späť

Zmeny v sadzobníku mBank od 1. 9. 2016

Vážení zákazníci,


pripravili sme niekoľko väčších aj menších zmien v Sadzobníku mBank. Keďže sa niektoré môžu od 1. 9. 2016 týkať aj vás, venujte, prosím, pozornosť nasledujúcim riadkom. Všetko dôkladne vysvetlíme a nielen, že vám pomôžeme dokonale sa vyznať v novinkách v Sadzobníku, ale hlavne vám povieme, čo robiť, aby sa vás zmeny dotkli čo najpozitívnejšie.


70 EUR - suma, ktorú si, prosím, dobre zapamätajte. Hodí sa vám hneď z dvoch dôvodov, pomôže vám ušetriť a vyhnúť sa zbytočným poplatkom :)  Máte už číslo 70 uložené v pamäti? Výborne! Poďme si teda povedať spomínané dôvody:

 


Výbery z bankomatov

Dlhoroční zákazníci iste vedia, že podmienky pre výbery z bankomatov prešli už niekoľkými zmenami. Vždy sa snažíme prispôsobiť aktuálnej situácii a možnostiam. V súčasnej dobe všetkým našim klientom umožňujeme až 4 výbery mesačne z akéhokoľvek bankomatu v akejkoľvek výške zadarmo. Znamená to, že si musia pamätať, koľkokrát už v danom mesiaci vybrali a koľko minuli kartou.


Tiež máte dôležitejšie veci na zapamätanie? Aj my. Preto sme výbery zjednotili a od 1. 9. 2016 môžete vyberať zadarmo z akéhokoľvek bankomatu na celom svete tak často, ako budete potrebovať. A aká je tá podmienka? Všetky výbery zadarmo budete mať vo chvíli, keď vyberiete sumu vyššiu ako...? Presne tak! Sumu vyššiu ako 70 EUR :)


Jednoduché, že? Vyberáte z akéhokoľvek bankomatu na svete a ešte sa vyhnete zbytočným radom (a nevytvárate ich) :)  Váš čas je totiž drahší, než výber z bankomatu s kartou od mBank.

 

Vedenie karty

Keď už je reč o kartách, je potrebné si pripomenúť aj súčasnú podmienku pre ich bezplatné vedenie. Väčšina našich zákazníkov, ktorá nás používa ako svoju hlavnú banku, môže určite potvrdiť, že za vedenie karty nikdy nezaplatili. Stačí kartou pravidelne platiť alebo mať u nás akýkoľvek úverový produkt, ktorý spomínanú podmienku ruší.


Od 1. 9. 2016, žiaľ, musíme navýšiť nutnú spodnú hranicu mesačnej útraty na čiastku, ktorú už dobre poznáte, teda na 70 EUR mesačne. Úplne vidíme váš výraz v očiach a počujeme, čo by sme radšej nepočuli, preto chceme byť úplne úprimní, vysvetliť vám dôvody zmeny a hlavne vás poprosiť o pochopenie.


Banky v poslednej dobe ovplyvnila najmä regulácia tzv. interchange fee (medzibankového poplatku), a keďže chceme hovoriť otvorene a férovo, povieme vám, ako ovplyvnila nás.


Pri poslednej zmene Sadzobníka sme zaviedli podmienku mesačnej útraty kartou v celkovom mesačnom súčte 70 EUR, aby sme našich zákazníkov nemuseli obmedzovať zbytočnými poplatkami a mohli im prinášať nové vylepšenia, ktoré samozrejme stoja nemalé peniaze. Za každú kartou minutú “dvacku" sme získali približne 16 centov, ktoré sme mohli využiť napríklad na vylepšenie mobilnej aplikácie, na unikátny systém podávania žiadostí cez internetové bankovníctvo, na nové produkty, ako je napríklad veľmi obľúbená pôžička s 0 % úrokom, a podobne.


Po zmenách v Sadzobníku platných od 1. 9. 2016 budeme mať z novo minutých 70 EUR zárobok 4 centy. Áno, aj z viac než trojnásobne vyššie sumy budeme mať len štvrtinový výnos, ako pred nedávnom.


Možno si teraz hovoríte, prečo by vás to malo zaujímať. Odpoveď je jednoduchá: my urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme vám naďalej poskytovali tie najlepšie služby bez zbytočných poplatkov, aby sme vám naďalej prinášali každý kvartál nejaké vylepšenia a aby sme boli tou ideálnou bankou pre vaše potreby. To všetko a mnoho ďalšieho však nedokážeme bez vašej pomoci. Preto vás prosíme: využívajte nás úplne bežným spôsobom a nakupujte kartami od mBank. Nežiadame žiadny nadštandard, pretože vieme, že z aktívnych klientov mBank zaplatí kartou menšiu mesačnú sumu iba niekoľko jednotiek percent.


Ak nechcete mBank podobným spôsobom využívať, môžete si kartu zablokovať vo svojom internet bankingu. Ušetríte tak za akékoľvek poplatky spojené s debetnou kartou a my za zbytočné vydávanie a vedenie kariet, ktoré niečo stoja, ale končia v zásuvkách :)


S tým súvisí posledná novinka tejto oblasti - zákazníci, ktorí si u nás zriadia účet po 1. 9. 2016, si budú musieť záväzne zvoliť, či kartu vydať chcú, alebo nie. Pokiaľ si kartu zaslať nechajú, nebude záležať na tom, prečo ju nevyužívajú, poplatky ku neaktivovaným kartám budú účtované ako ku aktivovaným (po 3 mesiacoch od vydania). Zvážte prosím dobre, či kartu naozaj chcete využívať. Pokiaľ zákazník aktivovanú kartu v bankovníctve zablokuje, tým pádom zruší, poplatky za ňu samozrejme platiť nebude.


Poslednou zmenou je zníženie poplatku za výber hotovosti na pobočkách iných bánk a zníženie ceny za výber hotovosti dodatkovou kartou. V oboch prípadoch ide o zníženie ceny z 1,20 EUR na 1 EURO.


Teraz sa pre menší oddych zoznámime so zmenami menej náročnými na pozornosť, nech vás neunudíme :)

 

 

Zmena PINu

Zmenou si prešiel aj poplatok za zmenu PINu v internet bankingu. Po novom budeme účtovať 3,50 EUR za jednotlivú zmenu. Podľa našich údajov vieme, že zákazníci nemenia PIN často, preto si sme istí, že sa vás zmena príliš nedotkne.

 

Transakcie cez mLinku

Transakcie cez operátora sú už dosť retro, ale aj tak sa príležitostne môžu hodiť. Všetky transakcie síce môžete kedykoľvek vykonať sami cez internetové bankovníctvo a mobilnú aplikáciu (koniec koncov, aj to bol určite dôvod k výberu on-line banky, že? ☺), ak by ste ale mali potrebu porozprávať sa s našimi operátormi a uvítali by ste, aby transakciu vykonali za vás, bude vás každá takáto transakcia stáť 1,80 EUR. Odporúčame si stiahnuť našu výbornú mobilnú aplikáciu a peniaze radšej prevádzať vlastnoručne, rýchlo a zadarmo :)

SMS balíčky

Súčasné 3 balíčky SMS po novom zjednodušujeme. Pozreli sme sa, koľko SMS naši klienti najčastejšie využívajú, a ponuku sme tomu prispôsobili. Novo tak bude možné objednať iba jeden balíček, a to po 30 SMS za 1,50 EUR mesačne.


Aby ste šetrili svoje financie, odporúčame vám mobilnú aplikáciu od mBank, s ktorou budete mať prehľad o svojom účte kedykoľvek a kdekoľvek. Do jednej z najbližších aktualizácií navyše plánujeme zaviesť aj notifikácie.

 

 

Transakcie zo sporiacich účtov

Po novom tiež zjednocujeme pravidlá bezplatných prevodov zo sporiacich účtov (eMax, eMax Biznis, eMax Plus a mSporenie). Keďže účel sporiacich účtov spočíva v ukladaní peňazí a nie v ich častej útrate, od 1. 9. 2016 majú naši zákazníci možnosť jedného bezplatného prevodu z vyššie uvedených účtov na mKonto alebo mKonto Biznis, prípadne na iný sporiaci účet od mBank. V prípade potreby je samozrejme naďalej možnosť ďalších prevodov, avšak za poplatok 1 EURO.


Sporiace účty neslúžia na platenie, preto sú aj externé prevody spoplatnené 1 EUR. Úspory si teda môžete previesť na bežný účet, ktorý je k ich míňaniu určený :)


Podmienky pre platobné karty vydané k eMax účtom zostávajú nezmenené.

 

Zistenie výšky zostatku v bankomate

Tu Vám tiež radi odporučíme stiahnutie si našej mobilnej aplikácie, kde si zistíte nie len zostatok finančných prostriedkov kedykoľvek a kdekoľvek. Pýtať sa na takúto informáciu v bankomate stojí čas a banku peniaze, ktoré musí zaplatiť banke, ktorá bankomat prevádzkuje. V prípade, že si ale budete priať zistiť si zostatok svojho účtu prostredníctvom bankomatu, od 1. 9. 2016 budete mať túto možnosť za 0,50 EUR.

