky sme spravili sme 4 zmeny v pravidlách výberu - 1 k horšiemu, ale 3 k lepšiemu".

Aspoň keby tak bezočivo v úvode svojho zdôvodnenia zrušenia bezpodmienkového prvého bezplatného výberu hotovosti netvrdili, že im ide o výhodnosť pre zákazníka (cit.:"sa zaujímame o to, ako využívate naše produkty a snažíme sa ich nastaviť tak, aby boli pre vás čo najvýhodnejšie"), keď opak je pravdou!

reakcia na "SOLIM, príspevok č 44"
Kľudne odídi. Nebudeš nám chýbať. Keď si pozrieš cenníky iných bánk, o týždeň sa vrátiš. Nevyzývaj zbabelo ostatných. Odídi v tichosti a neštekaj pri tom. M-banka nie je pre Teba.

Ja som mal SLSP aj TB. Už som odišiel z obidvoch. V SLSP mi pred rokmi poslali na používanie zdarma debetnú kartu. Po roku začali s poplatkom 13 € ročne, teraz je to 30 € ročne. To je sila. Hneď som odišiel. Už som iba v mBanke, všetko mám bez poplatku. Tá podmienka 80 € platby kartou mi teda vôbec nevadí. To niekto z Vás má problém minúť 80 € pri nákupoch?
A kde ste sa sťažovali, keď mlieko zdraželo? Ja som ho kupoval ešte za 1,90 Kčs. Ale ak nechcem, nemusím kupovať mlieko ani používať platobnú kartu. Niektorí vyberajú 10 € z bankomatu iba preto, lebo tento mesiac ešte nevyberali. To je choré.

Ak si dobre pamatam, tak narpv bol 3 vybery z bankomatu (v SK a EU) zadarmo bez nejakych dalsich podmienok a poplatkov. Potom mBank zistil ze na tom preraba tak pustil program "motivujuci" kde po cca 200€ ktore odisili cez internet banking alebo kartou ziskal zakaznik 1 vyber z bankomatu zadarmo (v SK a EU). Myslim ze sadzobnik od 1. oktobra je robeny viac pre zakaznikov zijucich na Slovensku. Ak nebudu menit poplatky za vedenie uctu a ostane tam pekne krasne 0 a aj vyber z bankomatu ostane na nule aspon pre jeden vyber do mesiaca, tak budem mBank verny minimalne dalsie 4 roky.

Veľmi pekne Vás všetkých prosím o prepáčenie, mal som návštevu synovca, ktorý sa dobre naučil CTRL C a CTRL V. Bol som na stalo prihlásený. Môj príspevok raz určite stačil, tak je už len otravuje.
Prepáčte prosím.

mBank - môj názor02-08-13 05:57, 1 Nie som zamestnancom, nemám žiadne akcie, podiely, ..., v mBank, nepoznám nikoho z majiteľov a ani zamestnancov osobne. Posledný kontakt s mBank ( osobne) bol prostredníctvom kuriéra prepravnej spoločnosti, ani neviem ktorej.
S manželkou som v mBank od 30.6.2008.
Bol som ako individuálny klient Slovenskej sporiteľne, potom VÚB, následne Tatra banky.
Moje skúsenosti s produktmi bank mám od roku 1974.
Pozitívne boli len ľudské vzťahy. Zamestnanci bank boli známy, či rodinný priatelia.
Prechod z jednej banky do ďalšej banky bol vždy po patričnom prešľape banky voči mne .
Keď porovnávam terajšiu skúsenosť s mBank s predchádzajúcimi skúsenosťami, tak mBank vyhráva na plnej čiare.
Do banky chodím kedy sa mne chce, nikdy nečakám v rade, pri kontakte s mBank online nikto nemá zlú náladu a ja mám prehľad o operáciach online, zadarmo, bez čakania a bez chýb pracovníka banky.
Pri využívaní obyčajných operácii nemám žiadne poplatky, naopak zhodnotenie. Za obdobie od 30.6.2008 som bol 3 x v kontakte s človekom, ktorému som niečo odovzdal, či podpísal - prišiel za mnou a termín si dohodol a ten platil !
Reakcie na zmeny v mBank niektorých z Vás vyvoláva vo mne úsmev, ktorým častujem ľudí, ktorí dostavajú viac v mBank ako konkurencie mBank.
Môj názor je, že najvýhodnejšie podmienky poskytuje mBank pre klienta na slovenskom trhu.
Šéfoval som dlhšie obdobie, využíval som produkty VÚB, Tatra Banky, Ľudovej banky a aj iné, keď porovnávam ich produkty s mBank, tak mBank je najbližšie potrebám podnikania - aj toto je len môj názor.

