späť

Microsoft ukončil podporu operačného systému Windows XP

Vážení zákazníci,
bezpečnosť je pre nás prvoradá, preto by sme vás radi informovali, že 8. apríla 2014 ukončila spoločnosť Microsoft podporu a aktualizáciu systému Windows XP. Z tohto dôvodu môže byť ďalšie používanie uvedeného operačného systému bezpečnostným rizikom, ktoré by ste mali zvážiť, pokiaľ ho používate na prihlasovanie do nášho internet bankingu.

Technická podpora systému Windows XP funguje kontinuálne viac ako desať rokov. Aby spoločnosť Microsoft a výrobcovia hardvéru i softvéru, ktorí s ňou spolupracujú, mohli svojim užívateľom poskytnúť novšie a lepšie služby, začali investovať do nových technológií. Výsledkom toho je ukončenie podpory a aktualizácií pre systém Windows XP zo strany Microsoftu, rovnako ako technickej podpory systému. To sa tiež aj automatických aktualizácií, ktoré pomáhajú chrániť počítače.

Po ukončení technickej podpory bude Windows XP fungovať aj naďalej, no počítače môžu byť vo zvýšenej miere ohrozené vírusmi a škodlivým softvérom. Zároveň s ukončením podpory Windows XP prestanú aktualizácie svojich aplikácií vydávať i nezávislí dodávatelia.


 
Čo robiť po 8. apríli 2014?
Je potrebné mať na pamäti, že jedine pravidelne aktualizovaný softvér podporovaný výrobcom operačného systému zaisťuje dostatočnú bezpečnosť. Preto odporúčame aktualizáciu na novšiu verziu systému Windows s funkčnou podporou výrobcu alebo iný operačný systém (napr. Linux).

Počnúc dňom 8. 4. 2014 mBank neodporúča používanie operačného systému Windows XP. Každý užívateľ, ktorý vyššie uvedený systém naďalej používa, tak koná na svoju vlastnú zodpovednosť.

 

Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach spoločnosti Microsoft.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na kontakt@mBank.sk alebo prostredníctvom našej mLinky na čísle 0850 60 60 50.
 


Tím mBank
 

Kategórie:

Aktuality, Bezpečnosť