 

Automatická 100% splátka pri kreditnej karte

Posledná zmena v sadzobníku sa týka majiteľov kreditných kariet, ale veríme, že pochopia tento logický krok. mBank doposiaľ ponúkala úplne zadarmo komfort, vďaka ktorému ste nemuseli myslieť na splátku kreditnej karty. So zmenou Sadzobníka vás bohužiaľ musíme požiadať o voľbu z dvoch možností: splácať kreditku tak, ako je to pri tomto produkte bežné všade po svete, teda zadať príkaz na splatenie pred určeným dátumom splatnosti, alebo to nechať celé na nás - my už postrážime, aby ste kreditku splatili vždy včas. Tento komfortný variant, ktorý vyžaduje len mať peniaze na účte a umožňuje sa o nič viac nestarať, bude stáť 1 EURO mesačne.

Upozorňujeme, že služba 100% automatickej splátky sa vzťahuje na kontrakt a nie na kartu. U nepoužívanej kreditnej karty s nastavenou 100% automatickou splátkou sa poplatok neruší iba pri zablokovaní danej karty, ale je potreba aj vypovedať zmluvu ku kreditnej karte.A to je všetko! Niekoľko zmien, z ktorých väčšina pre vás môže znamenať zlepšenie, pokiaľ ich akceptujete a budete mBank využívať štandardným spôsobom, teda ako svoju banku. Od 1. 9. 2016 si teda, prosím, pamätajte čiastku 70 eur a obe pravidlá, ktoré sa na ňu viažu, a nezabudnite si ustrážiť splátku kreditných kariet. Zmysel úprav Sadzobníka spočíva v reakcii na vonkajšie zmeny, ktoré musíme akceptovať, aby sme mohli stále investovať do rozvoja a byť naďalej najvýhodnejšou bankou. On-line banku ste si predsa zvolili z jasných dôvodov :)


Vaša mBank

 

Sadzobník platný od 1. 7. 2016


Sadzobník platný od 1. 9. 2016

Sadzobník neponúkaných produktov platný od 1. 9. 2016

Prehľadná tabuľka zmien v Sadzobníku od 1. 9. 2016

Tagy:

sadzobník

Komentár (78)

Pridať komentár

Poplatok za prevod medzi vlastnými účtami 1 euro? To si neúčtujú ani veľké banky, ktoré - na rozdiel od Vás majú napríklad veľkú sieť vlastných bankomatov a teda umožňujú bezplatné výbery bez zapamätania a sledovania Vašej zázračnej sumičky 70 eur (ktorá mimochodom žiadneho klienta nezaujíma) toľkokrát, koľko sa klientovi zachce. Je pikantné, ako banka, ktorej jedinou devízou pre klienta je cena poskytovaných služieb (zadarmo) siaha na tento benefit. Pri dnešných online možnostiach väčšiny "kamenných" bánk by ma zaujímalo, na čom bude mBank stavať svoju konkurenčnú výhodu, keďže ste si vymysleli poplatky za niečo, za čo z princípu žiaden súdny človek platiť nebude (a štandardne ani nemusí), pritom Vaše služby z pohľadu spotrebiteľa neprinášajú NIČ nové a rozhodne nič, čo by sa inde nedalo zohnať komforntejšie bez rizika, že v prípade krachu malej webbanky si svoje vklady bude klient naháňať v Poľsku.

Inac kym som zistil ten vas poplatok na emaxe zobrali ste mi 8 eur...pytam sa, to vazne sa nedalo dat vediet dopredu? Ano mal som si to precitat,moja chyba. Ale toto nebolo od vas pekne...

Prosim o navod ako si zrusit debetnu kartu v mkonto. V ponuke je iba blokovanie karty. Je to to iste? Plati sa za blokovanie debetnej karty poplatok? Dakujem.

Spoplatnit vnutrobankovy prevod z eMaxu bola velka chyba, co bude mat za nasledok stratu zakaznikov.

zuzankaa:
Tiez radsej studujem toto ako sadzobnik.Mam doplnujuce otazky.Kreditka sa tym padom inak nemeni a budem ju mat zadara a aj kartu k beznemu uctu, ak som v 1.tarifnom pasme ci ako sa to vola a miniem mesacne tych 50eur?Otazka ku klasickej karte,staci splnit podmienku 70eur a uz neplati podmienka 3 platieb?Tieto 2 otazky ma napadli trraz,mozno este nieco pridam ;) Vdaka za ofic odpoved ;)
****

Na toto by ma tiez zaujmala odpoved, keby tu nebolo tolko narekov od sedlace tak by mozno nebola prehliadnuta ta otazka.

Teda ked mam aj debetku aj kreditku, tak musim zaplatit 70e debetkou + 50e kreditkou = 120eaby boli obe bez poplatku? Alebo ked zaplatim kreditkou 50 (alebo 70e) tak budu obe zadarmo? Alebo ako?

co sa tyka blogu tak ok, zmeny su vysvetlene a viac menej pochopitelne az na spoplatnene inkaso na kreditke.
Vyber nad 70e je dobra zmena, neviem preco aj na toto tu nariekaju ludia, tak si vyberiem raz za mesiac 70eur namiesto toho aby som si kazdy druhy den vybral 5e nie?

Neviem co pre vas znamena "vsade" vo svete, ale v __civilozovanom__ svete som este nikdy nevidel poplatok za 100% splatku kreditky inkasom a to som mal kreditky v US, DE aj UK. Prave naopak, vsade vo svete je tato sluzba taky bezny standard, ze nikoho ani nenapadne to ani spominat, nieto este za to drzo pytat peniaze.

je čas ti povedať bye - bye my love, moja nenásytná mbank :)....cítim že teraz príde velký odliv:)

mironto napísal(a):
> Napr. v Zune sice za presun zo sporiaceho uctu stratim uroky za dany
> mesiac, ale mozem presuvat kolko chcem a nebudem za kazdy dalsi prevod
> platit 1€ ako v mBank. A pri tych sucasnych urokoch radsej ozeliem
> 10 centov na urokoch, ale budem mat moznost drzat peniaze na inom
> ucte, ako tom, ku ktoremu mam platobnu kartu a robim internetove
> platby.


s tymto uplny suhlas ... pripajam sa

Mily mBank ... zase sa s nami zahravate ... vsetko beriem okrem - (siahli ste na eMax) nestacil vam v minulosti eMax Plus teraz uz poskulujete aj po eMaxe ... popravde na celu plejadu vasich save uctov z vysoka kaslem a urcte nie som sam. Ak ich niekto vyuziva na sporenie koli urokom, tak ho uprimne lutujem. Predpokladam vsak, ze ich mnoho ludi pouziva na akysi financny manazment. Ja konkretne nerad drzim na hlavnom ucte ku ktoremu mam kartu vsetky peniaze a minimalizujem tak moznost, ze mi ich niekto vyberie. Niekto to tu uz pisal > Nic vas tie prevody nestoja ... tak vyrobte nieco ako obycko ucet, ktory bude priradeny k hlavnemu a bude sluzit iba na manazment penazi a bude na nom hoci nulovy urok, bude bez karty ale bez poplatkov pri prevodoch ktore si aj tak robime my sami a je to len cisto elektronicka zalezitost ktora vas fakt stoji slovom NULA EUR. A zrazu niekto hore v predstavenstve dostal skvely napad, ze na tom sputite cistu ryzu ... zblaznili ste sa ?

Vazeni, tu nejde o to ci je Emax sporiaci ucet s 0,05%, ale o to nachytat ludi na nepozornosti.
Nikdy som nekontroloval nove sadzobniky, lebo som bral mBank ako banku, kde mam sluzby zadarmo a len vynimocne poziadavky klientov sa spoplatnovali. Preto som si ani nevsimol (a v tom je cela filozofia zmien), ze sa spoplatnil prevod z EmaxPlus a zistil som to az po par mesiacoch a ked som si nechal spravit vypis, stali ma tieto prevody 54 Euro. A samozrejme som sa nemohol nikde stazovat, lebo to bola moja vina. Moja vina bola hlavne to, ze som uveril banke, ze je to banka bez poplatkov, ako sa stale propaguje. No a teraz, uz si davam pozor a vidim, ze nachytaju zase kopu takych, ktorí si to vsimnu az neskor. Uz len podla toho, ze na blogu o zmene cenniku je 68 prispevkov od cca 20-30 ludi. Pochybujem, ze ostatní taketo zmeny so suhlasom prijimaju. Oni veria banke a az neskor s rozhorcenim zistia... Neviem, ci toto je ta spravna cesta banky, ktora by si mala budovat skor doveru klientov. Takze vedeniu banky by som rad odkazal - praca s ludmi nie su len pocty 2+2, lebo ak stratite doveru klientov, tak nebude co pocitat.

Evelina napísal(a):
> Hlavne nechapem,ze niekomu z kompetentných nedojde,ze koli tymto
> niektorym nezmyselnym zmenam banka pride o klientelu a tym padom o
> financie klientov. Ale asi su pre banku 4 centy viac ako peniaze
> klientov.
> Doteraz som vsetky zmeny brala tak,ze ked treba,prisposobime sa. Ale
> je smutne,ze teraz,po tolkych rokoch -som klientom od samého
> zaciatku, musim odist ku konkurencii,lebo mi fakt nic ine neostava.

Tiež nechápem.
No ale nejde im o 4c , verím tomu , že je väčšina klientov, ktorá nevyberá vždy nad 70€ a rovnako nemíňajú z mKonta viac ako 70€ mesačne.
Takže tu ide skôr o to 1,30€ za vedenie karty alebo výber z bankomatu pod 70€.

Ak podľa vyjadrenia generálneho mali v novembri 250 000 klientov, ak len 100 000 klientov nesplní podmienku platieb nad 70€ , hneď v prvý mesiac zarobili čisté , takmer 4 milióny bývalých koruniek...