ramire: ak nie si schopny minut 80 eur mesacne na platbe kartou tak chyba asi v tebe skor...alebo si daj kamennu banku a plat si 5 euro mesacne a nefnukaj.

ramire...banka tie vybery zadarmo nema, trosku rozmyslaj, nazciatku to mozno bolo zadarmo aby ziskali zakaznikov atd...

ked nejsi schopny minut 80 eur platbou kartou tak ptoom je problem fakt skor v tebe, alebo si daj kamennu banku za 5 euro mesacie a bud ticho.

Neviem kde na taketo veci chodite, asi by ste mali prestat dovolenkovat v Grecku!
Uzernikov tu mame vela a nepotrebujeme dalsich. Ste predsa banka!
Toto je ako vyhananie klientov tesne pred krachom. Je namieste asi sa opytat, ci uvazujete o zaniku, aby som si vedel peniaze vybrat.

Neviem kde na taketo veci chodite. Mali by ste asi prestat dovolenkovat v Grecku!
Zacinate si brat priklad z nasich uzernikov!

solim, držím palce aby nezostalo len pri slovách a zrealizovali ste veľkolepý odchod z mbank. Inde vám bude 100x lepšie ako tu, kde sú služby za 0,000€.

Absolútne neodporúčam MBANK. Zriadil som tu účet nie len sebe, ale aj manželke, svojim rodičom, rodičom manželky. Avšak teraz som už pevne rozhodnutý zrušiť všetky účty mojej rodiny v tejto nespoľahlivej spoločnosti. MBANK je neseriózna spoločnosť a vyzývam aj ostatných na zrušenie účtov.

a co takto mysliet na studentov a ludi ktori za mesiac neminu 80€, pretoze platia ucty prevodom a v obchodoch vela neminaju........tak napr mne staci na bezne vydavky staci cca 30€ tyzdenne,....ale hotovosti, pretoze v stanku za cigarety a zuvacky sa vacsinou ani neda platit kartou.......to keby sa dalo vsade platit kartou, tak to by uz bola ina pesnicka..........takze teraz ste sa pripodobnili ostatním bankam.......doteraz som nemal ziadne vydavky spojene z uctom + som este získal na uroku.........kdezto teraz to co na urou ziskam, hned aj stratim pri jednom mesacnom vybere nutnej hotovosti........uvazujem o prechode ku konkurancnej internetovej banke...:/

a co tak mysliet na studentov a ludi ktori mesacne neminu 80 € platbou cez kartu, lebo ucty platia prevodom a neutracaju v obchodech......mne například na také bezne vydavky staci cca25€.....tyzdenne ale hotovosti, pretoze nebudem a ani nemozem platit v stanku za zuvacky kartou.....to keby sa dalo platit kartou vsade , tak to by bola ina pesnicka........tymto krokom ste sa pripodobnili ostatním bankam, pretoze doteraz som nemal ziadne vydavky spojene z uctom + som este získal na urokoch.........tak teraz to co na urokoch zyskam stratim tym jednym mesacnym vyberom v bankomate.......uvazujem o odchode ku konkurenčním internetovym bankam :/

Niekto si založil nick iba včera resp. dnes, aby vychvaľoval a obhajoval túto ďalšiu v poradí mBank-trapošinu :D
P.S.: Zamestnanie ďalšieho nového člena marketingového tímu prednedávnom je čisto náhodná :D

ja osobne som spokojny nejako nemam potrebu vyberat hotovost. Ak sa posere zuno tak si ako primarnu banku nastavim mBank a poziadam o kreditku. Zo zaciatku som ju pouzival len na paypal teraz ju pouzivam viac a viac lebo som si oblubil platit bezkontaktne a tieto transakcie nabiehaju okamzite v inych bankach to trva aj tyzden... nechapem co tu riesite neplatite ani cent za ucet otvorte si ucet inde a vyberajte si tam...

