späť

Ako premýšľajú bohatí

Nastavenie mysle je kľúčom k úspechu: a v tom, ako prišli bohatí k svojmu majetku, môžeme nájsť veľa inšpirácie. Ich príbehy sú dosť často vzrušujúce a pripomínajú akčný film o hrdinoch, ktorí sa nebáli ísť za svojím úspechom. Odvaha, dôvtip a schopnosť byť v správny čas na správnom mieste patrí do ich každodennej výbavy.

Idú na to po svojom

Možno si myslíte, že cestu k bohatstvu podmieňuje klasické vzdelanie: nie vždy je to tak. Veľa “self-made” milionárov sú naopak stredo- a vysokoškolskými odpadlíkmi. Namiesto odovzdaného štúdiá sa rozhodli cestovať, spoznať svet a s tým aj príležitosti, ktoré ponúka. Škola života sa pre nich stala tou najlepšou investíciou! To samozrejme neznamená, že s titulom ste odpísaní, všetky vaše životné skúsenosti môžu jednoducho poslúžiť ako superschopnosti.

Neboja sa akcie

V momente, keď sa naskytne príležitosť, neboja sa ju uchopiť a idú si odhodlane za svojim. Samo sa "to" neurobí. To so sebou nesie aj vystúpenie z komfortnej zóny, ktoré určite nie je príjemné, ale je každopádne nevyhnutné. Pokiaľ si aj vy v hlave hýčkate nápad a otáľate s realizáciou, smelo do toho!

Sú trpezliví

Vybudovať impérium nemožno cez noc. Vyžaduje trpezlivú prácu a oddanosť. Občas vidíte v novinách niekoho, kto si prišiel na pekný balík a rozdáva úsmevy na všetky strany. Môže sa vám zdať, že svoje bohatstvo získal z ničoho nič. Nezískal. Nadrel sa ako kôň. A očividne to k niečomu bolo, preto tie úsmevy. To samozrejme neplatí pre podvodníkov a klamárov všetkého druhu - tí by sa radšej nemali ukazovať vôbec :-)

Robia to, čo milujú

Ak chcete zbohatnúť, bude to vyžadovať veľa námahy. A preto je dôležité zaoberať sa niečím, čo je vám blízke, čomu veríte a čím sa radi obklopujete, skrátka čo vás neotrávi hneď na začiatku. Úspešný biznis potrebuje správny náboj. A ten chýba veciam, čo nás nebavia. Tie, čo vás bavia, by naopak mali dostať zelenú, venujte sa im viac.

Na budúcnosť nazerá optimisticky

Nemá zmysel povzdychávať nad tým, ako bolo dobre. Či už bolo, alebo nie, stále ide o minulý čas, ktorý nič nevráti. Budúcnosť máme pred sebou všetci a je milšia k tým, ktorí sa neboja urobiť si ju čo najprívetivejšiou. Budúcnosť je miesto, kde vaše projekty a financie rastú, a prináša nepreberné množstvo šancí, len sa ich chopiť!

Vymedzujú si ciele

Ak cieľ nie je jasný, ako ho chceme dosiahnuť? Ku každému cieľu vedie niekoľko jasných, nevyhnutných krokov. Stanovte si vlastný cieľ a smerujte k nemu nutnými krokmi i malými krôčikmi.

Vnímajú peniaze logicky

...zatiaľčo ostatní ich vnímajú cez emócie. Peniaze sú pre bohatých nástrojom k naplneniu príležitostí, ktoré sa naskytnú, nie zárukou spokojného dôchodku.

Milujú výzvy

Nie všetko musí dopadnúť dobre. Strach z porážky je nevyhnutná cena za výhru. Kto nič nerobí, nič nepokazí. Ale ani nezbohatne. Vo finále každý zistí, že najťažšie bolo odhodlať sa. Tak sa už odhodlajte aj vy ☺

Obklopujú sa podobne zmýšľajúcimi ľuďmi

Prostredie, v ktorom sa pohybujeme, nás utvára viac, ako si myslíme. Preto je dobré obklopiť sa podobne zmýšľajúcimi jedincami plnými energie, optimizmu a odvahy. A prečo nezačať rovno od seba? Verte si, to zvládnete!

Pracujú na sebe

Svet sa mení neuveriteľnou rýchlosťou. Oplatí sa prispôsobiť mu aj svoje vedomosti: neustálym sebavzdelávaním. Kým 76% ľudí s nižšími príjmami sleduje televíziu, z bohatých sa takejto zábave venuje len 6%. Radšej čítajú knihy. Siahnite po tej, ktorá vám otvorí nové obzory. Vaša fantázia sa postará o zvyšok.
 

Kategórie:

Aktuality, Voľný čas