Otázka je koľko klientov im ďalej zostane , po prvom takomto mesiaci... Rovnako zarobia na klientoch, ktorí si z eM presúvajú peniaze podľa potreby.
Zasa otázka ako dlho budú ale takto zarábať...

Hlavne nechapem,ze niekomu z kompetentných nedojde,ze koli tymto niektorym nezmyselnym zmenam banka pride o klientelu a tym padom o financie klientov. Ale asi su pre banku 4 centy viac ako peniaze klientov.
Doteraz som vsetky zmeny brala tak,ze ked treba,prisposobime sa. Ale je smutne,ze teraz,po tolkych rokoch -som klientom od samého zaciatku, musim odist ku konkurencii,lebo mi fakt nic ine neostava.

Ajajaj, cele zle! If then else, uz sme jak cennik orangeu. Mam u vas 2 karty, to mam akoze single minut mesacne 140€ ? Sorry, ale ked nenajdem moznost ako sa tomu poplatku vyhnut, tak sa asi spolu po tych dlhych rokoch rozlucime. Fakt vam to stoji kvoli 4 centom prist o klienta? Nechapem takemu zmyslaniu, zaplatim 70 € vy ziskate 4c a uz ste akoze zahojeni? Miniem 20 € a uz vam zrazu generujem stratu? 4 centy ??? Mate z mojich uspor daleko viac uzitku, ale 4c su vam ocividne prednejsie...

Evelina napísal(a):
> dufy,to je sice pekne,co mi tu pisete,ale asi ste si dobre neprecitali
> to,co pisem. Ano,takto sa to da v pripade,ak mate jednu kopku penazi a
> z toho platite svoje ucty. Ak to mate prerozdelene ako pisem a mala by
> som mat vsetky peniaze na jednom ucte,musim si viest svoje uctovnictvo
> a to je 100 milovych krokov dozadu. A ak niekto povazuje ucet uroceny
> 0,05% za sporiaci,tak neviem co si mam o tom mysliet.Ci ja
> nechapem,alebo niekto povazuje trabant za rolls royce.


Ja to vidím na prechod k inej banke.
napr v Z takto môže človek využívať ich "sporiace" účty.
Obmedzenie , ktoré mi vadí je, že sa nedá na tieto účty priamo z vonka posielať platba a ak chce človek vyberať z bankomatu , tak musí mesačne zaplatiť kartou 100€.

Zdá sa že mBank svojich klientov bohužiaľ nepočúva, takže ostáva len hľadať inde.

Najvtipnejšia je reklama v IB


S účtom eMax je sporenie maximálne jednoduché
Vytvorte si trvalý príkaz a prevod na sporenie urobíme každý mesiac za vás. K účtu si navyše môžete objednať aj platobnú kartu.

Zišiel by sa k nej dôvetok : za každý ďalší prevod vám zaúčtujeme 1€

dufy,to je sice pekne,co mi tu pisete,ale asi ste si dobre neprecitali to,co pisem. Ano,takto sa to da v pripade,ak mate jednu kopku penazi a z toho platite svoje ucty. Ak to mate prerozdelene ako pisem a mala by som mat vsetky peniaze na jednom ucte,musim si viest svoje uctovnictvo a to je 100 milovych krokov dozadu. A ak niekto povazuje ucet uroceny 0,05% za sporiaci,tak neviem co si mam o tom mysliet.Ci ja nechapem,alebo niekto povazuje trabant za rolls royce.

evelina - odporucam preorganizovat vyuzivanie uctov a vsetko platit z mKonta. banka sa rozhodla ako rozhodla, ostava bud respektovat poplatky, alebo zmenit banku.

chapem vase vyuzivanie emax uctov, vyuzivam ich podobne a zmeny mbank ma netesia. no uz teraz drzim potrebne peniaze len na mkonte (nesetriaci emax uz nema zmysel) a peniaze, ktore nebudem potrebovat dany mesiac mam na tiez nesetriacom emax plus.


Evelina napísal(a):
> Dobry den!
> Chcela by som poziadat kompetentnych z mBank,aby mi pomohli vyriesit
> moju situaciu po 1.9.2016
> Mam 1 mkonto a 4 ucty emax. Kazdy z uctov emax ma svoju funkciu. Na
> jeden davame spolocne prostriedky na domacnost,ine sluzia vyhradne
> mne,ako majitelke uctu. Zaroven mam aj msporenie. Pred nedavnom ste mi
> poradili previest si vyplaty na mkonto a odtial platit vsetky platby
> za mesiac,aby som obisla poplatok 1euro za viac ako jeden vyber medzi
> emax a mkontom.
> 1.netusim,kolko inych prevodov budem nutena urobit za mesiac z uctov
> emax,na ktorych mam vyhradne svoje prostriedky,zvyknem ich urobit aj
> 10 za mesiac
> 2.kedze si presuniem vyplaty na mkonto,zaroven mi odtial budu
> stahovane sumy na msporenie, ktore je zas vyhradne len moje a kedze na
> mkonte by som mala mat presunute prostriedky na domacnost,nebudu mi
> tieto stacit na vsetky platby za cely mesiac.
> Z toho mi vyplyva,ze ak chcem ostat v mbank,musim si este vies sama
> uctovnictvo,aby som vedela,ktore prosriedky su z ktoreho uctu a aj tak
> sa obavam,ze sa nevyhnem poplatokm za prevod z emax na mkonto.
> Preto by som chcela poprosit mudrych ludi z mbank,ako tuto situaciu
> vyriesit,aby som sa vyhla poplatkom. Lebo iste aj sami uznate,ze ak
> mam za poplatky za mesiac zaplatit 3-5-10 eur,tak je mi vyhodnejsie od
> Vas odist a radsej za tuto sumu si otvorit ucet v niektorej inej
> konkurencnej banke.
> Len prosim,neodignorujte ma,ale skutpcne mi pomozte najst riesenie z
> tejto situacie. A myslim,ze nie som v takejto situacii sama.
> Dakujem!
>

Dobry den!
Chcela by som poziadat kompetentnych z mBank,aby mi pomohli vyriesit moju situaciu po 1.9.2016
Mam 1 mkonto a 4 ucty emax. Kazdy z uctov emax ma svoju funkciu. Na jeden davame spolocne prostriedky na domacnost,ine sluzia vyhradne mne,ako majitelke uctu. Zaroven mam aj msporenie. Pred nedavnom ste mi poradili previest si vyplaty na mkonto a odtial platit vsetky platby za mesiac,aby som obisla poplatok 1euro za viac ako jeden vyber medzi emax a mkontom.
1.netusim,kolko inych prevodov budem nutena urobit za mesiac z uctov emax,na ktorych mam vyhradne svoje prostriedky,zvyknem ich urobit aj 10 za mesiac
2.kedze si presuniem vyplaty na mkonto,zaroven mi odtial budu stahovane sumy na msporenie, ktore je zas vyhradne len moje a kedze na mkonte by som mala mat presunute prostriedky na domacnost,nebudu mi tieto stacit na vsetky platby za cely mesiac.
Z toho mi vyplyva,ze ak chcem ostat v mbank,musim si este vies sama uctovnictvo,aby som vedela,ktore prosriedky su z ktoreho uctu a aj tak sa obavam,ze sa nevyhnem poplatokm za prevod z emax na mkonto.
Preto by som chcela poprosit mudrych ludi z mbank,ako tuto situaciu vyriesit,aby som sa vyhla poplatkom. Lebo iste aj sami uznate,ze ak mam za poplatky za mesiac zaplatit 3-5-10 eur,tak je mi vyhodnejsie od Vas odist a radsej za tuto sumu si otvorit ucet v niektorej inej konkurencnej banke.
Len prosim,neodignorujte ma,ale skutpcne mi pomozte najst riesenie z tejto situacie. A myslim,ze nie som v takejto situacii sama.
Dakujem!

Odoslať správu

Jednu podstatnú vec ste zabudli napísať v tej vašej "prehľadnej tabuľke zmien", že zvyšujete poplatok za vedenie karty k mKontu o 30%, teda z 1 € na 1,30 €. A ideálne by bolo, ak by ste to uviedli po slovensky, kedže sem tam sa podarí mSúdruhovi z Česka prepašovať nejaké to slovíčko vlastného materinského jazyka, napr. kreditní karta,... mGratulácia!

Odoslať správu

evelina32421 napísal(a):
> Mne sa to stalo dnes, že za bezhotovostný prevod v sume 3 eur z
> kreditky som zaplatila poplatok 1 eur, nezdá sa mi to fér

Tomuto hovorim idealny klient, ktory robi prevody z kreditky (napr. aj v "obrovskej" sume 3€) a neprecita si ani sadzobnik, str. 8, bod 16.3e, kde je jasne napisane, ze za prikaz z karty sa plati 1,5 % zo sumy, min. 1€. mGratulacia

Mne sa to stalo dnes, že za bezhotovostný prevod v sume 3 eur z kreditky som zaplatila poplatok 1 eur, nezdá sa mi to fér

ano, ano, som zvedavá aj ja na to :)

Ani ja už nechápem tieto zmeny, doteraz som mala bezhotovostné prevody , a nie je ich málo- zadarmo, odteraz akože za každý bezhotovostný prevod zaplatím 1 euro? Lebo aj dnes som platila z kreditky bezhotovostný prevod 3 Eur a stiahlo mi to poplatok 1 eur...to je čo?

Vacsinu krokov chapem.. AJ ine banky zmenili sadzobniky, lebo nizsie vynosy z platbami kariet sa tykaju aj ich..