Bude radosť iná. Bude to smútok. :)

Výborne mbank, už nemám dôvod ostať, úroky na minime a určite sa nebudem obmedzoval, aby som počítal sumu platby kartou :) hotová psychiatria

Vitam tento krok mbanku, aktivne vyuzivatel mkonta tuto zmenu urcite oceni....treba sa to pozriet v globale a nie vidiet len to zleee....mKonto podla mna nema konkurenciu na slovenskom trhu...:-)

Ocenujem, aktivne vyuzivajuci klient svojho mkonta tuto zmenu urcite privita....treba sa na to pozriet z globalneho hladiska, a nie vidiet len to zleeee....mBank je podla mna bezkonkurencna na slovenskom trhu...:-)

legnaw: mne to neuniklo, podmienky pre zahranicne vybery boli take iste ako pre vybery na SVK a tak isto sa aj pasmovo upravili

@merlin No31
@.peter No32

uniklo Vam, ze vybery boli dva...jeden v ficbananistane a jeden za hranicami ficbananistanu :))

a nad 400€ sme mali vyberov sest

to je pravda, ja mam aj mBank aj ZUNO, ale aj TB, ako hlavny ucet, uz som sa to chystal aj zmenit, lebo nechcem platit mesacne za ucet v TB, ale bohuzial, ako aj mBank tak aj ZUNO stale menia a zhorsuju podmienky, nada sa tam na nic spolahnut a stale si clovek musi uvedomavat co robi aby sa nahodou neobtal a nezaplatil

panta: co tak si precitat cennik? zmenilo sa len pasmo na pocitanie bezplatnych vyberov, nie sposob pocitania platieb

merlin: ano uniklo ti to, ze jeden vyber bol zdarma bez podmienok

Buď mi niečo uniklo, alebo sú podmienky pre výber hotovosti naozaj lepšie. Momentálne, ak chcete vybrať hotovosť v mesiaci 1x zadarmo, musíte mať platby kartou vo výške nad €100. Ak zaplatíte kartou nad €200, máte možnosť vybrať hotovosť 2x zadarmo. Ak zaplatíte nad €400, výbery sú 3. Kým teraz zaplatím ľubovoľnými kartami dohromady napr. €250, získavam 2 výbery bez poplatku. Od 1. 10. pri pri tejto sume mám výbery 4 (!), nechápem čo je na tom zlé?! Je jedno, kedy platím kartou a kedy vyberiem hotovosť. Dôležité je, aby to bolo v jednom mesiaci. Všetky pohyby vidíte v IB, máte prehľad a počítať viete. Plánujte, myslite dopredu, je to užitočné. Alebo si robte finančný denník, ja tak robím už od roku 2005 a vôbec neľutujem!

Buď mi niečo uniklo, alebo sú podmienky pre výber hotovosti naozaj lepšie. Momentálne, ak chcete vybrať hotovosť v mesiaci 1x zadarmo, musíte mať platby kartou vo výške nad €100. Ak zaplatíte kartou nad €200, máte možnosť vybrať hotovosť 2x zadarmo. Ak zaplatíte nad €400, výbery sú 3. Kým teraz zaplatím ľubovoľnými kartami dohromady napr. €250, získavam 2 výbery bez poplatku. Od 1. 10. pri pri tejto sume mám výbery 4 (!), nechápem čo je na tom zlé?! Je jedno, kedy platím kartou a kedy vyberiem hotovosť. Dôležité je, aby to bolo v jednom mesiaci. Všetky pohyby vidíte v IB, máte prehľad a počítať viete. Plánujte, myslite dopredu, je to užitočné. Alebo si robte finančný denník, ja tak robím už od roku 2005 a vôbec neľutujem!

HANBA... aspon 1 vyber mal byt zdarma bez podmienok...zacinal som pri 2 zdarma a postupne sa casom mBank ZOPSULA... neustale zmeny podmienok k horsiemu. Podpisoval som zmluvu ked boli podmienky ine sakra. Kazdy to tu porovnava s konkurenciou ako sa tam plati ale klame sam seba. Ak to pojde takto dalej tak mBank bude onedlho na ich urovni. Nevidim jediny pozitivny krok mBank za posledne obdobie.

