späť

Zmeny v internet bankingu

Vážení zákazníci,

V noci z 23. na 24. augusta sme aktualizovali náš internet banking. Čo to pre vás znamená? Viacero nových funkcií a vylepšení. Ide o dôležité zmeny, venujte preto prosím pozornosť nasledujúcim informáciám.

 

1. Odteraz už len IBAN
Všetky čísla účtov sa odteraz zobrazujú vo formáte IBAN.

Všetky čísla účtov sa odteraz zobrazujú vo formáte IBAN

 

Rovnako sme upravili všetky šablóny (v platobných príkazoch alebo v adresári), kde zadávate čísla účtov. Samozrejme, s možnosťou zadať číslo účtu aj v „starom“ formáte (BBAN).

 

Rovnakým spôsobom sme upravili aj naše mobilné aplikácie pre Android, iOS a tiež Internet Banking Light. Formát IBAN môžete odteraz použiť aj pri vyhľadávaní v reálnom čase. Všetky transakcie vykonané od 24. 8. 2014 bude možné v histórii vyhľadávať podľa čísla účtu v tvare IBAN. Staršie transakcie môžete nájsť iba v „starom“ formáte (BBAN).

 

2. Popisy pre platobné symboly  v plnom znení
Vypočuli sme želania mnohých našich zákazníkov a kvôli lepšej orientácii sme pre variabilný, konštantný a špecifický symbol pridali popis v plnom znení.

Popis pre platobné symboly

 

3. Vylepšená kontrola platobných symbolov

V prípade, že do poľa pre variabilný, konštantný alebo špecifický symbol omylom vložíte písmeno alebo iný znak, upozorníme vás na to.

Vylepšená kontrola platobných symbolov

 

4. Pridané popisy k ikonám

Pre lepšiu orientáciu v internet bankingu sme pridali popisy k ikonám pre Správy, Nastavenia a mHru. Taktiež sme pridali aj popis k aktuálne zvolenému profilu, čo oceníte v prípade, že máte u nás otvorený účet pre fyzické osoby aj podnikateľov.

Popisy k ikonám

 

5. Prehľadnejšie nastavenia pre vaše platobné karty

Nenápadné dvojšípky sme nahradili tlačidlom „Zobraziť“

Nastavenia platobných kariet

K uvedenému navyše pribudlo viacero menších vylepšení, z ktorých vyberáme:

  • Pohodlnejšie skopírovanie vlastného čísla účtu do schránky
  • Pri vyhľadávaní v histórii už nemusíte používať diakritiku
  • Po prihlásení sa do internet bankingu sa v spodnej časti obrazovky zobrazí dátum posledného úspešného aj neúspešného prihlásenia.

Veríme, že uvedené zmeny oceníte a že vám zjednodušia a spríjemnia používanie nášho internet bankingu.

Pri používaní internet bankingu vždy dbajte na zásady bezpečnosti.


tím mBank

Kategórie:

Aktuality

Komentár (10)

Pridať komentár

Chtěl bych pochválit nový internet banking a poděkovat za něj jeho tvůrcům, protože odvedli kus velmi solidní a fantastické práce. Nový IB je přehledný, rychlý a prostě je s ním kopec zábavy. Co se týká funkcionality, je nepřekonatelný. Pokládám ho za jeden z nejlepších, se kterým jsem měl možnost pracovat a že jsem jich už u všech možných bank vyzkoušel. Tento internet banking u mBank je pro mě absolutní profesionální špičkou. Z mé strany maximální spokojenost.

Presne rovnaký názor som mal aj ja. Odhodlal som sa používať nový IB, lebo na starom som nemohol alebo nevedel presunúť prostriedky zo sporiaceho konta. Na moje prekvapenie som sa pomerne rýchlo zorientoval a našiel som v tom nejaký systém. A to som si o sebe myslel že som skôr konzervatívny. Samého ma to prekvapilo a už by som sa nevracal k starému IB. Ešte pred dvomi týždňami nadával podobným slovníkom ako Ty ak nie aj horšie.

vylepšujete jeden veľký exkrement, žiaľ inak sa to ani nazvať nedá. Pôvodný netbanking bol jasný prehľadný rýchly a plne zrozumiteľný. Lahoda. Nový to je jedna veľka katastrofa. Pokazená čínska videohra. Maximálne mätúce komplikované, grafický aj funkčný septik. Oberá to užívateľov zbytočne o čas a nervy. Ten kto toto navrhol a schválil by mal dostať hodinovú výpoveď. Nemá čo robiť na svojom mieste pretože je maximálny diletant a babrácky amatér.

Som prekvapený, že takú vychytávku doplnili len teraz, som očakával, že takéto veci sú aplikované už od začiatku. Oni sa tu fakt učia na vlastných chybách. Chválim ich, že robia zmeny k lepšiemu, ale nechválim, že mi klienti si to musíme odskákať, nervami a dlhým časom stráveným pri novom IB.

Prečo už v histórii nie je vidieť platbu kartou so zámkom - teda ešte nezaúčtovanú? vidieť ju len v nezaúčtovaných platbách. Do 24.8.2014 bolo vidieť aj tieto platby kartou, čo bolo vynikajúce - jedna z mála dobrých vecí pri prechode na nový internetbanking. Mám taký dojem, že mBank stále robí KROK VPRED a hneď nato DVA KROKY VZAD. Kto a prečo tieto dobré a časom osvedčené možnosti v internetbankingu ruší?

Zmeny k lepsiemu, palec hore. Jedna drobnost predsa len: ak su polia KS, VS, SS iba numericke, lepsie by bolo vobec nedovolit tam vpisat ine znaky ako cisla.

TOMxEU napísal(a):
> Z tych vsetkych zmien najviac ocenujem, ze konecne mam moznost ma v IB
> svoj obrazok, konecne sa tam citim ako doma a samozrejme prehladnejsia
> zmena limitov na karte. :)
>
> http://www.ulozisko.sk/ob...


zeby fotošop? lebo ako hladam tak hladam ziadnu moznost nahratia vlastneho avatara v IB ani vo fore som nenasiel :((

Odoslať správu

Pras, da sa to uplne jednoducho.
Do vyhladavacieho pola je potrebne zadat bud:

BBAN v tvare: predcislie-cislo_uctu/kod_banky (takto to fungovalo od spustenia noveho IB)
alebo cely IBAN.

Obe moznosti funguju tak pre platby uskutocnene pred 24.8. ako aj po tomto datume.

Z tych vsetkych zmien najviac ocenujem, ze konecne mam moznost ma v IB svoj obrazok, konecne sa tam citim ako doma a samozrejme prehladnejsia zmena limitov na karte. :)

http://www.ulozisko.sk/ob...

Ako sa dá vyhladávať v platbách podla čísla účtu príjemcu? Žiadna prezývka/názov, ale ČÍSLO účtu v odchádzajúcich prevodoch. Dá sa to vôbec? Ak áno, tak v BBAN, či sa tie pôvodné prekotia na medzinárodné IBAN a tak ich treba vyhladávať? Prosím uveďte postup.