ALE!!
velke ALE!!!
Idete pisat, aby sme Vas chapali, ze sme si ONLINE banku zvolili z isteho dovodu??? ANO!! tak potom netrepte, pretoze k emax uctom - prevodom - tieto prevody Vas nestoja ani cent, a na tych urokoch ludom davate maximalne par centov.. Tieto ucty su cisto elektronicky artikel, a aj ked urobim 500prevodom, Vas to nestoji ani cent. Preco by som teda ja mal platit za nieco v ONLINE banke, ked to ma zdarma?? Ano, chapem spoplatnenie platieb cez mlinku, ALE, elektronicky prevod medzi elektronickymi uctami?? ved to je uplne free, tak ake EURO??? JA nepotrebujem sporiaci ucet.
Ja Emax pouzivam na bezpecne platby kartami - viem, ze nikto mi nezneuzije ucet, lebo tam skoro nic nemam. Takze, z tych platieb kartami mate este PROFIT! Urok aky tam je si nechajte, netreba mi ho... Staci mi jeden ucet mKONTO, jeden eMAX avsak s KARTOU, a free prevodmi -z mkonta na emax, a NAKOPAK a free poplatkamii. /vyber z bankomatu cez emax nepotrebujem/. Bez eMAXU ako je nema premna cela mBanka nadalej vyznam, a zrusim aj kreditku, aj vsetky ucty.

Ocenujem prehladnost podania tychto zmien, vacsine tych poplatkov sa da vyhnut, ale asi patrim medzi "niekoľko jednotiek percent." ktore mesacne kartou platia pod 70Eur a pritom mKonto pouzivam ako hlavny ucet a snazim sa platit kartou kde sa da...nuz, mrzi ma to, ale zvazim nastavenie hlavneho uctu v inej banke

Fio osobný účet
Fio osobný účet je bez poplatkov za bežné bankové služby!

S Fio osobným účtom získáte platby kartou v obchode aj na internete zadarmo!

Služby zadarmo k osobnému účtu

Založenie a vedenie účtu
Platby v rámci banky
Platby v EUR v rámci SEPA
Platby v CZK z/do bánk v ČR
Bezkontaktná karta MasterCard
1. výber mesačne z akéhokoľvek bankomatu
Prehľadný internetbanking
Smartbanking pre Android, iOS, Windows Phone
Operácie s trvalými príkazmi a inkasami
Výber EUR v hotovosti na pokladni (nad 50 €)
Vklad EUR v hotovosti na pokladni

dobrá správa pre mklientov, zlá pre mbank ... prichádza mcetelem, nová pobočka zahraničnej banky! bude z čoho vyberať :)

colombo napísal(a):
> Poprosil by som Martinu z mBank o odpoved, ci mnou popisany scenar
> bude nakladovo za 0 Eur
> - Vyplatu si necham posielat na mKonto
> -na tomto mKonte z bezpecnostnych dovodov zrusim karty, lebo je to
> ucet, kde mam vsetky peniaze - bez urokov, co je ostatnych uctoch
> prakticky tiez
> -Mam zavedeny jeden eMax ucet s kartou a z tohoto uctu mozem robit
> neobnedzene vela internetovych platieb (platba kartou sa nepovazuje za
> prevod) ako aj neobmedzene vela prevodov z mKonta na eMax konto. (tak
> som to pochopil -a je aj napisane-, ze poplatok je iba smerom zo
> sporiaceho uctu)
> -Suma urad kartou musi prevysit 70 Euro (v popise je navysenie nutnej
> spodnej hranice MESACNEJ utraty) - ak som to nespravne pochopil a
> treba aspon jednorazovu utratu 70 Eur, tak ma opravte.
> -Kedze to bude moja jedina karta a jedina moznost ako si vybrat
> peniaze v hotovosti nie je problem si vybrat aj viac ako 70 Euro
> - pripadne SIPO by mali byt tiez v cene
>
> Tento variant by mohol vela ludom vyriesit dilemu velakrat spominanu
> nizsie v diskusii.
>
> Alebo by pomohlo zaviest jedno bezurocne nesporiace konto (poducet) na
> bezpecne odkladanie financnych prostriedkov bez plateneho
> vnutrobankoveho prevodu medzi vlastnymi uctami.
>
> Vopred dakujem za odpoved.

Dobrý deň, samozrejme, čo sa týka platieb a výberov kartou vydanou k účtu eMax, zostávajú podmienky rovnaké a nijak sa nemenia. Výber touto kartou je spoplatnený podľa aktuálneho sadzobníku http://www.mbank.sk/pomoc... , teda 1,20 € za výber, v tomto prípade by sme vám odporúčali nechať si klasickú kartu k mKontu. Mesačný obnos 70 EUR sa týka len debetných kariet k mKontu a po jej zrušení nie je potrebné aby ste si strážil mesačnú útratu. Obrat 70 eur nemusí byť jednorázový ale môže to byť súčet viacerých platieb. Pokiaľ ide o platby SIPA, tie ostávajú taktiež bez zmeny. Prajeme krásny deň!

colombo napísal(a):
> Poprosil by som Martinu z mBank o odpoved, ci mnou popisany scenar
> bude nakladovo za 0 Eur
> - Vyplatu si necham posielat na mKonto
> -na tomto mKonte z bezpecnostnych dovodov zrusim karty, lebo je to
> ucet, kde mam vsetky peniaze - bez urokov, co je ostatnych uctoch
> prakticky tiez
> -Mam zavedeny jeden eMax ucet s kartou a z tohoto uctu mozem robit
> neobnedzene vela internetovych platieb (platba kartou sa nepovazuje za
> prevod) ako aj neobmedzene vela prevodov z mKonta na eMax konto. (tak
> som to pochopil -a je aj napisane-, ze poplatok je iba smerom zo
> sporiaceho uctu)
> -Suma urad kartou musi prevysit 70 Euro (v popise je navysenie nutnej
> spodnej hranice MESACNEJ utraty) - ak som to nespravne pochopil a
> treba aspon jednorazovu utratu 70 Eur, tak ma opravte.
> -Kedze to bude moja jedina karta a jedina moznost ako si vybrat
> peniaze v hotovosti nie je problem si vybrat aj viac ako 70 Euro
> - pripadne SIPO by mali byt tiez v cene
>
> Tento variant by mohol vela ludom vyriesit dilemu velakrat spominanu
> nizsie v diskusii.
>
> Alebo by pomohlo zaviest jedno bezurocne nesporiace konto (poducet) na
> bezpecne odkladanie financnych prostriedkov bez plateneho
> vnutrobankoveho prevodu medzi vlastnymi uctami.
>
> Vopred dakujem za odpoved.


Musím Ťa sklamať, okrem toho, že človek musí hľadať kľučky aby využíval bežné veci zadarmo, ako kedysi deklarovala banka, tak je tu zadrheľ v podobe poplatku za každý výber z bankomatu , neplatí tu totižto pravidlo 70 eurovych výberov ako pri karte k mkontu.

Toto len potvrdzuje to čo písali ostatní, že sa z mBank stáva z pôvodnej ferovej banky s jednoduchými pravidlami, banka typu orange s neprehľadnými pravidlami s cieľom len vybrať čo najviac poplatkov na týchto komplikovaných pravidlách.

Paradoxne máš vedenie karty k emaxu zdarma na rozdiel od vedenia karty k mKontu, čo opäť len dokazuje že eMax nie je sporiaci účet a preto by sa naň nemali uplatňovať rovnaké pravidlá na prevody ako na emax plus, ktorého bol vždy maximálne jeden prevod mesačne zdarma.

Martinai_mBank napísala

> Dobrý deň, Sporiaci účet je klientovi poskytnutý primárne za
> účelom sporenia alebo tvorby rezervy. Hlavným dôvodom prečo sme
> prevod z tohto účtu spoplatnili, je aby bol hlavne využívaný na
> odkladanie finančných prostriedkov. Teda týmto spôsobom chceme
> motivovať našich klientov k odkladaniu peňazí práve na
> spomínaný sporiaci účet. Prajeme pekný deň!
>

Rozumiem tomu pri sporiacich účtoch, u Vás konkrétne max tak eMax plus.
EMax nazývate sporiacim?
Nie je tam úrok ako na sporiacich účtoch a hlavne je k nemu debetná karta.
To mi teda ako sporiace účet nepríde.
Btw tá karta je bez poplatku za vedenie paradoxne, na rozdiel od karty k mKontu, takže nehnevajte sa ale toto fakt ako sporiaci účet brať nemožno.

Navyše, opakujem sa, ale mať na mKonte peniaze je veľmi nebezpečné, ak človek platí kartou k mKontu na kadejakých čínskych stránkach, nemáte zavedenú totižto možnosť dvojfaktorovej autentifikacie platby kartou cez internet.

Som klientom mBank od začiatku jej vzniku. Po zverejnení cenníka k 1.9.2016 ale vážne zvažujem odchod ku konkurencii. Siahli ste mi totiž na zásadnú vec a síce možnosť neobmedzeného prevodu z eMax na mKonto. Okamžite začnite uvažovať na možnosti vlastniť účet, kde si môžem bezpečne a pokojne aj bezúročne odložiť peniaze. Nemienim svoje mesačné príjmy držať stále na mKonte a vystavovať ich tak možnému zneužitiu. Na mKonte mávam vždy len cca 150€ a zvyšok držím na iných účtoch z dôvodu bezpečnosti. Práve ste mi zobrali tento pocit bezpečia a vážne naštrbili moju dôveru v serióznosť mBank. Kašlem Vám na smiešny úrok, chcem istotu druhého účtu bez možnosti výberu z bankomatu alebo platby cez internet.