Nie som zamestnancom, nemam ziadne akcie, podiely, ..., mBanky, nepoznam nikoho z majitelov a ani zamestnancov osobne. Posledny kontakt s mBankou ( osobne) bol prostrednictvom kuriera prepravnej spolocnosti, ani neviem ktorej.
Som aj s manzelkou zakaznikom mBanky od 30.6.2008.
Bol som zakaznikom ( ako individualny klient ) Slovenskej sporitelne, potom VUB, nasledne Tatra Banky.
Skusenosti od roku 1974 do 30.6.2008.
Pozitivne boli len ludske vztahy. Zamestnacami bank boli znamy, ci rodinny priatelia.
Prechod z jednej banky do dalsej banky bol vzdy po patricnom preslape banky voci mne ako zakaznikovi.
Ked porovnavam terajsiu skusenost s mBankou s predoslimi skusenostami, tak mBanka vyhrava na plnej ciare. Do banky chodim kedy sa mne chce, nikdy necakam v rade, prehlad o operaciach mam on line.
Pri vyuzivani obycajnych operacii nemam ziadne poplatky. Za obdobie od 30.6.2008 som bol 3 x v kontakte s clovekom, ktoremu som nieco odovzdal, ci podpisal-prisiel za mnou a termin si dohodol a ten platil !
Fnukanie niektorych z Vas vyvolava vo mne usmev, ktorym castujem ludi, ktory maju dost, ale co keby sme mali viac. Taky standart aky poskytuje mBank neposkytuje nik na slovenskom trhu.
Naklady sa nam vsetkym zvysuju a preto hladame sposoby setrenia. Moj nazor v bankovej sfere nič lepsie niet.
Sefoval som dlhsie obdobie, vyuzival som produkty VUB, Tatra Banky, Ludovej banky a aj dalsie, ked porovnavam ich produkty s mBankou, tak mBanka je najblizsie potrebam podnikania - aj toto je len moj nazor.

Myslím, že mBanka je dobrá hlavne pre online platby a všetky veci s tým spojené a hlavne bolo to zadarmo. Človek môže mať aj viac účtov v rôznych bankách, nie?

A prosím vás, chodte už do riti s tými konšpiračnými teóriami o zotročení ľudstva finančnými korporáciami a podobne. Banky tu boli odkedy človek vyrazil prvú mincu a budú až kým človeka nezmetie z tohto sveta nejaká nadpozemská sila. Nikto to nezmení, je to fakt a tak sa s tým zmierte. Finančný systém je špatný a nie je založený na logike, prirodzenosti a všetko je to iba dohoda mocných, žiadna matika? Možno a čo? Silnejší pes mrdá. Je to 1. zákon džungle, tak si to zapamätajte. Žiadna rovnoprávnosť v prírode neplatí, to je iba utópia, čo vymyslel človek. Nemienim tu diskutovať, či je to ok alebo nie. Už dávno nie ste slobodní ľudkovia, ak si myslíte, že bankové kartely vám ukrajujú postupne zo slobody. Už dávno sme ovce, čo by boli bez supermaketov, bánk, doktorov a vedcov v prdeli. Človek nikdy nebol slobodný, vždy sme boli na niečom alebo niekom závislí. Však ak sa vám banky nepáčia, tak si hneď vytiahnite výplatu z účtu a môžte platiť v hotovosti a prachy ukladať do ponožky, ak sa vám chce...

Ja som s mBankou uz dlhe roky a som spokojna...ak je niekto nespokojny tak nech sa paci je tu aj konkurencia, ja osobne som mala ucet dlho v SLSP a platila som mesacne 5,50 eur za podnikatelsky ucet, ked som ho chcela zrusit tak mi este naparili pokutu vo vyske 128 eur...mBank som nedala za poplatky ani cent....takze ja som spokojna a aj oni my vychadzaju v ustrety ak nieco potrebujem...cize ak sa vam tu nepaci tak je aj ina banka len tam zaplatite viac nez vam daju oni...

Moze sa tu vyjadrit niekto kompetentny, nech to mame lopatisticky cierne na bielom...
Aby som mal bezplatny vyber, musim najprv zaplatit 80€, alebo sa to mysli za kalendarny mesiac?
Konkretne priklady, by rozhodne vniesli viac svetla. Dakujem.

Za celú dobu niekoľkých rokov čo mám mbank účet, som neurobil ani jeden výber hotovosti z bankomatu. Bankomat používam iba ak je potrebné dobiť kredit, Telekom bezhotovostne podporuje len vybrané banky.
Ak by som chcel vybrať hotovosť, urobím jeden veľký výber za 1,2€, alebo si založím vkladnú knižku v nejakej banke, peniaze pošlem tam a potom si ich vyberiem.
Uvedomte si, bankomaty sú drahé. Ich plnenie je drahé, ich ochrana je drahá. Mbank neprevádzkuje žiaden vlastný bankomat, za všetko musí platiť. Zistite si u druhých bánk, koľko si účtujú za výber v cudzom bankomate.

