späť

Úžasné záľuby za ťažké peniaze

Čo má spoločné lúštenie krížoviek, sledovanie televízie a hranie Tetrisu na mobile? Sú to voľnočasové aktivity, ktoré síce skoro nič nestoja, ale užijete si pri nich veľa zábavy a dobrodružstva. Ak chcete zažiť viac, je dosť pravdepodobné, že to bude aj niečo stáť. Príde vám, že lyžovanie a tenis idú do peňazí? V porovnaní s inými záľubami stoja v podstate pár eur. Tu je výber z tých najdrahších hobby:

Ľadové sochárstvo

Hoci sú ľadové sochy aj napriek svojmu krátkemu životu skutočne ohromujúce, jeden by si ich vytváranie pri cene 65 eur za ľadový kváder a ďalších pár stoviek za pomôcky rýchlo rozmyslel a radšej sa vrátil k starej dobrej keramike.

Potápanie

Ak túžite vidieť podmorské krásy na vlastné oči, výletom k moru nezabudnuteľné dobrodružstvo pre vás i vašu peňaženku ešte len začína. Najlacnejšie zájazdy kúpite za 900 eur, tie zaujímavejšie, napríklad na Maledivy, sa vyšplhajú aj na dvojnásobok. O výbave aj vhodnom inštruktorovi ani nehovoriac!

Konské pólo

Chcete radšej zostať na zemi? Jazda na koni sa všeobecne vyznačuje nákladnosťou. Hranie póla však vyžaduje navyše vlastného koňa, ktorý vás dobre pozná, a teda s vami zohrá kvalitnú hru, ďalej potom vybavenie a tiež vlastný tím, prípadne platené členstvo v klube.

Skákanie padákom

Extrémny šport logicky nemožno robiť inak ako zoskokom z lietadla, čo je samo o sebe drahá zábava. Aj padák, jeho zapožičanie a následní zloženie sa vie pekne predražiť: cena tandemového zoskoku začína na 110 eurách.

Zbieranie veteránov

Kúpou historického miláčika hobby len začína: nákladná je ako údržba, tak prenájom a prevádzka garáží. A možností, ako si ho užiť, je tiež poskromne: nablýskaný veterán sa do mestskej popoludňajšie špičky skutočne nehodí. Starý výstavný Mercedes kúpite už od 3 700 eur, ak ste však milovníkmi ikonických trabantov, bude vám stačiť desatina až pätina podľa stavu vozidla.

Vláčiky

Pomerne drahá hračka vie byť veľmi náročná aj na priestor. Len základná súprava stojí cez 90 eur, ale kto by sa s ňou uspokojil? Ak túžite po dráhovom impériu, potrebujete k nemu aj niekoľko voľných miestností. Nie každá manželka je nadšená z predstavy koľají vedúcich z kuchyne cez obývaciu izba až do spálne.

Yachting

Realizácii romantických snov o plavbách po svetových moriach a postu kapitána by mala spravidla predchádzať výhra v Lotte. Prípadne sa môžete uspokojiť s použitou, ak máte na účte zbytočných 45 000…eur.

Kartové hry

Pri karbane si môžete prísť na pekné peniaze, ale tiež ich môžete stratiť. Hranie pokru, blackjacku a ďalších hier na vysokej úrovni vyžaduje nielen veľkú dávku odvahy, ale aj tučný obnos na účte. Solitaire na počítači je v tomto prípade predsa len lepšou variantou.

 

Kategórie:

Aktuality, Voľný čas