späť

8 veľmi úspešných ľudí, ktorí najprv zažili odmietnutie, a až potom slávu

Každému učeniu predchádzajú chyby a častokrát neúspechy. Na svete existuje mnoho inšpiratívnych príbehov, ktore nám môžu slúžiť ako príklad. My sme pre vás pripravili zoznam úspešných ľudí, od filmových hviezd cez vizionárov až k vedcom, ktorí zažili masívne zlyhanie predtým, než prišla sláva a bohatstvo.

1) Walt Disney
Tento muž bol vyhodený z Kansas City Star pretože "mu údajne chýbala predstavivosť a dobré nápady". Niekoľko z jeho podnikov skrachovalo predtým, ako uviedol premiéru Snehulienky. V tom čase netušil, že sa stane mužom, ktorý zmenil detstvo každého z nás.


2) Soichiro Honda

Mechanický génius, ktorého unikátne vízie vyradili z japonskej podnikateľskej komunity. Jeho idol bol Edison a rebeloval voči normám. Jeho agresívny individualizmus sa viac hodil do Spojených štátov, ako do Japonska, ktoré zastáva timovú prácu nadovšetko. Honda odvážne vstúpil v roku 1970 do automobilového priemyslu v USA, čo viedlo k japonskej automobilovej revolúcii.


3.  Dick Cheney (bývalý viceprezident USA)
Cheney bol vyhodený z Yale univerzity po tom, čo mal problém s adaptáciou kultúry a prednášok. George W. Bush kedysi zavtipkoval: "Takže teraz vieme, že ak si absolvent Yale, stanete sa prezidentom. Ak vás vyhodia, budete viceprezidentom."

4) Thomas Edison
Učiteľ Thomasa Edisona mu jedného dňa povedala, že je "príliš hlúpy, aby sa niečo naučil." Potom zostali veci na chvíľu bezútešné, Edison bol vyhodený z jeho prvých dvoch pracovných miest, pretože nebol dostatočne produktívny. Edison má na svojom konte viac ako 1000 patentov a taktiež vynálezy, ktoré zmenili svet. Fonograf, praktické elektrické lampy alebo videokameru.

5) Harrison Ford
Po jeho prvej menšej úlohe vo filme za ním prišiel jeho kolega a povedala mu, že nikdy neuspeje vo filmovom biznise. Fordovu kariéru dnes možeme dátovať hneď do niekoľkých dekád a zahŕňa v sebe nadčasovéj filmové úlohy ako "Star Wars" alebo série "Indiana Jones".

6) Theodor Seuss Geisel

Viac známy ako Dr. Seuss, ktorého prvá kniha bola odmietnutá až 27 rôznymi vydavateľmi! Seuss sa stal napokon legendárnym detským autorom po celom svete a predal viac ako 600 miliónov kópií svojich kníh.

7) James Dyson
Britský vynálezca prešiel cez 5126 zlých prototypov počas 15 rokov predtým, ako vynašiel vákuový vysávač. Prototyp číslo 5127 fungoval a značka Dyson sa stala najpredávanejšou v rámci bezvreckových vysávačov v USA. Forbes uvádza, že momentálne má hodnotu okolo 4,9 miliardy dolárov.

8) Lady Gaga
Po prvých troch mesiacoch bola vyhodená zo svojho nahrávacieho štúdia Island Def Jam. To ju prinútilo k tomu, aby si začala koncerty v NYC vybavovať sama na vlastnú päsť. Tam začala spolupracovať s niekoľkými rockovými kapelami a experimentovať v móde. Dnes je popová ikona víťazka siestich cien Grammy a ako uviedol Forbes, jej majetok má hodnotu 59 miliónov dolárov.
 

Kategórie:

Aktuality, Voľný čas