Slovenská Sporiteľňa si naúčtuje 2 (slovom dve) eurá + 0,20 € účtovnú položku. K tomu mesačný poplatok za vedenie účtu a 10€ za vydanie platobnej karty. Spamätajte sa! Buďte radi tak ako ja, že aj keď urobíte prevody za tisíce eur ročne, nezaplatíte ani cent! Vezmite si ceníky iných bánk, vypočítaje koľko by ste im zaplatili na poplatkoch, vydelte to cenou jedného výberu v mbank a ak sa Vám mbank bude zdať aj potom drahá, preneste si účet do tej lepšej banky. Ja mám obavy len z Poľskej ochrany vkladov. Vy nariekate pre cenu výberov z bankomatu, ja by som mohol prísť o stovky eur pri prepočte zlotý/euro, peniaze vyplatené až po niekoľkých mesiacoch. 1,2€ oproti tomu je smiešna suma. Kto na to nemá, nech neposiela peniaze do mbank.

mne spravidla stačil jeden výber z bankomatu mesačne....a obratov na karte som mal určite viac ako za 160 Eur mesačne....ak chcem naďalej vyberať zadarmo, nezostáva mi nič iné, ako vyberať pred koncom mesiaca, resp. vyberať aj skôr, ale sledovať si, či už som v danom mesiaci platil viac ako za 80 Eur.....nepáči sa mi krok mBank a tak to urobím po svojom.....ten jeden výber mesačne, čo mi doteraz stačil, budem vyberať na konci mesiaca, ale celu sumu si just vyberiem na tri výbery....ako ináč môžem protestovať???....má niekto lepší nápad???

Nie som zamestnancom, nemam ziadne akcie, podiely, ..., mBanky, nepoznam nikoho z majitelov a ani zamestnancov osobne. Posledny kontakt s mBankou ( osobne) bol prostrednictvom kuriera prepravnej spolocnosti, ani neviem ktorej.
Som aj s manzelkou zakaznikom mBanky od 30.6.2008.
Bol som zakaznikom ( ako individualny klient ) Slovenskej sporitelne, potom VUB, nasledne Tatra Banky.
Skusenosti od roku 1974 do 30.6.2008.
Pozitivne boli len ludske vztahy. Zamestnacami bank boli znamy, ci rodinny priatelia.
Prechod z jednej banky do dalsej banky bol vzdy po patricnom preslape banky voci mne ako zakaznikovi.
Ked porovnavam terajsiu skusenost s mBankou s predoslimi skusenostami, tak mBanka vyhrava na plnej ciare. Do banky chodim kedy sa mne chce, nikdy necakam v rade, prehlad o operaciach mam on line.
Pri vyuzivani obycajnych operacii nemam ziadne poplatky. Za obdobie od 30.6.2008 som bol 3 x v kontakte s clovekom, ktoremu som nieco odovzdal, ci podpisal-prisiel za mnou a termin si dohodol a ten platil !
Fnukanie niektorych z Vas vyvolava vo mne usmev, ktorym castujem ludi, ktory maju dost, ale co keby sme mali viac. Taky standart aky poskytuje mBank neposkytuje nik na slovenskom trhu.
Naklady sa nam vsetkym zvysuju a preto hladame sposoby setrenia. Moj nazor v bankovej sfere nič lepsie niet.
Sefoval som dlhsie obdobie, vyuzival som produkty VUB, Tatra Banky, Ludovej banky a aj dalsie, ked porovnavam ich produkty s mBankou, tak mBanka je najblizsie potrebam podnikania - aj toto je len moj nazor.