Pred cca 7 rokmi som opustil SLSP a presiel som k mBank.
Vtedy to bola skutocna inernetova a bezpoplatkova banka.

Situacia sa radikalne zmenila.
Teraz robit akekolvek operacie medzi uctami mi pripada ako "pohyb cez minove pole".
Vsetko je to skomplikovane vytvorenim teraz uz nezmyselnymi a - bezurocnymi uctami - (opravujem vysoko motivujucimi urokmi 0,05-0,1%).
Pred vykonanim akejkolvek (najma internej) operacie - sa musim velmi dosledne pripravit.
Musim mat nastudovane posledne zmeny v pravidlach poplatkovania, musim byt maximalne sustredeny na cinnosti ktore ide vykonavat - porovnatelne so sustredenim pilota pri pristavani v stazenych podmienkach.

Filozofia banky sa teda znacne zmenila - v zmysle - nastavime miny a uvidime kto sa chyti.
Mne sa podarilo chytit minuly mesiac: Pri realizacii beznej medzibankvej uhrady - som neviem akym sposobom urobil uhradu z kreditnej karty (V zivote by ma nenapadlo, ze ked robim uhradu z mKonta - da sa prepnut na uhradu v mKreditky. Ak chcem robit uhradu z kreditky, tak by som to ocakaval LEN v sekcii karty !!! ) - a 1 euro nebolo moje.

Nehovorim, ze by to bola nejaka likvidacna strata - a vtedy som nebol sustredeny ako pilot pri pristavani - tak som za to zaplatil.


Ale otazka na zaver: Aka je motivacia byt v "bezpoplatkovej" banke, v ktorej pri troske nepozornosti nazbieram na poplatkoch viac ako v beznej kamennej banke s transparentnymi podmienkami.

Mam si nevsimat a teda nepouzivat emax a emaxplus ucty - ktore mi sluzili najma na kategorizaciu ucelu penazi, len preto ze v sucasnosti su to len poplatkove naztrezne miny ?

Preto ako marnotratny syn sa postupne vraciam do (v uvode spominanej) banky - kde pri splneni troch podmienok je taktiez bezpoplatkova.

mBank bude uz len ako druha banka - kym vynaliezavi manageri nevymyslia dalsie nastrahy, ktore nas - buducich pasivnych klientov mBank uplne nevyzenu komplikovanou poplatkovou politikou a prinutia nas ucet uplne zrusit.

Je to sice zo steany mBank velkodusna ponuka,ale viete Vy sama,kolko financnych prostriedkov budete zavdany mesiac potrebovat? No ja teda neviem. Okrem pravidelnych vydajov mam aj nepredvidane, ktore musim uhradit. Cize za kazdy dalsi prevod mam zaplatot 1 euro.Hlavne,ze bude banka spokojna, klienti nech si svoju situaciu riesia ako chcu.

Poprosil by som Martinu z mBank o odpoved, ci mnou popisany scenar bude nakladovo za 0 Eur
- Vyplatu si necham posielat na mKonto
-na tomto mKonte z bezpecnostnych dovodov zrusim karty, lebo je to ucet, kde mam vsetky peniaze - bez urokov, co je ostatnych uctoch prakticky tiez
-Mam zavedeny jeden eMax ucet s kartou a z tohoto uctu mozem robit neobnedzene vela internetovych platieb (platba kartou sa nepovazuje za prevod) ako aj neobmedzene vela prevodov z mKonta na eMax konto. (tak som to pochopil -a je aj napisane-, ze poplatok je iba smerom zo sporiaceho uctu)
-Suma urad kartou musi prevysit 70 Euro (v popise je navysenie nutnej spodnej hranice MESACNEJ utraty) - ak som to nespravne pochopil a treba aspon jednorazovu utratu 70 Eur, tak ma opravte.
-Kedze to bude moja jedina karta a jedina moznost ako si vybrat peniaze v hotovosti nie je problem si vybrat aj viac ako 70 Euro
- pripadne SIPO by mali byt tiez v cene

Tento variant by mohol vela ludom vyriesit dilemu velakrat spominanu nizsie v diskusii.

Alebo by pomohlo zaviest jedno bezurocne nesporiace konto (poducet) na bezpecne odkladanie financnych prostriedkov bez plateneho vnutrobankoveho prevodu medzi vlastnymi uctami.

Vopred dakujem za odpoved.

Evelina napísal(a):
> Pekny den vsetkym,hlavne kompetentnym z mBank!
> Poplatok za kartu,za mSporenie a emax plus predycham,ale spoplatnovat
> ucet emax za kazdy druhy a dalsi vyber? Vela ludi,ako tu uz bolo
> spomenute,pouziva emax ako ucet na zasielanie vyplaty. Mkonto vela
> ludi pouziva iba ako ucet na sprostredkovanie platieb. Nebolo by
> rozumnejsie, aby ste radsej emax neurocili smiesnym 0,05% urokom a
> radsej tento ucet nechali tak ako doteraz,cize bez obmedzenia
> transakcii medzi uctami? Nam vsetkym tento krok od banky,ze kazdy
> druhy a dalsi prevod sposobi velke problemy pri zmenach cisla uctu v
> praci a vsade tam,kam sme ucet uviedli. Verim,ze zdravy rozum zvitazi
> a kompetentni prehodnotia spoplatnovanie prevodov z emax na ine ucty v
> mbank.

Dobrý deň, chápeme, že väčšina našich klientov tento účet používa práve na tieto účely, no práve preto sme aj tuna našli riešenie a to v podobe jedného prevodu mesačne zdarma. Stačí si jednorázovo zaslať vaše prostriedky na mKonto a vyhnete sa tomuto poplatku. Prajeme pekný deň!

SedyMrak napísal(a):
> Martinai_mBank napísal(a):
> > Dobrý deň, bankovníctvo je podnikanie ako každé iné. Musíme
> > pokryť naše náklady a samozrejme chceme mať aj primeraný zisk.
> > Naše príjmy stoja na dvoch pilieroch. Jedným z nich sú príjmy
> z
> > úrokov úverových produktov, ktoré drží súčasná situácia
> na
> > trhu veľmi nízko. Ďalším sú príjmy za jej služby. Sem
> spadá
> > aj zníženie medzibankových poplatkov z platieb kartou, ktoré
> > klesli z 1 až 1,2% na 0,2% (0,3% pri kreditných kariet). Zmeny v
> > sadzobníku sú dôsledkom tejto situácie. Napríklad s
> udržiavaním
> > a vydávaním kariet máme určité náklady, rovnako ako platíme
> > majiteľom bankomatov za každý výber. To je dôvod, prečo sme
> > museli siahnuť k spoplatneniu neaktívnych kariet a zaviesť
> spodný
> > limit pre výbery zdarma. Vždy ale vytvárame cestu, ako mať
> danú
> > službu zadarmo. Stačí aktívne platiť kartou a vyberať menej
> > často väčšie čiastky (počet výberov nad 70 EUR zadarmo nie
> je
> > nijako obmedzený). Pri automatických splátkach kreditiek je to
> > podobné. My klientovi požičiame peniaze a on si môže splátku
> > ustrážiť sám, potom nič neplatí, alebo to nechá za poplatok
> na
> > nás. Prajeme pekný deň!
>
> Chápem argumenty typu my platíme za kartu, ak ju nevyužívate tak
> sme v mínuse, tak sme ju spoplatnili. Ok
> S kreditkou je ten argument trocha horší, ale ok, stále sa to
> ešte dá považovať za argument.
>
> Prečo ale spoplatňujete vnutrobankovy prevod medzi účtami jedného
> klienta, tak na to žiadny argument fakt uvedený nebol.
> Keby ste mali aspoň kartu k mKontu bezpečnú aj pre platby na
> internete, ale takto si môže jednu platbu hocikto odchytit a
> jednoducho platiť kadetade.
> Iné banky vyžadujú každú net transakciu potvrdiť dvojfaktorovo.
>
> Preto všetci klienti mBank ktorých poznám to robia ako ja, na
> mKonte minimálny zostatok a peniaze naň cez aplikáciu prevádzajú
> z nesporiaceho eMaxu pred každou platbou.
>
> Keď je k eMaxu debetná karta a úrok na ňom je na úrovni 0 tak je
> naozaj mimo volať ho sporiacim.
> Sporiace účty majú štandardne pravidlo o nepripísaní úrokov za
> mesiac kedy sa realizoval z neho prevod, ale poplatok za
> vnutrobankový prevod ešte k tomu medzi vlastnými účtami, to fakt
> nemá obdobu.
>
> Takže môžete nám prosím odargumentovať tento nezmyselný
> poplatok?
>
> Ďakujem

Dobrý deň, Sporiaci účet je klientovi poskytnutý primárne za účelom sporenia alebo tvorby rezervy. Hlavným dôvodom prečo sme prevod z tohto účtu spoplatnili, je aby bol hlavne využívaný na odkladanie finančných prostriedkov. Teda týmto spôsobom chceme motivovať našich klientov k odkladaniu peňazí práve na spomínaný sporiaci účet. Prajeme pekný deň!

mka napísal(a):
> V pripade, ze mam spolocny ucet s manzelkou, je potrebene urobit obrat
> vo vyske 70e na mojej karte + 70e na manzelkynej karte? Dakujem

Dobrý deň, presne tak ako píšete,aby ste sa vyhli poplatku 1.30 EUR, je každou kartou potrebné spraviť mesačnú útratu aspoň 70 EUR. Prejeme pekný deň!

