späť

Úprava úrokovej sadzby na mSporení

Vážení zákazníci,

s účinnosťou od 1. 9. 2014 upravujeme limit pre zvýhodnené úročenie na mSporení. Po novom bude so sadzbou 3 % p.a. úročený zostatok do 4000 EUR (namiesto pôvodných 10 000 EUR) spolu s pripísanými úrokmi. V prípade vyššieho zostatku bude celá čiastka úročená základnou úrokovou sadzbou. Zároveň od uvedeného dátumu znižujeme základnú úrokovú sadzbu na mSporení z 0,65 % p.a. na 0,5 % p.a. Uvedené zmeny sa nedotknú ani 1 % našich zákazníkov.

Vieme, že touto správou môžeme niekoho sklamať, preto Vám ponúkame termínovaný vklad mVklad s viazanosťou 12 mesiacov a s úrokovou sadzbou vo výške 0,85 % p.a., alebo sporiaci účet eMax Plus, kde môžete zostatok do 4000 EUR úročiť vo výške 1,5 % p.a..

Peniaze z mSporenia môžete na mKonto alebo eMax/eMax Plus kedykoľvek previesť jednoducho a rýchlo prostredníctvom internet bankingu.

Veríme, že mSporenie budete aj naďalej využívať.
 

tím mBank

Kategórie:

Aktuality

Komentár (19)

Pridať komentár

"ani nie 1% zákazníkov" je možno aj 0,04%, a aj to ešte zo skupiny živých zákazníkov (pár desiatok tisíc nemusí mať žiadne pohyby na svojich účtoch, či zvyšné sumy nad pár EUR).
Je jasné že mBank s tým kalkulovala už pri uvádzaní, že ak napríklad 2500 klientov bude mať na sporení okolo 5-10000 EUR, tak všekným seknú po ušoch a do mesiaca znížia aj sumu, aj úroky. Takže išlo o produkt, kde ani nemalo byť umožnené čo len 30%. 10% a ani len 2% zákazníkov ho využiť v prezentovanej atraktívnej forme. Atraktívnosť mala byť nedosiahnuteľná - je to ten známy trs trávy na palici, za ktorým ide zviera zvané somár pričom si z neho nemá šancu uhryznúť (v jednom filme tak na ňom jazdil aj L De Funes).

Mňa zas zaráža tá znásilňovaná slovenčina - raz sme sa všetci naučili dorozumievať, vyjadrovať slovami a vetami ktoré majú svoj presný význam, no v mBánk to už pár mesiacov prestáva platiť (= zjavné približovanie sa klamojazyku fyzických bánk, telekomoperátorov,..).

Teraz som si totiž prečítal "Vieme, že touto správou môžeme niekoho sklamať, preto Vám ponúkame termínovaný vklad mVklad s viazanosťou 12 mesiacov a s úrokovou sadzbou vo výške 0,85 % p.a., alebo sporiaci účet eMax Plus, kde môžete zostatok do 4000 EUR úročiť vo výške 1,5 % p.a.."

To je predsa zavádzanie až klamstvo v tejto forme - ak si oznam prečíta nový zákazník, dôchodca, dôverčivec, tak si presunie 3900 EUR na eMax plus, a bude prekvapený že žiadnych 1,5% sa nebude konať, ale len niečo nad hranicou nuly. Už tu na takýto spôsob vyjadrovania upozorňujeme dlhšie, ale správy stále formuluje niekto, kto si neuvedomuje dosah vlastných nepresných vyjadrení, alebo to robí zámerne.

P.S. to sa nám uľavilo, že si môžme presunúť peniaze na atraktívnych 0,68%, či 0,4% za rok na odporúčaných náhradných "produktoch"...

vlado_mBank napísal(a):
> Vieme, kolko nasich zakaznikov ma na mSporeni v tejto chvili viac ako
> 4000 EUR. To su ti, ktorych sa zmena dotkne - je ich necele 1 %.
> Ostatni zakaznici maju zostatok na mSporeni nizsi ako uvedeny limit,
> takze pre nich pokracuje mSporenie za nezmenenych podmienok.

