späť

V čom sú tie peniaze, ktoré môže stredoškolák ušetriť?

Podľa nás existuje minimálne päť úplne základných výdavkov, na ktorých môže stredoškolák ušetriť okolo 460 eur ročne. Za túto sumu si v pohode nakúpite značkové oblečenie na všetky štyri sezóny, zaobstaráte niektorý z najnovších mobilov alebo 10 nových počítačových hier.


1) Nekupujte si desiatu vo škole
Noste si ju z domu. Po prvé, ak nie ste úplne márni, bude chutiť lepšie než zo školskej jedálne alebo automatu, po druhé ju budú platiť rodičia – celí šťastní, že majú prehľad o tom, čo ich dieťa je.


2) Pite vodu z vodovodu
Ladne prejdeme zmienky o zdravotných dopadoch množstva cukru v litrovej fľaši vašej obľúbenej limonády a prejdeme rovno k tomu, že v 21. storočí je kohútik vody dosť populárny. Navyše, v škole ju máte priamo pod nosom a môžete si ju čapovať do štýlovej fľaše, napríklad aj zlepšenej vlastným dizajnom (táto počiatočná investícia sa vám oplatí). Hlavne si ale najprv zistite, či je práve u vás voda z vodovodu pitná!


3) Kúpte si zánovný longboard
S úplne novou nablýskanou doskou a neošúchanými kolieskami každému hneď dôjde, že so sebou nosíte longboard len na okrasu. Sú skrátka veci, ktorým patina pristane. A navyše vám nebude tak ľúto, až ho niekde rozštiepite na dva "polongboardy". Longboard samozrejme uvádzame ako jeden príklad za všetky, podobné porovnanie platí aj pre iné predmety.


4) Využite predplatné
Odoberať časopisy pravidelne má hneď tri výhody – je to lacnejšie, dostanú sa k vám skôr než na stánok a neriskujete, že v trafike na rohu bude čerstvé číslo vypredané. Občas vás vydavateľ dokonca obohatí nejakým vernostným bonusom.


5) Zariaďte si výhodný bankový účet
Čo by sme to boli za banku, keby sme neupozornili na výhodné bankové služby: u nás si môžete dohodnúť mKONTO # navlastnetriko, pri ktorom neúčtujeme žiadne poplatky ani za vedenie účtu, ani za kartu a prvé 3 výbery z bankomatu sú zadarmo. Nepotrebujeme žiadne potvrdenie o štúdiu, stačí nám občiansky preukaz ako dôkaz, že nemáte menej ako 15 a viac ako 18 rokov.


Nehovoríme len tak do vetra – vypočítali sme aspoň približne, koľko peňazí by vám naše rady mohli ušetriť.
Na čom a koľko môže stredoškolák ušetriť?
 

Kategórie:

Voľný čas