späť

Zmena úrokových sadzieb

Vážení zákazníci,
s účinnosťou od 1. 7. 2014 meníme úrokové sadzby na sporiacich účtoch eMax a eMax Plus, termínovanom vklade mVklad a na podnikateľskom účte eMax Business

eMax
úroková sadzba sa mení z 0,1 % p. a. na 0,05 % p. a.

eMax Plus
základná úroková sadzba sa mení z 0,65 % p. a. na 0,5 % p. a. Zvýhodnená úroková sadzba sa mení z 1,75 % p. a. na 1,5% p. a.

mVklad
úroková sadzba pri viazanosti 3 mesiace sa mení z 0,61 % p.a. na 0,45 % p.a.
úroková sadzba pri viazanosti 6 mesiacov sa mení z 0,70 % p.a. na 0,55 % p.a.
úroková sadzba pri viazanosti 9 mesiacov sa mení z 0,80 % p.a. na 0,65 % p.a.
úroková sadzba pri viazanosti 12 mesiacov sa mení z 1,00 % p.a. na 0,85 % p.a.

eMax Business
úroková sadzba sa mení z 0,9% p. a. na 0,5% p. a.

 

Uvedomujeme si, že znižovanie úrokov na sporiacich produktoch vnímajú mnohí zákazníci veľmi citlivo. Máme tak však možnosť poskytovať lacnejšie úvery, ako napríklad mHypotéku s novým výhodným úrokom 2,49% p. a. 

Kategórie:

Aktuality

Komentár (12)

Pridať komentár

Internetová mBank loni ztrojnásobila zisk. Díky úvěrům vydělala 250 milionů korun

Zisk mBank se za loňský rok ztrojnásobil. Podle vedení finančního domu je to hlavně díky poskytnutí úvěrů pro klienty, ve kterých se předtím výrazně neangažovala. Po krizi se totiž stáhla do sektoru spoření.

ja len ze to uz raz vymazali a dovod na zamyslenie, preco asi ma ten zisk

Pri zvýhodnenej sadzbe eMax Plus máte podmienku maximálneho zostatku 4000€. Ak Vy k nemu prihodíte úrok, okamžite nespĺňam Vašu podmienku a úrok znížite?
Prosím o odpoveď mBank.

Za par rokov ste tu nagrcali x sporiacich produktov ktore su teraz akurat na smiech.

Koreláciu som skotočne uvidel, ale na iných stránkach. Ide o zhromaždené korely (zlet korel):
http://www.cockatiels.org...
http://i53.photobucket.co...

Ak by sa banky striktne do poslednej stotiny riadili len predpísaným znehodnocovaním hodnoty našich uložených peňazí cez totalitne direktívne vyhlásenia ECB, tak by prakticky ich rôznorodé zástupy boli zbytočné, stačila by im presne jedna rovnaká sadzba na rovnaké služby (oni to nazývajú produkty, avšak banka nič neprodukuje). Teda len jedna banka pre celú EU. Samozrejme súkromná (najskôr nemecko/francúzsko/britsko talianska - "naši" cyperčania by si už neštekli).

No ak si vedia jednotlivé banky vystreliť svoje základné sadzby aj 22%, 17,9% (prípad mBank) ....
tak sa až tak pevne tých 0,0nič od ECB neriadia.
Veď sami uvádzajú, že tie kreditné a debetné úroky majú prepojené.
Presne tak, ako je to niekde v základných poučkách o fungovaní (bánk, ekonomiky,..).

No tie na ich sporiacich účtoch, extra sporiacich, terminovaných vkladoch... majú výškou zúročovania, dlhodobo poriadne podlezené.

MPP napísal(a):

> Fakt tam nevidis korelaciu medzi sadzbami ECB a sadzbami bank?

