späť

3 zdanlivo najlepšie letné brigády, ktoré sú v skutočnosti tie najhoršie

Ak si v lete chcete privyrobiť brigádou, máte najvyšší čas sa po nejakej porozhliadnuť. V posledných rokoch je totiž v tejto oblasti pomerne veľká konkurencia. Podľa údajov personálnych agentúr si okrem študentov stále častejšie privyrábajú aj mamičky na materskej, nezamestnaní a živnostníci.

Ako vyzerajú najlepšie a najhoršie letné brigády? To je pomerne ošemetná otázka. Práca, ktorá svojim názvom evokuje zaujímavú alebo prinajmenšom pohodovú pracovnú náplň, môže byť v praxi peklo.

 

Hosteska/promotér
Odkaz pre dámy: Predstavujete si, ako v dobre padnúcom kostýmčeku uvádzate hostí do luxusnej reštaurácie alebo so slnečníkom v ruke chránite drsných motocyklových pretekárov pred ostrými lúčmi? Zabudnite. Najskôr budete rozdávať reklamné letáky v metre, upokojovať plačúce ratolesti v detských kútikoch alebo zastavovať ľudí s dotazníkom a zisťovať, aký typ toaletného papiera používajú a prečo. A beda vám, ak nazbierate málo odpovedí!
Odkaz pre pánov: Myslíte si, že budete slečnám na kúpalisku rozdávať energetické nápoje? Snívajte ďalej. Náplň vašej práce sa bude s najväčšou pravdepodobnosťou dosť podobať tomu, čo robia hostesky. Pretože sa ale automaticky predpokladá, že máte silu a technické nadanie, občas sa po vás bude chcieť, aby ste niečo ťažké odniesli, priniesli, zmontovali alebo rozmontovali.
A beda vám, ak pri tom niečo rozbijete!

 

Barmanka/barman
Máte v hlave obrázok samého seba v plavkách za barom na pláži alebo pri bazéne? Vo fronte samí milí a usmievaví ľudia, vy im miešate koktejly a príjemne s nimi konverzujete? Áno, aj tak to môže vyzerať, ale vy budete skôr od rána do večera čapovať teplé pivo, ulepenú zmrzlinu, smažiť mastné klobásy a na konverzáciu vám nezostane čas. Verte tomu, že keď už bude teplo na plavky, ľudia nebudú príjemní, ale protivní. Vy budete ten, kvôli komu museli dlho čakať v teple vo fronte, kto zdržuje, pracuje pomaly, zle, alebo skrátka len stojí za barom, pred ktorým pol hodinu stepujú.
A beda vám, ak sa tá zmrzlina minie!

 

Plavčík/plavčíčka
Čakáte deň plný vzrušenia a zachránených životov ako v seriáli Pobrežná hliadka? Nečakajte. Je takmer isté, že budete len sedieť a kukať. Možno sa spálite na slnku. A potom si uvedomíte, že si vôbec nie ste istí svojimi záchranárskymi schopnosťami. A že by ste možno ani nikoho zachrániť nevedeli. Takže zbytok prázdnin sa budete modliť, aby sa nikomu nič nestalo.
A beda vám, ak nezabránite puberťákom skákať do vody tam, kde sa to nesmie!
 

 

tím mBank

Kategórie:

Voľný čas