späť

Ako zohnať letnú brigádu na poslednú chvíľu?

Nebudeme vás zbytočne stresovať výčitkou, že brigádu je najlepšie začať zháňať už niekoľko týždňov pred prázdninami, pretože začiatkom leta už sú všetky dobré miesta obsadené. Namiesto vyhrešenia, ktoré si môžete uštedriť sami, sme pre vás spísali pár tipov, ako si prácu na leto nájsť aj teraz.

Spýtajte sa kamarátov, známych a rodinných príslušníkov
Ako hovorí ľudová múdrosť „lenivá huba, hotové nešťastie“. Za jednu otázku nič nedáte. V najhoršom prípade opýtaný o žiadnej brigáde vedieť nebude a vy na tom budete rovnako, ako keby ste sa nespýtali. V lepšom prípade ale vďaka jednej otázke nájdete prácu, ktorú by ste inak museli pracne a dlho hľadať na internete alebo v tlačenej inzercii.

Čím viac ľudí bude vedieť o tom, že hľadáte prácu, tým väčšia je pravdepodobnosť, že vám ju niekto ponúkne. Úplne jednoduchá matematika. Takže šírte do sveta, že hľadáte prácu a neváhajte pri tom vychváliť svoje prednosti. Okrem osobných rozhovorov dajte o svojom záujme vedieť tiež na sociálnych sieťach.

 

Pozrite sa na weby letných festivalov, kúpalísk a reštaurácií
Ak nemôžete nájsť vhodnú ponuku brigády na weboch, ktoré ponúkajú prácu, skúste sa pozrieť priamo na webové stránky akcií alebo podnikov, kde by ste radi pracovali. Organizátori hudobných festivalov a športových akcií často hľadajú pracovné posily priamo na svojich vlastných portáloch. Rovnako aj reštaurácie, bary a kaviarne mávajú ponuku pracovných pozícií priamo na svojich stránkach.

Pri hľadaní letnej brigády na webe sa sústreďte na podniky a akcie, ktoré očakávajú najväčší záujem návštevníkov práve v lete. Je totiž logické, že práve ich majitelia budú v letných mesiacoch potrebovať pracovné posily. Ideálne je pozrieť sa na weby hudobných festivalov, letných športových akcií, kúpalísk, kempov, hotelov, reštaurácií s terasou a podobne.

 

Zľavte zo svojich nárokov
Pri menej obľúbených brigádach, ako je napríklad práca v call centre alebo zháňanie respondentov pre reklamné dotazníky, sú pracovné pozície ponúkané neustále. Možno ste si predstavovali nejakú “pohodovejšiu” prácu na leto, ale vedzte, že podobný typ práce, kde ste neustále v kontakte s cudzími ľuďmi, vás dosť zocelí a poskytne vám dobrú skúsenosť do budúcnosti. Ak teda zháňate brigádu na poslednú chvíľu, skúste trochu zľaviť zo svojich predstáv a uvidíte, že prácu nájdete skôr, než by ste čakali.

 


Podobné články na našom blogu:

http://www.mbank.sk/blog/post,584,ako-sa-pripravit-na-pracovny-pohovor.html
http://www.mbank.sk/blog/post,582,3-zdanlivo-najlepsie-letne-brigady-ktore-su-v-skutocnosti-tie-najhorsie.html


 

Kategórie:

Voľný čas