Nie som zamestnancom, nemam ziadne akcie, podiely, ..., mBanky, nepoznam nikoho z majitelov a ani zamestnancov osobne. Posledny kontakt s mBankou ( osobne) bol prostrednictvom kuriera prepravnej spolocnosti, ani neviem ktorej.
Som aj s manzelkou zakaznikom mBanky od 30.6.2008.
Bol som zakaznikom ( ako individualny klient ) Slovenskej sporitelne, potom VUB, nasledne Tatra Banky.
Skusenosti od roku 1974 do 30.6.2008.
Pozitivne boli len ludske vztahy. Zamestnacami bank boli znamy, ci rodinny priatelia.
Prechod z jednej banky do dalsej banky bol vzdy po patricnom preslape banky voci mne ako zakaznikovi.
Ked porovnavam terajsiu skusenost s mBankou s predoslimi skusenostami, tak mBanka vyhrava na plnej ciare. Do banky chodim kedy sa mne chce, nikdy necakam v rade, prehlad o operaciach mam on line.
Pri vyuzivani obycajnych operacii nemam ziadne poplatky. Za obdobie od 30.6.2008 som bol 3 x v kontakte s clovekom, ktoremu som nieco odovzdal, ci podpisal-prisiel za mnou a termin si dohodol a ten platil !
Fnukanie niektorych z Vas vyvolava vo mne usmev, ktorym castujem ludi, ktory maju dost, ale co keby sme mali viac. Taky standart aky poskytuje mBank neposkytuje nik na slovenskom trhu.
Naklady sa nam vsetkym zvysuju a preto hladame sposoby setrenia. Moj nazor v bankovej sfere nič lepsie niet.
Sefoval som dlhsie obdobie, vyuzival som produkty VUB, Tatra Banky, Ludovej banky a aj dalsie, ked porovnavam ich produkty s mBankou, tak mBanka je najblizsie potrebam podnikania - aj toto je len moj nazor.

Nie som zamestnancom, nemam ziadne akcie, podiely, ..., mBanky, nepoznam nikoho z majitelov a ani zamestnancov osobne. Posledny kontakt s mBankou ( osobne) bol prostrednictvom kuriera prepravnej spolocnosti, ani neviem ktorej.
Som aj s manzelkou zakaznikom mBanky od 30.6.2008.
Bol som zakaznikom ( ako individualny klient ) Slovenskej sporitelne, potom VUB, nasledne Tatra Banky.
Skusenosti od roku 1974 do 30.6.2008.
Pozitivne boli len ludske vztahy. Zamestnacami bank boli znamy, ci rodinny priatelia.
Prechod z jednej banky do dalsej banky bol vzdy po patricnom preslape banky voci mne ako zakaznikovi.
Ked porovnavam terajsiu skusenost s mBankou s predoslimi skusenostami, tak mBanka vyhrava na plnej ciare. Do banky chodim kedy sa mne chce, nikdy necakam v rade, prehlad o operaciach mam on line.
Pri vyuzivani obycajnych operacii nemam ziadne poplatky. Za obdobie od 30.6.2008 som bol 3 x v kontakte s clovekom, ktoremu som nieco odovzdal, ci podpisal-prisiel za mnou a termin si dohodol a ten platil !
Fnukanie niektorych z Vas vyvolava vo mne usmev, ktorym castujem ludi, ktory maju dost, ale co keby sme mali viac. Taky standart aky poskytuje mBank neposkytuje nik na slovenskom trhu.
Naklady sa nam vsetkym zvysuju a preto hladame sposoby setrenia. Moj nazor v bankovej sfere nič lepsie niet.
Sefoval som dlhsie obdobie, vyuzival som produkty VUB, Tatra Banky, Ludovej banky a aj dalsie, ked porovnavam ich produkty s mBankou, tak mBanka je najblizsie potrebam podnikania - aj toto je len moj nazor.

Pozerám, že sa mBank veľmi pozorne venuje tomu, že českí klienti sa sťažovali, že prečo oni nemajú výber zdarma, keď na Slovensku to možné je. Obávam sa ale, že to nebolo zamerané na to, aby aj na Slovači táto možnosť zmizla...

SlavoP: predpokladám, že to bude rovnako ako v českej mBank. Tam platí, že na konci mesiaca sa zistí, koľko výberov bolo zadarmo a dodatočne sa vyberú poplatky za tie nadbytočné z prvých troch. Istou výhodou je, že ak vyberiete z bankomatu, máte možnosť si pomocou platobnej karty tento výber aj dodatočne zlacniť na zadarmo...

Tím mBank: keď túto "vymoženosť" štartovala česká mBank, prichádzala s tým, že "pre naprostú väčšinu sa nič nemení, čiže sa upokojte". Nespokojnosť nebola s tým, ŽE ku tejto zmene došlo, ale s tým, ako bola prezentovaná. Že sa mBank nedokázala postaviť čelom ku tomu, že má problém a robí si z ľudí srandu. Pozerám, že sa nič nezmenilo a rovnaká cesta sa prezentuje aj na Slovensku...