Pekny den vsetkym,hlavne kompetentnym z mBank!
Poplatok za kartu,za mSporenie a emax plus predycham,ale spoplatnovat ucet emax za kazdy druhy a dalsi vyber? Vela ludi,ako tu uz bolo spomenute,pouziva emax ako ucet na zasielanie vyplaty. Mkonto vela ludi pouziva iba ako ucet na sprostredkovanie platieb. Nebolo by rozumnejsie, aby ste radsej emax neurocili smiesnym 0,05% urokom a radsej tento ucet nechali tak ako doteraz,cize bez obmedzenia transakcii medzi uctami? Nam vsetkym tento krok od banky,ze kazdy druhy a dalsi prevod sposobi velke problemy pri zmenach cisla uctu v praci a vsade tam,kam sme ucet uviedli. Verim,ze zdravy rozum zvitazi a kompetentni prehodnotia spoplatnovanie prevodov z emax na ine ucty v mbank.

V pripade, ze mam spolocny ucet s manzelkou, je potrebene urobit obrat vo vyske 70e na mojej karte + 70e na manzelkynej karte? Dakujem

mironto napísal(a):
> Napr. v Zune sice za presun zo sporiaceho uctu stratim uroky za dany
> mesiac, ale mozem presuvat kolko chcem a nebudem za kazdy dalsi prevod
> platit 1€ ako v mBank. A pri tych sucasnych urokoch radsej ozeliem
> 10 centov na urokoch, ale budem mat moznost drzat peniaze na inom
> ucte, ako tom, ku ktoremu mam platobnu kartu a robim internetove
> platby.


10 centov?
To by si musel mať na eMaxe 2400 eur, ak chcem sporiaci, tak sú produkty s 10x úrokom, fakt eMax sporiaci nie je a práve preto je poplatok za prevod z eMaxu na mKonto maximálne nezmyselný , používam mKonto na internetové platby, rovnako ako Ty a všetci moji známi a týmto pre nás mBank ako hlavná banka stráca zmysel.
Škoda..

Martinai_mBank napísal(a):
> Dobrý deň, bankovníctvo je podnikanie ako každé iné. Musíme
> pokryť naše náklady a samozrejme chceme mať aj primeraný zisk.
> Naše príjmy stoja na dvoch pilieroch. Jedným z nich sú príjmy z
> úrokov úverových produktov, ktoré drží súčasná situácia na
> trhu veľmi nízko. Ďalším sú príjmy za jej služby. Sem spadá
> aj zníženie medzibankových poplatkov z platieb kartou, ktoré
> klesli z 1 až 1,2% na 0,2% (0,3% pri kreditných kariet). Zmeny v
> sadzobníku sú dôsledkom tejto situácie. Napríklad s udržiavaním
> a vydávaním kariet máme určité náklady, rovnako ako platíme
> majiteľom bankomatov za každý výber. To je dôvod, prečo sme
> museli siahnuť k spoplatneniu neaktívnych kariet a zaviesť spodný
> limit pre výbery zdarma. Vždy ale vytvárame cestu, ako mať danú
> službu zadarmo. Stačí aktívne platiť kartou a vyberať menej
> často väčšie čiastky (počet výberov nad 70 EUR zadarmo nie je
> nijako obmedzený). Pri automatických splátkach kreditiek je to
> podobné. My klientovi požičiame peniaze a on si môže splátku
> ustrážiť sám, potom nič neplatí, alebo to nechá za poplatok na
> nás. Prajeme pekný deň!

Chápem argumenty typu my platíme za kartu, ak ju nevyužívate tak sme v mínuse, tak sme ju spoplatnili. Ok
S kreditkou je ten argument trocha horší, ale ok, stále sa to ešte dá považovať za argument.

Prečo ale spoplatňujete vnutrobankovy prevod medzi účtami jedného klienta, tak na to žiadny argument fakt uvedený nebol.
Keby ste mali aspoň kartu k mKontu bezpečnú aj pre platby na internete, ale takto si môže jednu platbu hocikto odchytit a jednoducho platiť kadetade.
Iné banky vyžadujú každú net transakciu potvrdiť dvojfaktorovo.

Preto všetci klienti mBank ktorých poznám to robia ako ja, na mKonte minimálny zostatok a peniaze naň cez aplikáciu prevádzajú z nesporiaceho eMaxu pred každou platbou.

Keď je k eMaxu debetná karta a úrok na ňom je na úrovni 0 tak je naozaj mimo volať ho sporiacim.
Sporiace účty majú štandardne pravidlo o nepripísaní úrokov za mesiac kedy sa realizoval z neho prevod, ale poplatok za vnutrobankový prevod ešte k tomu medzi vlastnými účtami, to fakt nemá obdobu.

Takže môžete nám prosím odargumentovať tento nezmyselný poplatok?

Ďakujem

Napr. v Zune sice za presun zo sporiaceho uctu stratim uroky za dany mesiac, ale mozem presuvat kolko chcem a nebudem za kazdy dalsi prevod platit 1€ ako v mBank. A pri tych sucasnych urokoch radsej ozeliem 10 centov na urokoch, ale budem mat moznost drzat peniaze na inom ucte, ako tom, ku ktoremu mam platobnu kartu a robim internetove platby.

legnaw napísal(a):
> #zmenabanky
>
> @ppeter... ano konkurencia ponuka lepsie podmienky (zatial)..len aby
> tiez nepredstavili nieco podobnô..
>
> ale my sme prisposobivi klienti... takze papaaa chłopaki...

ktorá banka ponúka lepšie podmienky?, čo som pozrel na nete každá má ešte horšie podmienky, ani v jednej sa nedá pravidelne presúvať , jedine zo sporiacim a tam ihned stratíš výhodný úrok

Martinai_mBank napísal(a):
> Dobrý deň, bankovníctvo je podnikanie ako každé iné. Musíme
> pokryť naše náklady a samozrejme chceme mať aj primeraný zisk.
> Naše príjmy stoja na dvoch pilieroch. Jedným z nich sú príjmy z
> úrokov úverových produktov, ktoré drží súčasná situácia na
> trhu veľmi nízko. Ďalším sú príjmy za jej služby. Sem spadá
> aj zníženie medzibankových poplatkov z platieb kartou, ktoré
> klesli z 1 až 1,2% na 0,2% (0,3% pri kreditných kariet). Zmeny v
> sadzobníku sú dôsledkom tejto situácie. Napríklad s udržiavaním
> a vydávaním kariet máme určité náklady, rovnako ako platíme
> majiteľom bankomatov za každý výber. To je dôvod, prečo sme
> museli siahnuť k spoplatneniu neaktívnych kariet a zaviesť spodný
> limit pre výbery zdarma. Vždy ale vytvárame cestu, ako mať danú
> službu zadarmo. Stačí aktívne platiť kartou a vyberať menej
> často väčšie čiastky (počet výberov nad 70 EUR zadarmo nie je
> nijako obmedzený). Pri automatických splátkach kreditiek je to
> podobné. My klientovi požičiame peniaze a on si môže splátku
> ustrážiť sám, potom nič neplatí, alebo to nechá za poplatok na
> nás. Prajeme pekný deň!

čo je to za primitívne bankové podnikanie, keď ste hlavný príjem stavili na zisk z platieb kartou :)

mbank robí chybu, že sa na seba nepozerá zo strany klienta! - pre internetovú banku musí byť "výhodná karta" na prvom mieste! keďže nemá pobočky ... tých 70€ to už je pecka, možno ešte priemerne minúť sa dá, ale keď žije single a má za 80€ stravné lístky, tak asi ťažko a zase nesme cvičené opice, že nám niekto bude určovať koľko máme munúť

Presne tak, obidve podmienky "aspon 70" s prehladom splnam, ale penalizaciu 1E za kazdy prevod z nesporiaceho na bezny ucet nemienim akceptovat takze reakciou na tento 'ustretovy krok' bude zrusenie karty.

Tak prave som zistil ze mKonto mozem mat len jedno.. pre mna je moznost mat ucet bez karty a robit lubovolne presuny na ucet s kartou killer feature, robim to casto a nie som ochotny za kazdy takyto prevod platit 1e takze toto bude pre mna asi dovod na odchod, . "gratulujem"..

Jedine co sa mi nepaci je poplatok za prevod medzi eMax a mKonto..
na eMax si nechavam poslavat vyplatu a nemam k nemu kartu, a presuvam si peniaze na mKonto podla toho ako potrebujem - je to aj kvoli bezpecnosti.. navyse mi na eMax chodia peniaze za preplatenie sluzobnych ciest.. ktore si tiez podla toho ako pridu presuniem na mKonto a zaplatim z toho firemnu kreditku..
Takze tato zmena ma prinuti si vytvorit si nove mKonto bez karty a zmenit cislo uctu na ktory mi chodia peniaze u zamestnavatela a eMax pojde do zabudutia..

