späť

Na čo sa oplatí šetriť v najbližších mesiacoch

Okrem krásnych farieb a zrelého ovocia ponúka jeseň tiež zábavné tradície, ktoré stoja za to a stoja peniaze. Aby ste si ich užili naplno, pripomenieme vám ich a skúsime aj vyčísliť, koľko si na ne dať bokom. Okrem toho nás čakajú aj tie menej príjemné jesenné povinnosti...

31. 10. Halloween
Hoci ide pôvodne o anglosaský sviatok, v posledných rokoch udomácnil Halloween aj u nás. Samozrejme musíte mať tekvicu, bez tej by to nebolo ono. Ako kostým sa výborne hodí zombie. Kostým oživenej mŕtvoly je totiž cenovo výhodný a pritom veľmi pôsobivý. Stačí roztrhať nejaké staré oblečenie a v kuchyni ukuchtiť umelú krv. Kečup nie je tá najlepšia voľba, skúste kukuričný sirup, škrob a potravinárske farbivo. Celkový efekt - ako pre vašu peňaženku, tak pre kostým - umocní niekoľkodňová hladovka, tú vám ale rozhodne neodporúčame.
Tekvica: 5kg tekvica halloween približne 8 eur
Kukurica sirup: 0,5 kg približne 3 eurá
Zemiakový škrob: 250 g do 1,5 eura
Potravinárske farbivo: 5 g okolo 0,5 eura
Pripravte si približne 13 eur.


1. 11 Dušičky
Spomenúť si na zosnulých je krásna slovenská tradícia, vďaka ktorej sa nejedna rodina zíde pri jednom stole. Okrem vencov na hrob a sviečok teda nezabudnite ani na nejaké to pohostenie (nemusia to byť práve venčeky a rakvičky, ale ruku na srdce - tie sú obzvlášť príhodnými zákuskami). Ak pre vás návšteva cintorína znamená dlhší výlet, samozrejme k nami uvedenej sume pripočítajte ešte peniaze na cestu.
Veniec: zhruba 15 eur
Sviečka: aj so skleneným obalom do 5 eur
Zákusky: 10 kúskov sa zmestí do 20 eur
Pripravte si aspoň 40 eur.11. 11. Svätomartinské hody
V dňoch okolo sviatku Martina prepukne to pravé obžerstvo - asi tréning na Vianoce. Či už sa do pečenia husy pustíte sami, alebo navštívite reštauráciu, nešetrite na sebe. V novembri je obvykle sychravo a pohostenie pohladí po duši. Niet divu, že svätomartinská hus, koláče a víno sú v poslednej dobe stále obľúbenejšie.
Hus: 20 eur (záleží na váhe)
Kapusta: 1 kg okolo 2 eurá
Knedľa: z múky 1 euro, zemiaková 1,5 eura
Koláče: 10 ks zhruba 20 eur
Svätomartinské víno: radšej nejaké v cene 10 eur za fľašu a vyššej kvalite
Pripravte si aspoň 60 eur.15. 11. Nové pneumatiky
Ako hovorí zákon, 15. 11. musíme mať na aute zimné pneumatiky, nezabudnite teda na ich prezutie! Jedna nová pneumatika vyjde zhruba na 50 eur, takže za všetky štyri to je celkom balík. Takže vám prajeme gumy málo opotrebované a investíciu len do výmeny v servise, ak to nezvládnete sami v garáži.
Pripravte si aspoň 20 eur.


Celú jeseň nakupujte vianočné darčeky

Keď už sme spomenuli ten tréning na Vianoce, nemôžeme si odpustiť v závere pripomíname, že Ježiško klope na dvere. Je lepšie kupovať darčeky priebežne než finančne vykrvácať 23. decembra ;)

  

Kategórie:

Aktuality, Voľný čas