Je uzasne ako dokaze marketingove oddelenie mBank urobit z negativa pozitivum. Podstatne menej by ma nasralo, keby ste cestne priznali, ze od oktobra zacinate spoplatnovat aj prvy vyber, ako ked to podate takymto slizkym a zavadzajucim piar stylom.
Bohuzial patrim k tym, ktori by najradsej sluzby akejkolvek banky nevyuzivali a nemuseli podporovat zlocinecku bankarsku elitu, ale uz to nejde - firma mi hotovost neda, musim mat ucet.

logino to vôbec nie sú blbosti,ale finta na takých čo nevedia čitať ako ty. prečítaj si príspevok od SlavoP. Ty píšeš "ak nie ste schopní zaplatiť ani tých 80€ bezhotovostne mesačne ".... ale to nie je podmienka na bezplatný výber. Po lopate ti to napíšem. Ak minieš bezhotovostne 80€ až piaty den v mesiaci ale hotovosť si vyberieš už v treti deň v mesiaci,tak zacvakáš. Nikoho nezaujima že za mesiac minieš aj 500. Bezplatný výber máš až v ten piaty možno šiesti deň v mesiaci ked už si dosiahol hranicu 80. To je sakra rozdiel. takže si im sadol na lep tak ako to spraví množstvo ludí ktorí si nebudú na papierikuspočítavať kedy už maju tych 80 minutých a teda nemajú prehlad. A to ide.

Ja som spokojný. Nárábam s peniazmi hlavne cez internet a ešte som nikdy neplatil nejaké poplatky mBanke. Všetko mi funguje: Paypal, platba kartou v eshopoch, online poker. Minule som vyberal z bankomatu 150 euro a žiadne poplatky som neplatil. Za mňa ok.

bol by som spokojnejsi, ak by bol prvy vyber napr. za 50E, ale zasa na druhu stranu, chapem, ze treba ucet zadarmo kompenzovat. (nie vzdy sa mi podari v mesiaci urobit platby za 80E..
zasa je tu pozitivny krok v tom, ze za 200eur je uz mozne urobit 4 vybery, co je krok blizsie k pouzivatelom ..

Nepotešili ste... nadpis mBlogu zavádzajúci v zmysle - viac voľných výberov, čo evokuje akože niečo plus zákazníkom - no v skutočnosti zbabelo nenapíšete na rovinu, že ani ten jeden výber mesačne už NEBUDE zdarma.

Radím sa k spokojným zákazníkom, nakoľko neviem, ktorá banka má napríklad vedenie účtu zadarmo (konkurencia aj 5€..), v dnešnej dobe je bezhotovostná platba bežnou vecou a pokiaľ treba, stačí jeden výber väčšej hotovosti. Ale samozrejme vždy sa nájdu ľudia, ktorí budú nespokojní, aj keby tých výberov zadarmo bolo 100! Veľa úspechov!

Žiadna banka nemá vedenie účtu zadarmo a iné výhody, radím sa k spokojným stálym zákazníkom a myslím si, že v dnešnej dobe je platba bezhotovostne viac využívaná. Ak človek potrebuje, vyberie naraz väčší obnos..Ale samozrejme vždy sa nájdu ľudia, ktorí budú vždy len kritikmi. Veľa úspechov!

Pre frflajucich Slovakov - ked tu frflete nad poctom debetnych transakcii a poctom vyberov z bankomatov, tak vam odporucam si zaplatit za vyber 1,20€ alebo odist ku konkurencii. mBank pouzivam uz asi 4 roky a najma na platby a vybery v zahranici, kde maju ostatne banky za vybery hotovosti z bankomatov ovela vacsie poplatky...

Neviem prečo, (teda viem potrebujete zisky), ste museli spraviť takýto krok, aspoň 1 výber do mesiaca ste mohli nechať bez akýchkoľvek podmienok, to bolo pre drvivú väčšinu podľa mňa vyhovujúce, nie som si istý, či sa mi každý mesiac podarí platiť kartou viac ako 80 €, ale určite viem, že 1 výber do mesiaca musím spraviť. Najľahšie sa zarába na súčasných klientoch, ale to nie je dlhodobé riešenie :) prečo sa radšej vedenie nezamyslí nad pozitívnou motiváciou? Ja mBank vychvaľujem kade chodím, (a už veľa klientov som Vám dohodil), ale čím ďalej, tým mi dávate menej príležitostí Vás odporúčať. Viem, že to v dnešnej dobe nemáte jednoduché, ale nenarušujte si našu dôveru ku Vám. S pozdravom Váš klient

čo sa stazujete, nik nema lacnejší učet pre normalnych ludí. Znižili to, a ešte sa vam nepači, čo vlastne chcete? Ine banky nemenia neustale podmienky? Chodte do poondiatej tatrabanky a tam ešte len budete platit a nič z toho.

