späť

Najlepšie platené zamestnania roku 2016

Niektorí chodia každý mesiac na dovolenku, no zato majú prácu plnú stresu a zodpovednosti. Iní majú zase menší plat a dostatok času na všetky svoje voľnočasové aktivity. Čo by ste uprednostnili vy? Častokrát najlepšie platená profesia nemusí byť najlepšie uznávaná, súhlasíte?

 

Samozrejme, nemôže existovať jeden univerzálny celosvetový rebríček, ktorý by skutočne odrážal fakt, kto sa má najlepšie. Platy sa odvíjajú od bohatstva jednotlivých krajín, sociálneho systému či úrovne ekonomiky. Všeobecne však môžeme konštatovať, že tie najlepšie platené zamestnania si vyžadujú intenzívny tréning, vzdelanie a skúsenosti. Veľkú úlohu pri platovom ohodnotení zohráva fakt, či dotyčný ovláda aj iný, než len svoj materinský jazyk. Ako vyzerá rebríček najlepšie platených pracovných pozícií na Slovensku?

 

Uvedené platy sú pred zdanením a ohraničenie v rebríčku predstavuje najvyššiu a najnižšiu možnú sumu v rámci odvetvia s ohľadom na všetky regióny. Zaujímavé pritom je, že Slováci si od prvého januára 2017 polepšili v minimálnej mzde oproti minulému roku až o 30 eur. Teda, zatiaľ čo v roku 2016 bola minimálna mzda pre najmenej náročnú prácu 405 eur, dnes je to 435 eur.

 

Dáta v tabuľke pozbierala a uverejnila personálna agentúra Grafton Slovakia počas prieskumu v prvom štvrťroku 2016.

 

Kategórie:

Voľný čas