späť

5 výhercov lotérií, ktorí svoju výhru minuli netradičným spôsobom

Milióny ľudí každý deň pravidelne skúšajú svoje šťastie. Šanca, že vyhráte jackpot je asi 1:95 344 200, no aj napriek tomu sa to stáva. Dnes vám predstavíme šťastlivcov, ktorí boli jednými z 95 miliónov. Asi vás prekvapí, po čom ich srdce túžilo.


1)    John Kutey postavil aquapark
Po neuveriteľnej výhre 28,7 miliónov dolárov (zhruba 26,7 miliónov eur) sa John a jeho žena Linda rozhodli darovať časť výhry na výstavbu vodného zábavného parku na počesť svojich rodičov. Park nájdete v New Yorku na Green Islande.


2)    Evelyn Adams "investovala" do hracích automatov
Príbeh s menej šťastným koncom. Evelyn vyhrala dokopy 5,4 miliónov dolárov (približne 5 miliónov eur) v osemdesiatych rokoch. Posilnená pocitom šťastia zobrala peniaze k hracím automatom v Atlantic City...Nuž a tam až také šťastie nemala. O celú výhru prišla a momentálne býva v prívese.


3)    Allen a Violet Largovci takmer celú svoju výhru darovali
Jeden z príbehov ako z rozprávky, ktorý dokazuje, že dobrí ľudia skutočne nevymreli. Pár z Kanady v roku 2010 vo svojich 70 rokoch zaplnil titulky hneď dvakrát. Raz, keď vyhrali 10,2 miliónov dolárov (zhruba 9,5 miliónov eur) a druhýkrát, keď takmer celú svoju výhru darovali ľuďom, ktorí to potrebovali viac. Faith in humanity restored.


4)    Jim a Carolyn McCullarovci mysleli na budúce generácie
V roku 2011 tento pár z malého mestečka pri Washingtone vyhral šialenú sumu 380 miliónov dolárov  (cca 350 miliónov eur), čo bola v tom čase druhá najväčšia výhra v lotérii. Namiesto luxusných aút a výletov sa rozhodli, že peniaze uchovajú pre budúce generácie svojej rodiny.


5)    George a Beryl Keatesovci darovali výhru svojej rodine (a stále si kupujú žreby)
Tejto dvojici sa podarilo získať 3,5 miliónov libier (cca 4 milióny eur). Tie starostlivo rozdelili medzi všetkých svojich rodinných príslušníkov - synov, sesternice, či vnúčatá. A zbytok výhry, ktorý im ostal,  investujú do kupovania ďalších žrebov.

A na čo by ste svoju výhru minuli vy? :)
 

Kategórie:

Voľný čas