Ach jaj ľudia. Kde žijete že platíte hotovosťou? Jeden výber mesačne každému musí stačiť. A komu nie, nevie narábať s peniazmi. Jediná banka ktorá vie konkurovať mBank na Slovensku je Zuno. A tá je stále v strate čo som počul. Takže mBank je stále najlepšia.

Mňa by zaujímalo, že ten jeden výber je ako jeden na SK, druhý v zahraničí alebo dokopy?

náhodou, ja sa radím medzi spokojných klientov.... tak ako píše logino, urobte jeden veľký výber mesačne. neverím, že neviete v obchodoch používať platobnú kartu alebo dokonca nemáte možnosť. Terminály sú skoro v každom obchode a vo všetkých veľkých obchodných reťazcoch. Ak niekto býva v "Hornej-dolnej", že tam stále nevedia, čo znamená platiť kartou, nech sa páči, bánk je tu ako maku a mbank sa ozaj pre neho nehodí. Frflať vie každý. To, že mala mbank kedysi iné podmienky ako teraz-skúste si zistiť históriu poplatkov iných bánk a myslím, že zistíte, že sa od seba až tak nelíšia. Banky prispôsobujú svoje poplatky podľa podmienok na trhu, nedosahujú zisk len z toho, že zavádzajú 0 poplatky...

Riešite tu blbosti. Používajte mbank na platby bezhotovostné (v obchodoch, cez internet) alebo ak stále máte úchylku všetko čo máte na účte zmeniť na hotovosť aby ste mali pocit z 5€ bankoviek, urobte mesačne jeden veľký výber a plaťte v obchodoch hotostne. Viem, sťažujú sa tí, ktorí sú schopní 50x denne si vybrať z bankomatu po 5€ ak by to bolo zadarmo. V tom prípade vyberte si inú banku. Mňa mbank doteraz stála 0€ na poplatkoch. Alebo si zriaďte účet v Poštovej banke, každý deň chodievajte na poštu vybrať si mililinkú sumičku ak nie ste schopní zaplatiť ani tých 80€ bezhotovostne mesačne ale zadarmo chcete služby v tisíckach eur. Ja som rád, že neplatím žiaden mesačný poplatok, žiadnu účtovnú položku, v inej banke by to bolo minimálne 3-5€/mesiac.

Všetko ide podľa plánu elít na vrchole pyramídy,ktoré nás chcú v konečnom dôsledku odstaviť od hotovosti
a vtiahnúť do otroctva korporácií a bánk.Takže najprv platobné karty,zdravotné čipy,monitoring cez mobily a neskôr priami čip do tela.Iba povrchní ľudia nevidia kam to všetko speje.Šelma už ovláda všetko!

Ak by to bolo: "X"" výbery z bankomatu v SR alebo v zahraničí v mesiaci zadarmo, ak objem platieb debetnou a kreditnou kartou zákazníka V PREDCHÁDZAJÚCOM KALENDÁRNOM MESIACI dosiahne čiastku "Y" €, potom OK, banka by mala rozlišovať medzi aktívnymi a pasívnymi klientmi. Takto ale môžem mesačne mKartou nekľudne platiť desiatky/stovky EUR, aj tak výber začiatkom mesiaca budem mať spoplatnený ...

Presne ako píšeš!Ked vtáčka lapajú pekne mu spievajú.... Na Slovensku stále na väčšine územia potrebuješ hotovosť.Ak niekto tvrdí že nie,tak klame.Zrejme je stále zalezený v niektorom obchodnom centre.Tak isto už neodporúčam mBank.Naštastie je tu aj konkurencia....

Odporúčanie do budúcnosti pre všetkých - mBank stále mení podmienky - NEODPORÚČAM JU!!!!!!!!!

Keď som šiel do mBAnk boli zdarma dva výbery (bez podmienok) a neobmedzene v zahraničí. Postupom času to ide stále a stále dolu vodou... :-( Som z toho smutný, len na moje odporúčanie má v mBank účet aspoň 20 priateľov, ale viac ich už určite nebude. Spamätajte sa tam už!