späť

Zmeny v sadzobníku mBank od 1. 9. 2016

Vážení zákazníci,


pripravili sme niekoľko väčších aj menších zmien v Sadzobníku mBank. Keďže sa niektoré môžu od 1. 9. 2016 týkať aj vás, venujte, prosím, pozornosť nasledujúcim riadkom. Všetko dôkladne vysvetlíme a nielen, že vám pomôžeme dokonale sa vyznať v novinkách v Sadzobníku, ale hlavne vám povieme, čo robiť, aby sa vás zmeny dotkli čo najpozitívnejšie.


70 EUR - suma, ktorú si, prosím, dobre zapamätajte. Hodí sa vám hneď z dvoch dôvodov, pomôže vám ušetriť a vyhnúť sa zbytočným poplatkom :)  Máte už číslo 70 uložené v pamäti? Výborne! Poďme si teda povedať spomínané dôvody:

 


Výbery z bankomatov

Dlhoroční zákazníci iste vedia, že podmienky pre výbery z bankomatov prešli už niekoľkými zmenami. Vždy sa snažíme prispôsobiť aktuálnej situácii a možnostiam. V súčasnej dobe všetkým našim klientom umožňujeme až 4 výbery mesačne z akéhokoľvek bankomatu v akejkoľvek výške zadarmo. Znamená to, že si musia pamätať, koľkokrát už v danom mesiaci vybrali a koľko minuli kartou.


Tiež máte dôležitejšie veci na zapamätanie? Aj my. Preto sme výbery zjednotili a od 1. 9. 2016 môžete vyberať zadarmo z akéhokoľvek bankomatu na celom svete tak často, ako budete potrebovať. A aká je tá podmienka? Všetky výbery zadarmo budete mať vo chvíli, keď vyberiete sumu vyššiu ako...? Presne tak! Sumu vyššiu ako 70 EUR :)


Jednoduché, že? Vyberáte z akéhokoľvek bankomatu na svete a ešte sa vyhnete zbytočným radom (a nevytvárate ich) :)  Váš čas je totiž drahší, než výber z bankomatu s kartou od mBank.

 

Vedenie karty

Keď už je reč o kartách, je potrebné si pripomenúť aj súčasnú podmienku pre ich bezplatné vedenie. Väčšina našich zákazníkov, ktorá nás používa ako svoju hlavnú banku, môže určite potvrdiť, že za vedenie karty nikdy nezaplatili. Stačí kartou pravidelne platiť alebo mať u nás akýkoľvek úverový produkt, ktorý spomínanú podmienku ruší.


Od 1. 9. 2016, žiaľ, musíme navýšiť nutnú spodnú hranicu mesačnej útraty na čiastku, ktorú už dobre poznáte, teda na 70 EUR mesačne. Úplne vidíme váš výraz v očiach a počujeme, čo by sme radšej nepočuli, preto chceme byť úplne úprimní, vysvetliť vám dôvody zmeny a hlavne vás poprosiť o pochopenie.


Banky v poslednej dobe ovplyvnila najmä regulácia tzv. interchange fee (medzibankového poplatku), a keďže chceme hovoriť otvorene a férovo, povieme vám, ako ovplyvnila nás.


Pri poslednej zmene Sadzobníka sme zaviedli podmienku mesačnej útraty kartou v celkovom mesačnom súčte 70 EUR, aby sme našich zákazníkov nemuseli obmedzovať zbytočnými poplatkami a mohli im prinášať nové vylepšenia, ktoré samozrejme stoja nemalé peniaze. Za každú kartou minutú “dvacku" sme získali približne 16 centov, ktoré sme mohli využiť napríklad na vylepšenie mobilnej aplikácie, na unikátny systém podávania žiadostí cez internetové bankovníctvo, na nové produkty, ako je napríklad veľmi obľúbená pôžička s 0 % úrokom, a podobne.


Po zmenách v Sadzobníku platných od 1. 9. 2016 budeme mať z novo minutých 70 EUR zárobok 4 centy. Áno, aj z viac než trojnásobne vyššie sumy budeme mať len štvrtinový výnos, ako pred nedávnom.


Možno si teraz hovoríte, prečo by vás to malo zaujímať. Odpoveď je jednoduchá: my urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme vám naďalej poskytovali tie najlepšie služby bez zbytočných poplatkov, aby sme vám naďalej prinášali každý kvartál nejaké vylepšenia a aby sme boli tou ideálnou bankou pre vaše potreby. To všetko a mnoho ďalšieho však nedokážeme bez vašej pomoci. Preto vás prosíme: využívajte nás úplne bežným spôsobom a nakupujte kartami od mBank. Nežiadame žiadny nadštandard, pretože vieme, že z aktívnych klientov mBank zaplatí kartou menšiu mesačnú sumu iba niekoľko jednotiek percent.


Ak nechcete mBank podobným spôsobom využívať, môžete si kartu zablokovať vo svojom internet bankingu. Ušetríte tak za akékoľvek poplatky spojené s debetnou kartou a my za zbytočné vydávanie a vedenie kariet, ktoré niečo stoja, ale končia v zásuvkách :)


S tým súvisí posledná novinka tejto oblasti - zákazníci, ktorí si u nás zriadia účet po 1. 9. 2016, si budú musieť záväzne zvoliť, či kartu vydať chcú, alebo nie. Pokiaľ si kartu zaslať nechajú, nebude záležať na tom, prečo ju nevyužívajú, poplatky ku neaktivovaným kartám budú účtované ako ku aktivovaným (po 3 mesiacoch od vydania). Zvážte prosím dobre, či kartu naozaj chcete využívať. Pokiaľ zákazník aktivovanú kartu v bankovníctve zablokuje, tým pádom zruší, poplatky za ňu samozrejme platiť nebude.