Vlado:
1. Viete čo to je Gaussova krivka http://sk.wikipedia.org/w... ?
Ak 1% Vašich klientov má na mSporení viac ako 4000EUR, tak majú vložených oveľa väčšie percento peňazí, ako si myslíte ...
Buď o tom nemáte žiadne poznatky, alebo schválne zavádzate! Je jasné, že 1% nie je smerodajné, ale ten ich kapitál iste je.
2. Ak by ste nechceli zverejniť počet, tak by to bolo logické. Ale zverejnením 1% a známeho počtu klientov ste to vlastne urobili. :-)

Uz cca 2 roky nemam v mBank ziadne uspory. Z mBank sa stane casom iba pôzickaren. Dostavaju sa do hranicnych limitov, kde uz velmi nie je priestor kde setrit a je len otazkou casu, kedy zacnu spoplatnovat niektore svoje sluzby. A tam je zase moja hranica, kedy s nimi skoncim nadobro :)

Jedine niekam do Poštovej Banky na 1,5% p.a. (ak máš neviazaný vklad, či založíš si vkl. knižku s 3-mes. výpoveďou), či termínovaný vklad na 48 mesiacov (brr- to je doba) za 2,8% p.a.; kratšie sa tam v podstate už ani neoplatia.

A potom už len rôzne špekulácie - fondy a pod.;

Dá sa (malo by sa dať) ešte založiť si sporenie v inej EU krajine napríklad na GBP majú 3-5% p.a. s rôznymi podmienkami http://www.money.co.uk/cu... Ale ako som zbežne nejaké pozrel, v podmienke majú "Permanent UK resident" =zas sú nám tie eurozákony len na výsmech, prípadne tie čo sa naozaj použijú aj pre nás, tak na potvoru

Alebo na AUD na rok je u nás okolo 2% p.a. a naviac AUD stúpol voči EUR za posledný rok približne o 4% (za polrok o 7%)....

Alebo v celej krajine sú na každom kroku tisícky "herní" (len irónia, prudko neodporúčam tam čo len vstúpiť).

kalaleq napísal(a):
> No úprimne povedané, čakal som, že to zrušia úplne. :)
> Len teraz porozmýšľať kam s peniažkami. Vie niekto poradiť?
>

>15 000 eur som uz dal do inej banky .
este 2 mesiace mi bude dobiehat na vyprazdneny ucet dochodok- taka je doba na spracovanie zmeny v poistovni
hned potom rusim mBank
na bezne veci pouzivam bezplatne Zuno -to 1 euro za vyber raz za polroka dam, ale aspon nemusim mysliet na tie rozne podmienky pre bezplatny vyber, ktore zmatocne dava mBank
ale aspon maju poistenie v eurach a nie v zlotych
od mBank odchadzam - bol som tam od zaciatku, ale islo to stale len dole kopcom
peniaze klienta nepotrebuju , lebo malu palety penazi od ECB - tak im uz na nom nezalezi

ze nejde o nejake vynutene kroky ,ale len o zisk, svedci aj sprava z 20. 1. 2014 :
Internetová mBank loni ztrojnásobila zisk. Díky úvěrům vydělala 250 milionů korun
Zisk mBank se za loňský rok ztrojnásobil. Podle vedení finančního domu je to hlavně díky poskytnutí úvěrů pro klienty, ve kterých se předtím výrazně neangažovala.

Odoslať správu

EuroProfik: Správanie zákazníkov v CZ a SK je v tomto prípade dosť podobné.
O CTRL+C a CTRL+V urcite neslo :-) Slovenski zakaznici v tomto pripade vedeli o zmene skor.


EuroProfik napísal(a):
> Ono aj to 1% je udaj vycucany z prsta, alebo lepsie povedane, pre SK
> klientov sa iba kopiruju udaje od priatelov z CZ. Taketo Ctrl+C a
> Ctrl+V, vid
> http://www.mbank.cz/blog/...
> zvladnu uz aj deti na 1. stupni zakladnej skoly.

