späť

Pekné rande nemusí stáť „majland“

Veľa ľudí sa tak nejak zaseklo na stereotypnom: ukáž, že máš peniaze a vkus. Na prvé schôdzky chodia zásadne do predražených barov alebo reštaurácií. Minúť veľa peňazí ale nie je ani podmienkou, ani zárukou príjemného večera. Pokiaľ to však nepatrí medzi vašu každodennú rutinu a viete v tom chodiť... Pre tých, ktorí si na prehnaný luxus nepotrpia, a špeciálne pre "chudobných študentov", máme pár rád, ako randiť príjemne a zároveň lacno.

1) Vyrazte na piknik
Úplná klasika - platíte len za to, čo ste sa VY rozhodli kúpiť. Žiadna obsluha, ktorá sa bude pýtať, či chcete ešte doliať alebo či si dáte dezert (a samozrejme odporučí ten najdrahší) a nakoniec bude očakávať sprepitné. Len radšej strhnite ceduľky typu "v akcii", "zľava 50%" či "druhá akosť".

2) Spojte jedlo a zábavu do jedného
Zábava vášho partnera rozptýli, takže si nebude pripadať taký hladný, a jedlo zase zamestná vo chvíli, keď sa ukáže, že tá zábava vlastne zase taká zábavná nie je. Pre takéto prepojenie je ideálny bowling alebo kino. V oboch prípadoch navyše často môžete uplatniť študentskú zľavu - odporúčame zistiť si svoje možnosti vopred.


3) Choďte sa prejsť
V romantických filmoch prechádzky a rýchle občerstvenie zaberajú zakaždým. Áno, je to len film, a áno, zvyčajne ide o americké filmy, teda s veľmi kladným vzťahom k fastfoodom, no prechádzky majú nepopierateľne isté čaro. Navyše budete vyzerať ako zadumaný aktívny typ. Len si zistite, či sa za tou poslednou zákrutou v parku nie je napríklad zapáchajúca nonstop herňa, aby sa váš sprievod nezľakol, kamže sa to po večeroch chodíte prechádzať...

4) Udalosti so vstupom zdarma
Vo vašom okolí sa isto každý víkend odohráva nejaká zaujímavá verejná akcia s dobrovoľným alebo žiadnym vstupným. Pokiaľ nežijete v meste, potom platí, že vo vašom okolí sa isto každý deň nachádza nejaké mesto a v ňom nejaká akcia, tak sa nevyhovárajte. Prejavte záujem o kultúru a zavítajte do múzea, galérie alebo na výstavu na námestí. Radšej sa ale vyhýbajte charitatívnym a benefičným akciám - vyzerať „švorc“ je lepšie, než vyzerať ako lakomec.

5) Zostaňte doma
Uvarte večeru úplne z čohokoľvek. Snaha sa cení, takže vo vašom prípade môžu tou snahou byť pokojne aj špagety s kečupom a eidamom. A do zálohy pripravte nejaký film. Môžete napríklad povedať, že ste si ho chceli pustiť pred spaním, ale keď o tom teraz premýšľate, veľmi radi si vypočujete aj názor svojej návštevy, pretože si myslíte, že jej názory sú veľmi bystré a pôsobivé.

Na záver už len posledný univerzálny tip, ako ušetriť. Neplytvajte nápadmi! Nespájajte do jedného večera drahú večeru aj koncert, rozložte si to pekne na dve rande - času dosť ;)
 

Kategórie:

Aktuality, Voľný čas