späť

Riziko napadnutia malvérom

Vážení zákazníci,
 

chceli by sme vás informovať o výskyte malvéru, ktorý môže predstavovať riziko aj pre klientov, ktorí využívajú náš internet banking.

Ku nakazeniu počítača môže dôjsť viacerými spôsobmi, ktoré sú opísané už v inom článku.

V prvok kroku je do počítača klienta nainštalovaný program, ktorý umožní útočníkovi získať klientove prihlasovacie údaje do IB (užívateľské meno a heslo). Pri následnom prihlásení sa klienta do internet bankingu sa na hlavnej stránke objaví podvodný oznam o nutnosti vrátanie určitej sumy, ktorá bola klientovi neoprávnene pripísaná chybou systému. Ďalej obsahuje informácie, že účet bol dočasne zablokovaný a to až kým nebude uskutočnená požadovaná transakcia, ktorú je možné realizovať pomocou tlačidla „Pokračuj“.

V prípade výskytu takejto správy v IB žiadame klientov, aby okamžite prerušili akúkoľvek prácu s IB a unáhlene kontaktovali mLinku na telefónnom čísle 0850 60 60 50 a výskyt malware nahlásili aj na kontakt@mbank.sk s pripojeným printscreenom obrazovky.

Zároveň pripomíname, že mBank od vás nikdy nežiada vykonanie akýchkoľvek transakcií touto formou (zároveň s dočasne zablokovaným IB a pod.)

Tiež odporúčame aj aktualizáciu antivírusového programu

Tím mBank

Kategórie:

Aktuality, Bezpečnosť