Odoslať správu

mark: Podmienky aj limit sa menia pre vsetkych zakaznikov.
Dopad vsak maju len na tych, ktorych zostatok na mSporeni je nad 4000 EUR - zmeni sa im urokova sadzba. Ti, co maju na ucte do 4000 EUR, pokracuju nadalej s 3 %.

kalaleq napísal(a):
> No úprimne povedané, čakal som, že to zrušia úplne. :)
> Len teraz porozmýšľať kam s peniažkami. Vie niekto poradiť?
>
kto ma SLSP, tak nech si presunie peniaze tam, nad 10k mas ucet zdarma (teda usetris 5,9E mesacne )

vlado_mBank napísal(a):

> ... Ostatni zakaznici maju zostatok na mSporeni nizsi ako uvedeny limit,
> takze pre nich pokracuje mSporenie za nezmenenych podmienok.

Teda tým "ostatným" zákaznikom sa nemenia podmienky, ani limit ? (asi ano)

Odoslať správu

Ja navrhujem podniknut cestu okolo sveta.

kalaleq napísal(a):
> No úprimne povedané, čakal som, že to zrušia úplne. :)
> Len teraz porozmýšľať kam s peniažkami. Vie niekto poradiť?
>

No úprimne povedané, čakal som, že to zrušia úplne. :)
Len teraz porozmýšľať kam s peniažkami. Vie niekto poradiť?

Odoslať správu

Ono aj to 1% je udaj vycucany z prsta, alebo lepsie povedane, pre SK klientov sa iba kopiruju udaje od priatelov z CZ. Taketo Ctrl+C a Ctrl+V, vid http://www.mbank.cz/blog/... zvladnu uz aj deti na 1. stupni zakladnej skoly.

Loki napísal(a):
> memento napísal(a):
> > vlado_mBank napísal(a):
> > > Čo sa týka presného vyjadrenia, že koľko presne je to 1 %
> > našich
> > > zákazníkov. Ak sa nenahneváte, toto zverejňovať nebudeme,
> ide
> > o
> > > internú informáciu.
> >
> > Hehehe, doteraz sa mB chvalila poctom klientov ako pribudaju a
> zrazu
> > je to tajne. :-)
>
> pokial viem, hovorili oficialne cisla o pocte klientov v banke, nikdy
> nespominali pocty ludi kolki vyuzivaju ich produkty...napr. kolko ludi
> z toho poctu ma kartu, povolene precerpanie, kreditku apod ;-) Myslim,
> ze ani ine banky to nerobia

memento napísal(a):
> vlado_mBank napísal(a):
> > Čo sa týka presného vyjadrenia, že koľko presne je to 1 %
> našich
> > zákazníkov. Ak sa nenahneváte, toto zverejňovať nebudeme, ide
> o
> > internú informáciu.
>
> Hehehe, doteraz sa mB chvalila poctom klientov ako pribudaju a zrazu
> je to tajne. :-)

pokial viem, hovorili oficialne cisla o pocte klientov v banke, nikdy nespominali pocty ludi kolki vyuzivaju ich produkty...napr. kolko ludi z toho poctu ma kartu, povolene precerpanie, kreditku apod ;-) Myslim, ze ani ine banky to nerobia

EuroProfik to vystihol úplne presne, takto isto to vnímam tiež.
A zaujímavé, že teraz sa začínajú oháňať hranicou 4000, keď doteraz taká žiadna nebola, akoby tí čo tam už mali cez 4000, spravili nejaký priestupok (!) Zrazu sa vysokoplatení podzložkoví manageres zlakli, že niekto sa naozaj priblíži(l) k nasporenej sume 5- 6- nebodaj 10000 EUR - teda ku hranici, s ktorou sa tu operovalo od začiatku (začiatku, ktorý nastal pred chvílou, doslova len pred pár týždňami).

No chcel som aj iné - to doteraz neopravili tie stránky so sporením? Veď na nich vôbec v prehlade nevidno, aké je úročenie (haló, tabulka na konkrétnej stránke napríklad mvkladov vám už nehovorí nič?) ! Aj tá kalkulačka na emax, je len pre emaxplus, a v ňom zároveň úročiacim perecntom nastavená len pre "aktívnych klientov" (teda pre emaxplus nastavená nie je vôbec). No načo sú potom dobré takéto kalkulačky, keď ovela lepšiu službu nám spraví hocijaká iná kalkulačka (naša, internetová), do ktorej si môžme zadať všetky percentá úrokov vašich produktov, nielen to jedno?

