späť

S QR čítačkou je platenie faktúr rýchlejšie a ešte pohodlnejšie

Najnovšia mobilná aplikácia od mBank získava mnohé ocenenia od expertov a veľké množstvo pochvalných komentárov od našich zákazníkov. Jedna vec vám, používateľom aplikácie, ale chýbala – využitie čítačky QR kódov, a teda rýchlejší spôsob platenia. Vďaka možnosti mať svoju banku vždy po ruke ste si mohli zvyknúť napríklad na komfort odosielania platieb aj bez znalosti čísla účtu príjemcu, a jednou SMS správou tak napríklad kamarátovi vrátiť požičané peniaze za osviežujúci nápoj pri vode. Od tejto chvíle môžete rovnako bleskovo platiť aj faktúry – stačí na úvodnej obrazovke aplikácie použiť novú čítačku QR kódov a faktúru máte za niekoľko okamihov zaplatenú. Ušetrený čas určite zvládnete využiť podľa vlastnej chuti :-)

 

 

QR kódy snáď už videl každý z nás – štvorhranný obrázok, ktorý v sebe skrýva najrôznejšie informácie, sa postupne stáva samozrejmosťou a objavuje sa už takmer všade. Jedným z veľmi častých využití sú aj spomenuté faktúry. Keď teraz otvoríte svoju mBank aplikáciu a uvidíte nové biele koliesko s názvom „Skenovať QR kód“, môžete ho hneď vyskúšať.

 

QR kód vám automaticky prepíše platobné údaje do príkazu na úhradu. Na vás bude len odoslanie platby. Rýchlo, pohodlne a odkiaľkoľvek bez obavy, že ste zle odpísali nejakú číslicu. Do konca mesiaca dostanú svoju QR čítačku aj používatelia systému iOS, takže ďalšie moderné technológie platenia bude môcť využiť 90 % našich zákazníkov. Aj pre milovníkov Windows Phone máme dobrú správu: do konca roka budete mať mBank vo vrecku aj vy!

A čo sme ešte pre terajšiu Android verziu vylepšili?
- V histórii môžete vidieť tlačidlá pre vrátenie či zopakovanie platby
- Kopírovanie čísla účtu
- Úprava designu pre Android 5

Možné otázky súvisiace s QR platbami
Otázka: Oscanujem QR kód, ale platba nejde odoslať. Prečo?
Odpoveď: Pravdepodobne chýba názov príjemcu platby. Niektoré spoločnosti názov do kódu dávajú, iné nie.

Otázka? Prečo platba neodišla, aj keď jej zadanie bolo bez problémov? 
Odpoveď: Pozrite sa do plánovaných operácií. Niektoré spoločnosti kódujú aj dátum splatnosti, čo znamená, že platba sa nemusí odoslať okamžite, ale musí čakať.
 

 

 

Kategórie:

Aktuality