Dobrý deň, bankovníctvo je podnikanie ako každé iné. Musíme pokryť naše náklady a samozrejme chceme mať aj primeraný zisk. Naše príjmy stoja na dvoch pilieroch. Jedným z nich sú príjmy z úrokov úverových produktov, ktoré drží súčasná situácia na trhu veľmi nízko. Ďalším sú príjmy za jej služby. Sem spadá aj zníženie medzibankových poplatkov z platieb kartou, ktoré klesli z 1 až 1,2% na 0,2% (0,3% pri kreditných kariet). Zmeny v sadzobníku sú dôsledkom tejto situácie. Napríklad s udržiavaním a vydávaním kariet máme určité náklady, rovnako ako platíme majiteľom bankomatov za každý výber. To je dôvod, prečo sme museli siahnuť k spoplatneniu neaktívnych kariet a zaviesť spodný limit pre výbery zdarma. Vždy ale vytvárame cestu, ako mať danú službu zadarmo. Stačí aktívne platiť kartou a vyberať menej často väčšie čiastky (počet výberov nad 70 EUR zadarmo nie je nijako obmedzený). Pri automatických splátkach kreditiek je to podobné. My klientovi požičiame peniaze a on si môže splátku ustrážiť sám, potom nič neplatí, alebo to nechá za poplatok na nás. Prajeme pekný deň!

Ja mám účty vo všetkých tebou spomínaných bankách.Tu mám jeden podnikateľský aj s debetkou, kde nemám žiaden problém spĺňať hocijaké kritéria na vedenie účtu aj karty zdarma. Mám k tomu aj sporiaci účet so smiešnym úrokom, ale odkladám tam peniaze na chystanú investíciu, nerobím na ňom žiadne operácie, naozaj len sporím, čiže tiež žiaden problém s poplatkami. Inak je to už s osobným účtom, ktorý tu mám aj spolu s debetkou. Ten využívam len sporadicky ako vedľajší účet a aby som mal pre istotu platobnú kartu aj ja (nie len manželka :-)) -donedávna zdarma. Ku tomuto súkromnému účtu mám aj sporiace účty eMAX a eMAX+, ktoré sú už dlhšiu dobu vyprázdenené, lebo v ZUNE som mal lepšie úroky bez toho, aby som musel niekde niečo žiadať, alebo spĺňať nejaké pofiderné podmienky. Tým sa dostávam ku ZUNU, kde som doteraz využíval iba sporiace účty, ale začnem používať aj debetnú PK o ktorú čoskoro požiadam. Je zadarmo a bez podmienok. Hneď na to zruším všetky súkromné účty v mBank - podnikateľský si nechám. Nie preto, že sa hnevám, ale preto že je to v ZUNO výhodnejšie. Banku chápem, z neaktívnych, alebo málo aktívnych účtov nič nemá. No a môj hlavný osobný účet aj s debetnou kartou (ktorú používa manželka) mám v ČSOB. Tam aktívnym používaním účtu aj karty spĺňam jednoduché kritéria a mám ten účet aj s kartou už od nepamäti zadarmo. A už aj veľkú časť sporenia zo ZUNA presúvam do Depozitu v ČSOB. Viac podrobností by asi nebolo korektné uvádzať na týchto stránkach, tak hádam Ti tieto postrehy stačia.

Ahojte,
ja som so zmenami celkom spokojny, mozno okrem spoplatnenia automatickej splatky kreditky (ktoru som, mimochodom, aj tak platil manualne).
Je pravda, ze som sa uz asi dvakrat obabral na niektorých poplatkoch (uz velmi davno som si raz pozrel zostatok cez bankomat - necakal som vtedy, ze nieco take moze byt spoplatnene, no a este sa mi nedavno podarilo odoslat cez internet banking sumu nie z bezneho uctu, ale z kreditky, co sa ukazalo tiez byt spoplatnenou zalezitostou). Neviem, ako je to v ostatných bankach, ale zrejme to bude podobne a clovek sa obcas na niecom jednoducho "obabre", ak nie je Chuck Norris :) Uvital by som napr.riesenie v upozornujucej informacii v internet bankingu (aspon strucna poznamka malymi písmenkami, aby to banku vela nestalo :) ), ze mi takato operacia po stlaceni tlacitka "POTVRDIT" bude nauctovana. Ale to by som asi chcel privela, kedze na omyloch sa da zrejme slusne privyrobit.
Zaujimala by ma akakolvek skusenost s bankou ZUNO - je tu niekto, kto uz dlhsie vyuziva mBank aj ZUNO sucasne? Pripadne aj banky ako CSOB - ako to vypada tam?
Nechystam sa odist z mBank, len chcem mat prehlad na zaklade realnych skusenosti niekoho, kto dokaze banky velmi objektivne porovnat.
Diky

ale v blogu aj v cenniku sa neda jednoznacne urcit, ci 1 bezplatny prevod plati na kazdy "sporiaci" ucet zvlast, alebo je jeden bezplatny prevod pre celu skupinu.

cize bud mam
1. prevod z emax zdarma
1. prevod z emax plus zdarma
1. prevod z msporenie zdarma
kazdy dalsi prevod za 1€

alebo
1. prevod z emax zdarma
1. prevod z emax plus uz bude za 1€
1. prevod z msporenie uz bude za 1€

Vážený pán Przemyslaw Klobut, ako dlho vediete mBank na Slovensku? Preto sa nečudujem, že nepoznáte, ani sa o to neusilujete, klientov, ktorí sú s touto bankou od začiatku, neraz sa tu pre ňu na fóre bili a nebolí Vás srdce pri čítaní ich súčasných príspevkov ako Vám pomaly ale isto dávajú Au revoir. Vernosť a lojalita to sú pre Vás len deklarované, ale z obchodného hľadiska nie reálne dôležité hodnoty. Keď sme takí otvorení a féroví, koľko Vás stála softvérová implementácia účtovania nových cenníkových zmien? Kto to zaplatí, Vy?

Súhlasím s názorom martinroth, že je nehorázna zlodejina a nekalá obchodná praktika kompenzovať stratu 0.14 Eur poplatkom za nepožívanú PK vo výške 1,30 Eur. A k odporúčaniu zrušiť PK len toľko. Asi si neuvedomujete dostatočne, že zrušenie PK klientom je 1. krok k tomu, aby do pár týždňov zrušil/prestal využívať aj celý účet. O toto Vám ide? Myslím, že Váš produktový manažment, ktorý v tejto banke, predpokladám, tiež nepôsobí od začiatku, má pomýlené nazeranie na spôsob, ako zaktívniť využívanie kariet. Týmito krokmi nepodporuje rast, ale... #zmenabanky

Musím pochváliť snahu aspoň zjednotiť sumu na 70€ a zbytočne nekomplikovať situáciu. Človek si nemusí pamätať komplikované pravidlá á la Orange, ktoré by mňa naozaj odrádzali.

Odoslať správu

memento napísal(a):
> EuroProfik napísal(a):
> > Sadzobník úvádza v bode 14.4 e) "Nastavená automatická 100 %
> > splátka (mesačne) 1 €". To znamená, že si stačí nastaviť
> > čokoľvek od 0 do 99,99% a poplatok sa neplatí. Treba si však
> dať
> > pozor ešte na úročenie úveru - viď OP pre kreditky čl. 2.9.1.
>
> NASTAVENA alebo ZREALIZOVANA?
> Toto by bolo dost zakerne - splatim manualne 3 dni pred terminom, ale
> za terajsie NASTAVENIE ma zinkasuju???
> Pozor, ak si nastavis 99%, osklbu ta ovela viac nez o 1 eurijko.

NASTAVENA splatka - tak je to v sadzobniku.Ak si nastavim 99% resp. cokolvek nizsie, tak poplatok nebude. Osklbat ma nemozu, ak uver splatim pred terminom vcas a samozrejme som to cerpal vylucne bezhotovostne. Pri vyberoch je to samozrejme uz o inom a urok sa plati hned od okamihu zuctovania. Ja vsak vyberanie hotovosti kreditkou povazujem za totalny "financny masochizmus".

#zmenabanky

@ppeter... ano konkurencia ponuka lepsie podmienky (zatial)..len aby tiez nepredstavili nieco podobnô..

ale my sme prisposobivi klienti... takze papaaa chłopaki...

Toto tu už ide dole vodou. Tie vaše argumenty sú ako z Poľského targu :-( . Ako to že kamenné banky už ponúkajú oveľa lepšie podmienky iba zato že si nechám posielať výplatu na účet. Netreba žiadne sledovanie či som cez kartu platil a koľko, kde si vyberiem peniaze z bankomatu a neviem čo ešte navymýšľate. Som z toho zhnusený že už máte praktiky ako naše najväčšie bankové monopoly SLSP a VUB..... Doposiaľ ste nás okrádali cez obchodníkov keďže za platby kartou ste im účtovali nehorázne poplatky to sa samozrejme skrylo v cene nákupu a teraz keď vám to únia zakázala tak z "plačom" oznamujete ľútosť nad tým že teraz okrádanie zákazníkov musíte zviditeľniť. Je najvyšší čas opustiť túto prehnitú a deravú loď inak sa nespamätáte nikdy.

Pre tych co maju deti do 15 rokov je tu este riesenie, pouzit "detsky eMAX Plus" namiesto doterajsieho eMAX-u .
Aj ked na eMAX Plus sa nedaju robit planovane prevody (do buducna) je to v "detskej" verzii nespoplatneny ucet smerom "eMAX Plus -> iny ucet", vid. sadzobnik:

"Pre majiteľa účtu mKonto pre deti sú všetky odchádzajúce platby zo sporiaceho účtu eMax Plus zadarmo"

Je to akesi chaoticke. Niekde sa pise po utrate 70 euro vsetky vybery nad 70 zdarma, inde konkretne 4.5.c "Výber hotovosti z bankomatov v SR 1,20 €" (neponukane, t.j. moja Visa).

Ponukane 11.1.b a c si protirecia - 5 euro za kartu mesacne ???

Zmena PIN, co je vyriesena vec a banka s tym nema ziadne naklad za 3,50 ???

