späť

6 vychytávok, ktoré vám zlacnia dovolenku

Páčilo by sa vám ubytovanie úplne zadarmo alebo letenky za polovičnú cenu? Nechcete zbytočne míňať na benzín a platiť diaľničné známky v zahraničí? Už sme vám radili, ako našetriť NA dovolenku, ale nebude od veci dodať, ako ušetriť ZA dovolenku. V dovolenkovej eufórii často neváhame rozhadzovať ako maniaci a až po návrate do procesu zisťujeme, že na ďalší kopček zmrzliny budeme mať peniaze až po ďalšej výplate. Aby ste si mohli dopriať, máme pre vás pár tipov, ako znížiť celkové výdavky.

Spolujazda
Či už idete vlastným autom a chcete ušetriť za benzín, alebo vlastné nemáte a vlakom ani autobusom sa vám ísť nechce, skúste takzvanú spolujazdu. Na internetu nájdete celú kopu serverov, kde ľudia ponúkajú voľné sedačky alebo naopak čakajú, až im ich ponúknete vy. Skúste sa pozrieť napríklad na greenriders.sk, autostop.sk, alebo servus.sk. Cestovať ako spolujazdec môžete nielen po Slovensku, ale aj do zahraničia.

Lacné letenky
Ak chcete na prázdniny odletieť, určite sa vám oplatí sledovať akčné ceny leteniek. Chytrý nákup vám môže ušetriť rádovo až stovky eur. Lacné akčné lety mapuje celá séria internetových serverov, na ktorých sa dá vyhľadávať podľa cieľovej destinácie alebo ceny. Pátrajte napríklad na pelikan.sk, letenky.sk alebo lacneletenky.sk

Couchsurfing
Couchsurfing.com vám pomôže minimalizovať výdavky za ubytovanie. Ak uprednostňujete namiesto anonymity hotela nejaké osobnejšie prostredie, rozhodne ho vyskúšajte. Jednoducho povedané, umožňuje bezplatné prespanie u kohokoľvek, kto je do projektu zapojený a s kým sa dohovoríte cez internet.

Airbnb
Ak si naopak na dovolenke chcete užiť trochu súkromia a nemáte náladu družiť sa počas spoločných večerí s niekým, koho poznáte len preto, že vás u seba nechal prespať, skúste airbnb.cz. Nocľah síce nebude zadarmo, ale určite nájdete finančne dosť zaujímavé ponuky. Navyše sa s ich majiteľmi môžete ľahko spojiť cez internet a s trochou šťastia a umu s veľkou pravdepodobnosťou zvládnete inzerovanú cenu ešte znížiť.

Zľavy a last minute zájazdy
Oplatí sa prejsť si na internete ako sekciu ponúk last minute zájazdov cestovných kancelárií, tak aj najrôznejšie zľavové portály. Keď na hľadaní dovolenky trochu popracujete a nekúpite hneď prvý zaujímavý zájazd, môžete ušetriť až polovicu bežnej ceny. Prejdite si napríklad zlavomat.sk alebo zlavadna.sk

Zľava od mBank
Na záver si neodpustíme pripomenúť, že od nás môžete získať voucher na ubytovanie v hodnote 100 EUR. Naozaj širokú ponuku hotelov si môžete pozrieť tu.
 

 

Kategórie:

Voľný čas