Prišiel mi nejaký balík peniažkov, ktoré momentálne nepotrebujem. Hneď ich presúvam do Poštovej banky na 2,8 % p. a. s viazanosťou na 4 roky. Keďže ide o väčší balík peniažkov, po 4 rokoch na úrokoch je to už zaujímavá štvorciferná suma. Milujem mBank, pre jej bezplatný servis, ale peniažky držím inde :D

hofferik napísal(a):
> http://www.otpbank.sk/sk/...
>
> terminovany vklad na 18 mesiacov 1.8%
> to je reakcia na prispevok nizsie, ze sa mame stazovat na ECB a NBS

LOL, tak preco mali na tom istom produkte pred mesiacom sadzbu 2,15 % ???

okrem toho je to na 3,5 roka.

Fakt tam nevidis korelaciu medzi sadzbami ECB a sadzbami bank?

ja len dodam dalsiu jobovku pre mBank

9:57 Americké úřady začaly jednat s druhou největší německou bankou Commerzbank o urovnání podezření, že s Commerzbank angažovala v obchodních transakcích s Íránem a dalšími zeměmi podléhajícími americkým sankcím. Z odvoláním na své zdroje to píše americký list The New York Times

cize Commerzbank zaplati...kolko miliard? ako BNP Paribas-CB je matkou polskej Brebank-zvysok o % a poplatkoch si domyslite sami

Pozrite sa , ludia! Ja som uz davno stiahol svoje peniaze z mBank do ponozky - v momente, ked prestal byt k dispoziici bezplatny vyber bez podmienok. Nechal som si tu cca 100 E pre pripad nudze (ze potrebujem nieco zaplatit v obchode a nemam v penazenke hotovost. A nielen z mBank, aj z Tatrabanky. Inde ucet nemam. Peniaze mam pekne doma, je to sice relativne velky balik, ale mam to rozlozene na rozych miestach. ja som sa uz davnejsie rozhodol nepodporovat tento zvrateny system dlhovej ekonomiky.
Doma mam peniaze ulozene tiez bezurocne, ale aj bez poplatku a BEZ RIZIKA nepovoleneho precerpania (alebo povoleneho) s urokom 17-20% p.a., kedykolvek k dispozicii. Musite byt tak lenivi a platit kartou? Navliekli vam obojok uverov a platobnych kariet...a vy ho aj nosite a stazujete sa na nizke uroky...Vysoke uroky znamenaju len vysoke zisky bank... nad cim este dumate? Pre banku je drahsie si pozicat na medzibankovom trhu, ako od dovercivych ludi...
Howgh.

http://www.otpbank.sk/sk/...

terminovany vklad na 18 mesiacov 1.8%
to je reakcia na prispevok nizsie, ze sa mame stazovat na ECB a NBS

Sadzby na sporiacich uctoch nezalezia od mbank, ale primarne od ECB:
hlavne refinancne operacie su na historickom minime -> 0,15%

Komu sa nepaci, nech ide vyplakavat do ECB alebo do NBS ;)

zdroj:
http://www.nbs.sk/sk/stat...

Ja si neprosím na extra výhodnom sporiacom účte eMax plus, ani na termínovaných vkladoch mať úrokovú sadzbu odvodenú od vášho najnižšieho úverového úroku, a tým nepriamo dotovať niekoho úplne iného (s hypotékou za 2,49%).
Ten najnižší úver predsa priraďte ku najnižším úrokovým sadzbám z uloženia peňazí, a to ku mKontu (0,000% p.a. - kedysi bol úročený plusovo) a ku výhodnému sporiacemu účtu eMax.

Takže ja si prosím na spomínaný eMax Plus a mVklady náležite priradiť výšku úročenia z mPôžičky Plus (vidíme? znova ten istý "Plus"), kde je vyrúbený pôžičkový úrok 9,9% p.a. https://sk.mbank.eu/logon...
Teda mať na týchto sporiacich produktoch aspoň 2,5 - 4,5% p.a.
Keď už používate modely, kde sporiace produkty sú percentami priamo naviazané na tie úverové.
A ešte tu stále máme napríklad aj mKonto, položku "Nepovolené prečerpanie účtu": 22% p.a. či tiež povolené prečerpania za 12,9% p.a. - 17,9% p.a.

Ďakujeme, potešili ste nás... :) Inak, keď klesnú úroky do záporných čísel, dajte nám o tom, prosím, vedieť s predstihom.

P.S.: tá šípka nahor na ilustračnom obrázku nemá chybu! :D