Poslednou zmenou je zníženie poplatku za výber hotovosti na pobočkách iných bánk a zníženie ceny za výber hotovosti dodatkovou kartou. V oboch prípadoch ide o zníženie ceny z 1,20 EUR na 1 EURO.


Teraz sa pre menší oddych zoznámime so zmenami menej náročnými na pozornosť, nech vás neunudíme :)

 

 

Zmena PINu

Zmenou si prešiel aj poplatok za zmenu PINu v internet bankingu. Po novom budeme účtovať 3,50 EUR za jednotlivú zmenu. Podľa našich údajov vieme, že zákazníci nemenia PIN často, preto si sme istí, že sa vás zmena príliš nedotkne.

 

Transakcie cez mLinku

Transakcie cez operátora sú už dosť retro, ale aj tak sa príležitostne môžu hodiť. Všetky transakcie síce môžete kedykoľvek vykonať sami cez internetové bankovníctvo a mobilnú aplikáciu (koniec koncov, aj to bol určite dôvod k výberu on-line banky, že? ☺), ak by ste ale mali potrebu porozprávať sa s našimi operátormi a uvítali by ste, aby transakciu vykonali za vás, bude vás každá takáto transakcia stáť 1,80 EUR. Odporúčame si stiahnuť našu výbornú mobilnú aplikáciu a peniaze radšej prevádzať vlastnoručne, rýchlo a zadarmo :)

SMS balíčky

Súčasné 3 balíčky SMS po novom zjednodušujeme. Pozreli sme sa, koľko SMS naši klienti najčastejšie využívajú, a ponuku sme tomu prispôsobili. Novo tak bude možné objednať iba jeden balíček, a to po 30 SMS za 1,50 EUR mesačne.


Aby ste šetrili svoje financie, odporúčame vám mobilnú aplikáciu od mBank, s ktorou budete mať prehľad o svojom účte kedykoľvek a kdekoľvek. Do jednej z najbližších aktualizácií navyše plánujeme zaviesť aj notifikácie.

 

 

Transakcie zo sporiacich účtov

Po novom tiež zjednocujeme pravidlá bezplatných prevodov zo sporiacich účtov (eMax, eMax Biznis, eMax Plus a mSporenie). Keďže účel sporiacich účtov spočíva v ukladaní peňazí a nie v ich častej útrate, od 1. 9. 2016 majú naši zákazníci možnosť jedného bezplatného prevodu z vyššie uvedených účtov na mKonto alebo mKonto Biznis, prípadne na iný sporiaci účet od mBank. V prípade potreby je samozrejme naďalej možnosť ďalších prevodov, avšak za poplatok 1 EURO.


Sporiace účty neslúžia na platenie, preto sú aj externé prevody spoplatnené 1 EUR. Úspory si teda môžete previesť na bežný účet, ktorý je k ich míňaniu určený :)


Podmienky pre platobné karty vydané k eMax účtom zostávajú nezmenené.

 

Zistenie výšky zostatku v bankomate

Tu Vám tiež radi odporučíme stiahnutie si našej mobilnej aplikácie, kde si zistíte nie len zostatok finančných prostriedkov kedykoľvek a kdekoľvek. Pýtať sa na takúto informáciu v bankomate stojí čas a banku peniaze, ktoré musí zaplatiť banke, ktorá bankomat prevádzkuje. V prípade, že si ale budete priať zistiť si zostatok svojho účtu prostredníctvom bankomatu, od 1. 9. 2016 budete mať túto možnosť za 0,50 EUR.

 

Automatická 100% splátka pri kreditnej karte

Posledná zmena v sadzobníku sa týka majiteľov kreditných kariet, ale veríme, že pochopia tento logický krok. mBank doposiaľ ponúkala úplne zadarmo komfort, vďaka ktorému ste nemuseli myslieť na splátku kreditnej karty. So zmenou Sadzobníka vás bohužiaľ musíme požiadať o voľbu z dvoch možností: splácať kreditku tak, ako je to pri tomto produkte bežné všade po svete, teda zadať príkaz na splatenie pred určeným dátumom splatnosti, alebo to nechať celé na nás - my už postrážime, aby ste kreditku splatili vždy včas. Tento komfortný variant, ktorý vyžaduje len mať peniaze na účte a umožňuje sa o nič viac nestarať, bude stáť 1 EURO mesačne.

Upozorňujeme, že služba 100% automatickej splátky sa vzťahuje na kontrakt a nie na kartu. U nepoužívanej kreditnej karty s nastavenou 100% automatickou splátkou sa poplatok neruší iba pri zablokovaní danej karty, ale je potreba aj vypovedať zmluvu ku kreditnej karte.A to je všetko! Niekoľko zmien, z ktorých väčšina pre vás môže znamenať zlepšenie, pokiaľ ich akceptujete a budete mBank využívať štandardným spôsobom, teda ako svoju banku. Od 1. 9. 2016 si teda, prosím, pamätajte čiastku 70 eur a obe pravidlá, ktoré sa na ňu viažu, a nezabudnite si ustrážiť splátku kreditných kariet. Zmysel úprav Sadzobníka spočíva v reakcii na vonkajšie zmeny, ktoré musíme akceptovať, aby sme mohli stále investovať do rozvoja a byť naďalej najvýhodnejšou bankou. On-line banku ste si predsa zvolili z jasných dôvodov :)


Vaša mBank

 

Sadzobník platný od 1. 7. 2016


Sadzobník platný od 1. 9. 2016

Sadzobník neponúkaných produktov platný od 1. 9. 2016

Prehľadná tabuľka zmien v Sadzobníku od 1. 9. 2016

Tagy:

sadzobník