späť

Platby cez Facebook a mobil

Chytré platby přes Facebook a telefon

Milí zákazníci, na informačnej stránke o Novej mBank sme sprístupnili ďalšiu sekciu. Pozrite sa, ako budete môcť v novom internet bankingu robiť Platby cez Facebook a telefón.


Nový internet banking od mBank prináša úplnú novinku v peňažných transakciách. Vďaka nej už môžete posielať peniaze vašim kamarátom a známym aj vtedy, keď nemáte k dispozícií číslo ich účtu.

 

Princíp je jednoduchý. Využitím Facebooku alebo SMS pošlete svojmu známemu alebo kamarátovi odkaz na našu zabezpečenú stránku, kde vyplní svoje číslo účtu. Platba sa potom odošle a systém si poznamená číslo účtu k danému kontaktu. Nabudúce už platba prebehne štandardne.

 

Detailné vysvetlenie s postupom ako platbu odošlete, uvidíte v našom videu:

 

Časté otázky o platbách cez Facebook a telefón:

 

Je bezpečné posielať platby cez Facebook? 

Áno je. Systém využíva API Facebooku len pre stiahnutie údajov a pre možnosť posielať správy. Žiadne bankové informácie sa cez Facebook neposielajú, všetky spomenuté dáta zostávajú u nás. Facebook a SMS sa reálne využívajú len pre posielanie odkazu, ktorý smeruje na našu zabezpečenú stránku, kde príjemca platby vyplní číslo svojho účtu. Používanie platieb cez Facebook a telefón je dobrovoľné.

Plánujete rozšíriť systém aj na ďalšie sociálne siete?

Ide o inováciu, ktorú ešte nikto neskúsil. Uvidíme, či budú ľudia túto funkciu využívať, a ak áno,  zvážime ďalší vývoj.

 

Ak vás funkcie nového internet bankingu zaujali, môžete sa už teraz prihlásiť medzi prvých, ktorí ho vo februári 2014 vyskúšajú v sekcii Prihláste sa.  

 

 

Odpovede na najčastejšie otázky nájdete v sekcii FAQ.

   
 
Veríme, že sa vám pripravované novinky budú páčiť :)

Tím mBank

Kategórie:

Aktuality