späť

Cestovné poistenie - ako, kde a prečo?

Najlepšie bude začať tým, prečo by ste si vôbec mali cestovné poistenie vybavovať. Dôvody to samozrejme má, len ich niektorí ľudia nevidia. Tak po prvé je rozhodne lepšie investovať predbežne a zdanlivo "zbytočne" malú sumu, než sa potom stretávať s až stonásobne vyššími nákladmi. A po druhé...


...nespoliehajte len na kartičku poistenca

Vaša zdravotná poisťovňa vám ako kartičku poistenca poskytla európsky preukaz zdravotného poistenia. Ten síce platí vo všetkých krajinách EÚ, ale len v zariadeniach financovaných z verejných zdrojov a navyše čiastočne podlieha špecifickým pravidlám zdravotných systémov členských štátov. V cudzích krajinách je bežné, že si aj štandardne poistený pacient hradí časť zdravotnej starostlivosti sám a stojí ho to viac, než koľko by sme zaplatili doma. Práve túto spoluúčasť za vás uhradí poisťovňa, ak máte u nej dohodnuté cestovné poistenie.


Európsky preukaz zdravotného poistenia nepokrýva: zdravotnú starostlivosť poskytnutú súkromným zariadením, spoluúčasť pri ošetrení vo verejnom zariadení, hospitalizáciu, stravu v nemocnici, prepravu do nemocnice alebo späť na Slovensko, zubárske zákroky, lieky, barle, ortézy...Nevyberajte len podľa ceny
Najprv si zistite, na čo sa poistenie vzťahuje, čo sa dá pripoistiť a do akej výšky pokryje vaše výlohy. Zvlášť pri cestách mimo Európy sa oplatí zvoliť produkt s naozaj vysokým krytím. Ak idete do zahraničia za rekreačným športom, pri ktorom sa môžete zraniť, nie je od veci si pripoistiť aj zuby - všetky výdavky na zubára si pacienti v zahraničí obvykle platia sami. Ak pôjdete vlastným autom, zvážte poistenie zahŕňajúce právnu radu v prípade dopravnej nehody. Zistite si, aké výluky dané poistenie zahŕňa - niektoré poisťovne vám napríklad nepoistia batožinu, ktorá síce bola zamknutá v aute, ale na viditeľnom mieste. Skrátka sa oplatí investovať peniaze aj čas, pretože v porovnaní s výdavkami, ktoré hrozia v prípade komplikácií, ide o minimálne sumy.


S cestovným poistením získate priateľa na telefóne

Po podpise zmluvy budete mať možnosť kedykoľvek kontaktovať asistenčnú službu príslušnej poisťovne. To sa hodí, ak sa napríklad nedokážete dohovoriť cudzou rečou - to najdôležitejšie za vás pretlmočí, prípadne sama obvolá. Tiež vám poradí, ako v prípade poistnej udalosti postupovať, aby ste neboli v strate, aké zdravotné zariadenia vyhľadať, aké dokumenty uschovávať pod.


Cestovné poistenie v mBank
Ku všetkým našim kartám (pozor, nie k platobným nálepkám!) ponúkame tiež cestovné poistenie a to v troch variantoch.


Osobné poistenie sa vzťahuje len na osobu držiteľa karty. Ponúkame ho ku všetkým typom našich kariet a mesačne vás vyjde na 1,40 eur.


Rodinné Classic
cestovné poistenie chráni nielen držiteľa karty, ale aj jeho rodinu. Je možné ho dodhodnúť ku všetkým našim kartám, mesačne stojí 2,20 eur.


Rodinné Gold je jediné naše poistenie obmedzené typom karty - možno si ho zriadiť iba ku kreditnej karte Visa Gold a k mKreditke Plus. Priplatíte si za neho len pár centov, mesačne vychádza na 2,70 eur. Za to vám ale ponúkne nemalé výhody - posúďte sami v tabuľke nižšie.


Držitelia Zlatej mKarty získajú cestovné poistenie pre seba i svoju rodinu v cene karty a tiež s výhodnejším poistným plnením. Pokryje výdavky za ošetrenie do výšky 80 tisíc eur, zahŕňa úrazové poistenie do 40 tisíc eur a poistenie zodpovednosti za škodu do 40 tisíc eur.


Rozhodne odporúčame prečítať si podrobné poistné podmienky na našom webe!
Podmienky pre cestovné poistenie ku Zlatej mKarte
Podmienky pre ostatné cestovné poistenie


Dohodnete jednoducho z pohodlia domova
Už nám veríte, že sa poistka na cesty oplatí? Tak si ju pred cestou nezabudnite dohodnúť. Stačí zavolať na mLinku alebo sa k žiadosti o cestovné poistenie dostať pár kliknutiami vo svojom internetovom bankovníctve - žiadosti o produkty nájdete v sekcii Supermarket. Ak ešte nie ste našim klientom, zvážte zjednanie cestovného poistenia hneď pri zakladaní účtu.


Slovníček pojmov
Poistenie liečebných nákladov - vzťahuje sa na úhradu ošetrenia, liekov, prepravy do nemocnice a pod.


Úrazové pripoistenie - poskytuje finančnú pomoc, ak bude mať úraz trvalé následky, alebo v najhoršom prípade kryje pozostalých


Pripoistenie batožiny - obvykle sa vzťahuje len na batožinu a ich bežný obsah pre daný typ dovolenky (teda predovšetkým pre osobné veci, ale nie cennosti, doklady, elektroniku a pod.)


Poistenie zodpovednosti - hradí zdravotnú alebo majetkovú ujmu spôsobenú tretej osobe a môže sa vzťahovať aj na deti alebo zvieratá, za ktoré zodpovedáte


Európsky preukaz zdravotného poistenia (EPZP) - vaša kartička poistenca

Kategórie:

Aktuality