Zrejme ste do takéhoto stavu dospeli s vedomím, že tie nezverejnené percentá aj tak nemajú koho zaujať, tak možno chytíte nejakého vtáčka, čo sa pomýli a požičia vám dočasne svoje peniaze cez emax, emax plus, mysliac si že má úrok aspoň tých všade ukazovaných 1,50% AER. No v skutočnosti to bude niekde hlboko pod nulou celá nič niečo - ani neviem kolko aktuálne, keĎže to tak úspešne zahmlievate a skrývate.

vlado_mBank napísal(a):
> Čo sa týka presného vyjadrenia, že koľko presne je to 1 % našich
> zákazníkov. Ak sa nenahneváte, toto zverejňovať nebudeme, ide o
> internú informáciu.

Hehehe, doteraz sa mB chvalila poctom klientov ako pribudaju a zrazu je to tajne. :-)

Odoslať správu

EuroProfik:
Samozrejme, každý by bol rád, ak by boli úspory úročené oveľa lepšie. To sa však odvíja od sadzieb na medzibankovom trhu. Takže z času na čas musíme aj my pristúpiť k zmene úrokov, a teraz je vo všeobecnosti klesajúci trend. Keď už zmenu musíme robiť, vždy sa snažíme, aby bol dopad na našich zákazníkov čo najmenší.
Pri porovnaní s inými sporiacimi produktami sa tie 3 % p.a. aj tak musia javiť ako malý zázrak. Iste, je tam obmedzenie na výšku zostatku ale my sme mSporenie od začiatku pripravovali pre sporenie malých súm. Teda pre ľudí, ktorí nie sú typickí "sporiči", ale radi by si nejaké peniaze (podľa svojich možností) odkladali.
Čo sa týka presného vyjadrenia, že koľko presne je to 1 % našich zákazníkov. Ak sa nenahneváte, toto zverejňovať nebudeme, ide o internú informáciu.


EuroProfik napísal(a):
> OK, ja az take presne info nemam. No v mojom odhade som si dovolil
> neuvazovat ludi co maju na mSporeni od 1.5.2014 menaj ako 500 eciek,
> kedze su aj taki, co si nedokazali poprehadzovat co najviac (tesne pod
> 10tis.) na mSporenie. A este mi tu aj tak nieco nesedi. Robit zmenu v
> podmienkach kvoli ani nie 1% zakaznikov a pritom odradit mnozstvo
> dalsich (aj buducich) je dost scestne. Ved aj v tomto pripade
> matematika nepusti. Tu by ste si mali priznat, ze pri spusteni
> mSporenia ste to "trochu" neodhadli - od zaciatku tam bolo niekolko
> hacikov. Ono plati: "ked vtacka lapaju pekne mu spievaju", takze
> nastvat istu cast vasich klientov je pre vas absolutne nepodstatne.
> A este nieco. Viete mi teda povedat kolko je to 1% zakaznikov, kvoli
> ktorym tu robite ten cirkus s urokmi. Ja uvediem sopat svoj odhad.
> Nedavno ste dosiahli hranicu 200 tis., no po preskumani svojho okolia
> vyuziva z nich mSporenei mozno stvrtina. Budem vsak chvilu prehnane
> optimisticky a nech ich je polovica, t.j. 100 tis. Potom 1% z toho je
> 1000 (slovom TISIC) zakaznikov. To teda musite byt ekonomicky na tom
> velmi zle, ked vas taka mala skupina ludi dokaze rozhodit.

