späť

Ako si zarobiť alebo aspon privyrobiť na internete

Hráte radi počítačové hry? Nakupujete radi oblečenie? Chodíte radi na jedlo do reštaurácie? Fotíte radi svojho psa alebo mačku? Možno sa vám zdá, že všetky spomínané činnosti sú len strata času a občas aj zbytočné vyhadzovanie peňazí. Omyl! Ak o nich na internete dáte vedieť tým správnym spôsobom, môžete si dokonca zarobiť. Alebo aspoň privyrobiť.


Založte si videoblog
Ak radi hráte počítačové hry, viete hovoriť a navyše ste občas vtipní, môžete si prísť na pekných pár tisíc eur. Ak budete mať šťastie, stanete sa takými slávnymi ako Švéd Felix Arvid Ulf Kjellberg. Na internete si tento komentátor hovorí PewDieDie a jeho videá odoberá viac než 40 miliónov ľudí. Jednoduchým počtom prehratí by si ale PewDieDie milióny nezarobil. Peniaze na účet mu prúdia samozrejme hlavne vďaka reklamám.


Úspešný videoblog si môžete založiť, aj keď počítačové hry neviete hrať. Dokonca nemusíte vedieť nič! Napríklad jeden z najznámejších českých youtuberov Fatty Pilow si vo svojich videách okrem iného pripravuje zeleninový šalát alebo si roznáša jedlo po tvári.


Založte si blog
Rovnako ako pri videách, o čomkoľvek môžete mať aj blog. Ak radi nakupujete oblečenie, píšte o móde. Ak radi varíte či jete, píšte o jedle. Píšte o hudbe, o knižkách, o politike alebo o tom, ako vám ostatní lezú na nervy. Ani v tomto prípade si však nezarobíte peniaze len na čítanosti. Opäť je to o reklame, ktorú si na vaše stránky niekto umiestní. Počet ľudí, ktorí váš blog navštevujú, je ale samozrejme dosť kľúčový. Ak si svoje články čítate len vy sami a občas vaša pyšná mamička, nikto v nich asi nebude chcieť inzerovať...


Preslávte na internete svojho domáceho miláčika
Slávni predsa nemusíte byť nutne vy sami, zarábať vám môže váš pes, mačka, alebo iné zviera. Na internete zvyčajne platí: čím divnejšie, tým lepšie. Napríklad kríženec čivavy a jazvečíka pomenovaný Tuna je momentálne celebritou prvej triedy. Nakrúca a fotí reklamy po celom svete a jeho majiteľka veselo kasíruje. Pritom podľa klasických merítok krásy nejde práve o pekného psíka. To mu ale na rozkošnosti a obľube v reklamných agentúrach neuberá. Naopak.


Prenajímajte svoj byt alebo čokoľvek iné
Vďaka internetu môžete prenajať svoj byt alebo izbu ľuďom z celého sveta. Teda ak vám nevadí ubytovať partiu rozjarených turistov, po ktorých potom budete musieť upratovať kúpeľňu. Dá sa na to ísť aj inak. Na internete sme našli aj inzerát s ponukou na ubytovanie v aute zahŕňajúce ranný odvoz smerom k majiteľovej práci. Jeden mladík z New Yorku zasa tento rok využil obrie snehové fujavice a postavil si na záhrade iglu. Jeho prenájom potom ponúkal cez internet za 200 dolárov na noc. V súčasných slovenských podmienkach bohužiaľ iglu nie je úplne ideálne, ale môžete skúsiť napríklad vyhrabať na záhrade zemľanku ;)
 

Tagy:

internet