späť

Ako sa nezamotať v pôžičkách

Rozbila sa vám práčka a všetky úspory padli minulý mesiac na nové auto? Alebo by ste radi zahájili drobnú rekonštrukciu bytu a s peniazmi navyše by to bolo konečneň presne podľa vašich predstáv? Či už potrebujete požičať peniaze na čokoľvek, výhodná mPôžička Plus vám bude spoľahlivým partnerom. Pretože ale nechceme, aby ste sa do procesu schvaľovania úverov zamotali, prevedieme vás jeho jednotlivými krokmi. Teraz sa v tom už nestratíte.

1. Žiadosť

Na začiatku celého procesu je vaša žiadosť o pôžičku. Tú môžete vyplniť sami on-line na webe mBank alebo vo svojom internetovom bankovníctve. Ak si nie ste istí, či to zvládnete, na všetkých pobočkách mBank vám s žiadosťou radi pomôžu naši poradcovia. Nechce sa vám chodiť na pobočku alebo vo vašom meste žiadna nie je? Potom môžete zavolať na našu mLinku: 0850 60 60 50, aj tu mPracovníci čakajú, až dostanú možnosť vám pomôcť.

2. Potvrdenie
Abyste mali istotu, že o vašej žiadosti vieme, pošleme vám potvrdenie o jej prijatí, a to na e-mail, ktorý ste pri podávaní žiadosti o pôžičku zadali. Očakávať ho môžete spravidla ešte v ten istý deň, kedy ste žiadosť podali.

3. Dodatočné informácie

Než o vašej žiadosti rozhodneme, kontaktujeme vás kvôli dodatočným informáciám. Môžeme sa napríklad opýtať, koľko ľudí žije vo vašej domácnosti alebo či už nejaký úver čerpáte. Ak od vás budeme takéto informácie potrebovať, pošleme vám druhý deň po potvrdení žiadosti e-mail, v ktorom sa na všetko potrebné spýtame.

4. Rozhodnutie

Keď od vás získame obratom všetky dodatočné informácie, dostanete od nás rozhodnutie o úvere. Toto rozhodnutie nájdete v správach vo svojom internetovom bankovníctve alebo vo svojej e-mailovej schránke.

5. Podpis zmluvy
Bola vaša žiadosť o úver schválená? Tak teraz je to na vás. Od jej čerpanie vás delí už len podpis zmluvy. Tú môžete do tridsiatich dní podpísať buď na niektorej z pobočiek mBank, alebo pomocou autorizačnej SMS, podľa toho čo ste si vybrali pri zadávaní žiadosti. Tým, ktorí si zvolili SMS, príde na ich telefónne číslo správa s jedinečným kódom, ktorý sa potom zadá do príslušného políčka v IB. A je hotovo.

6. Čerpanie úveru
Požičané peniaze naskočia na vaše konto hneď po podpísaní zmluvy. Nič už vám nezabráni získať to, po čom túžite ☺

7. Oznámenie o čerpaní úveru

To už len pre istotu - oznámenie o tom, že u nás úver čerpáte, vám príde opäť na váš e-mail.

Naša pôžička sa radí k najlepším na trhu, a tak sme pre vás pripravili limitovanú ponuku. Požiadajte o úver vo výške od 350 do 1500 EUR s dobou splatnosti 1 rok a neplaťte žiadne úroky. Za skúšku predsa nič nedáte.


Ak máte k našim úverom ďalšie otázky, na našom webe nájdete prehľad najčastejších otázok a odpovedí. Ak vám vŕta v hlave niečo iné, neváhajte sa obrátiť na naše pobočky alebo mLinku (0850 60 60 50).


Viete, ako spoznáte tú najvýhodnejšiu pôžičku? Dobrú radu a ďalšie zaujímavé informácie sa dočítate na blogu mBank.


Slovníček pojmov:


Autorizačná SMS - automatická SMS správa, ktorá príde na váš telefón. Obsahuje vygenerovaný číselný kód, ktorý následne zadáte do príslušného formulára na webe, a tým svoju zmluvu o úvere “podpíšete".


Internetové bankovníctvo
= správa vášho mKonta a ostatných produktov pomocou online účtu na webe mBank. Vďaka nemu nemusíte chodiť na pobočku.


Poplatok = nejde o percento z žiadnej čiastky, ale o peniaze, ktoré zaplatíte za sprostredkovanie služby, každá finančná inštitúcia si nastavuje svoje vlastné (administratívne poplatky, poplatky za správu úveru, poistenie…)


RPMN = ročná percentuálna miera nákladov, teda to, čo celkom zaplatíte pri svojej pôžičke…


Úrok = percento z čiastky, ktoré je potrebné zaplatiť nad jej rámec za požičanie peňazí.


Úver/pôžička = dočasné zapožičanie finančných prostriedkov bankou či iným veriteľom, za ktoré dlžník, teda ten, ktorý si peniaze požičiava, spolu so splátkami platí tiež určitý úrok.
 

Tagy:

pôžička, RPMN