Odoslať správu

OK, ja az take presne info nemam. No v mojom odhade som si dovolil neuvazovat ludi co maju na mSporeni od 1.5.2014 menaj ako 500 eciek, kedze su aj taki, co si nedokazali poprehadzovat co najviac (tesne pod 10tis.) na mSporenie. A este mi tu aj tak nieco nesedi. Robit zmenu v podmienkach kvoli ani nie 1% zakaznikov a pritom odradit mnozstvo dalsich (aj buducich) je dost scestne. Ved aj v tomto pripade matematika nepusti. Tu by ste si mali priznat, ze pri spusteni mSporenia ste to "trochu" neodhadli - od zaciatku tam bolo niekolko hacikov. Ono plati: "ked vtacka lapaju pekne mu spievaju", takze nastvat istu cast vasich klientov je pre vas absolutne nepodstatne.
A este nieco. Viete mi teda povedat kolko je to 1% zakaznikov, kvoli ktorym tu robite ten cirkus s urokmi. Ja uvediem sopat svoj odhad. Nedavno ste dosiahli hranicu 200 tis., no po preskumani svojho okolia vyuziva z nich mSporenei mozno stvrtina. Budem vsak chvilu prehnane optimisticky a nech ich je polovica, t.j. 100 tis. Potom 1% z toho je 1000 (slovom TISIC) zakaznikov. To teda musite byt ekonomicky na tom velmi zle, ked vas taka mala skupina ludi dokaze rozhodit.

vlado_mBank napísal(a):
> EuroProfik: Nesuhlasim s tym, ze konstatovanie je arogantne. To je
> matematika
> Vieme, kolko nasich zakaznikov ma na mSporeni v tejto chvili viac ako
> 4000 EUR. To su ti, ktorych sa zmena dotkne - je ich necele 1 %.
> Ostatni zakaznici maju zostatok na mSporeni nizsi ako uvedeny limit,
> takze pre nich pokracuje mSporenie za nezmenenych podmienok.
>
> EuroProfik napísal(a):
> > Toto sa dalo cakat, sam som o tom pisal na fore pred viac ako 3
> > mesiacmi. Trapi ma len to arogantne konstatovanie, ze sa to
> nedotkne
> > (zmena z 10 na 4 tis.) ani 1% zakaznikov. Podla mna sa to dotkne
> asi
> > 90% zakaznikov, co maju mSporenie otvorene. Takze ste nas opat
> > donutili vsetky uspory (nad 4000) presunut do inych bank na ine
> > produkty. Klasicke mKocurkovo pokracuje a do konca roka nas caka
> este
> > jedno (velke) prekvapenie o ktorom mBank zatial mlci...
>

Odoslať správu

EuroProfik: Nesuhlasim s tym, ze konstatovanie je arogantne. To je matematika
Vieme, kolko nasich zakaznikov ma na mSporeni v tejto chvili viac ako 4000 EUR. To su ti, ktorych sa zmena dotkne - je ich necele 1 %. Ostatni zakaznici maju zostatok na mSporeni nizsi ako uvedeny limit, takze pre nich pokracuje mSporenie za nezmenenych podmienok.

EuroProfik napísal(a):
> Toto sa dalo cakat, sam som o tom pisal na fore pred viac ako 3
> mesiacmi. Trapi ma len to arogantne konstatovanie, ze sa to nedotkne
> (zmena z 10 na 4 tis.) ani 1% zakaznikov. Podla mna sa to dotkne asi
> 90% zakaznikov, co maju mSporenie otvorene. Takze ste nas opat
> donutili vsetky uspory (nad 4000) presunut do inych bank na ine
> produkty. Klasicke mKocurkovo pokracuje a do konca roka nas caka este
> jedno (velke) prekvapenie o ktorom mBank zatial mlci...

Odoslať správu

Toto sa dalo cakat, sam som o tom pisal na fore pred viac ako 3 mesiacmi. Trapi ma len to arogantne konstatovanie, ze sa to nedotkne (zmena z 10 na 4 tis.) ani 1% zakaznikov. Podla mna sa to dotkne asi 90% zakaznikov, co maju mSporenie otvorene. Takze ste nas opat donutili vsetky uspory (nad 4000) presunut do inych bank na ine produkty. Klasicke mKocurkovo pokracuje a do konca roka nas caka este jedno (velke) prekvapenie o ktorom mBank zatial mlci...