späť

Čo je konsolidácia pôžičiek a úverov?

Konsolidáciou sa myslí zlúčenie viacerých rôznych finančných záväzkov do jedného. Možno sa v duchu pýtate, prečo by ste niečo také mali robiť. Okrem toho, že je pohodlnejšie myslieť na jednu pôžičku, než ich nosiť v hlave napr. osem, môže sa vám zlúčenie i finančne vyplatiť - ušetriť môžete na úrokoch aj na poplatkoch, ktoré sa nepríjemne sčítavajú.

V praxi konsolidácia (alebo tiež refinancovanie) pôžičiek znamená zlúčenie existujúcich úverov do jedného. V podstate budete mať jednu pôžičku, ktorou doplatíte/splatíte všetky súčasné dlhy. Potom už len mesačne splácate túto jedinú pôžičku.

Vďaka tomu vám odpadne povinnosť platiť všetky mesačné poplatky, napr . za vedenie úverových alebo osobných účtov. Zároveň môžete získať oveľa nižšiu úrokovú sadzbu, a tak sa vám zníži aj mesačná splátka. Nový úver navyše môžete prispôsobiť svojej aktuálnej finančnej situácii. V porovnaní s tými predchádzajúcimi si môžete predĺžiť alebo skrátiť dobu splácania, či si novú požičanú sumu navýšiť. Ak vám naopak šťastie momentálne finančne nepraje, môžete si pri novom úvere nastaviť splátku nižšie, než ste mali pri predchádzajúcich pôžičkách.

Správne zvolenou konsolidáciou môžete:
ušetriť na úrokoch (resp . RPMN)
ušetriť na rôznych poplatkoch za úvery
ušetriť nervy a čas za posielanie hŕby splátok ☺
navýšiť si požičanú sumu
skrátiť alebo predĺžiť dobu splácania
nastaviť nový dátum mesačnej splátky


Čo môžete konsolidovať?
Splácate pôžičku na novú kuchynskú linku alebo televíziu, máte kontokorent a kreditnú kartu, uvažujete o kúpe nového auta na splátky a navyše vám začal dosluhovat počítač? V dnešnej dobe nie je nezvyčajné požičiavať si peniaze z rôznych zdrojov na viac vecí naraz a následne splácať niekoľko úverov naraz. Ak ste v takejto situácii aj vy, možno by ste sa mali zamyslieť, či by sa vám konsolidácia pôžičiek neoplatila.

Konsolidovať teda môžete:
pôžičky/spotrebiteľské úvery
povolené prečerpania (kontokorent)
kreditné karty
Pomocou refinancovanie úverov (konsolidáciou) všetky tieto záväzky zabalíte do jedného balíka (pôžičky), splatíte pôvodné úvery a znížite celkové náklady (vrátane všetkých poplatkov a vedľajších nákladov - teda znížite RPMN).


Akú konsolidáciu vám ponúka mBank?

V mBank môžete konsolidovať až desať záväzkov do jednej mPôžičky Plus. Refinancovanie ponúkame pre všetky úverové produkty, ako sú pôžičky, kreditné karty a povolené prečerpanie. Pomocou mPôžičky Plus môžete previesť a zlúčiť záväzky až do výšky 20 000 eur bez zabezpečenia a s úrokom 9,9% p.a. (RPMN 10,36% p.a.). Za vybavenie, vedenie, mimoriadne splátky, predčasné splatenie, inkasné splátky z osobného účtu a elektronické výpisy sa u nás samozrejme neplatí. Refinancovať môžete i len jednu pôžičku alebo dva a viac iných úverových produktov (povolené prečerpanie, kreditku a pod.).

Navyše nepotrebujete žiadne papiere - ani zmluvu o úvere, ani potvrdenie o príjmoch, dobu splatnosti si môžete predĺžiť až na 84 mesiacov a pri konsolidácii pôžičiek do 31. 12. 2015 vám garantujeme, že ak dostanete lepšiu ponuku pôžičky, my ju dorovnáme.

Máme len dve podmienky - pôžičky musia byť staršie ako pol roka a nesmiete mať negatívny záznam v bankovom registri.

Ak potrebujete refinancovať väčšiu sumu, umožníme vám to prostredníctvom konsolidácie hypotékou - teda pomocou bezúčelového hypotekárneho úveru. Ten môžete využiť už pre úvery od 7 000 eur. Výhodou konsolidácie hypotékou je nižší úrok - len 3,74% p.a. - v tomto prípade sa ale úver zaistí nehnuteľnosťou.
 

Kategórie:

Aktuality