1. jula zmena, 1. septembra zmena. Natiska sa otazka, ze mB to chce riadne skomplikovat, zmiast klientov a oberat ich za omyly.

Dusan11 napísal(a):
> Chapem spravne ze po 1.9.2016 bude prevod na vlastny ucet mKonto ->
> eMax / eMax -> mKonto stat 1 euro?

Ja to chapem tak, ze mKonto -> eMax / eMax / mSporko je zadarmo,
eMax / eMax /mSporko -> mKonto je za euro.
Nie je jasne ci k KAZDEHO tzv. sporiaceho uctu mam 1 bezplatny prevod alebo 1 prevod zo vstkych tzv. sporakov.
Vyhlasovat ucet so sadzbou 0,05% za Sporiaci je groteskne.

Je zaujímavé, že v prípade ak klient nepoužije platobnú kartu na nákup v hodnote aspoň 70€, z čoho by ste dostali províziu údajne len 0,14€ tak si to kompenzujete poplatkom klientovi vo výške 1,30€. Vám sa vlastne oplatí, keď klient kartu nepoužíva, lebo zarobíte skoro 10x viac.

EuroProfik napísal(a):
> Sadzobník úvádza v bode 14.4 e) "Nastavená automatická 100 %
> splátka (mesačne) 1 €". To znamená, že si stačí nastaviť
> čokoľvek od 0 do 99,99% a poplatok sa neplatí. Treba si však dať
> pozor ešte na úročenie úveru - viď OP pre kreditky čl. 2.9.1.

NASTAVENA alebo ZREALIZOVANA?
Toto by bolo dost zakerne - splatim manualne 3 dni pred terminom, ale za terajsie NASTAVENIE ma zinkasuju???
Pozor, ak si nastavis 99%, osklbu ta ovela viac nez o 1 eurijko.

Odoslať správu

palo14 napísal(a):
> Dobry den, poplatok za automaticke splatenie karty sa uctuje mesacne
> zato ze to tak mam nastavene (splatim to skor manualne) alebo az ked
> to automaticke splatenie prebehne? Ak to chcem deaktivovat, staci
> nastavit automaticku splatku na 0%? Dakujem za odpoved

Sadzobník úvádza v bode 14.4 e) "Nastavená automatická 100 % splátka (mesačne) 1 €". To znamená, že si stačí nastaviť čokoľvek od 0 do 99,99% a poplatok sa neplatí. Treba si však dať pozor ešte na úročenie úveru - viď OP pre kreditky čl. 2.9.1.

Dobry den, poplatok za automaticke splatenie karty sa uctuje mesacne zato ze to tak mam nastavene (splatim to skor manualne) alebo az ked to automaticke splatenie prebehne? Ak to chcem deaktivovat, staci nastavit automaticku splatku na 0%? Dakujem za odpoved

Súhlas, Dusan11.
Najbezpecnejsia forma na platenie kartou. Nemať na mKonte žiadne veľké čiastky ktoré by prípadne mohli zneužiť. Vždy si tam prevedie peniaze z eMaxu, ktorý btw nemá žiadny úrok, tak nechápem prečo ho deklarujete za sporiaci účet.
A internetová banka aby spoplatnila elektronické prevody ešte k tomu medzi vlastnými účtami, tak to je teda fakt nonesense....

Ostatné poplatky sú fakt rozumne odargumentované , ale toto?
Platím mesačne kartou veľa krát a kopu nakupov cez net, takže nemienim na takom účte nechávat peniaze z toš, zdá sa naozaj, že ste uribili po viacerých polenach pod nohy ten krok ktorý už pre viacerých klientov znamená nútený odchod.
Škoda...

Suhlasim s Dusan 11 a presne takto pouzivam mBank aj ja. Zda sa, ze budeme musiet pozriet ako je to v ZUNE. Davat 1 Euro za elektronicky prevod, ktory nic nestoji je zlodejina.

Dobry den, nie je mi jasne, ci za automaticku splatku kreditnej karty budem platit automaticky kazdy mesiac, ak ju mam aktivovanu aj ked ju nevyuzijem a splatim dlznu sumu rucne pred danym datumom. Dakujem!

EuroProfik napísal(a):
> A ešte jednu podstatnú vec ste zabudli napísať, že zvyšujete
> poplatok za vedenie karty k mKontu o 30%, teda z 1 € na 1,30 € !
> mGratulácia

Aha, to nie je pravda. Vedenie hlavnej karty (mesačne) 0/1,00€.

Strana 3.

---
Inak suhlasim s novym cennikom. Nic take, vsetko sa zdrazuje, mbank iba o par centoch.

Po tejto zmene v cenníku, musím s vami skončiť, konkurencia ponúka lepší cenník a myslím, že nebudem sám :)

Pekny den.

Chapem spravne ze po 1.9.2016 bude prevod na vlastny ucet mKonto -> eMax / eMax -> mKonto stat 1 euro?

Vyuzivam jeden eMax na platenie po internete. Mam tam 0€ a ked idem zaplatit tak si tam prevediem peniaze. Je to najbezpecnejsia forma
Ak od 1.9 ma bude tento ukon stat 1 euro tak to bude mBank automaticky nepouzitelna na platbu po internete.
Dalsi eMax tiez pouzivam intenzivne a prevody potrebujem!

Zmena cenníka alebo ako sa z pôvodne skutočne bezplatnej e-banky stáva štandardná banka so samými poplatkami, podmienkami a zákernosťami, aby predsa niečo z klienta vytiahli. Bud tak alebo onak. Zrejme Rotschildovci tlačia na páky ...

Odoslať správu

Pokiaľ ide o sporiace účty, tak to zjednotenie znamená iba to, že k účtom eMax Plus a mSporenie prihodili aj účet eMax, ktorý je zatiaľ - do 31.8. úplne bezplatne, resp. bez podmienok na bezplatné transakcie.

dufy napísal(a):
> automaticku splatku kreditnej karty som pouzil prvy krat tento mesiac.
> idem to okamzite zrusit celej rodine, za tento "komfort" urcite platit
> nebudeme.
>
> poprosim este vysvetlit toto
> "Novo tiež zjednocujeme pravidlá bezplatných prevodov zo sporiacich
> účtov (eMax, eMax Biznis, eMax Plus a mSporenie). Keďže účel
> sporiacich účtov spočíva v ukladaní peňazí a nie v ich častej
> útrate, od 1. 9. 2016 majú naši zákazníci možnosť jedného
> bezplatného prevodu z vyššie uvedených účtov na mKonto alebo
> mKonto Biznis, prípadne na iný sporiaci účet od mBank"
>
> 1 prevod mesacne zdarma plati zvlast pre kazdy sporiaci ucet? je to
> napisane dost nejednoznacne....

Odoslať správu

A ešte jednu podstatnú vec ste zabudli napísať, že zvyšujete poplatok za vedenie karty k mKontu o 30%, teda z 1 € na 1,30 € ! mGratulácia

automaticku splatku kreditnej karty som pouzil prvy krat tento mesiac. idem to okamzite zrusit celej rodine, za tento "komfort" urcite platit nebudeme.

poprosim este vysvetlit toto
"Novo tiež zjednocujeme pravidlá bezplatných prevodov zo sporiacich účtov (eMax, eMax Biznis, eMax Plus a mSporenie). Keďže účel sporiacich účtov spočíva v ukladaní peňazí a nie v ich častej útrate, od 1. 9. 2016 majú naši zákazníci možnosť jedného bezplatného prevodu z vyššie uvedených účtov na mKonto alebo mKonto Biznis, prípadne na iný sporiaci účet od mBank"

1 prevod mesacne zdarma plati zvlast pre kazdy sporiaci ucet? je to napisane dost nejednoznacne....

Odoslať správu

Absolútne klamstvo že ste jediná banka na slovenskom trhu, ktorá má automatickú 100% splátku kreditnej karty zadarmo. V ZUNO mi doteraz nestiahli ani cent. Takže tento argument jednoeurového spoplatnenia je úbohé klamstvo. Týmto krokom defacto priznávate, že Vám absolútne na zákaznikoch nezáleží a namiesto komfortu z využívania internetovej banky začínate hádzať polená pod nohy takmer už všetkým svojim klientom... mGratulácia!

Doplnam oinfo,tie 3 platby boli pre zvyhodnene urocenie na emax plus.V inon clanku pisete o vyhodnejsom uroku na emax plus.Zvyhodnenie plati len na 1 ucet plus,ci na vsetky,ktore je mozne vramci jedneho uzivatela zriadit?Dakujem

Tiez radsej studujem toto ako sadzobnik.Mam doplnujuce otazky.Kreditka sa tym padom inak nemeni a budem ju mat zadara a aj kartu k beznemu uctu, ak som v 1.tarifnom pasme ci ako sa to vola a miniem mesacne tych 50eur?Otazka ku klasickej karte,staci splnit podmienku 70eur a uz neplati podmienka 3 platieb?Tieto 2 otazky ma napadli trraz,mozno este nieco pridam ;) Vdaka za ofic odpoved ;)

Poplatok za 100 % inkaso kreditnej karty považujem za zbytočný a proti filozofii mBank. Som u Vás od začiatku, využívam prakticky všetky produkty, ale toto mi začína pripomínať postupný plazivý nástup poplatkov za čokoľvek. Prečo by som mal platiť 1 euro za niečo, čo je nadefinované vo vašom informačnom systéme a nie je s tým žiadna práca. Ostatné zmeny v sadzobníku sú pochopiteľné a dobre vyargumentované, nemám s nimi problém.

krasne napisane..
je to zabavnejsie citanie, ako studovat cennik :)